Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

21. 7. 2021 2:47

To je logické že nám říkají že inflace je pouze 3% a všude ve světě je to podobné. Kdyby řekli skutečnou inflaci, tak by lidé ZPANKARIli a nakupovali by ještě víc a inflace by se ještě nafoukla. Letos je zdražování obrovské a troufám si tvrdit, že bude mnohem hůř. Ten kdo celý život zgrblil chechtaky pod polštář, tak Bůh mu žehnej, už si za ně nic nekoupí
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2021 17:06

DXDJ tohle asi tušil dopředu a proto vlezl do CLF, jak zde psal. Já jsem se s ním svezl a hodilo mi to za ten asi půl rok 100%. Za to ti DXDJ děkuji.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2021 15:46

Díky za reakce. Tu inflaci těch 30% co jsem napsal berte z nadsázkou, ale každopádně si myslím, že když někdo nějakým podílových fondem, nebo čímkoli, vydělá za rok třeba 4% a myslí si, že porazil inflaci, tak tomu tak zřejmě není, protože reálne je inflace vyšší, alespoň pro mě osobně co si já kupuju, tak na všem vidím mnohem větší zdražení než 3%. . Četl jsem si na tohle téma diskuzi v USA a lidé tam psali, že oficiální inflace je tam 5,4% a nikdo tam tomu nevěří. Posílali si tam své tabulky co každý měsíc nakupují a vychazela jim inflace na 12-16%. Do TOP Stocks jsem dříve investoval, něco málo jsem vydělal, ale nebyla to žádná sláva, protože jsem nikdy netrefil dno a vrchol a k tomu ty vysoké poplatky které se za tenhle podílových fond musí platit. Tak se dnes peníze snažím co nejvíc utrácet a daří se mi to snadno, když jsem zjistil že polystyren, železo a jiný stavební materiál je o rovných 100% drazsi. Takže zvažuji ještě nákup fyzického stříbra, je to investiční a zároveň i průmyslový kov. I když jsem presvedcen, že drahé kovy jako zlato, stříbro jsou na trhu zmanipulované. Světové banky neustále shortuji a tím záměrně snižují cenu aby neoslabili svoji fiat menu.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2021 9:55 | Spočítejte si svou osobní inflaci

https://www.penize.cz/kalkulacky/kalkulacka-inflace
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2021 9:27 | John

Doplním k inflaci. Ve světě se vede, u nás zatím ne, diskuze o tom jak inflaci skutečně měřit. Ono je hezké mít spotřebitelský koš, ale tam jsou jenom jednoduché položky typu rajčata, banány etc. Vemte si ale takový software do PC. Před několika lety jste si ho mohli koupit a používat roky, teď už si kupujete jenom licenci, kterou každý rok platíte. Jak tedy vyjádřit "inflaci" této položky? Další příklad: automobily, jak chcete srovnávat cenu škodovky před 20 lety s tou letošní? Shodný mají jenom název, jinak se jedná o úplně jiný výrobek. Spotřebitel. koš také nezahrnuje nemovitosti. Také je dokázáno, že různé sociální skupiny mají jinou inflaci, protože se liší jejich spotřebitelský koš. Vlivem výše uvedeného může být oficiální inflace 2%, ale reálná někde úplně jinde. Panuje shoda, že současný koncept měření inflace je zastaralý, ale zatím nikdo nevymyslel nic lepšího. A až to vymyslí, bude to na nobelovku :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2021 7:59

Ceny nemovistostí vyletěly i zásluhou neuvěřitelně levných hypoték. Může se to v dalších letech obrátit. Centrální banka bude zvyšovat úroky, což zdraží hypotéky a tím klesne poptávka po nemovistostech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2021 7:56

Mrkni do inflačního koše, do jednotlivých položek doplň cenu nyní a před rokem a máš CPI vypočítané... Pokud se o něco nezajímáš, tak bys ani neměl o tom psát.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2021 7:41

Citace / 20.07.2021 07:22

Hele nevim, nezajímám se o to. Jen vím, že co jsme kupovali barák před 5ti lety, tak dnes je ten barák už o 150% drazsi a pořád to leze nahoru. Proto mě udivuje ta dnešní inflace 3%. Zřejmě to tam nezapočítávají, přitom bydlení je priorita číslo jedna.
Nemovitosti dle odborníků jsou dnes o 15-20% předraženy. Ale souhlasím s tebou, že nemovitosti za posledních 5 let vyletěly o 150% nahoru. Nicméně je to ještě teoretická možnost, že nemovitosti klesnou do dalších 5 let o cca 30-50%.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2021 7:22

Hele nevim, nezajímám se o to. Jen vím, že co jsme kupovali barák před 5ti lety, tak dnes je ten barák už o 150% drazsi a pořád to leze nahoru. Proto mě udivuje ta dnešní inflace 3%. Zřejmě to tam nezapočítávají, přitom bydlení je priorita číslo jedna.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2021 6:50

Citace / 19.07.2021 22:45

Té inflaci ktere se nám snaží do hlav vtlacit média, doufám nikdo nevěří. Všichni vidíme jakým tempem se začalo dnes zdrazovat.

Média v ČR inflaci (CPI) nestanovují. Pouze zveřejňují data Českého statistického úřadu. Ten CPI vypočítavá dle metodiky, která se používá ve všem vyspělých zemích. Počítá se ze spotřebitelského koše, který zahrnuje cca 2000 nejčastěji nakupovaných položek v ČR. ČR není žádný prostor ve vzduchoprázdnu. Pohyb cen u nás do velký míry určují pohyby cen na světových trzích ( ropa, plyn, potravinářské komodity atd. )
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 7. 2021 5:14

Inflace u nás 30%? Ty musis mít v hlavě pěkně vymeteno...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2021 22:45

Té inflaci ktere se nám snaží do hlav vtlacit média, doufám nikdo nevěří. Všichni vidíme jakým tempem se začalo dnes zdrazovat.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2021 22:43

Tak nějak mi přijde že celkově peníze už přestali plnit funkci uchovatele hodnoty s dnešní reálnou inflaci tak 30% . jen stavební materiál je o 100% drazsi. Nejlepší je peníze hned utratit, nebo možná nakoupit zlato, stříbro?. peníze nejsou zlatem kryté už asi 40 let a v téhle době co když to tu dopadne jako ve Venezuele? Člověk dostane výplatu a pomalu ji jde hned utratit protože další měsíc je už zase vše drazsi. Člověk se honí stále za penězi a snaží se investovat, ale s dnešní inflaci je lepší peníze rychle utratit a možná nakoupit fyzické stříbro a zlato, jen tak pro jistotu
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2021 22:20

Za kurz 3 by byl teď pěkný nákup. . Pod 3 už to podle mě nikdy nespadne, s tím jak se dnes tisknou peníze se může klidně stát, že za 1-2 roky tu bude kurz 7
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2021 18:56

Pro mě je teď otázka, kam až musí spadnout, abych nakupoval
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2021 17:54

Zatím to vypadá, že opětovný kurz 4,0000 je na několik měsíců nedosažitelný.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2021 17:51 | C2

páteční kurz 3,6715 (-1,05%) Za dnešek pokud se to moc už nezmění, tak jsme tak na 3,6000, možná i pod 3,6, tak 3,59. Koooooooonečně down !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2021 16:44 | DXDJ

Citace / 19.07.2021 16:20

Pravý DXDJ, mohl by ses k tomu vyjádřit?

Pánové níže, prodal jsem vloni tuším za kurz 3,0044. Od té doby jsem mimo TS. Peníze jsem investoval jinam.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 7. 2021 16:20

Pravý DXDJ, mohl by ses k tomu vyjádřit?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2021 16:16

Také jsem si toho všimnul
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 31/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Grondol

podnikatel, Czech International

Roman Sviták

podnikatel, nakladatelství Grada

Zdeněk Grondol
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 4 duelů
×
Roman Sviták
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services