Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

2. 12. 2020 8:34 | DXDJ

Citace - Tomáš / 02.12.2020 08:20

Mám dotaz. Když člověk pravidelně investuje, měsíčně třeba 5.000,- po dobu 20 let. Potom pravidelné investování ukončí a všechny podíly prodá. Pletu se když řeknu, že bych měl podat daňové přiznání? Poslední nákupy nesplňují časový test 3 roky a jako celek je transakce větší než 100.000,-. Tyto dvě podmínky navíc nelze kombinovat. Banky propagují pravidelné investování (např. na důchod), ale o tomto nějak mlčí. Díky za názor

Nákupy PL, které nesplňují časový test 3 roky, musíš dát do daňového přiznání. Možnost je i ta, prodat starší PL a ty, co nesplňují časový test, postupně prodávat po splnění časového test či v dalším roce využít možnost prodeje do 100 000. O nutnosti danit banky často mlčí. Jedna moje známá prodala fond po dvou letech a když jsem jí řekl, zda danila, ani nevěděla, že něco takového musí...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 12. 2020 8:20 | Tomáš

Mám dotaz. Když člověk pravidelně investuje, měsíčně třeba 5.000,- po dobu 20 let. Potom pravidelné investování ukončí a všechny podíly prodá. Pletu se když řeknu, že bych měl podat daňové přiznání? Poslední nákupy nesplňují časový test 3 roky a jako celek je transakce větší než 100.000,-. Tyto dvě podmínky navíc nelze kombinovat. Banky propagují pravidelné investování (např. na důchod), ale o tomto nějak mlčí. Díky za názor
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 12. 2020 8:13

Křišťálovou kouli mám zrovna v servisu, takže nemohu sloužit. Ale jsou 4 možnosti. 1. - vyleze to někam ke 4, 2. - spadne to zase někam ke 2, 3. - bude se to plácat kolem současné hodnoty 3, 4. - něco úplně jiného. Takže si vyber. Investování fakt není o věštění, ale o tom, být připravený na každou eventualitu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2020 21:37

Citace / 01.12.2020 21:12

A co jako? Že si někteří investoři myslí, že trh je na vrcholu, a teď půjde dolů? To je možné, ale na každého, kdo tvrdí tohle, lze najít někoho jiného, kdo bude tvrdit, že jsme teprve na začátku dynamického růstu, který bude následovat v příštím roce. Pro mě tedy odtok necelého 1 procenta vkladů z fondu nic podstatného nenaznačuje. Možná se pletu, ale řekl bych, že spíš ne.

Mohu se tě zeptat, na kolik dle tebe příští rok fond TS vyroste? Děkuji.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2020 21:12

A co jako? Že si někteří investoři myslí, že trh je na vrcholu, a teď půjde dolů? To je možné, ale na každého, kdo tvrdí tohle, lze najít někoho jiného, kdo bude tvrdit, že jsme teprve na začátku dynamického růstu, který bude následovat v příštím roce. Pro mě tedy odtok necelého 1 procenta vkladů z fondu nic podstatného nenaznačuje. Možná se pletu, ale řekl bych, že spíš ne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2020 18:09

O to přeci vůbec nejde. Autor příspěvku tím chtěl naznačit úplně něco jiného.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2020 15:51

Citace / 28.11.2020 07:44

V říjnu z TS odteklo 189,6 mil.
Je tam aktuálně skoro 20 miliard. 189 milionů není tak moc. Ani ne 1 procento.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2020 17:24

Chytrému napověz...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2020 16:56

Citace / 28.11.2020 07:44

V říjnu z TS odteklo 189,6 mil.
A co jako?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 11. 2020 7:44

V říjnu z TS odteklo 189,6 mil.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 11. 2020 7:38 | Nikdo

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vakcina-astrazeneca-pochybnosti-tesy-veda-koronaviru-ockovani-oxfordska-univerzita.A201127_102922_zahranicni_jhr
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2020 6:18 | Nikdo

Predikovat co bude za měsíc, rok atd. určitě nejde. Ale, investor by se měl naučit rozpoznat body obratu. Tímto uměním zkušení investoři disponují. Umožňuje jim to, včas prodat a opět při obratu směrem nahoru nakoupit. Vlnkování je hodně náročné a není pro každého. Investor by se měl dívat na to, co je a co z toho může být. Dívat se do historie, co bylo a očekávat, že to zase tak bude, nemá smysl. Smysl ale má, se z toho poučit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 15:44

Citace / 26.11.2020 15:31

Tak třeba můžeš prodat jenom část. V tomhle ti asi nikdo neporadí, to si musíš rozhodnout sám. Mě osobně zase ten růst nepřijde jako kdovíjaký zázrak. Na 2,85 byl TS už někdy v r. 2018, a když to srovnám s růstem v letech 2013-2014, tak bych řekl, že to ještě může nějakou dobu pokračovat. Jak dlouho, a kdy se to zlomí, to samozřejmě nikdo neví.

Más pravdu. V tom že nikdo neví co bude je ta krása investování.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2020 15:31

Tak třeba můžeš prodat jenom část. V tomhle ti asi nikdo neporadí, to si musíš rozhodnout sám. Mě osobně zase ten růst nepřijde jako kdovíjaký zázrak. Na 2,85 byl TS už někdy v r. 2018, a když to srovnám s růstem v letech 2013-2014, tak bych řekl, že to ještě může nějakou dobu pokračovat. Jak dlouho, a kdy se to zlomí, to samozřejmě nikdo neví.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 15:24

Ve smyslu prodat. Já jsem z těch kteří prostě jenom dlouhodobě drží PL. Ale to nutkání prodat a mít to své jisté na sobě cítím. Na druhou stranu ty peníze teď nepotřebuju. Ani danit bych to nemusel, vše držím dýl jak tři roky. Ale nový auto nepotřebuju a na novej barák by to nestačilo :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 15:10

V jakém smyslu pobláznit? Jako prodávat, nebo nakupovat? Na nákup už je pozdě, na prodej brzo (aspoň pro mě). I když DXDJ už prodal.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 13:19

Jak zvládáte psychicky období prudkého růstu jako je teď? za mě se snažím být pořád nohama na zemi, nenechat se pobláznit trhem
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 9:18

Spíš je období kdy roste úplně všechno.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2020 8:08

Citace - Tom1 / 25.11.2020 17:45

Zatím jde TS už hezkých pár let do boku, takže nejdřív se musí vymanit z tohoto koridoru a pak až lze pomýšlet na vyšší mety. Nástup Bidena k tomu moc nepřispěje.
Posledního cca půl roku se ale zdá, jako by někdo polil TS živou vodou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2020 17:45 | Tom1

Zatím jde TS už hezkých pár let do boku, takže nejdřív se musí vymanit z tohoto koridoru a pak až lze pomýšlet na vyšší mety. Nástup Bidena k tomu moc nepřispěje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 50/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Libich

ekonom

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Jan Libich
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services