Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

26. 8. 2020 14:45

Citace / 26.08.2020 12:55

Mně jenom "vadí" jedna věc. Všichni vychvalují strategii buy and hold, pořád se klade důraz na dlouhodobý investiční horizont. Přitom uvnitř fondu se portfolio zvesela točí. Tuším že jednou za 6 let se otočí celé portfolio, dle p. Hájka. Takže my obyčejní hloupí investoři máme "zatnout zuby", zatímco vševědoucí portfolio manager se pokouší o časování trhu...

Dlouhodobý investiční horizont, zdůrazňují hlavně investiční společnosti z důvodu zisku pro ně a potom, že by se měl investor po mnoha letech dostat do zisku, což samozřejmě není jisté. No a pak lidé, kteří tomu věři Já mám jinou strategii.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 14:06

Citace / 26.08.2020 12:55

Mně jenom "vadí" jedna věc. Všichni vychvalují strategii buy and hold, pořád se klade důraz na dlouhodobý investiční horizont. Přitom uvnitř fondu se portfolio zvesela točí. Tuším že jednou za 6 let se otočí celé portfolio, dle p. Hájka. Takže my obyčejní hloupí investoři máme "zatnout zuby", zatímco vševědoucí portfolio manager se pokouší o časování trhu...
Takže se opět vracíme k tomu, co už jsem tady psal: Je to o důvěře ve správce fondu. Buď k němu máš důvěru, nebo ne. Pokud ne, tak nedává žádný smysl, abys do toho investoval.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 8. 2020 12:55

Mně jenom "vadí" jedna věc. Všichni vychvalují strategii buy and hold, pořád se klade důraz na dlouhodobý investiční horizont. Přitom uvnitř fondu se portfolio zvesela točí. Tuším že jednou za 6 let se otočí celé portfolio, dle p. Hájka. Takže my obyčejní hloupí investoři máme "zatnout zuby", zatímco vševědoucí portfolio manager se pokouší o časování trhu...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2020 20:08

Správce TS se věnuje portfoliu s největší péčí. Moje nedůvěra v růst pramení z momentálního složení portfolia, ale označovat z toho důvodu porfoliomanažera za neschopného by mne vůbec nenapadlo. A tím ani neříkám, že portfolio je špatné, (aby jsi to zase špatně nepochopil) jen si prostě myslím, že v tuto a ještě nějakou dobu není prostor pro růst. To pro vysvětlení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 8. 2020 19:15

Ale psal jsi, že mu nedůvěřuješ. Jestli TS poroste v nejbližší době stejně dynamicky jako nějaké jiné fondy, to je jiná debata. Já psal o důvěře ve správce fondu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2020 15:53

Citace / 25.08.2020 14:30

Tak pokud myslíš, že je Hájek neschopný, tak je asi lepší obrečet tu ztrátu, než zůstávat v nekvalitním fondu spravovaném neschopným manažerem ve víře, že se to třeba jednou zvedne. Aspoň já bych to tak viděl, pokud bych k Hájkovi ztratil důvěru (což se zatím nestalo).


Já přeci nepíšu, že je neschopný. Naopak. Jen nevěřím, že teď TS poroste. Možná až se začne dařit evropským akciím. A prodávat nemusím, když jsem teď ve ztrátě, jelikož mám fond, jehož benchmark je US index a tomu se daří.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2020 14:30

Tak pokud myslíš, že je Hájek neschopný, tak je asi lepší obrečet tu ztrátu, než zůstávat v nekvalitním fondu spravovaném neschopným manažerem ve víře, že se to třeba jednou zvedne. Aspoň já bych to tak viděl, pokud bych k Hájkovi ztratil důvěru (což se zatím nestalo).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 8. 2020 13:09

Já nedůvěřuju, ale prodat nemůžu, jelikož jsem ve ztrátě za 4 roky. Abych nedopadl jako ST po 22 letech na kurzu 1,0195.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 8. 2020 10:42

Je to o důvěře ve správce fondu. Pokud Hájkovi nedůvěřujete, tak prodejte a do TS už neinvestujte. Já Hájkovi důvěřuju, a doufám, že ty kroky, které se nám zdají podivné, mají nějaký hlubší smysl, který my nevidíme.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2020 10:16

Ano, TS ano, protože se mu vůbec nedaří. . jinak celkově USA indexy už jsou na historických maximech. . , , ,
Portfolio TS obsahuje nemalou část evropských akcií, takže se nemůže srovnávat s US indexy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2020 10:04

Citace / 21.08.2020 09:27

Však je už TS s menšími odchylky minimálně 5 let na stejné hodnotě.


Nemyslel jsem samozřejmě, že se TS nedaří k vůli Applu , ale celkovému portfoliu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 8. 2020 9:57

Psal jsem já: proč prodal apple a nechal si pandoru... Kolega: však proto je TS 5 let na stejné úrovni A vy k tomu: Ano, TS ano, protože se mu vůbec nedaří
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2020 9:50

Citace / 21.08.2020 09:27

Však je už TS s menšími odchylky minimálně 5 let na stejné hodnotě.

Ano, TS ano, protože se mu vůbec nedaří. . jinak celkově USA indexy už jsou na historických maximech. . TS by měl být správně minimálně teď na úrovni 3 a vic, ale neni, protože portfoliu se moc nedaří
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 8. 2020 9:42

A smysl nákupu Ryanairu mně taky nějak unikl. Kolik investorů se už spálilo na nejrůznějších aerolinkách... Původně jsem nápuk TS zamýšlel jako dlouhodobou investici. Ale poté co vidím ty nesmyslný kroky, tak mě to nadšení přešlo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2020 9:27

Však je už TS s menšími odchylky minimálně 5 let na stejné hodnotě.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 8. 2020 8:20

Já tomu teda moc nerozumím, ale přijde mně totální úlet prodat Apple a nechat si Pandoru. Ale říkám, nerozumím tomu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2020 13:35

Tom 1 - raději bez fachat zase do roboty k pasu, to ti jde líp
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2020 13:28 | Pro tom1

Tom 1 - ty už se tu laskavě k nicemu nevyjadřuj ty chytraku, celou dobu tu píšeš nesmysle o tom, jak akcie půjdou dolů a každého si tu přesvědčoval svými názory, jak trh hrozně spadne a přitom rosteme až do nebes. Ještě že jsem takovýho vola jako jsi ty neposlouchal
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2020 13:04

Tohle nemůže jít nikdy dolů :-) kvantitativní uvolňování poooojd, vydelej mi co nejvíce peněz :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 8. 2020 14:49 | nikdo

Uhodilo 14:30 lepší data z trhu práce v USA než se čekalo a hned vyšší objemy na Futures a obrat do plus. Pěkně nám roboti zapracovaly. Data jsou lepší, než se čekalo, přesto stále ukazují špatný stav trhu práce v USA. Robotům je to jedno. Zadáno bylo, při lepší datech Buy, Buy... Já z těchto dat nic pozitivního nevidím...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 69/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Paclík

podnikatel, Viktoria Plzeň a Dočista

Jana Bobošíková

politička

Tomáš Paclík
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Jana Bobošíková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services