Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

28. 8. 2020 8:07

Mě na TS nejvíc zaujalo, že Hájek do něj investuje svoje vlastní peníze (alespoň to tedy tvrdí).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2020 7:15

Mě by zajímalo jaký by byl dnes kurz TS kdyby se od založení vůbec nezměnilo složení portfolia. Vsadil bych se, že vyšší nebo minimálně stejný.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2020 16:08

Citace / 27.08.2020 13:33

Mně se nejvíc líbí přístup: "akcie se mají nakupovat od pesimistů a prodávat optimistům". Tuším, že to řekl B. Graham, ale nejsem si tím jistej.


Nepamatuji si zda toto řekl Graham, nebo Buffett, ale vím, že, Graham podporoval investory v tom, aby měli vlastní názory, uměli využívat fakta a kontrolovat své emoce. Další tentokrát Rothschildovo motto "nakupuj, když v ulicích teče krev, i kdyby ta krev byla tvoje"
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2020 15:57

Citace / 27.08.2020 15:05

A nemohl bys mi to říct ty teď hned? Pokud to teda víš...

To tedy opravdu nemohu. K ziskové obchodní strategii se musíš propracovat sám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2020 15:05

A nemohl bys mi to říct ty teď hned? Pokud to teda víš...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2020 13:44

Citace / 27.08.2020 13:10

A jak postupuje ta 4. kategorie - to by mě zajímalo nejvíc.

Na to přijdeš dříve či později určitě sám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2020 13:33

Mně se nejvíc líbí přístup: "akcie se mají nakupovat od pesimistů a prodávat optimistům". Tuším, že to řekl B. Graham, ale nejsem si tím jistej.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2020 13:10

A jak postupuje ta 4. kategorie - to by mě zajímalo nejvíc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2020 13:08

A ještě VAROVÁNÍ:

4. kategorie jsou profesionálové, kteří oberou všechny co vědí kulový.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2020 10:35

Citace / 27.08.2020 09:57

No a jak velký by asi měl být ten výprodej, a co pokládat za slušný zisk?

To záleží do jaké kategorie se řadíš. Pro někoho je velký výprodej 5% a už omdlévá takzv. vydešenec, pro někoho 10% a už začíná nakupovat, tkzv. těšitel a poslední 3. kategorie, zainvestuje při pádu 30% a vice tkzv. úderník. No a se ziskem je to stejné. Pro někoho je velký zisk pár tisícovek, dalšímu stačí pár desítek tisíc a další očekávaji zisky ve statisících a výš. Tak si vyber do jaké kategorie patříš.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2020 9:57

No a jak velký by asi měl být ten výprodej, a co pokládat za slušný zisk?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2020 9:18

Citace / 27.08.2020 08:08

To já vím taky, ale jak mám poznat, že je vhodná doba to či ono nakoupit nebo naopak prodat?

No, nabízí se odpověď, že nejlépe je nakoupit po nějakém velkém výprodeji. A jakmile máš slušný zisk tak hned prodat. Velký výprodej snad poznáš nebo ne?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 8. 2020 8:08

To já vím taky, ale jak mám poznat, že je vhodná doba to či ono nakoupit nebo naopak prodat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 19:24

Citace / 26.08.2020 18:35

No, to je teda odpověď. A taková drobnost: Jak to udělat, abych dobře nakoupil a dobře prodal?

No to já nevím jakou má ten člověk strategii. Já jen vím, že se říká levně nakup, draho prodej.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 18:35

No, to je teda odpověď. A taková drobnost: Jak to udělat, abych dobře nakoupil a dobře prodal?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 17:34

Citace / 26.08.2020 14:50

Jakou?


No jakou asi může mít? Dobře nákup, dobře prodej :) :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 17:17

Investor který investuje řádově v jednotkách až desítek milionů je obecně stále považován za drobného investora. Ale i ten kdo vloží do fondu 100 000 tak přijde o velkou část zisků během 10 let. Vyšší nákladovost fondu snižuje výkonnost. Z toho důvodu dost drahých fondů zaostává za trhem. Poplatkovou strukturu nestanovuje portfolio manažer , ale investiční společnost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2020 16:16

Citace / 26.08.2020 15:00

Dlouhodobý investor do fondu by si měl spočítat o kolik % zisku přijde např. při držení fondu po dobu 10 let. A to do toho nepočítám vstupní poplatky.
TS je určený primárně drobným investorům. Asi se neočekává, že zde bude někdo investovat v řádech milionů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 15:00

Dlouhodobý investor do fondu by si měl spočítat o kolik % zisku přijde např. při držení fondu po dobu 10 let. A to do toho nepočítám vstupní poplatky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2020 14:50

Jakou?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 68/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivan Pilip

exministr a podnikatel

Renata Vesecká

bývalá nejvyšší státní zástupkyně

Ivan Pilip
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Renata Vesecká
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services