Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

23. 5. 2020 9:35 | DXDJ

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/koronavirus-cina-wu-chan-nakaza-sulan-rusko-sever.A200522_162551_zahranicni_jhr
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 5. 2020 9:34 | DXDJ

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/koronavirus-hertz-bankrot-pujcovna-automobilu-spojene-staty-americke.A200523_070558_zahranicni_soch
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2020 13:46

A to jaké?
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 13:34 | DXDJ

Závěr diskuze níže. Zvýšení peněžní zásoby na trhu, je jedním z býčích signálů pro vstup do akciových pozic. Ale, nelze slepě sledovat jen tento ukazatel. To by se mohl investor spálit. Vstup musí podpořit ještě další signály.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2020 13:19 | ANKETA

Vyhlašuji anketu, zda jsou nyní akcie levné nebo drahé. Odpovídejte jen Ti, co tu již dřive něco psali a jejich nicky zde známe. Děkuji všem, co se ankety zúčasní. Také prosím o případnou slušnou diskuzi.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2020 12:22 | Tom1 pro DXDJ

Chtěl bych vidět obličej tohoto člověka, až na trh v US přijde dlouhodobý medvěd, jako do Japonska.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2020 12:20 | Tom1

Citace / 22.05.2020 12:15

To nemá se štěstím nic společného - to plyne z objemu měnové zásoby v US ekonomice. Ale taky ti přeju, ať jsi se svou strategií (ať už je jakákoli) v investování úspěšný. Jediným kritériem správnosti té které strategie či teorie je realita.

Realita je taková, že kdyby FED ve velkém nenakupoval akcie, tak by Indexy byly tak o 25% níže, i přes zvýšenou finanční zásobu, ale na to člověk musí být ekonomicky vzdělán, jinak to nepochopí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 12:15

To nemá se štěstím nic společného - to plyne z objemu měnové zásoby v US ekonomice. Ale taky ti přeju, ať jsi se svou strategií (ať už je jakákoli) v investování úspěšný. Jediným kritériem správnosti té které strategie či teorie je realita.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 11:44 | DXDJ

Citace / 22.05.2020 11:41

Necháme toho. Já ale vím, že jsem v letech 2010-2015 v TS hodnotu své investice zdvojnásobil - pokud je to projev mé ekonomické nedovzdělanosti, pak s radostí zůstanu až do konce života ekonomicky nevzdělaný (alespoň podle tebe).

Stále to nechápeš.. ale přeji Ti, aby ti tohle štěstí vydrželo hodně dlouho.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 11:41

Necháme toho. Já ale vím, že jsem v letech 2010-2015 v TS hodnotu své investice zdvojnásobil - pokud je to projev mé ekonomické nedovzdělanosti, pak s radostí zůstanu až do konce života ekonomicky nevzdělaný (alespoň podle tebe).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 11:31 | DXDJ

Citace / 22.05.2020 10:52

Nemám pocit, že si protiřečím. Ujasněme si, o čem se bavíme: O tom, jestli akcie jsou, nebo nejsou drahé, a jestli tedy je, nebo není vhodné nakupovat. Podle mě (na základě, toho, co jsem tu napsal) akcie dnes nejsou nijak drahé. To samozřejmě neznamená, že se nemůže přihodit něco, co je pošle ještě níž - ale nelze na to spoléhat. A ten poměr objem měnové zásoby a ceny akcií slouží (aspoň mě) jako indikátor toho, zda jsou akcie podhodnocené, nebo nadhodnocené. Mě to tedy vychází, že akcie jsou (mírně) podhodnocené, a nebál bych se tudíž nakupovat.

Když nevídíš, že si protiřečíš, tak nikdy nemůžeš pochopit, co zde píšu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 11:26 | Tom1 pro DXDJ

Ztrácíš tu čas. Ten člověk nemá ani ekonomické minimum, proto nikdy nemůže pochopit, co mu píšeš. Sám má dost zmatek v tom, co píše.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2020 10:57 | Milan

Všichni se zajímají jen o Covid a myslí si, že to nejhorší máme uz zasebou, jen kvůli tomu, že se zacli uvolňovat veškerá opatření s ním spojené... ale jen málo lidí pocita s druhou vlnou nákazy nebo s tím, že se ekonomika rozběhne velmi pomalu, jelikož lidé budou teď více šetřit a méně utrácet, což uz vidíme u autoprumyslu a s tím muze růst nezaměstnanost... Teď se lidé začínají více bát obchodní války mezi USA a Čínou, která už znovu začíná... I když si myslím, že Trump před prezidentskými volbami žádnou obchodní válku nepřipusti a bude chtít udržet akcie na co nejvyšší možné úrovni... Uvidíme jak to cele dopadne.. V tuhle chvíli velmi těžké něco předpovídat... Budu jen stále pomalinku prikupovat a čekat
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2020 10:52

Nemám pocit, že si protiřečím. Ujasněme si, o čem se bavíme: O tom, jestli akcie jsou, nebo nejsou drahé, a jestli tedy je, nebo není vhodné nakupovat. Podle mě (na základě, toho, co jsem tu napsal) akcie dnes nejsou nijak drahé. To samozřejmě neznamená, že se nemůže přihodit něco, co je pošle ještě níž - ale nelze na to spoléhat. A ten poměr objem měnové zásoby a ceny akcií slouží (aspoň mě) jako indikátor toho, zda jsou akcie podhodnocené, nebo nadhodnocené. Mě to tedy vychází, že akcie jsou (mírně) podhodnocené, a nebál bych se tudíž nakupovat.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 10:48 | Tom1

Nyní bych na trh US, žadné strategie neaplikoval. Je regulovaný FEDem. Nakupuje, prodává, aby trh udržel v mezích dle politické objednávky. Že to poškodí důvěrů US burzy je jasné. Možná začnou i centrální banky po celém světe přehodnocovat držení dolaru. To bych vzhledem k chování Donalda i přepokládal. To pak bude fičák, až se na trhu objeví nepředstavitelný balík dolarů, které nikdo nebude chtít.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2020 10:38 | DXDJ

Citace / 22.05.2020 10:23

Asi nemá cenu pokračovat. Mě se tenhle názor (velikost měnové zásoby má z dlouhodobého hlediska rozhodující vliv na ceny akcií) jeví přesvědčivý, tobě ne.

To si ale nyní protiřečíš. Psal jsi, že koncem dubna byl trh podhodnocen o 15%, tudíž pro tebe férová cena SP 500 by byla cca 3349b., nyní píšeš o dlouhodobém vlivu, což je nebe a dudy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 10:23

Asi nemá cenu pokračovat. Mě se tenhle názor (velikost měnové zásoby má z dlouhodobého hlediska rozhodující vliv na ceny akcií) jeví přesvědčivý, tobě ne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 10:07 | DXDJ

Citace / 22.05.2020 10:01

Já samozřejmě netvrdím, že se to zvýšení měnové zásoby projeví na cenách akcií okamžitě - ale určuje trend - a to je to, o co jde. Krátce řečeno, je to ta určující síla, která z dlouhodobého hlediska hýbe cenami akcií.

Ani trend nemusí 100% určovat. Podívej se i na jiné burzy než japonské...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 10:01

Já samozřejmě netvrdím, že se to zvýšení měnové zásoby projeví na cenách akcií okamžitě - ale určuje trend - a to je to, o co jde. Krátce řečeno, je to ta určující síla, která z dlouhodobého hlediska hýbe cenami akcií.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 9:55

Tak to je právě ta otázka. Ekonomie není fyzika nebo chemie, kde kulturní, politické, etc. faktory nehrají žádnou roli.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 96/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Fryc

podnikatel a investor, zakladatel Mall.cz

Zdeněk Pohlreich

restauratér a podnikatel

Ondřej Fryc
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Zdeněk Pohlreich
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services