Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

6. 12. 2020 19:35

Ta hromada amatérů jistí růst.....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2020 19:29 | DXDJ

Vážený, pokud čteš mé příspěvky, musíš vědět, že TS je pro mě jen okrajovou záležitostí. Peníze z TS přeinvestovány do akcií, které za tu dobu vydělaly podstatně víc, než TS. Mrkni na: CLF a AA, zde jsme navyšoval pozici. Ale, jestli je ještě dnes držím nebo jsem už zisk zrealizovat, si nechám pro sebe. A i kdyby jsem je neivestoval, tak ostatní investice mi vydělávají dost, abych byl spokojený.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2020 19:18 | Silesti

Citace - DXDJ / 06.12.2020 18:55

Je to klasická nákupní panika... jako vyšitá z učebnic ekonomie pro VŠ... I v tomto prostředí se dá dobře obchodovat, jen se musí vědět, o čem současná hra je.
Přesně tak, je to nákupní horečka. Není ani první a ani poslední, ale vždycky se najde hromada amatérů, kteří si myslí, že je to nový normál a nebo ani neví, co je vlastně akcie a prostě to jen kupují, protože to roste.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2020 19:14

Citace - DXDJ / 06.12.2020 18:55

Je to klasická nákupní panika... jako vyšitá z učebnic ekonomie pro VŠ... I v tomto prostředí se dá dobře obchodovat, jen se musí vědět, o čem současná hra je.

Prodal jsi brzy a teď tě to štve
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2020 18:55 | DXDJ

Je to klasická nákupní panika... jako vyšitá z učebnic ekonomie pro VŠ... I v tomto prostředí se dá dobře obchodovat, jen se musí vědět, o čem současná hra je.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2020 18:54

Děkuji Ti, že máš o nás péči. Určitě víš, že kdo investuje do fondu, těžko ovlivní výběr akcií v něm. Na to máme profesionála p. Hájka. Když ale, píšeš že nakupuješ pouze kvalitní akcie, tak bys nám mohl udělat rozbor portfolia TS podle Tvých parametrů, abychom věděli, že jsme v dobrých rukách. A ještě jsem se chtěl zeptat jestli jsi se všimnul, že za posledních 9 let odpracoval japonský trh 200%? Sice ještě není na hodnotách z roku 1990 to je sice pravda, ale zdaleka není tak předražený jako US, takže jako příklad neúspěchu dávat japonský trh mi přijde jednostranné. Jinak samozřejmě za svůj neúspěch si každý zodpovídá sám. Děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2020 18:00 | Silesti

Chlapci, mně je to jedno, já jen chtěl vznést do tématu pohled z jiné strany než je ten laické veřejnosti, že akcie je dobrá, protože roste a je třeba to honem kupovat, protože nebudou, ale vlastně vůbec neví, co kupují. Takhle se lidé v žádném aspektu svých životů nechovají. V obchoďáku se lidi bijou o máslo nebo olej v akci, ale jak jde o investice, tak jsou jak ožralí milionáři - sem sto tisíc, sem dvě stě tisíc, pohodička, nevím co to je, ale kupuji to. A to je přesně ono. Proč tomu tak asi je? No protože investicím obecně lidé většinou vůbec nerozumí, kdežto v obchodě, když si kupují to máslo v akci, tak tam chápou co, za kolik a proč kupují. A chtěl jsem taky trošku osvětlit, že obecně se za posledních 10 let daří jen v USA a že kdekoliv jinde na světě, ať už zmíněné Japonsko, Evropa, emerging markets ... nikde se trhy jako celek nedostali ani přes hodnoty před krizí 2008 a buď jsou obecně hluboko ve ztrátě nebo se plácají na místě. No a společnosti v USA jsou drahé jako nikdy v historii kromě dot-com bubble, kterou jsem zažil a kterou to dnešní prostředí v ledasčem začíná připomínat. Já říkám, že kdo tomu rozumí a umí si udělat analýzu a věří dané firmě, tak ať ji drží. Ale kdo tomu nerozumí, tak bacha na peníze. Nechceme pak zase slyšet, že vás někdo okradl a že jsou na vás na světě zlí, když jste sami byli tak hloupě naivní a mysleli si, že všichni krásně zbohatnete "bez práce" jen tak. To jste mohli ale raději hrát sportku, tam byste tolik neprojeli.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2020 12:05

Ten člověk s těmi obsáhlými příspěvky tu píše pořád dokola jedno a to samé už asi třičtvrtě roku. Jestli investoval v 99. roku tak si asi zřejmě naběh.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2020 11:43

Přesně tak ........
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2020 11:20

Tak podle toho, co ty tady píšeš, je zřejmě nejlepší neinvestovat nikdy a vůbec do ničeho, a jenom sedět na hotovosti. Byla podle tebe vůbec za posledních 30 let někdy vhodná doba investovat? Podle toho, co tady píšeš, tak zřejmě ne. Já jsem toho názoru, ať si kdokoli investuje kdykoli do čehokoli chce, ale ať PROBOHA nikdy neinvestuje všechny a ani většinu svých peněz. Já například nikdy nemám v jednu chvíli zainvestováno víc než 30 procent svých peněz.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2020 0:26 | Silesti

Tak chlapci hlavně přestaňte laskavě zcela falešnou jistotou utvrzovat amatéry a nováčky, co si tady můžou číst diskuzi, že indexy stále rostou. Vůbec si neuvědomujete, jakou neplechu můžete napáchat. Kde jste na to vůbec přišli? Copak třeba japonský index Nikkei 225 roste? Od krachu uplynulo přes 30 let a index se stále topí hluboko pod tehdejšími valuacemi. Přitom ten akciový trh tam je vyspělý a po USA největší na světě. Nebo Evropa, roste nám? Totální houbelec. Co se kapitálových výnosů týče, tak jsme dnes hluboko pod úrovněmi před finanční krizí v roce 2008 a ještě mnohem hlouběji, pokud srovnáme dnešní ocenění s oceněním před prasknutím dot-com bubliny z roku 2000. To jsme dnes někde na polovině ocenění, pánové. Tak že by snad rozvojové trhy? Zase vedle jak ta jedle. Ty se od finanční krize už 12 let plácají na místě, no alespoň tolik neztratily, i když sem tam se třeba v Číně bublina vytvořila. Takže ne, chlapci, vaše investiční historie pravděpodobně nesahá dál než maximálně 12 let zpět a znáte tedy jen jedno prostředí - trend obliby na mega-caps růstových titulech, dominanci USA a jejich neuvěřitelně silný býčí trend celých posledních 12 let, stále se snižující základní úrokové sazby až do záporu a pro trhy velmi příznivou monetární politiku centrálních bank. A už se považujete za profíky a myslíte si, že USA poroste až do vesmíru. Přitom ta země má tolik problémů, které se stále jen odsouvají a zametají pod koberec, že až hrůza. A mimochodem ten, kdo snad ještě i dnes pokládá indexy za rozumně oceněné, notabene z US, tak je pro mě šílenec par excellence. A nebo spíše naivní amatér. Takhle nesmyslně oceněný index tu byl jen jednou v historii a skončilo to velmi, velmi zle ... Každý ať si dělá co chce, ale musí si za to pak sám nést následky. Na trhu je šílená hromada spekulativního horkého kapitálu. Zcela nekvalifikovaní investoři s nulovými nebo pramalými zkušenostmi hrají hru, jestli se ještě najde po nich větší blázen, co to od nich koupí, i když vůbec neví co a proč. Prostě se spekuluje na tzv. "rychlé zbohatnutí" a skuteční investoři byli z trhu prakticky vytlačeni na okraj, protože většinu titulů si dnes nikdo normální fakt nemůže za ty ceny koupit. Až dojdou tihle hráči, přijde série špatných zpráv a nastoupí ekonomická recese, tak to bude šílená spirála událostí a trhy zkolabují. Já osobně se toho teda ani omylem nehodlám účastnit. Jsem na trhu 21 let a vím moc dobře, co umí a držím si přirozený respekt. Celou dobu se snažím o jedno jediné, není to žádné tajemství - snažím se nakupovat kvalitní společnosti, které jsou levné. Nic víc a nic míň. Nějaké poučky nebo stádovité chování ovcí neřeším. A funguje to se mnou celou dobu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2020 19:50

Citace / 05.12.2020 18:55

TS byl už v r. 2018 na 2,85. Dnes je na 3,25 - to je růst cca 7 procent za rok. To není žádné drámo.

Jsi odvážný. Za tohle tě tady držáci rozcupují...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2020 18:55

TS byl už v r. 2018 na 2,85. Dnes je na 3,25 - to je růst cca 7 procent za rok. To není žádné drámo.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2020 11:24

Tomáš se dnes nudí a zase vše proti němu mínusuje. Tak jen do toho, tohle o tobě hodně vypovídá. I to neustálé měnění nicků. Asi si moc za svými názory nestojíš... Přeji Ti pěknou zábavu pane Mínus.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2020 9:07

Sorry jako.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2020 8:55

Citace / 05.12.2020 08:31

Když to říkají Goldmani tak to musí být pravda...

Zase ta tvoje jízlivost...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2020 8:31

Když to říkají Goldmani tak to musí být pravda...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 12. 2020 8:29

Nekvalifikovaná masa investorů cpe hlava nehlava peníze do ETF viz. rekordní přilív peněz do ETF v listopadu. Dál se jen přifukuje bublina. Až praskne, hodně lidí bude mít z toho bolehlav.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2020 7:33 | Nikdo

Citace / 05.12.2020 07:28

Tak je těch 3,25 které Hájek věštil :)

Jen tuto metu Hájek věštil o pár měsíců déle. Je jasně vidět, že trhy jsou někde, kde být nemají. I Goldmani se bojí toho, co na trhu nyní je a co z toho může vzniknout.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2020 7:28

Tak je těch 3,25 které Hájek věštil :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 48/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mirek Topolánek

expremiér a podnikatel

Daniel Volopich

podnikatel

Mirek Topolánek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Daniel Volopich
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services