Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

8. 12. 2021 13:03

Citace / 07.12.2021 13:01

Který šílenec může nakupovat top stocks s poplatkem 3%? ????

Obecně Investiční společnosti s nulovým vstupním poplatkem si ho vyberou tam, kde není tak vidět. Takže ve výsledku fond s nulovým poplatkem, může přinášet daleko menší zhodnocení než fond se vstupním poplatkem. Tzn. že se musí porovnávat konkrétní fondy s jejich poplatkovou politikou.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2021 10:41

Posuzovat fond jen podle vstupního poplatku je dost zavádějící. Důležitá je také výkonnost fondu a výše celkových nákladů o který je snížen kurz fondu, každý den. Fondy s nulovým poplatkem mívají navíc ještě výkonnostní poplatek 10%. To vše a ještě další faktory ovlivňují výkonnost fondu. Takže je to velmi diskutabilní.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2021 19:54

Též by mne zajímalo, jaký fond označuješ jako perspektivnější? A pak by mne zajímala celková nákladovost (TER), která dost ovlivňuje výkonnost fondu v dlouhodobějším horizontu. Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2021 19:21

Jak zaměřené fondy jsou nyní perspektivnější? Děkuji za odpověď.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2021 18:57

Moneta má fondy bez vstupních poplatků, nehledě na to, že nabízí daleko zajímavější fondy, které jsou v téhle době perspektivnější... Inflace jde k 8% a banka mi nabízí investice, kde mi ještě na vstupu vezme za operaci 3% :D nehledě o správě, atd. atd...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2021 14:47

Ono záleží na tom, KDY nakupuješ. Pokud nakoupíš s tímhle poplatkem, ale fond v následujícím roce vyroste o 50 procent, tak se to vyplatí. Myslíš, že někdo, kdo nakupoval v březnu 2020, má důvod naříkat kvůli tříprocentnímu poplatku?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2021 14:01

Jestli to nevíš, tak to není jediný poplatek a též dost tučný, to aby ses mohl divit ještě více.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2021 13:01

Který šílenec může nakupovat top stocks s poplatkem 3%? ????
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 12. 2021 11:34

Nejni. O bitcoin bych si ani neopřel kolo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2021 8:58

Nejni lepsi tet kupovat bytkojn?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2021 19:10 | DXDJ

Nejsem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2021 10:44

Myslím, že je.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2021 18:58

Nejseš náhodu jeden z těch borců?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2021 14:42 | DXDJ

https://www.investicniweb.cz/investice/strategie-analyzy-tipy/filip-kejla-petr-novotny-jak-je-nejspise-jeste-neznate
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2021 8:03

Citace / 02.12.2021 18:30

Dobrý deň. Já dobry a zdravy kluk. Mít nejaky peníz volny. Prosim kam investovat. Zlato. Drahe kameni nebo top rock. Já dekovat vam.
Pošli ty prachy mě, já je investuju za tebe :):):)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2021 18:55

Do levného kamení a ťap rocku. Moheš investovat i churavy. Není zač.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2021 18:30

Dobrý deň. Já dobry a zdravy kluk. Mít nejaky peníz volny. Prosim kam investovat. Zlato. Drahe kameni nebo top rock. Já dekovat vam.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2021 15:29

Investování do nemovitostí je úplně odlišná disciplína ve srovnání s fondem. Každý má jiné možnosti. Do fondu může investovat každý, v částce která mu vyhovuje.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2021 15:15

Tak těžko si koupím nemovitost za 10.000,- měsíčně. A hypotéka ten výnos výrazně sníží. Jaký byly úrokový sazby v roce 2006...Diskuze o investování většinou k tomu, že se začnou lidi urážet nebo že jedna strana použije úplně irelevantní argument. Což se opět potvrdilo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2021 14:39

Citace / 02.12.2021 11:59

Je třeba říct, že na tento styl investování je 5 let hrozně krátká doba. Investovat měsíčně 10.000,- od založení TS, rok 2006, tak do toho dáte 1,8 mil. a aktuální hodnota bude 4,3 mil. Zhodnocení 140%. Jak říká Buffet: "Successful Investing takes time, discipline and patience. No matter how great the talent or effort, some things just take time".
ovšem nesmíte kupovat nemovitost. Ty od roku 2006 stouply mnohem víc než 140% . . takže v tomto případě by těch 140% byl výrazný prodelek.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 21/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Procházka

ekonom

Ondřej Raška

podnikatel, Miton

Jan Procházka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Ondřej Raška
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services