Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

11. 2. 2019 8:16 | DXDJ

Ve svém dotazu urážíš a vysmíváš se. Seriózní odpověď nečekej.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2019 5:32

Není dobrá koupě, dobrej byl kurz 2,19
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2019 0:21 | Milan

Psal si, že časovat lze, tak se ptám, zda je kurz 2,4-2.5 momentálně dobrá koupě, či nikoli.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 2. 2019 0:19 | Milan

Zeptám se tedy, když jste tady všichni tak chytří (jak už to v době internetu a na každém diskuzním fóru tak bývá) máte vše nastudovane, investujete už XX let a nepochybuji ani o tom, že vás tohle všechny živý. Tak pokud dáváte přednost jednorázové investici a baví me se zde o Top stocks, a pravidelne investování je podle vás na nic, tak vložili byste teď vše na kurz (2,4-2.5) nebo je to podle vás drahé a čekáte na lepší příležitost ke koupi např na kurz 1,5? (chci přímou odpověď, pokud možno žádné vyhybave odpovědi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2019 21:47 | Milan

Dobre, tak ať se daří
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 2. 2019 14:20

Pravidelne investovani je nanic!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2019 14:09 | Investor

Jen na vysvětlenou, já jsem neměl v úmyslu kritizovat Hájka, souhlasím, že je to velice schopný manager. Šlo mi o to říci, že povaha investování do akcií je prostě taková, že ani ten nejschopnější investor se nevyhne takovým situacím, jaké ve svém příspěvku zmiňuju.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 2. 2019 9:12 | Pro Milana

Milane, časovat nákupy a prodeje samozřejmě lze. Slouží k tomu technická analýza. Ty možná asi vůbec nevíš, že něco takového existuje a pokud ano, tak jí nerozumíš. Ani ji rozumět nemůžeš. Naučit se ji v praxi používat, vyžaduje hlubší studium a také dlouhý čas na praktické ověřování. Řada zkušených investorů, kteří píší občas sem nebo do sesterské diskuze na Sporotrendu, ji úspěšně při časování svých nákupů a prodejů používají ( To že píší do diskuze Sporotrend, ještě neznamená, že do něho investují ) Ale jen TA nestačí, zkušený investor má další svoje analýzy, které používá. Pokud někdo provede za svůj investorský život stovky nákupů a stovky úspěšných prodejů, není to o náhodě, ale o znalostech. Měl by ses od takových lidí učit a ne jim psát, že jejich znalosti a zkušenosti z trhů jsou k ničemu. To je promiň, hloupost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2019 21:59 | Milan

A co se týká akcií a to že ivestujes od roku 2006, i kdyby si investoval od roku 1990, je to úplně zcestné.. Můžeš mít nactene miliony knih, můžeš si myslet že jsi ten největší odborník, ale to časování je čistě jen o náhodě. Hodnota může spadnout za půl roku na 2, ty ji nakoupís a za dalšího půl roku klesne třeba na 1,5... A pokud tohle dokážeš odhadnout, tak si jasnovidec.. Tohle prostě nikdo na světě neví... Proto jsem se zmínil o pravidelném investování, ale dělejte si klidně co chcete
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2019 21:49 | Milan

Já nechci tvrdit, že akcie nemohou klesnout, samozřejmě můžou a dnes je spousta věcí, které nějakou krizi spustit mohou. Jen chci říct, že nikdo přesně neví kdy to bude a na jakou hodnotu kurz může spadnout, tudíž ten kdo čeká na dobrou dobu ke koupi akcií, tak nemůže vědět, kdy ta dobrá doba ke koupi bude, nikdo neví jak moc akcie mohou klesnou a hlavně kdy. Tohle časování je spíše jen náhoda... Tím chci říct, že je dobré pravidelne investování, akcie sice mohou klesat, ale v tu dobu je alespoň kupujeme za nižší cenu a akcie neklesaji do nekonečna.. Takže si myslím, že pravidelne investování je vhodnější, zejména pro začátečníky a pro ty, kteří na to nemají nervy, když hodnota akcií klesá... V žádným případě najivni nejsem, a pokud hodnota akcií bude padat, tak tím lépe, alespoň se dá levněji nakupovat a v úmyslu mám akcie vybrat až za cca 5let, takže teď je mi jedno co se bude dít, protože nakupuji pravidelně. Celou diskuzi jsem psal jen kvůli tomu vašemu časování a spekulacím, kdy je nejlepší doba na nákup atd a to je jen o náhodě.. Kdo investuje pravidelně nic řešit nemusí a má to bez nervů.. To je to hlavní co jsem chtěl rict a k tomu jestli jsem začátečník nebo ne, k tomu se vyjadřovat nebudu, myslete si co chcete :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 2. 2019 9:12 | Tomáš

Tak jednoduché píšeš... z tebe mluví naivní hloupost začátečníka... a jak se tu snažíš poučit kolegu DXDJ, to je vážně humorné.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2019 23:56

Ano sporotrend je kanál všech kanálů
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2019 23:54

Jo jo panika se blíží
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2019 21:29

Ano ano pan Hájek je génius souhlasím!
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2019 18:05 | DXDJ

Děkuji za poučení,ale vůbec jsi nepochopil, co jsem chtěl napsal... Jen pro info. Já jsem začal investovat do akciových fondů už v roce 2006 a pak přešel na přímé investice do akcií. Fondy už dělám jen z určité nostalgie. Tudíž mě nemusíš psát takové věci, co je akciový fond či diverzifikace. To je základ pro investorský nemluvňata. PS: TS je hlavně takto úspěšný díky panu Hájkovi, který dělá portfolio manažera. Je to nejlepší správce fondů u nás.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 2. 2019 16:10 | Investor

Žhavým kandidátem na černou labuť, která spustí paniku na trzích je podle mě chaotický tvrdý brexit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2019 16:06 | Investor

Potíž je v tom, že když nastane na trhu nějaký výbuch (typicky Lehman Brothers 2008, panika na trzích v létě 2011, když nějaká agentura snížila hodnocení USA, hysterie kolem možného odchodu Řecka z eurozóny v l. 2011-2012, apod.), tak akcie bez rozdílu letí dolů, a investoři prchají k hotovosti jako splašené stádo. Pamatuji si, jak manažer TS Jan Hájek někdy v létě 2011, u příležitosti pátého výročí založení fondu, v jedné zprávě o stavu fondu psal, že hodnota TS je na stejné úrovni, jako když před pěti lety začínal, takže to může vypadat, jako by jeho veškerá snaha vyhledávat zajímavé investiční příležitosti byla marná. A dnes je TS přibližně na těch hodnotách, na kterých byl někdy v červnu 2015. Podle mě jde o to, že nejlepší je sedět na hotovosti a čekat, až se nějaký takový průšvih stane, A PAK si jít nakoupit. Prostě je třeba být trpělivý a počkat si na černou labuť.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2019 15:09 | Milan

Evropské akcie, jsou něco jiného než ty Americké. Takže Sporotrend a Top Stocks si nejsou ničím podobne
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2019 15:04 | Milan

A pokud by to náhodou někdo nevěděl, tak Top stocks není jedna společnost... Ale mix cca 25spolecnosti do kterých investujete (nejznámější z nich, Apple, Starbucks, Microsoft, Facebook, ale i Pandora a spoustu farmaceutických a dalších technologických, obchodních společností apodobne... Takže nechápu, proč tady predhazujete nějaký Sporotrend, když to s Top Stockem, nemá absolutně nic společného :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2019 14:57 | Milan

Když se investuje do více amerických společnosti, tak mi řekněte kdy v historii v době propadu, akcie už nahoru nešly?.. Tohle se nikdy nestalo... Člověk se jen boji a hledá vždy něco složitého.. Přitom je to tak jednoduché
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 117/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Březina

podnikatel, Best

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Tomáš Březina
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services