Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2684 komentářů)

22. 5. 2020 9:54 | DXDJ

Nelze postavit rovnici: zvýšení peněžní zásoby = automaticky okamžité zvýšení hodnoty firem na akciovém trhu, to ani omylem. Ve svém důsledku, může časem zvýšit hodnotu firem v dané ekonomice v měně dané země... Ale nejdřív se to musí projevit v určitých ekonomických ukazatelích... Japonsko je příklad toho, že pomocí ukazatele zvýšování peněžní zásoby, nelze dopředu predikovat, růst akcií. Ale na toto pojednání bych potřeboval několik stran. Ve stručnosti tohle jde napsat jen velmi špatně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 5. 2020 9:44 | DXDJ

Citace / 22.05.2020 09:35

Dobře, ale já mluvím o americkém trhu, ne o japonském.

To už snad ani nebudu komentovat... ekonomie má své zásady, které platí napříč celým světem. To platí i o nástrojích centrálních bank. Mezi ně patří zvyšování peněžní zásoby na trhy. Její efekt je všude stejný! Ať se jedná o agregát M1, M2, M...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 9:35

Dobře, ale já mluvím o americkém trhu, ne o japonském.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 9:33 | DXDJ

Aplikuj jejich model 30 let zpět na níže uvedeném indexu...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 9:31 | DXDJ

Citace / 22.05.2020 08:29

Jinak já tyhle informace sleduju na webu fondu Quant, který na téhle strategii (sledování poměru cen akcií k objemu měnové zásoby) založil své investování.
https://www.fondquant.cz/mesicni-reporty

Zkus si tento model aplikovat na japonský index Nikkei 225... Japonská centrální banka je přeborníkem ve zvyšování peněžní zásoby na trhu a to skoro ve všech agregátech...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 8:29

Jinak já tyhle informace sleduju na webu fondu Quant, který na téhle strategii (sledování poměru cen akcií k objemu měnové zásoby) založil své investování.
https://www.fondquant.cz/mesicni-reporty
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 5. 2020 8:23

Dobře, to je tvůj názor. Neberu ti ho, ale já to vidím takhle.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 5. 2020 19:29 | DXDJ

Citace / 21.05.2020 14:46

Jenom klid. Na konci dubna byl akciový trh v USA vzhledem k objemu měnové zásoby o 15 procent podhodnocený. A od konce února 2020 přibylo v USA více likvidních peněz, než kolik jich celkově existovalo v květnu 1997. To jsou věci, které zajímají mě. To, že TS jeden den trochu spadl, a druhý den povyrostl (nebo obráceně) je jen "pěna dní", o kterou bych se vůbec nestaral.

Nemyslím si, že by byl akciový trh v USA koncem dubna podhodnocený o 15%. To vážně ne... zyýšení peněžní nabídky by se měl projevit úplně někde jinde...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 5. 2020 14:46

Jenom klid. Na konci dubna byl akciový trh v USA vzhledem k objemu měnové zásoby o 15 procent podhodnocený. A od konce února 2020 přibylo v USA více likvidních peněz, než kolik jich celkově existovalo v květnu 1997. To jsou věci, které zajímají mě. To, že TS jeden den trochu spadl, a druhý den povyrostl (nebo obráceně) je jen "pěna dní", o kterou bych se vůbec nestaral.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 5. 2020 14:21

Tak nám ten svět pomalu červená... kromě USA, ale ti mají tiskárnu peněz :-). Tak jsem zvědavý, jak to všechno dopadne. Každá predikce je v této situaci na ho*no! Ach jo...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2020 18:56

Hm aha
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2020 18:32

Dělám si srandu, což ti očividně nedošlo. Nikdo neví a nemůže vědět, kde bude fond za měsíc, za rok za dva, za tři. A kdo tvrdí, že to ví, tak kecá!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2020 18:18

Troll trpí samomluvou a vystačí si tu úplně sám. Zaoufalec...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2020 16:44

Vidis tak vis hovno
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2020 16:08

Na svatýho dyndy, nebo někdy jindy
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2020 15:47

A kdy?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2020 14:47

Já to vím naprosto přesně - bude na 1,39!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 5. 2020 14:38

Top stock uz nikdy nebude O,4..ale brzo bude 1, 3
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2020 14:33

Ja vim, ze top stock vyleti na.3,5 A pak padne na O,9875
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2020 10:58

Podívej se tady, na měsíční zprávu stavu fondu:
https://www.csas.cz/cs/page/top-stocks
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 97/135

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ladislav Blažek

podnikatel, pánské oděvy Blažek

Tomáš Hudeček

politik, primátor Prahy

Ladislav Blažek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Tomáš Hudeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services