Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

14. 6. 2022 15:11

Jak říkám, tohle je individuální. Tohle si každý musí promyslet a naplánovat podle sebe.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2022 15:07

Citace - Fondař / 14.06.2022 14:36

Proto by měl mít dostatečnou finanční rezervu, aby nebyl nucen prodávat, když je trh zrovna na dně. Dávat na trh vše co nám, je vážná chyba a i proti logice.

Jenže co je to dostatečná finanční rezerva? Když si budete chtít/potřebovat koupit auto, tak vám na to těch doporučovaných 6 platů rezervy stačit nebude. A když budete mít na účtu neustále 500.000 pro "jistotu", tak to taky není úplně ono
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2022 14:52

Tak to už si každý musí naplánovat podle sebe. Já striktně dodržuju zásadu, že nemám nikdy v investicích víc než jednu třetinu svých volných peněz. Míň tam mít můžu, ale víc nikdy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2022 14:36 | Fondař

Proto by měl mít dostatečnou finanční rezervu, aby nebyl nucen prodávat, když je trh zrovna na dně. Dávat na trh vše co nám, je vážná chyba a i proti logice.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 14:23

Citace / 14.06.2022 14:11

Já myslím, že člověk, který se jednou rozhodne pustit do investování, by měl být duševně připravený na to, že může nastat takovýto vývoj a neztrácet nervy pokaždé, když trh trochu víc propadne. Kdo o sobě ví, že by tohle psychicky (nebo finančně) nezvládal, udělá nejlíp, když se do investování vůbec nebude pouštět.

Souhlas. Ale myslet si že zvládnu pokles 50% a potom zažít pokles 50% často není to stejné. Navíc člověk někdy potřebuje cash zrovna ve chvíli když jsou trhy na dně
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2022 14:11

Já myslím, že člověk, který se jednou rozhodne pustit do investování, by měl být duševně připravený na to, že může nastat takovýto vývoj a neztrácet nervy pokaždé, když trh trochu víc propadne. Kdo o sobě ví, že by tohle psychicky (nebo finančně) nezvládal, udělá nejlíp, když se do investování vůbec nebude pouštět.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2022 14:01

Citace / 14.06.2022 12:12

V červnu 2015 dosáhl TS hodnoty 2,48. Pak následoval pokles a zpět na tuhle hodnotu se vrátil za 2 roky. Teď v nejbližších měsících nějaký významný vzestup asi očekávat nelze, ale není důvod propadat panice a depresím. Je třeba být trpělivý.

Souhlasím. Ale snadno se to řekne 40 letým lidem, kteří mají zainvestovány volné peníze. Jestli je někomu přes 60 a trh spadne o 30%.... Na druhou stranu 60 letý člověk už mohl aspoň 20 let investovat. Těžko říct, těžký téma
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2022 12:12

V červnu 2015 dosáhl TS hodnoty 2,48. Pak následoval pokles a zpět na tuhle hodnotu se vrátil za 2 roky. Teď v nejbližších měsících nějaký významný vzestup asi očekávat nelze, ale není důvod propadat panice a depresím. Je třeba být trpělivý.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 9:34 | Jakub P.

Stabilní růst přichází až poté, kdy je jasné zda se ekonomika dostane do recese. Pak je nejlepší doba na nákupy a za nějakou dobu se trh vydá vzhůru. Zatím jsme stále v sestupném trendu, kromě ozdravných korekcí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 8:17

Citace / 14.06.2022 08:13

Je tomu rok a 3 dny kdy TS dosáhnul svého historického maxima 4,0124. Jen jsem chtěl toto výročí připomenout :)
Tak uvidíme, kdy se na tyhle úrovně zase vrátí
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 6. 2022 8:13

Je tomu rok a 3 dny kdy TS dosáhnul svého historického maxima 4,0124. Jen jsem chtěl toto výročí připomenout :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 6. 2022 6:39

Citace / 13.06.2022 17:11

Jen tak jsem nahlédnul do TS a nevypadá to tam momentálně moc dobře.

Nevypadá to dobře pro kupující nebo prodávající?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2022 21:32 | Michal Sedlák

Klesající akcie + inflace = dvojitá ztráta. To jsem si bohužel uvědomil také. TS má nyní před sebou dlouhou cestu, kdy ho vlastně čeká zdolat čtyři etapy: vymazat ztráty, pokrýt režijní poplatky, pak srovnat krok s inflací a nakonec podílníkům ještě vynést nějaký zisk. Obtížný úkol. Teď je těžké si představit, jak to všechno TS zvládne, i v delším časovém horizontu.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2022 20:52

Já si počkám na 2,4.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2022 20:42

Já si počkám na tvého šéfa
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2022 20:41

Já si počkám na tvého šéfa
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 6. 2022 19:25

Inflace + Top Stocks dvojitá ztráta.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2022 18:39 | Zástupce DXDJ

NAKUPOVAT !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2022 17:11

Jen tak jsem nahlédnul do TS a nevypadá to tam momentálně moc dobře.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 6. 2022 17:10 | C2

Už by to stačilo a jedeme chvíli zase nahoru, ne ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Pohlreich

restauratér a podnikatel

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Zdeněk Pohlreich
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services