Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

25. 11. 2020 13:33

Citace / 25.11.2020 13:23

Uvidíme. 2006-2020 to vyrostlo z 1 na 3, takže 2020-2035 to může vyrůst ze 3 na 10.

Zní to jako utopie, ale v březnu tohoto roku znělo 3 taky nereálně. Takže ano, v roce 2035 to klidně může být 10.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 11. 2020 13:23

Uvidíme. 2006-2020 to vyrostlo z 1 na 3, takže 2020-2035 to může vyrůst ze 3 na 10.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2020 12:40

Kam až to poroste? Do nebe? :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2020 22:06

Máte někdo zkušenosti s funkcí "regulace zůstatku"? Tedy investování všech "přebytečných" peněz. Díky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2020 16:05

To by asi šlo dost těžko. A hlavně by to nemělo žádný smysl. Investovat do TS znamená spoléhat se na úsudek Hájka, a kdo v něj nemá důvěru, tak by sem samozřejmě vůbec investovat neměl.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2020 13:30

Uměl byste někdo spočítat, jaký by cca byl dnešní kurz TS kdyby ve složení fondu od začátku v r.2006 nebyla provedena žádná změna? Dost by mě to zajímalo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 11. 2020 11:44

Citace - Petr / 21.11.2020 21:42

Takže když koupím podíly kapitálové verze TS a 20 let na to nesáhnu, tak je to stejný jako kdybych každoročně investoval onu imaginární nevyplacenou dividendu? Jestli tomu správně rozumím. Díky za ujasnění
Ne, v tom dividendovém budeš mít míň, protože se ti budou odečítat daně z vyplácených dividend.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 11. 2020 21:42 | Petr

Takže když koupím podíly kapitálové verze TS a 20 let na to nesáhnu, tak je to stejný jako kdybych každoročně investoval onu imaginární nevyplacenou dividendu? Jestli tomu správně rozumím. Díky za ujasnění
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2020 21:24 | Petr

Citace / 20.11.2020 12:53

Ale ta dividenda přece není nic "navíc". Je obsažena i v hodnotě PL u té kapitálové verze fondu - proto je u ní přece ta hodnota PL vyšší než u dividendové! Ty to popisuješ tak, jako by u obou verzí byla stejná hodnota těch PL, ale jedna z nich ještě "navíc" vyplácela dividendy - tak to ale přece není. Jestli ti jde o to inkasovat zisk ze své investice, no tak prostě potom, co do TS zainvestuješ, a fond vyroste, můžeš část PL prodat, zisk inkasovat - a bude to úplně totéž, jako pobírat ty dividendy!

Takže když koupím podíly kapitálové verze TS a 20 let na to nesáhnu, tak je to stejný jako kdybych každoročně investoval onu imaginární nevyplacenou dividendu? Jestli tomu správně rozumím. Díky za ujasnění
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2020 19:50

Kurz TS 19.11. +0,89% (3,0879)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2020 12:55 | DXDJ

Petře, u kapitálové verze se Ti bude zhodnocovat podílový list o růst ceny akcií v portfoliu, tak i o dividendy, které firmy vyplácejí. Dividendový fond ti tento růst cen akcií a dividendu z firem, bude vyplácet formou dividendy. Naopak u kapitálového budeš mít o trochu více, jelikož po 3 letech od nákupu už nebudeš muset z případného prodeje platit daň ze zisku ve výši 15%. Modelová situace, Pokud bude fond vydělávat 5% ročně, tak u kapitálového ti hodnota PL stoupne za 20 let o cca 100% a u dividendového dostaneš 20x5% ( ale zde zaplatíš daň z dividendy 15%, odvede ji za tebe fond ). Pokud chceš ale mít z toho možné pravidelné výnosy a nechceš si sám nějaké PL pravidelně odprodávat, běž do Dividendového. Proto také tento fond vznikl. Kdo chce, aby se mu investice v čas zhodnocovala, volí reinvestiční, kdo chce pravidelný výnos, jde do Dividendového.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2020 12:53

Ale ta dividenda přece není nic "navíc". Je obsažena i v hodnotě PL u té kapitálové verze fondu - proto je u ní přece ta hodnota PL vyšší než u dividendové! Ty to popisuješ tak, jako by u obou verzí byla stejná hodnota těch PL, ale jedna z nich ještě "navíc" vyplácela dividendy - tak to ale přece není. Jestli ti jde o to inkasovat zisk ze své investice, no tak prostě potom, co do TS zainvestuješ, a fond vyroste, můžeš část PL prodat, zisk inkasovat - a bude to úplně totéž, jako pobírat ty dividendy!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2020 12:31 | Petr

Citace / 20.11.2020 10:15

Mě se zdá, že mezi tou kapitálovou a dividendovou verzí TS není nakonec vlastně žádný podstatný rozdíl. Když si k aktuálním hodnotám té dividendové verze připočítáte těch 15 procent, které byly vyplaceny formou dividendy, tak je fond tam, kde byl na počátku roku (přibližně, samozřejmě, je třeba připočítat zdanění dividendy). Tak si říkám, proč chodit ke kovaříčkovi (dividendové verzi TS), když mohu rovnou ke kováři (normální verzi TS)? Jaký v tom pro sebe vlastně vidíš přínos Petře, když půjdeš do té dividendové verze, a ne do té standartní?

Díky za názor. A zeptám se, nevlastní náhodou akcionáři firmu proto, aby si vypláceli dividendu? Spoluvlastnit Pandoru a Starbucks je sice hezké, ale chci z toho "něco mít". Když budu 20 let vlastnit kapitálovou verzi TS, tak z toho 20 let nebudu mít nic. V případě dividendové verze mně 20 let budou chodit dividendy. Možná se na stejnou věc jenom díváme jinýma očima.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 11. 2020 10:15

Mě se zdá, že mezi tou kapitálovou a dividendovou verzí TS není nakonec vlastně žádný podstatný rozdíl. Když si k aktuálním hodnotám té dividendové verze připočítáte těch 15 procent, které byly vyplaceny formou dividendy, tak je fond tam, kde byl na počátku roku (přibližně, samozřejmě, je třeba připočítat zdanění dividendy). Tak si říkám, proč chodit ke kovaříčkovi (dividendové verzi TS), když mohu rovnou ke kováři (normální verzi TS)? Jaký v tom pro sebe vlastně vidíš přínos Petře, když půjdeš do té dividendové verze, a ne do té standartní?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 11. 2020 8:07 | Nikdo

Futures se nám opět barví do červena. https://finance.yahoo.com/news/stock-market-news-live-updates-november-20-2020-231351867.html
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2020 22:01

Citace - Petr / 19.11.2020 20:51

Ještě doplním. Jako výhodu beru vyplácení dividend, ikdyž vím že jejich výše není jistá. A kdybych z nějakého důvodu potřeboval víc peněz, tak část podílů můžu kdykoliv prodat.

Jo výhoda je, že můžeš profitovat jak na kurzu, který se zvýšil od poslední dividendy o 60%, tak i na případné dividendě. Jsem spokojen. V rámci možností je dobré nákup načasovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 11. 2020 21:09

Citace - Petr / 19.11.2020 20:28

Děkuji všem za názory. Vycházím z jednoduché logiky: když vložím do TS dividendový do 30.4.2021 těch 300.000,-. Průměrná roční dividenda kdyby byla 5%. Za 20 let mně dividendy "splati" vklad. Je to správná úvaha nebo jsem úplně mimo?
Úvaha je to správná, ovšem pouze tehdy, pokud by vývoj šel tak, jak si představuješ. Vývoj na trhu je ovšem nepředvídatelný, a čím delší časový horizont máš, tím je nepředvídatelnější. Já bych ti doporučoval ten svůj investiční horizont výrazně zkrátit (na cca 5 let). Já mám jinou strategii. Většinu peněz mám v hotovosti, a investuju výhradně při zajímavých příležitostech (jako byla teď v březnu) jen asi třetinu z nich. Je to jako ve válce - bylo zjištěno, že v boji jen asi jedna třetina vojáků skutečně použije svou zbraň. Nebo známé pravidlo 20/80 - 20 procent příčin způsobí 80 procent následků. No, a mě 30 procent mých peněz vytváří 80 procent mého zisku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 11. 2020 20:51 | Petr

Ještě doplním. Jako výhodu beru vyplácení dividend, ikdyž vím že jejich výše není jistá. A kdybych z nějakého důvodu potřeboval víc peněz, tak část podílů můžu kdykoliv prodat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2020 20:28 | Petr

Děkuji všem za názory. Vycházím z jednoduché logiky: když vložím do TS dividendový do 30.4.2021 těch 300.000,-. Průměrná roční dividenda kdyby byla 5%. Za 20 let mně dividendy "splati" vklad. Je to správná úvaha nebo jsem úplně mimo?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 11. 2020 19:35

A TS dividendový kopíruje... -1,24% (0,8727)...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 51/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Kalvoda

advokát a exministr

Jiřina Nepalová

podnikatelka, Renomia

Jan Kalvoda
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 3 duelů
×
Jiřina Nepalová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services