Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 498 komentářů)

28. 8. 2002 20:42 | teimlm

Jsem rád, že se fond opět dostává v hodnocení na lepší místo. Pioneer je jeden ze seriozních fondů, který poskytuje svým klientům o sobě jak negativní tak i pozitivní informace.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2002 13:17 | mikulka

Asi jste nemluvil s finančním poradcem, kam se hrabe na Vás. Stálo mě to skoro 1/4 vkladu a měl jsem štěstí, že jsem včas utekl a investoval jinde. (bez rad poradce) a už jse skoro na svých a kde je Pionner.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 8. 2002 16:08 | Zrak šálící

No vidíte, a já už myslel, že zaměstnanec Pioneeru pan Janeček (pj@telecom.cz) už ty sebechválou smrdící příspěvky přestal psát, a nikoliv, jenom změnil přezdívku na konto.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 7. 2002 7:34

Pozor, fond Pioneer Trust NEMÁ 70 let tradice. 70 let má některý fond z jejich skupiny, to neznamená, že Pioneer Trust má před sebou skvělou budoucnost. Pokud Vás neodradí zkušenosti dosavadních podílníků s Pioneer Trustem, investujte tam. Ale tento fond nemá žádnou předem danu strategii, podle statutu může investovat skoro kamkoliv, procento dluhopisů a akcií není předem určeno. Třeba 30.září 2000 měl 70 % akcií, nyní je to 55 %. Pokud chcete investovat peníze, podívejte se raději po jiném fondu než Pioneer Trust.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2002 21:18 | mikulka

To Vám řekl nějaký finanční poradce, že! Není dobré si na seriozních stránkách dělat srandu!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2002 9:06 | Nadšený investor

Jsem podílníkem tohoto fondu teměř od vzniku a čekat 70 (?) let, že nastane "býčí" nálada nebo se ukáže ten správný směr, je nesmysl. Není zajímavé, že fond má vynikající historii (tento FOND neexistuje 70 let), pokud za období od vzniku mám z původní investice 10 000 Kč nyní 7 700 Kč. Obecně: je paradoxem, když "investiční poradci" radí (zejména v mediích) investovat do podílových fondů, stačí se podívat na výsledky - jakž-takž prosperují obligační fondy, peněžní fondy na úrovni inflace (spíše pod) a vše ostatné v mínusu !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 7. 2002 21:23 | konto

Zatím jsem se nestal podílníkem fondu, ale pokud se mohu vyjádřit, řekl bych, že nyní je správná doba k investování do tohoto fondu, neboť "býčí" nálada brzy nastane. Rozhodně je lepší mít peníze ve fondu se 70-ti letou historií, nežli čekat dalších 70 let na to, aby se ukázal ten správný směr. Navíc bych podotkl, že zde nikdo neslibuje závratnou budoucnost, jako to bylo u všech kampeliček. Nebude to tak dlouho a připojím se ke všem, kteří čekají na vzrůst.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2002 13:49 | mikulka

Váhám zda utéct a následovat slabší povahy, nebo zůstatat a čekat na lepší časy. Může mi někdo poradit?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2002 11:00 | mikulka

Když to tak shrnu, tak to vypadá, že pokles bude dále pokračovat? Kdy předpokládáte zastavení a v jakém horizontu vidíte návrat na nominál?!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 7. 2002 16:41 | TGP

Počítal jsem si pro zajímavost průměrnou anualizovanou výkonnost Pioneer Trustu za posledních 36 měsíců. Vyšlo mi -17.9% per annum. Pak jsem si počítal výkonnost vyváženého benchmarku, za něž bych považoval například 50% + 50 % směs průměrného amerického fondu typu "large blend" a některého slušnějšího českého dluhopisového fondu. Vyšlo mi -7.8% p.a., když přitom samozřejmě počítám i s apreciací koruny vůči dolaru. Výsledek tedy není pro Pioneer vůbec lichotivý a do značné míry chápu drsné komentáře na této stránce. Nicméně dejme novému manažerovi šanci se ukázat. Už jenom pro jeho odvahu, protože jít na pozici manažera Pioneer Trustu určitě chtělo dost odvahy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 7. 2002 4:13 | mikulka

Kolik by musel být výnos fondu aby kompenzoval ztrátu z investice 20.3.2000?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 7. 2002 12:08

Někdy v roce 2000 nebo 2001 jsem v tomhle jejich časopise četl pozitivní ohlas od nějakého 78-mi letého investora, že za své úspory koupil podílové listy fondu Pioneer a že věří v dobrou budoucnost fondu (i přes ten pokles) a tak! Přijde mi to jako dost brutální, číst tohle od statisticky již 6 let mrtvého muže (jeho dědicové se mu asi poděkují za tohle rozhodnutí! Ještě více mne však překvapuje, že si to dal marketing Pioneeru do svého časopisu (měli by být soudní, akcie se penzistům nedoporučují ani v USA). O bezskrupulnosti různých dealerů prodávajících tento fond naopak nemám žádné iluze.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 7. 2002 10:32 | dvorakova

Stačí si přečíst časopis Koruna a je to jasné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 7. 2002 10:30 | Huňáč

Mám za to, že by bylo vhodné lépe spravovat fond, vynechat snídaně zaměstananců, časopis na křídovém papíru, party pro jenom několik pozvaných -vše hrazené z přemrštěných vysokých poplatků.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 7. 2002 22:10

Taky jsem to udělal a nelituji. Zatím co Pioneer klesal, vydělal jsem na dluhopisech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2002 9:32

Prodal jsem vsechno, co jsem mel. Na vysi konkretni ztraty se snazim zapomenout. Delam tlustou caru a jdu dal. Doporucuju i ostatnim. Je to po predchozich letech skutecny klid v dusi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2002 12:06

myslím si, že portfolio-manažeři jsou v tomto fondu poněkud slabší...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 6. 2002 15:55 | SkrivanekT

Nový portfoliomanažer Petr Zajíc poskytl Peníze.CZ rozhovor. Počátkem července se z něj na našich stránkách dozvíte, jak to nyní v Pioneer Trustu chodí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 6. 2002 13:54 | varan

V kolonce portfolio manažera tam stále nacházím pana Zahrádku. Přitom jsem již asi před půl rokem slyšel, že fond je aktivně řízen "odborníky" z mateřské společnosti. Nemá nikdo informace, jak to tedy skutečně je?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2002 6:57

Myslím, že bohatě stačí porovnat výkon dvou fondů - PIONEER TRUST a SVĚTOVÝ AKCIOVÝ FOND PIONEER. Oba byly založeny v roce 1995, první v listopadu druhý z nich v srpnu. Pro přesnější srovnání by se výsledky SVĚTOVÉHO AKCIOVÉHO FONDU PIONEER museli přepočítat z EUR na Kč ale pro myslím že pro základní srovnání to není nutné. Fond PIONEER TRUST dosáhl od založení zhodnocení k 30.4. -1,26% p.a. Fond SVĚTOVÝ AKCIOVÝ FOND PIONEER k 30.4. 7,27 % p.a. Jak je možné že čistě akciový fond dosáhl za 7 let slušného kladného zhodnocení, zatímco smíšený PIONEER TRUST investující nemalou část majetku do dluhopisů (tedy konzervativnější) je po této době v propadu? Podívejme se na podrobnější srovnání Zhodnocení PIONEER TRUST od založení (11/95) do 11/99: přibližně 70% Zhodnocení PIONEER TRUST od 11/99 do 04/02: přibližně -43% Zhodnocení SVĚTOVÉHO AKCIOVÉHO FONDU PIONEER od založení (8/95) do 11/99: přibližně 166%. Zhodnocení SVĚTOVÉHO AKCIOVÉHO FONDU PIONEER od 11/99 do 04/02: přibližně -43%. Co z toho plyne? PIONEER TRUST byl zpočátku velmi konzervativní fond, který rostl mnohem méně než čistě akciový fond. Jenže někdy v průběhu roku 98 se jeho správci evidentně zbláznili a přebudovali jeho portfolio na výrazně agresivní takže takže když začali kapitálové trhy klesat tak tento fond se propadl v podstatě stejně jako čistě akciový. V poslední Koruně sz roku 2001 článek o tom jak evropané dlouho vyčkávají než investují a připravují se tak o výnosy. Je paradoxem, že správnci fondu dávají ostatním rady kterými se sami neřídí. Taky dlouho vyčkávali, sledovali z povzdálí prudků růst technologických akcií a to evidentně tak dlouho. že do nich zainvestovali až byli téměř na svých maximech. To je podle mě neschopnost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Motejlek

ekonomický žurnalista

Petr Mach

ekonom a politik

Miroslav Motejlek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Mach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services