Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

17. 6. 2020 14:24 | John

Nechci tuto diskuzi nějak zaplevelit, kdyžtak mě smažte. Ale k těm cenám ještě musím napsat poznámku. Je třeba rozlišit mezi cenou a hodnotou. Jako když si jdete koupit boty, znáte cenu, ale stejný boty mají pro každého úplně jinou hodnotu. Stejně tak akcie, jejichž cena je veřejná a pro všechny stejná, mají pro každého investora jinou hodnotu. Situace každého investora je individuální.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2020 14:13 | John

Právě penzijní fondy nejsou vhodnou dlouhodobou investicí. Všechny vlastní nějaké dluhopisy a držet dluhopisy 20 let je opravdu pitomost. Faktem je že u akcií s délkou držení investice klesá pravděpodobnost ztráty a stoupá zhodnocení. To je zkrátka fakt a nedá se proti tomu něco namítat. Jako námitku beru japonský trh, ale to je totální specifikum.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2020 13:44

Citace - John / 17.06.2020 13:17

A k tomu dlouhodobému investičnímu horizontu: drželi byste po dobu 20 let raději 100.000,- v hotovosti nebo cca 42.000 podílových listů TS? Myslím že je odpověď jasná....
Asi jde o to, jak "dlouhodobá" je ta dlouhodobost. 20 let je extrém, s touhle perspektivou se dá investovat tak do penzijního fondu nebo fondu životního cyklu. Na druhé straně určitě není dlouhodobé investování, když někdo nakoupil teď v březnu, a z kraje června prodal. Takže tu dlouhodobost si každý může vykládat jinak. Já osobně mám investiční horizont minimálně 3 roky, ale na druhé straně neplánuju držet ty PL Top Stocks dalších 10 let. Mým cílem je zdvojnásobit hodnotu investice, tj. čekám, až se TS dostane někam na 3,5.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 6. 2020 13:17 | John

A k tomu dlouhodobému investičnímu horizontu: drželi byste po dobu 20 let raději 100.000,- v hotovosti nebo cca 42.000 podílových listů TS? Myslím že je odpověď jasná....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2020 13:06 | John

Posoudit zda je akcie levná nebo drahá je nad možnosti většiny investorů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2020 10:43

Citace - John / 17.06.2020 09:05

A co je špatného na zásadě "levně nakupovat a být dlouhodobým investorem"?
Levná je akcie vždy z nějakého důvodu. Může to být jen panika, ale často jde o krachující společnosti v problémech. Je blbost nakupovat něco jen proto, že je to levné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 6. 2020 10:34

Dneska zase hore
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2020 10:31 | Walda

Já to vidím tak, že dlouhodobé investování je víceméně pro ty, kteří posílají do fondu pravidelně max. několik tisíc takže potřebují dlouhou dobu, než naakumulují větší finanční objem, který by už byl schopen generovat nějaký zisk. Ten kdo čeká na příležitost a zainvestuje ve statisících nebo miliónech samozřejmě si vybere zisk. Takže na dlouhodobém, nebo příležitostném investování, není nic špatného.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2020 9:59

Na dlouhodobém investování nic špatného není. Jen se někdy nemusí dlouhá léta dostat do zisku. To je tím myšleno. Každý ať si investuje podle svého přesvědčení.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2020 9:44

A co je to levně?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 6. 2020 9:05 | John

Citace / 16.06.2020 17:26

Musím se trochu zastat drobných investorů, kteří jsou pod letitou PR masírkou investičních společností že po propadech se má nakupovat a hlavně být dlouhodobým investorem.

A co je špatného na zásadě "levně nakupovat a být dlouhodobým investorem"?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 6. 2020 19:04

Ten kdo nakupoval na úrovni 1.6 a 1.7 již prodal s velkým ziskem. Jelikož čeká další propady, nebude přeci doporučovat nákupy. Nákupy na dlouhodobější držení teprve přijdou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2020 18:58 | nikdo

Citace / 16.06.2020 18:48

Mě by nejvíc zajímalo, kdo z těch, kteří teď vidí všude bubliny a straší dalšími megapropady, teď v březnu kdy byl TS za 1,6-1,7 doporučoval nakupovat.

Pokud vím, tak jediný DXDJ napsal na ST, že nakoupil za 1,61. Napsal to den po nákupu. Tudíž spousta lidí měla možnost včas nastoupit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 6. 2020 18:48

Mě by nejvíc zajímalo, kdo z těch, kteří teď vidí všude bubliny a straší dalšími megapropady, teď v březnu kdy byl TS za 1,6-1,7 doporučoval nakupovat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2020 18:20 | DXDJ

Investor musí mít hlavně otevřené oči. Pondělní data z Číny moc dobře nedopadla. Dnešní červnové německé ZEW současné situace ukazuje pořád velkou bídu v Německu. Trhy jásají nad růstem maloobchodních tržeb v USA, které jsou ale z velké části na dluh. Co jiného čekat, když po měsíci půstu je američan vypuštěn do obchodů... Máme tu pěknou bublinu. Tak ruku na spoušť a včas prodat, až praskne, bude to pěkný sešup.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2020 17:40

No je pravda, že je vždy třeba o všem hodně přemýšlet a nebýt chamtivý. A hlavně neinvestovat všechny svoje peníze, jak už tu bylo mnohokrát zmíněno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2020 17:32

Citace / 16.06.2020 17:26

Musím se trochu zastat drobných investorů, kteří jsou pod letitou PR masírkou investičních společností že po propadech se má nakupovat a hlavně být dlouhodobým investorem.
Proč zastat? Neznalost neomlouvá. Mají mít svoji hlavu. Kupovat společnosti, které krvácí a začínají krachovat jen proto, že jejich cena klesla, fakt není zisková strategie. Ale když je někdo tak naivní, že si myslí, že bude jen kupovat levné akcie a prodávat je pak za draho s násobnými zisky oproti pořizovací ceně, tak dobře mu tak. Vůbec nechápe, jak akciové obchody kupují, ale hlavně chamtivě rychle rychle já chci vydělávat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 6. 2020 17:26

Musím se trochu zastat drobných investorů, kteří jsou pod letitou PR masírkou investičních společností že po propadech se má nakupovat a hlavně být dlouhodobým investorem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 6. 2020 17:19

Citace / 16.06.2020 17:14

Já tedy nevím, jestli když v euforii drobasové nakupují s vyhlídkou podpory FEDu, jestli to není kontraproduktivní. Mě to přijde jak destrukce trhu.
Jsou to chamtiví a naivní hlupáci. Nechápou nic. Vidí teď u všeho křivku nahoru a tak sypou úspory. To, že ekonomika stojí před potencionálně velkou krizí od konce války a neodpovídá tomu a spousta firem je v nezdravé formě se špatnými vyhlídkami, to je jim jedno. :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 6. 2020 17:14

Já tedy nevím, jestli když v euforii drobasové nakupují s vyhlídkou podpory FEDu, jestli to není kontraproduktivní. Mě to přijde jak destrukce trhu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 83/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Šmejkal

podnikatel, Unimex Group

Tomio Okamura

senátor a podnikatel

Jaromír Šmejkal
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tomio Okamura
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services