Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

4. 12. 2020 22:07 | DXDJ

V USA přitápějí až moc. Těch +200% se tam letos dalo vydělat docela snadno. Jednu firmu jsem už při +200% prodal a teď mám na této metě další. Raději ji brzo pustím, než investoři pochopí, co vlastně nakupují...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2020 19:56

USA za poslední den zaregistrovaly rekordní počet přes 217 000 nových infekcí a 2879 dalších úmrtí. Jsou to údaje, které dosud nezaznamenala žádná země.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2020 17:27

Citace - Tomáš / 04.12.2020 16:14

Hrozně osobně to tady berete :). Já vám ty zisky fakt přeju!!! Nikdy nebudu hrát vaši vysokou ligu, smířím se s tím, umím s tím žít :)

Si představ, že bys hrál za Spartu a nějaký čutálista z Horní Dolní by dělal ramena, jaký že je borec... Hele, ty tu měníš nicky jak ponožky, už tě tu známe i tu tvoji jízlivost. Jsi pro hodně investorů, jako červený hadr pro bejky. Takže přestaň dělat jízlivé poznámky a bude tady klid. Myslím, že tato diskuze je pro řadu lidí prospěšná, když se potřebují v něčem zorientovat, takže by byla škoda jí zazdít.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2020 16:14 | Tomáš

Hrozně osobně to tady berete :). Já vám ty zisky fakt přeju!!! Nikdy nebudu hrát vaši vysokou ligu, smířím se s tím, umím s tím žít :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2020 16:07

Citace - Tomáš / 04.12.2020 15:57

To jsem fakt netušil jaký emoce vyvolám prohlášením, že rok 2020 byl pro trpělivé investory skvělý :). Na nikoho útočit nebudu. Každý ať si investuje jak chce.

Se nediv, držáci si jen letos zobli a vlnkaři vydělali balík na TS :D a v USA na akciích i víc jak 200% :D to je ale jiná liga, že? :D nesmíš psát nesmyly, že jen letošní rok byl pro vlnkaře dobrý. Oni hrají úplně jinou ligu než Ty a tak je vždy jen naštveš, se pak nediv :D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2020 15:59

Žádná strategie neplatí absolutně. Někdy je trpělivost dobrá (u TS), ale jindy je k ničemu (u ST).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2020 15:57 | Tomáš

To jsem fakt netušil jaký emoce vyvolám prohlášením, že rok 2020 byl pro trpělivé investory skvělý :). Na nikoho útočit nebudu. Každý ať si investuje jak chce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2020 15:45 | Nikdo

Pro Tomáše: ty nikdy nepochopíš, co jsem napsal. Takže nemá cenu s tebou vést dialog. Měj se. PS: mínusování Ti jde dobře.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2020 15:43

Pánové níže, vše je o znalostech. Koupit a držet umí každý, úspěšně vlnkovat je ale úplně jiný level a hlavně, KDYŽ SE TO UMÍ, JE TO NĚKOLIKANÁSOBNĚ ZISKOVĚJŠÍ, NEŽ JEN STÁLE DRŽET. Teď mi držáci dejte -10.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2020 15:34 | Tomáš

Pro Nikdo: portfolio TS se kompletně vymění 1x za 6 let. 25 titulů. Takže trpělivý přístup. Akcie jsou dlouhé peníze, vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2020 13:46 | Nikdo

Citace - Tomáš / 04.12.2020 11:05

Pro Silesti: jasně že je klid před bouří, může se stát naprosto cokoliv. Jen říkám, že trpělivý investor v roce 2020 zvítězil, stejně jako v roce 2019. Což neznamená, že tomu tak musí být i příští rok. Ale čistě statisticky je roků kdy trpěliví investoři vyhrávají více než těch kdy prohrávají. A nemyslím si, že by jeden vyjímečný rok "časovačů trhu" vymazal roky ostatní. Prostě si to fakt nemyslím. Ať nám investování dělá radost i v roce 2021!!!

To možná aktuálně platí pro TS, ale obecně trpělivý investoři ve velkém množství případů přicházejí o velkou část vložených peněz. Tady se vám o to stará Hájek, když akcie ztratí růstový potenciál nebo hrozí velký propad, tak včas špatné akcie prodává a nakupuje jiné. To samé je u indexu. Neperspektivní akcie jdou ven a dostávají se tam nové, úspěšné. Proto indexy rostou. Doufejte, že šťastná hvězda Hájka, bude svítit dál, bude se mi dařit prodávat neperspektivní akcie a sázet na nové s růstovým potenciálem. Kdyby se řídil tvoji radou a jen seděl a čekal, asi by ses divil, kde by TS nyní byl. Jak by se vám všem jeho trpělivost vyplatila.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2020 11:49 | DXDJ

Citace - Tomáš / 04.12.2020 11:05

Pro Silesti: jasně že je klid před bouří, může se stát naprosto cokoliv. Jen říkám, že trpělivý investor v roce 2020 zvítězil, stejně jako v roce 2019. Což neznamená, že tomu tak musí být i příští rok. Ale čistě statisticky je roků kdy trpěliví investoři vyhrávají více než těch kdy prohrávají. A nemyslím si, že by jeden vyjímečný rok "časovačů trhu" vymazal roky ostatní. Prostě si to fakt nemyslím. Ať nám investování dělá radost i v roce 2021!!!

Pro nás, co trhu časujeme, je každý rok dobrý. Stačí si najít akcie s vysokou valatilitou a žně jsou každý rok...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 12. 2020 11:05 | Tomáš

Pro Silesti: jasně že je klid před bouří, může se stát naprosto cokoliv. Jen říkám, že trpělivý investor v roce 2020 zvítězil, stejně jako v roce 2019. Což neznamená, že tomu tak musí být i příští rok. Ale čistě statisticky je roků kdy trpěliví investoři vyhrávají více než těch kdy prohrávají. A nemyslím si, že by jeden vyjímečný rok "časovačů trhu" vymazal roky ostatní. Prostě si to fakt nemyslím. Ať nám investování dělá radost i v roce 2021!!!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 12. 2020 8:05

Janička Jelenová sazby zvyšovat nebude.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2020 20:31 | Silesti

Citace - Tomáš / 03.12.2020 12:36

Ještě není konec roku, ale myslím že můžu říct, že rok 2020 byl pro nás investory naprosto skvělý. Opět se vyplatilo neztrácet hlavu, nevěřit na konec světa. Ten kdo byl trpělivý a nenechal se ovlivnit "zaručenými radami" musel znovu vydělat. Buffet tvrdí, že by většině investorů pomohlo kdyby každý den neznali aktuální kurz. Myslím, že má pravdu.
No jo, po boji je každý generál. Teda "po boji" ... spíše bych dnešní situaci nazval "klid před bouří". Každopádně v březnu to fakt nevypadalo vůbec dobře a ono to nevypadá ani dnes, ale přece jen se událo hodně věcí, které některé tituly pěkně vytáhly nahoru. Jenže cenově je to úlet, hlavně v US. Taky si nepůjdu koupit rohlík za 20 Kč jen proto, že ostatní ho za takovou cenu kupují. Obecně lze říct, že akcie s ohledem na dnešní valuace slibují do budoucna velmi podprůměrné zhodnocení a velká rizika. Podle mého stačí, aby centrální banky zvýšily základní sazby a bude to solidní peklíčko. Na trhu je hromada spekulativního a horkého kapitálu. Ne že by ty sazby chtěly zvedat, ale tváří v tvář vysoké inflaci nakonec budou muset. No každopádně je brzy cokoliv hodnotit, já jen říkám, že současný stav je rozhodně "klid před bouří".
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2020 18:32 | DXDJ

Citace - Daňový amatér / 03.12.2020 18:10

Daní se jen transakce větší než 100.000 Kč? Takže když nakoupím za 50.000 Kč a prodám za 100.000 Kč, tak danit nemusím? Zisk 50.000 Kč danit nemusím? Samozřejmě doba kratší než 3 roky.

Je jedno, jaký máš zisk. Nesmíš při prodeji v jednom roce přesáhnout částku 100.000,- pokud nechceš danit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 12. 2020 18:10 | Daňový amatér

Daní se jen transakce větší než 100.000 Kč? Takže když nakoupím za 50.000 Kč a prodám za 100.000 Kč, tak danit nemusím? Zisk 50.000 Kč danit nemusím? Samozřejmě doba kratší než 3 roky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2020 12:36 | Tomáš

Ještě není konec roku, ale myslím že můžu říct, že rok 2020 byl pro nás investory naprosto skvělý. Opět se vyplatilo neztrácet hlavu, nevěřit na konec světa. Ten kdo byl trpělivý a nenechal se ovlivnit "zaručenými radami" musel znovu vydělat. Buffet tvrdí, že by většině investorů pomohlo kdyby každý den neznali aktuální kurz. Myslím, že má pravdu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2020 21:29

Citace / 02.12.2020 08:13

Křišťálovou kouli mám zrovna v servisu, takže nemohu sloužit. Ale jsou 4 možnosti. 1. - vyleze to někam ke 4, 2. - spadne to zase někam ke 2, 3. - bude se to plácat kolem současné hodnoty 3, 4. - něco úplně jiného. Takže si vyber. Investování fakt není o věštění, ale o tom, být připravený na každou eventualitu.

Souhlasím, trhy nejsou věštírna.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2020 8:42 | Tomáš

Díky za reakci. Nebo mě napadlo ukončit pravidelné investování a prodat vše až po splnění časového testu. Každopádně lidí, kteří by výnosy danit měli a nedaní musí být spousta...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 49/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Matějovský

podnikatel, Povlečení Matějovský

Karel Janeček

podnikatel, RSJ

Zdeněk Matějovský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services