Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

23. 7. 2021 20:08 | 😎

Pánové v tom případě nechápu, proč tu spolu vy dva nerozvinete diskuzi na vysoké úrovni. Podiskutujte o situaci na nemovitostním trhu, jak ho vnímáte vy, nebo o jiném investičním tématu, které vás zajímá. Máte zde prostor. Jinak bych mohl být na pochybách, že jste tu jen proto, abyste tu uráželi diskutující, kteří zde svobodně napíší svůj názor. Rád bych si udělal analýzu o tom, na jakém stupni úrovně s vaší inteligencí diskuze bude.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2021 18:40

Citace / 23.07.2021 18:21

A co ses zde dozvěděl, když tě to zajímá? Podmínky odchodu do důchodu v ČR zná i průměrně inteligentní občan. Vy se tady o tom dohadujete celý den... Vaše názory na nemovitostni trh v ČR ukazují jen velice slabé znalosti. Dva, tři zde, co sem občas píší k investicím a dalším věcem, které s tím souvisí, věci rozumí, ale ostatní příspěvky ukazují hodně slabé znalosti pisatelů. Teď mi dejte mínus pět. V tom jste dobří. Nepíší už sem, protože reagovat na bezduché příspěvky a vysvětlovat zde základní věci mě nebaví. Jen sem občas mrknu, jestli někdo z těch dvou, tři sem něco zajímavého nenapsali.

Tak sem nechoď, dál a budeš mít svatý klid. Choď tam kde je vysoká úroveň. Ale číst názory lidí ať jsou na jakékoliv úrovni mně nevadí, názory o něčem vypovídají. Tak jako o Tobě. Objevíš se tu vždy, když se tu rozvine debata o čemkoliv a píšeš, že je o ničem, ani nevíš jak se mýlíš.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2021 18:21

A co ses zde dozvěděl, když tě to zajímá? Podmínky odchodu do důchodu v ČR zná i průměrně inteligentní občan. Vy se tady o tom dohadujete celý den... Vaše názory na nemovitostni trh v ČR ukazují jen velice slabé znalosti. Dva, tři zde, co sem občas píší k investicím a dalším věcem, které s tím souvisí, věci rozumí, ale ostatní příspěvky ukazují hodně slabé znalosti pisatelů. Teď mi dejte mínus pět. V tom jste dobří. Nepíší už sem, protože reagovat na bezduché příspěvky a vysvětlovat zde základní věci mě nebaví. Jen sem občas mrknu, jestli někdo z těch dvou, tři sem něco zajímavého nenapsali.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2021 17:37

Citace / 23.07.2021 13:34

Pánové, nevím, kam tato diskuze vede. Úroveň příspěvků je hodně slabá... Je to tu stále dokola...


Mě diskuze zajímá, nemusíš se jí účastnit, a neb můžeš napsat své téma, určitě se někdo rád připojí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2021 17:20

Citace / 23.07.2021 13:34

Pánové, nevím, kam tato diskuze vede. Úroveň příspěvků je hodně slabá... Je to tu stále dokola...
Tak kdyby jste hejbli zadkem a něco dobrého sem sami napsali? Chcete jenom číst a mít z toho prospěch. Cha ! Zadarmo ani kuře nehrabe. Běžte si na placené servery o investicích, třeba se tam něco dovíte. To by jste ale nesměli být takoví skrblíci a pustit prašule ze svých kont...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2021 17:11

Citace / 23.07.2021 13:34

Pánové, nevím, kam tato diskuze vede. Úroveň příspěvků je hodně slabá... Je to tu stále dokola...
Souhlas, úroveň nula, škoda
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2021 15:50

Citace / 23.07.2021 13:17

Pánové aby jste se nedivili. V 53 letech je povinná odpracovaná doba splněna. Doba je stanovena na 35 let pracovat. A to v 53 letech pokud nevynechal ani jeden rok (navíc jeden rok se počítá i v evidenci úřadu práce). Důchod v plné výši tedy dostane od 67 let. Bude trošku menší, ale bude to celý důchod. Takže těch 53 letých důchodců, pokud budou mít peníze na roky od 53 do 67 let může být teoreticky hodně. A nesouhlasím ani s tím, že kdo nemá splněno odprac. 35 let, že nedostane žádný důchod. Dostane, ale bude opravdu menší, cca 5-6 tis./měs.

Důchod se nezískává automaticky. Abychom důchod dostali, musíme prostě splnit kromě potřebné doby pojištění také důchodový věk.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2021 15:12

Abyste měli nárok na důchod, musíte mít evidováno minimálně 35 let důchodového pojištění, tedy odpracované roky nebo náhradní doby.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2021 13:34

Pánové, nevím, kam tato diskuze vede. Úroveň příspěvků je hodně slabá... Je to tu stále dokola...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2021 13:17

Pánové aby jste se nedivili. V 53 letech je povinná odpracovaná doba splněna. Doba je stanovena na 35 let pracovat. A to v 53 letech pokud nevynechal ani jeden rok (navíc jeden rok se počítá i v evidenci úřadu práce). Důchod v plné výši tedy dostane od 67 let. Bude trošku menší, ale bude to celý důchod. Takže těch 53 letých důchodců, pokud budou mít peníze na roky od 53 do 67 let může být teoreticky hodně. A nesouhlasím ani s tím, že kdo nemá splněno odprac. 35 let, že nedostane žádný důchod. Dostane, ale bude opravdu menší, cca 5-6 tis./měs.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2021 11:44

Citace / 23.07.2021 10:28

"mohu jít hned do důchodu, protože za těch 20 let, který mi do důchodu zbývají stejně víc než 10 mega nevydělám i s tím, že budu mít o trošku menší důchod než kdybych dělal do těch 65 let". 1) kdybys šel do důchodu ve 45, tak nedostaneš "o trošku míň", ale nedostaneš nic 2) 10 mega na žití od 45 do smrti, je skutečně velmi málo

No, kdyby těch 10 mega dlouhodobě šikovně zainvestoval, tak alespoň při 5 % zhodnocení by měl každý rok zhruba 0,5 mega.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2021 11:04 | 🙄

Tak hlavně, aby nedošlo k prudkému nárůstu nezaměstnanosti.:(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2021 10:48

Celkový objem hypoték je 1,5 bilionu. Jenom za 1. čtvrtletí letošního roku se uzavřely hypotéky za 240 miliard.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2021 10:28

"mohu jít hned do důchodu, protože za těch 20 let, který mi do důchodu zbývají stejně víc než 10 mega nevydělám i s tím, že budu mít o trošku menší důchod než kdybych dělal do těch 65 let". 1) kdybys šel do důchodu ve 45, tak nedostaneš "o trošku míň", ale nedostaneš nic 2) 10 mega na žití od 45 do smrti, je skutečně velmi málo
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2021 7:46

Neboj, trh si to zreguluje sám. Těch lidí, jako jsi Ty, že zdědiš barák a můžeš ty peníze použít na nic neděláni zase tolik není. Lidé mají děti a ty peníze by použili na jejich bydlení či by jim pomohli s hypotékou apod.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 7. 2021 7:14

Citace / 22.07.2021 21:06

Tak tady je problém v tom, že nemovitosti je skutečně málo. Pro spoustu obyčejných lidí je dnes bydlení už nedostupné, pokud jim finančně nepomůžou rodiče. Problem je, že nemovitost stejně někdo koupi, buď to podnikatel, firma nebo zahraniční investor. Zkrátka těch movitejsich lidi je tu hodně a strach z inflace začíná být tak silna, že se tihle lidé začínají peněz na účtech zbavovat. Makléřka mi říkala že dnes už většina nemovitosti (60%) ktere se kupují, tak jsou pouze na investici, nikoli na bydlení.
Ať to skupují. Tady vzniká ale další otázka: Jestliže bydlení bude stát kolem 10 mega a já zdědím po rodičích nějakej barák a mohu ho za těch 10 mega prodat a je mi kolem 45 let, tak už mohu jít hned do důchodu, protože za těch 20 let, který mi do důchodu zbývají stejně víc než 10 mega nevydělám i s tím, že budu mít o trošku menší důchod než kdybych dělal do těch 65 let. Bydlet mohu v tom co mám-byt 2+1. Pokud takto začne uvažovat víc lidí, tak opravdu nevidím důvod proč se honit v práci do 65-67 let? Zkrátka vysoké ceny nemovitostí mohou způsobit i to, že tu budeme mít spoustu 45-50 letých důchodců, kteří budou již finančně zajištění až do své smrti. Zkrátka všechno musí mít svoje hranice. Stát by si to měl konečně uvědomit a něco s tím už sakra začít dělat-regulovat to. Nebo se to tady může všechno zhroutit a úředníci co sedí v kanclech a pijí si kafíčka a řeší kraviny co dělali o víkendu za naše daně, taky nakonec nemusí mít ani na svý vysoký platy. A to by se jim kurva nelíbilo !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2021 21:28

A povolení na výstavbu nového paneláku, tak to trvá v Cr v prumeru 7 let.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2021 21:11

V okolí znám spoustu podnikatelů, kteří tu mají skoupene půl města. Aby to nakonec nedopadlo tak, že kdo nestihl nakoupit nemovitost teď, tak se bude muset smířit už pouze s nájemním bydlením, protože to tu podnikatele komplet skupují, pronajímají turistům a nemovitosti proto nejsou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2021 21:06

Tak tady je problém v tom, že nemovitosti je skutečně málo. Pro spoustu obyčejných lidí je dnes bydlení už nedostupné, pokud jim finančně nepomůžou rodiče. Problem je, že nemovitost stejně někdo koupi, buď to podnikatel, firma nebo zahraniční investor. Zkrátka těch movitejsich lidi je tu hodně a strach z inflace začíná být tak silna, že se tihle lidé začínají peněz na účtech zbavovat. Makléřka mi říkala že dnes už většina nemovitosti (60%) ktere se kupují, tak jsou pouze na investici, nikoli na bydlení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2021 18:45

Také se může stát, že se zmírní růst cen, ale bude se dál zhodnocovat o inflaci ještě X let, než z nějakého důvodu dojde k poklesu cen. Může dojít k tomu, že pro běžné lidi se stane vlastní bydlení nedostupné.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 29/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Brychta

finanční analytik

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Jaroslav Brychta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services