Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

15. 10. 2020 12:54

jj diky moc , nemuzes hodit nejaky odkaz kde bych to nasel ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2020 12:04

Pohyb kurzu TS ovlivňuje to jak se ten den daří akciím, které má ve svém portfoliu, takže se dá přibližně vypočítat, jestli jsi to myslel takto.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 10. 2020 0:53 | petr

Dobrý den , chtěl jsem se optat, co sledujete jako prognozu rustu ci poklesu TS , když data jsou v podstatě opožděná ?? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2020 18:21 | Silesti

Přesně tak. Buy and hold nefunguje, pokud důvodem propadu byla nějaká velká změna světových trendů nebo jiná událost. Jak někdo zmiňoval, tak třeba právě i ten Sporotrend je toho důkazem. Nebo klidně i celý Japonský akciový trh, který je oproti roku 1990 i po třiceti letech na -45%.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2020 14:46

Pozor, p.Hájek říká, že očekává kurz 3,25 během 24 měsíců, ale od té doby až se ekonomika dostane do normálu a to se může také protáhnout na několik let, takže s tím je třeba také počítat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2020 14:19

Já např. používám k investování pouze fondy. Jak strategii buy and hold tak timing. Pro timing používám dva fondy měnově nezajištěné, politicky a ekonomicky nestabilní, ale rostoucí a padající o desítky % v krátkém čase z emerging markets. Pro dlouhodobější držení používám fondy z vyspělých trhů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2020 13:49

Podmíněně souhlasím se strategií "buy and hold", ale čekat 25 let, to mi přece jen přijde jako příliš extrémní, (ale jasně, pokud jsi s tím spokojený, tak v pohodě). Ono vždycky záleží na tom CO a KDY koupíš. U Sporotrendu byla strategie "buy and hold" sebevražedná. Já čekám, až trh spadne na pro mě zajímavé hodnoty, a pak nakupuju, no a pak se rozhodnu, kam musí trh vystoupat, abych prodával. Už jednou se mi to u TS osvědčilo (v letech 2010-2015 jsem zdvojnásobil hodnotu své investice), a teď v březnu jsem měl kliku a nakoupil za 1,62. Hájek tvrdí, že v horizontu 2 let očekává nárůst na 3,25, což je opět dvojnásobek letošních březnových minim - takže pak bych asi prodával.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2020 13:27

V podstatě jsi mě odpověděl na můj dotaz. Měl jsem na mysli zda při poklesech přikupuješ, nebo zda jsi zainvestoval pouze jednorázově. Asi jsem se špatně vyjádřil.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2020 12:56

Nevím co tím dotazem myslíš. Jednu dobu jsem byl -70% ale neprodal jsem. Kdybych prodal, tak už by to nebyla strategie buy and hold. Nikomu neberu časování trhu, ale já bych na to neměl nervy ani znalosti. Vždycky říkám, že jsem "líný a hloupý investor". Prostě držím, občas přikoupím, ale prodávat za dřív než 25 let rozhodně nebudu. Nevím co tím dotazem myslíš. Jednu dobu jsem byl -70% ale neprodal jsem. Kdybych prodal, tak už by to nebyla strategie buy and hold. Nikomu neberu časování trhu, ale já bych na to neměl nervy ani znalosti. Vždycky říkám, že jsem "líný a hloupý investor". Prostě držím, občas přikoupím, ale prodávat za dřív než 25 let rozhodně nebudu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2020 12:41

Citace / 13.10.2020 12:07

Držím investici do TS od roku 2006. Za tu dobu se mně zhodnotila o 170%. Já jsem se strategií buy and hold spokojen.

A jak dodržuješ svou strategii při větším poklesu trhu?.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2020 12:33

To je správné. Každý se má držet své strategie.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2020 12:07

Držím investici do TS od roku 2006. Za tu dobu se mně zhodnotila o 170%. Já jsem se strategií buy and hold spokojen.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2020 11:03 | 999

Citace / 13.10.2020 09:14

Mě by taky zajímalo do čeho dnes investuje člověk, který prodá svoji investici. Beru když někdo potřebuje cash, tak to smysl má. Ale prodat investici s tím, že znova bude investovat.... Nevím


Tak už to v investování chodí. Když má investor slušný zisk tak ho většinou realizuje. Finanční prostředky zainvestuje tam kde vidí potenciál dalšího růstu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2020 9:39

Citace / 13.10.2020 09:14

Mě by taky zajímalo do čeho dnes investuje člověk, který prodá svoji investici. Beru když někdo potřebuje cash, tak to smysl má. Ale prodat investici s tím, že znova bude investovat.... Nevím
us jsou tlačeni nahoru násilím a je očekáván pád trhů
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2020 9:36 | Defender

Co je na tom k nepochopení? I na dnešním trhu je spousta příležitostí a zisky se znovu reinvestují.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 10. 2020 9:14

Mě by taky zajímalo do čeho dnes investuje člověk, který prodá svoji investici. Beru když někdo potřebuje cash, tak to smysl má. Ale prodat investici s tím, že znova bude investovat.... Nevím
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 10. 2020 19:54

C2 : poslal jsem ti zprávu s aktuálnímy daty včera. DV
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2020 19:05

Citace - DXDJ / 12.10.2020 18:46

Budu je investovat...
A do čeho?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2020 18:46 | DXDJ

Budu je investovat...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2020 18:43

Citace - DXDJ / 12.10.2020 17:46

Pěkně to zase tlačí v US nahoru... ještě trochu a TS půjde s velice pěkným ziskem ven z mého portfolia.
A co s těma penězma budeš dělat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 60/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michal Horáček

hudebník a podnikatel

Vladimíra Glatzová

advokátka

Michal Horáček
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 4 duelů
×
Vladimíra Glatzová
ÚSPĚŠNOST
75,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services