Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 498 komentářů)

4. 2. 2002 12:47

Lidé odejděte!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 2. 2002 11:51 | Antagonista

Musime se opravdu jenom modlit, aby v Dublinu co nejdriv poznali kvality pana Zahradky a sverili mu do spravy asijske komodity.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 2. 2002 18:49

Jestliže po 7 letech trvání fondu lidé místo zisku mají velkou ztrátu, je třeba pro neschopnost managementu fond zrušit. Nemá cenu dále a dále ztrácet místo získávat. Jen je neuvěřitelné, že se vedení nestydí za velké platy, které bere, přičemž každý primitiv by dokázal mít lepší výsledky!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2002 10:10

Lidi správcovský poplatek je 2% vstupní 5,5% zkuste to srovnat s Pioneer America: správcovský poplatek je 1,25% vstupní 5% a to hlavní pro dlouhodobou investici -žádné daně ze zisku narozdíl od českých neuvěřitelných 15% (dříve dokonce 25%!!!) . Vliv daně na čistý výnos je přibližně 1/( 1 - 0,15 ) = 1,176 tedy v procentech přibližně o 17,6% víc než u zdaněného českého fondu. Jestliže český fond má tedy výnos za rok 10% tak stejný zahraniční fond by měl 11,76% o tento rozdíl vás obere nenasytný stát zcela zbytečně. Taky pro dlouhodobou investici je vhodnější nakoupit samostatně akciový fond a dluhopisový fond a tím zabráníte správci čachrovat s portfoliem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2002 9:55

Od sloučení s Credit Suisse Českým sice prodělali ale naštěstí ne 40%, větší chyba je že mají akcie pouze z Evropy a to jenom 50%. Bohužel nejenže evropské akcie moc nerostou ale taky Euro ke koruně výrazně kleslo.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2002 16:02 | prosekt

To, ze CreditSuisse prodala svuj fond temhle bridilum, me uz stalo 40 % investovane castky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2002 19:38

Nechte jim, prosím, klid na práci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 1. 2002 14:35

ocekaval jsem od čtyřiceti analytiků více sám mám riziko rozloženo do několika fondů a propad nebyl takový jaký předvedl tento smíšený fond
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2002 18:32

2 roky nepřetržitě ztrácíme peníze z původní investice. To není náhoda, ale neschopné vedení fondu. Kupte šimpanze, bude určitě lepší investor.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 1. 2002 12:29 | Jan Marek, jan.marek@atlas.cz

Kecy, samy kecy. Zajimaji mne jen objektivni vysledky, cisla, srovnani s dalsimi fondy. Pak je vse jasne. Oskubali Vas ale na urovni, to se musi nechat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 1. 2002 23:29

Jsem klientem od dob C A a zatím je to dost špatné
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2001 0:18 | macek

jsem s fondem velmi spokojen pro objetivitu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 11. 2001 14:48

srovnavate hrusky s betonem. eurotech je nejrizikovejsi produkt na trhu. pokud by byl otevren o rok drive, zadnych -68 % by nebylo. navic, ted je ta sance na zisk. pokud se fond dostane na uroven doby otevreni za 3 roky, bude rocni zhodnoceni nad 100(!!!!) procenty p.a. ......
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 11. 2001 7:55 | tuvora

?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2001 16:59

Doporucuji Vasi pozornost venovat take nehoraznym poplatkum jenz si Vas fond uctuje za vstup. Ty absoulutne neodpovidaji vykonnosti. Myslim si, nejaky zisk s investice by mohl mit i investor a nejenom manazeri fondu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2001 16:58

Doporucuji Vasi pozornost venovat take nehoraznym poplatkum jenz si Vas fon uctuje za vstup. Ty absoulutne neodpovidaji vykonnosti. Myslim si, nejaky zisk s investice by mohl mit i investor a nejenom manazeri fondu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 11. 2001 17:23 | prumerny investor

Uroven fondu pioneer jakoz i manazera fondu lze charakterizovat lze ubohe vysledky, naprosta neschopnost manazera a odirani podilniku naprosto nehoraznými poplatky! U techto bych doporucoval posunout desetinnou carku a i tak by to byla vzhledem k neschopnosti managementu riskantni investice. Nejlepsi pocin u fondu pioneer byl jejich prodej! I tak ale byla tato investice znacne ztratova. Fondy pioner-uz nikdy vice!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2001 16:27 | aaa

No jen aby ten kvantový výzkum neznamel, že študujou kvanta nesmyslů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2001 16:17 | T. Novotný

Díky, poslat mi to můžete na terminal@centrum.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2001 14:08

Vážený, v dublinském centru je zázemí pro řízení několika desítek fondů. Pod změnami v řízení investičního procesu jsou míněny organizační změny pracovišť, která se podílejí na investičním procesu. měl jsem na mysli především :a)posílení výkumných kapacit, b) nabídku výstupů z kvantového výzkumu. Vlastní aktivní řízení fondu tím není přímo ovlivněno. Pravomoc portfoli managera není nijak změněna - pouze se posiluje škála jeho řídích nástrojů. Výše zmíněné změny vystihovaly to, co jsem označil za styl řízení investičního procesu. není to investiční styl fondu.
Nemyslím, že podobné změny mají stejné důsledky jako výměna manažera.
Pokud vám mohu poskytnout nějaké podrobnější informace, prosím, dejte mi vědět. MD
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Richter

politik a podnikatel

Kamil Vacek

podnikatel a investor

Milan Richter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Kamil Vacek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services