Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

23. 10. 2020 12:31

Citace / 23.10.2020 08:25

Hájek zmiňoval hodnotu 3,25, až se trhy srovnají. Jestli to bude za rok, za dva, za 3 nebo za pět let, to se uvidí.

Je třeba připomenout, že burza není věštírna :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2020 8:25

Hájek zmiňoval hodnotu 3,25, až se trhy srovnají. Jestli to bude za rok, za dva, za 3 nebo za pět let, to se uvidí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2020 18:22

Citace / 22.10.2020 18:10

Top Stocks jde do boku někdy od r. 2015. To ale neznamená, že nemůže najednou vystřelit vzhůru. Srovnej si TS za roky 2006-2011, 2011-2015, a 2015-2020.

Ale jo, může najednou vystřelit vzhůru. Ale to moc nepřepokládám. Může dokulhat někam k 2,9 - 3,0, při troše štěstí, ale víc nevídím. Spíš se nyní podíváme zase trochu níž....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 10. 2020 18:10

Top Stocks jde do boku někdy od r. 2015. To ale neznamená, že nemůže najednou vystřelit vzhůru. Srovnej si TS za roky 2006-2011, 2011-2015, a 2015-2020.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 10. 2020 17:36

Citace / 22.10.2020 13:06

Proč si myslíte, že "jde TS do boku"? Možná za trhem poslední rok o něco zaostává, ale rok je hrozně krátká doba na nějaké závěry

Už to tu naznačil Tom1. Mrkni na graf TS zpět cca 27 měsíců, více není třeba psát.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 10. 2020 13:06

Proč si myslíte, že "jde TS do boku"? Možná za trhem poslední rok o něco zaostává, ale rok je hrozně krátká doba na nějaké závěry
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2020 21:54 | Tom1

Pro John: musíš mít hodně pevné nervy a věřit v návrat na původní hodnoty nebo ještě vyšší, když to letí dolů. Já bych to nevydržel. Už mi pár investic kleslo a nikdy se nevrátilo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2020 21:32 | Tom1

No, máš pravdu. Přibližně 27 měsíců nedokázal výrazněji překonat svá maxima.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 10. 2020 21:24

Citace - John / 21.10.2020 20:33

Mně nevadí, že tomu nerozumím, dokážu s tím žít. Moje investice je +170%. Jak říkával Jirka P. "kdo z vás to má pánové "

Aktuálně máš výnos cca 12% ročně a vzhledem k tomu, že TS jde do boku, moc ti to přiskakovat nebude... Když píšeš, kdo z vás to má, tak zkušení investoři toto vážně nemají, mají mnohokrát více.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 10. 2020 20:33 | John

Mně nevadí, že tomu nerozumím, dokážu s tím žít. Moje investice je +170%. Jak říkával Jirka P. "kdo z vás to má pánové "
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2020 16:48 | nikdo

Citace - John / 19.10.2020 14:42

Ještě jedna poznámka, ale fakt tomu asi nerozumím... Někteří lidé se mě snaží přesvědčit jak je skvělé spekulovat s akciemi, vychytávat vlny kdy "to půjde nahoru". Ti stejní lidé ale mají třeba penzijní pojištění, tedy z 80% dluhopisy, což je typický nástroj pro krátkodobé držení... Vynechme teď státní podpuru a podobné nesmysly pro penzijní pojištění. Krátkodobě drží akcie a dlouhodobě drží dluhopisy.... No comment

Pro John: nic ve zlém, ale skutečně tomu moc nerozumíš. Dluhopis nástroj krátkodobého držení? Kdo ti tento nesmysl řekl? Dluhopis je konzervativní produkt a emituje se často na 5,10,15,20 i 30 let. nyní trpí obecně nízkými úrokovými sazbami. každý rok je většinou vyplácen kupón. A akcie obecně považovat za nástroj dlouhodobého držení? Zase nesmysl... akcie se má držet, pokud je to výhodné, slušná dividenda nebo růstový potenciál. Pokud to skončí, musí se prodat, protože zmizí důvod držení.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2020 16:37 | Defender

Ještě bych rád dodal, že v dnešní době investovat do dluhopisů z mého pohledu v dnešní době nemá smysl a např. 10 letý CZECH BOND nyní nese 0,973 % p.a. a je to víceméně riziko. A jestliže si někdo vybudoval před 10 nebo 14 lety pozice v TS a ví, že musí jako dlouhodobý investor počítat s případným poklesem, tak je přeci vše OK.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2020 21:10 | John

Ani nevím na co bych měl reagovat. Investujme opatrně a každý podle svých možností. Ať nám investování dělá radost.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2020 15:53 | Defender

Citace - John / 19.10.2020 14:42

Ještě jedna poznámka, ale fakt tomu asi nerozumím... Někteří lidé se mě snaží přesvědčit jak je skvělé spekulovat s akciemi, vychytávat vlny kdy "to půjde nahoru". Ti stejní lidé ale mají třeba penzijní pojištění, tedy z 80% dluhopisy, což je typický nástroj pro krátkodobé držení... Vynechme teď státní podpuru a podobné nesmysly pro penzijní pojištění. Krátkodobě drží akcie a dlouhodobě drží dluhopisy.... No comment

Myslím, že kdo má PF, tak je to z důvodu, že mu ho založil zaměstnavatel, který platí zaměstnanci až několik tisíc měsíčně. Pokud by si ho zaměstnanec nenechal založit tak o ty peníze přijde. Jinak v roce 2013 proběhla reforma penzijního spoření a dnešní takzv. účastnické PF obsahují až 80% akcií. .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2020 15:18 | Silesti

Citace - John / 19.10.2020 14:42

Ještě jedna poznámka, ale fakt tomu asi nerozumím... Někteří lidé se mě snaží přesvědčit jak je skvělé spekulovat s akciemi, vychytávat vlny kdy "to půjde nahoru". Ti stejní lidé ale mají třeba penzijní pojištění, tedy z 80% dluhopisy, což je typický nástroj pro krátkodobé držení... Vynechme teď státní podpuru a podobné nesmysly pro penzijní pojištění. Krátkodobě drží akcie a dlouhodobě drží dluhopisy.... No comment
Nebyla řeč o spekulacích ani o využívání každého pohybu na trhu. Šlo o to, že jste tvrdil, že kup a drž je vždy funkční a my Vás jen opravili, že je funkční jen v případě, že držíte kvalitní tituly a jejich případné výprodeje jsou jen "zbytečná" panika, která se na fundamentu nezakládá. V opačném případě je výsledek akorát tak prohlubování ztráty.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2020 14:42 | John

Ještě jedna poznámka, ale fakt tomu asi nerozumím... Někteří lidé se mě snaží přesvědčit jak je skvělé spekulovat s akciemi, vychytávat vlny kdy "to půjde nahoru". Ti stejní lidé ale mají třeba penzijní pojištění, tedy z 80% dluhopisy, což je typický nástroj pro krátkodobé držení... Vynechme teď státní podpuru a podobné nesmysly pro penzijní pojištění. Krátkodobě drží akcie a dlouhodobě drží dluhopisy.... No comment
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2020 21:46 | Silesti

Citace - Defender / 17.10.2020 09:34

Někdo tady zaspal dobu. Nemůže srovnávat obchodování před více jak 30ti lety a dnes. Při velkých výprodejích , nebo panice se prodává vše, nehledě na fundament. Akcie jak kvalitní tak nekvalitní a ty co jsou v trendu vlastní institucionální investoři s miliardovými majetky, kteří hýbou trhy. Např. Investiční fondy, investiční banky, penzijní fondy, pojišťovny a další. Dnes se používají jednoduché a levné nástroje, které jsou dostupné pro všechny a je to populární po celém světě. Je za ním robot. Je to algoritmus, který se rozhoduje na základě volatility, strategie, ale nefunguje u něho „faktor psychologie“ a fundamentu. To píši jenom ve zkratce, jelikož už nemohu číst jak zde někdo neustále napadá dokola diskutující neznalostí a logikou myšlení mateřské školky a dalšími negativními slovními spojeními. To je moje odpověď, proč se dnes prodávají zdravé a fundamentálně kvalitní akcie a pokud se při velkých výprodejích nebo panice sníží na atraktivní cenu, tak ji každý normální a logicky uvažující investor nakoupí, nebo dokoupí do svého portfolia a o to více pokud se jedná o dividendovou akcií. Přeji všem hezký den a úspěšné investování
Však my nejsme v rozporu. Přesně o tom jsem tady psal. Kvalitní tituly, které se propadly ne kvůli fundamentu, ale kvůli panice pod férovou cenu, tak ty je třeba si dokoupit. Ano, ale nekupovat ty, u kterých je sice nízké ocenění, ale změnil se fundament k horšímu nebo se pro ně negativně změnil celý trend. Jinými slovy strategie kup a drž nefunguje. Předpokládá totiž, že člověk drží ty kvalitní tituly, u kterých výprodeje spustila zbytečná panika, ale ne ty ostatní, u kterých je panika oprávněná a za pár let ani nebudou třeba už existovat.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2020 15:42 | Xerxes

Citace - Defender / 17.10.2020 09:34

Někdo tady zaspal dobu. Nemůže srovnávat obchodování před více jak 30ti lety a dnes. Při velkých výprodejích , nebo panice se prodává vše, nehledě na fundament. Akcie jak kvalitní tak nekvalitní a ty co jsou v trendu vlastní institucionální investoři s miliardovými majetky, kteří hýbou trhy. Např. Investiční fondy, investiční banky, penzijní fondy, pojišťovny a další. Dnes se používají jednoduché a levné nástroje, které jsou dostupné pro všechny a je to populární po celém světě. Je za ním robot. Je to algoritmus, který se rozhoduje na základě volatility, strategie, ale nefunguje u něho „faktor psychologie“ a fundamentu. To píši jenom ve zkratce, jelikož už nemohu číst jak zde někdo neustále napadá dokola diskutující neznalostí a logikou myšlení mateřské školky a dalšími negativními slovními spojeními. To je moje odpověď, proč se dnes prodávají zdravé a fundamentálně kvalitní akcie a pokud se při velkých výprodejích nebo panice sníží na atraktivní cenu, tak ji každý normální a logicky uvažující investor nakoupí, nebo dokoupí do svého portfolia a o to více pokud se jedná o dividendovou akcií. Přeji všem hezký den a úspěšné investování
Co je to "normální" a "logicky" uvažující investor ??? Existují i jiné přístupy než normální a jiné druhy uvažování než logické. Pokud jde o peníze, myslím hodně peněz, tak je možné i nemožné. Emoce do investování nepatří, ale nakonec přece jen vyhrají. Všichni jsme zvířata a kecy o lidství si nechte a vzpomeňte si na má slova až vám půjde o hodně nebo možná o všechno...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2020 9:34 | Defender

Někdo tady zaspal dobu. Nemůže srovnávat obchodování před více jak 30ti lety a dnes. Při velkých výprodejích , nebo panice se prodává vše, nehledě na fundament. Akcie jak kvalitní tak nekvalitní a ty co jsou v trendu vlastní institucionální investoři s miliardovými majetky, kteří hýbou trhy. Např. Investiční fondy, investiční banky, penzijní fondy, pojišťovny a další. Dnes se používají jednoduché a levné nástroje, které jsou dostupné pro všechny a je to populární po celém světě. Je za ním robot. Je to algoritmus, který se rozhoduje na základě volatility, strategie, ale nefunguje u něho „faktor psychologie“ a fundamentu. To píši jenom ve zkratce, jelikož už nemohu číst jak zde někdo neustále napadá dokola diskutující neznalostí a logikou myšlení mateřské školky a dalšími negativními slovními spojeními. To je moje odpověď, proč se dnes prodávají zdravé a fundamentálně kvalitní akcie a pokud se při velkých výprodejích nebo panice sníží na atraktivní cenu, tak ji každý normální a logicky uvažující investor nakoupí, nebo dokoupí do svého portfolia a o to více pokud se jedná o dividendovou akcií. Přeji všem hezký den a úspěšné investování
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2020 1:50

Citace - John / 16.10.2020 07:53

Nechtěl jsem už reagovat, ale nedá mi to... Když jsem v roce 2006 kupoval první podíly TS, přišla mi cena 1,02 jako férová. Naštestí mě za dva roky později ani na vteřinu nenapadlo, proč mně někdo nabízí stejný produkt o 60% levněji. Stejně tak mě v roce 2015 moc nezajímalo, že stejný produkt je k mání za dvojnásobnou cenu. Cena vzniká interakcí nabídky a poptávky. Snaha "vcítit" se do jedné strany je irelevantní. Lidé přece něco prodávají z různých důvodů, ať už racionálních, tak iracionálních. Nyní je cena o 170% výš než při mém nákupu. Do čeho bych se měl jako vcítit? Když si jdete kopit auto, kolo nebo párek v rohlíku, tak se určitě nevciťujete do pozice prodávajícího a nedumáte nad "správností" ceny. Prostě tu cenu buď akceptujete nebo neakceptujete. Děkuji, že jste reagovali slušně, oceňuji to. A přeji vám pěkný den a úspěšné investice
Jinak samozřejmě srovnání s prodejem párku v rohlíku je zcela mimo mísu a jen to dokresluje, že tomu vážně vůbec nerozumíte. Párek v rohlíku je okamžitá spotřeba, prodejce mi prodává produkt nebo službu. Ale pokud někdo prodává nějakou investici, tak samozřejmě si nemyslí, že v dohledné budoucnosti poroste na ceně. Logika na úrovni skoro mateřské školky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 58/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Zeman

prezident

Jan Sokol

filosof a exministr

Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Jan Sokol
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services