Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

16. 11. 2020 14:03

Asi jsi zatím jediný na tomhle fóru, kdo do toho investoval.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2020 13:55 | Petr

Dividenda za rok 2019 byla 0,145 při průměrné ceně PL 0,9. Takže cca 15% z nákupní ceny. Takže kdo 30.4. držel podíly za 1.000.000,- tak dostal 150.000,-. Nebo jak jinak bych to měl počítat? Je mně jasné že dividenda bude každý rok jiná nebo třeba žádná. Jde mně o zkušenosti někoho konkrétního z vás
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2020 13:36

Diskutující se ptal na VAŠE ZKUŠENOSTI s dividendovým TS, pokud je tady teda někdo má.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2020 13:13

Na jeden list byla divi 0,15 Kč a ne 15%. Proč si o tom nepřečtete na stránkách investičního centra? Je tam vše jasně uvedeno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2020 12:41

Výše dividendy může kolísat. Příště může být třeba 1,5 %. Ale nevím, jestli tady někdo do dividendové verze TS investuje. Pokud jsem se dobře díval, tak to funguje teprve od r. 2018. To je strašně krátká doba.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2020 12:18 | Petr

Jde mně o to, že třeba za loňský rok byla dividenda za jeden podíl cca 15%. To mně přijde hrozně moc
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 11. 2020 10:11

Taky by mě to zajímalo, ale s tímhle tady asi nikdo zkušenosti nemá. Je to poměrně nová věc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2020 14:45 | Petr

Narazil jsem na toto forum. Možná se zeptám mimo, ale chci se zeptat na vaše zkušenosti s fondem TS - dividendovy. Chci do něj jako dlouhodobou investici 300.000,- a nechat si vyplácet dividendy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2020 12:19

To by bylo věštění z křišťálové koule a odvíjí se to od toho co se stane během příštích 15. let. Může se stát cokoli, takže se nedá předvídat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2020 11:41

Možná jo a možná ne. Lepší odpověď ti nikdo nedá.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2020 9:21

Mě by hlavně zajímalo, kam až se TS dokáže vyšplhat. 2006-2020 se dostal na trojnásobek (z 1 na 3). Znamená to, že se do r. 2035 dostane na 10? Co myslíte?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2020 8:34 | DXDJ

Citace / 13.11.2020 08:13

DXDJ zisk přeju, ale na celkové hodnocení je ještě brzo. Nikdo neví, jak se bude TS v budoucnu vyvíjet, a pokud by dynamický růst pokračoval, možná ho ještě bude mrzet, že ještě pár měsíců nepočkal. Vzpomeňte si, jak to vypadalo v březnu - tehdy se hodnota 3 jevila jako sci-fi. A voilá, je to tady.

Pane kolego, děkuji, že mi zisk přeješ a i já tobě přeji, aby tvé obchody byly úspěšné. Případný další růst TS mě mrzet nebude. Naopak budu rád, že se budou zhodnocovat peníze lidí, kteří mají v tomto fondu peníze. Tento obchod je pro mě uzavřen. Zisk realizován. Peníze budu investovat do akcií, které mám v hledáčku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 11. 2020 8:13

DXDJ zisk přeju, ale na celkové hodnocení je ještě brzo. Nikdo neví, jak se bude TS v budoucnu vyvíjet, a pokud by dynamický růst pokračoval, možná ho ještě bude mrzet, že ještě pár měsíců nepočkal. Vzpomeňte si, jak to vypadalo v březnu - tehdy se hodnota 3 jevila jako sci-fi. A voilá, je to tady.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2020 6:27

Jste ovládán emocemi, takže "debatu" končím. O srážkové dani jsem nic nepsal. Panu investorovi gratuluji a přeji vše dobré. A vám vyřizuji, že díky lidem jako jste vy ( a prosím netykejte mi, opravdu jsme spolu husy nepásli), je toto forum nepoužitelné. Ale i vám přeji úspěšné investice. Sbohem
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2020 22:45

Citace / 12.11.2020 20:02

V těch 85% ještě nemáte započtenou sraženou daň z příjmu

Ty už vážně nevíš, jak toho člověka hanit. Jen pro tvé info, daň z prodeje cenný papírů není srážková, tudíž se nesráží, jak píšeš. I tohle o tobě ledacos vypovídá. Danit to bude až na jaře. Nyní má pořád celý zisk na účtu a může ho dál investovat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2020 20:02

V těch 85% ještě nemáte započtenou sraženou daň z příjmu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2020 19:23

Citace / 12.11.2020 19:10

Já se nechci nikoho dotknout, ale mně zhodnocení 85% nepřijde jako něco mimořádného. Jsem +170%, ale ani to mně nepřijde moc. Jen můj názor, nikomu můj pohled na věc nevnucuji

Johne: Ty jsi nakupoval v roce 2006. nyní máš +170%, což je cca 12,5% ročního zhodnocení. DXDJ má za 8 měsíců 85%. Máš hodně divné počty a hlavně pochop, že on udělal behem 15 let spoustu uspěšných obchodů a jeho složený zisk je mnoho násobků tvého zisku. A ještě s tím rozdílem, že on zisk zrealizoval a ty ještě nikdy. Máš hodně zvláštní myšlení a hlavně se zde vytahuješna druhé a přitom nemáš čím.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2020 19:12

Citace / 12.11.2020 19:10

Já se nechci nikoho dotknout, ale mně zhodnocení 85% nepřijde jako něco mimořádného. Jsem +170%, ale ani to mně nepřijde moc. Jen můj názor, nikomu můj pohled na věc nevnucuji

A za jak dlouho jsi dosáhl zkodnocení na TS 170%? Už jsi prodal nebo ještě držíš?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 11. 2020 19:10

Já se nechci nikoho dotknout, ale mně zhodnocení 85% nepřijde jako něco mimořádného. Jsem +170%, ale ani to mně nepřijde moc. Jen můj názor, nikomu můj pohled na věc nevnucuji
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2020 18:10 | DXDJ

C2, ano 18.3. jsem nakoupil. Na dis. ST jsem 19.3. krátce po 16 h. napsal kurz předešlého dne a oznámil nákup. Docela se zadařilo... v závěru mi pomohla euforie kolem vakcíny, která nakopla trhy k růstu. Z toho hodně TS vytěžil. Máš pravdu, nervy byly občas velké, ale už jsem dost po těch letech otupělý. Někdy ani nevnímám, že jde o peníze. V dobách velké volatility jsem se také parkrát vyvezl na vlnkách na akciích, které mám v hledáčku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 54/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Jansta

lobbista a podnikatel

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Miroslav Jansta
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services