Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 498 komentářů)

6. 4. 2001 13:05

Proboha, člověče, proč by měl fond padnout? Vždyť to je jeden z fondů, které mají nejdelší tradici, krize nekrize. Navíc, nejde o chyby, jde o to, že vsadili na kartu (jako mnozí jiní) technologií, přičemž měl být fond "méně rizikový", což rozhodně neplatí. Pokud byste měl trochu rozumu, tak vyberete Váš termíňák a investujete do fondu s podobným propadem a současně kvalitním portfoliem. Lidé, kteří si při těchto krizích rvou vlasy, případně prodávají, by se raději měli podílovým fondům tohoto ražení vyhnout a mít st. spoření a termíňák na 3 % ročně.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 4. 2001 12:44 | pjt

A deje se, prosim pekne, co? Padl kurz PL, proc by mel padat fond jako takovy? Uz z principu se to vubec netyka stability fondu. UZ jsem znova zainvestoval-kdy take jindy, ze? Samozrejme je jina uroven komunikace mezi mym spravcem portfolia a inv. spolecnosti. Pokud jste cetl muj prispevek, jiste jste zaznamenal, ze jsem porovnaval porovnatelne. P.S. Nejsem poradce (po Vasem dealer), ale klient spolecnosti Pioneer.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 4. 2001 7:29

Vážený, vy asi doopravdy nevidíte, co děje! Nepřeji nikomu, aby tento fond padl. Ale mějte se na pozoru, myslím, že Vám nefungují zpětné vazby. A komunikaci tohoto fondu Vy považujete za nejlepší? To snad ne!!! To že Vám pošlou dvoustránkové paré, kde o rozboru jejich vlastních chyb nic není, to považuji zase já za aroganci!!! Spravuje mi portfolio jedna soukromá firma, a přál bych Vám vidět, CO JE TO KOMUNIKACE S KLIENTEM. Upozornili mě na vrcholu křivek Pioneera, že mám prodat, a já je neposlechl, a udělal jsem chybu!!! A jesli jste dealerem nebo zaměstnancem této společnosti (protože jinak si Váš postoj neumím vysvětlit), tak to napište hned na začátku odpovědi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 4. 2001 12:34 | shubert

...spokojeny klient nebo zamestnanec Pioneera???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2001 19:10 | pjt

Mozna jste jiz zaregistroval, ze v USA je kapitalismus a fondy nejsou vlastnene vladou USA a dokonce ani Italie. Skupina Unicredito dosahuje docela slusnych vysledku - viz dnesni Hosp. noviny. Doufejme, ze jim je cesky model privatizace nezkazi. To jen na okraj. Jsem podilnikem v SIS, IPB a Pioneer. Mohu tedy porovnavat, a to nejen uroven komunikace. Pioneer se mnou komunikuje o hodne casteji a kvalitneji nez SIS a IPB dohromady. U Pio mam pocit, ze jsem skutecne jejich zakaznikem, kdezto v SIS jen jakymsi cislem v registru a pred prepazkou. Od Pioneeru jsem slysel jasna slova o tom, ze trh je a asi i bude spatny po nejakou dobu. Vse bylo sice podano lehce zjednodusene, ale bez zrejmych odbornych nesmyslu. Vzdyt Pioneer musi mit docela velkou spoustu klientu, po vsech tech fuzich a pri jeho objemu spravovaneho majetku! Nemuzete chtit, aby vsichni byli analytici. Vsichni ostatni jen tise mlceli. Nemyslim si take, ze vysledky PioTrust jsou nejak zvlaste zoufale - staci si porovnat prusvih akcii a bondovy vynos, podivat na proporci portfolia a je jasne proc je Pio v cervenych. je mi celkem jedno, ze nejaky fond, majici pod spravou 20 mil, ktere jsou tvoreny z 90% pohledavkami, vykazuje vykon v plusu. Jak asi dlouho vydrzi fond a jeho inv. spolecnost? Pioneer ma mix, ktery chci a vybral jsem si. Pioneer mi zarucuje, ze dodrzi svoji strategii a nebude menit strukturu podle metody "kam vitr, tam portfolio". Nastesti jsem spoustu penez realizoval pred rokem a to jsem si vubec nestezoval. Za 1.5 roku jsem zrealizoval vynos cca 50%. Ciste akciovy Sporotrend se zrovna kdesi coural, ci prestavoval portfolio. Znate jiny fond, kde jsem vyse uvedeneho profitu mohl v te dobe dosahnout? Ciste akciovy Sporotrend se zrovna kdesi coural. To, co PioTrust proziva nyni, ceka na ostatni v budoucnu, az se doziji vice let. Nikdo nemluvi o krizi, ale krize akciovych trhu to je - a dost dlouha!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2001 18:15

Vzhledem k tomu, ze Pioneer patri do skupiny UniCredito, coz jsou Italove, pak nam asi americka ambasada moc nepomuze. Nicmene UniCredito se uchazi o koupi KB a zoufale vysledky (a taky zoufala komunikace) Pioneeru v CR jim prilis v namluvach nepomuzou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2001 17:47

Ne, pokud uvádějí jejich průměrnou rizikovost. Když má víc ztráty než akciové fondy, je to na pováženou
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2001 17:44

Není to tak jednoduché. Jde o to, aby se nepřekročilo rozdělení fondu na akcie a dluhopisy tak jak velí strategie. Nejde bezmyšlenkovitě nakupovat akcie, to by se taky mohlo stát, že akcie "podhodnocenné" se dále podhodnotí a vzhledem k zastoupení totální převahy akcií v portfoliu podílníci vedení ukamenují... Není totiž psáno, že Nasdaq opět vzroste "ze dne na den" na 5000. Podle některých názorů mu odpovídá hladina 2500-3000, takže doporučuji nemít velké oči:-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 4. 2001 15:32 | Libor Hanuš/libor.hanus@nemlib.cz

Jistě, asi to je racionální a s větší jistotou. Pokud se ale nakoupí akcie,které jsou stlačeny nyní hodně dole,tak po předpokládaném růstu ceny akcií by měl být větší zisk. Od toho tam ale máme odborníky,kteří tato risika musí zhodnotit a koupit tak, abychom vydělali.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 4. 2001 10:01

May Day, May Day, May Day! Jestliže budu mít nejhorší výsledky, tak jsem zřejmě špatný. Jestliže udělám chybu, je slušností se omluvit a přiznat, kde jsem udělal chybu. Výmluvy činí z fondu nedůvěryhodného partnera. Divím se velvyslanectví USA, že nezakročí proti poškozování jména USA fondem.Je totiž trapné, když nejbohatší země světa pomocí svého fondu ochuzuje tak těžce v posledních 50 letech postiženou zemi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 3. 2001 9:03 | Jiří

Nevim, jestli jsem svoji otazku formuloval presne. Mel jsem na mysli, ze Pioneer je jeden z nejvetsich pri prodeji podilu novym zakaznikum. Ve fondu se tak objevuje spousta volnych penez. Mel jsem na mysli, jestli prave tyto by nebylo dobre investovat do stabilnich dluhopisu a pritom se nevzdavat stavajiciho portfolia, ktery by mohlo zarucit zminovany rust.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2001 13:38 | Libor Hanuš/libor.hanus@nemlib.cz

Jsem také laik. Navíc mám ve fondu dosti peněz. Selský rozum mi ale říká, že těď při poklesu (tak velkém) by právě nakoupení obligací a dluhopisů bylo chybné. Jen by se snížil budoucí vzestup a ti co mají nyní velké propady,by se k původním hodnotám dostali o mnoho později. A ti co teď velmi výhodně nakupují by měli nižší zisk. Podle mne teď není jiná možnost nežli čekat. Jednou to přijít musí.Kdyby nebyl vzestup, musela by být celosvětová ekon. krise a ta snad nehrozí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2001 12:01 | stoupa

Jsem laik a financím tolik nerozumím. Některé akciové fondy ale obstály, protože velkou čast portfolia v dobe krize prevedly do dluhopisu. Dokaze mi nekdo odpovedet, proc kdyz Pioneer stale vede v prodejich podilu, nesoustredi svoje nakupy na dluhopisy a nezstavi tak pad?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 3. 2001 10:16 | 73073

Patříte do ZOOjako ti vaši medvědi. Děkuji ti Pioneere za perfektní znehodnocení mého kapitálu!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 3. 2001 11:22 | NEUVIRT

Když ztratíte za rok 40% kapitálu,nemůžete být spokojen s činností fondu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2001 15:02

Pioneer Trust od začátku r.2000 ztratil (vytuneloval) 2 328 000 000,-Kč,zato si ředitel zaslouží nejméně 250 000,-Kč měsíčně!Fond má málo času, např. ředitel se už rok stále "odráží ode dna". Proto navrhuji,jak zlepšit výkonnost fondu.Sice asi je lepší "šimpanz", ale nej-horší fond v ČR by měl prodat vše a peníze dát do banky na 4%úrok (-2% za obhospodařování peněz, což činí nejnutnější režii- bratru 120 miliónů Kč ročně.) To by umožnilo podílníkům cca koncem r.2020 dosáhnout částky, kterou tam r. 2000 vložili, samozřejmě bez úroků.Je sice pravda, že genialita vedení, pro kterou jakkoliv hluboký propad není nedostižný, by nebyla dostatečně využívána, ale podílníci by začali vydělávat na sebe a ne na fond, a my bychom přestali dělat ze sebe blbečky!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2001 6:58

3 x POZOR !!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 3. 2001 22:40

Náhodou jsem si otevřel stránku s názory na tento fond, protože se mimochodem zajímám aktivně o investice do zahraničních akcií a docela mě pobavilo to že jste někteří přišli o několik málo desítek procent hodnoty vaší investice. Já se mohu pochlubit, že jsem přišel o 60% svých zatraceně těžce vydělaných penízků investicí do hitech akcií na NASDAQ, ale tento brutální propad kurzu nebude rozhodně pokračovat, během krátké doby /1-2roky/ se můžeme těšit na zajímavé výnosy. Největší chybou by bylo v tuto chvíli prodat jakékoliv akcie, nebo podílové listy zaměřené na americké trhy. Makléři a investiční poradci nás budou lákat na jejich "nejlepší investici" i když je pro klienta v daný moment nevýhodná /oni tvrdí-z dlouhodobého hlediska svělá/, protože z toho zkrátka mají jisté hrachy do vlastní kapsy... tak hodně štěstí
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 3. 2001 0:35

Miluji Bozenku, je to fakt hodna holka, je na mne hodnejsi nez Pioneer Trust, i kdyz nekdy mi leze na nervy, to PT davno ani to ne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 3. 2001 19:38

Tak to máme dneska 1,096016. Další hranice pokořena ! "Nic není nemožné !!!" Akorát tu Toyotu si za to asi nekoupíme. V MF Dnes kdysi soutěžil šimpanz v obchodování s akciemi. O kolik by byl tady asi šimpanz úspěšnější ? Navrhuji vyzkoušet novou strategii. Co kdyby manažéři Pioneeru zkusili investovat podle svých přesvědčení schválně blbě. Možná by to naopak začalo růst. No, teď vážně - jsem odhodlán vydržet třeba několik let, třeba se to zotaví, jen doufám, že to třeba nevypadá tak, že třeba v listopadu měli milión akcií firmy A, pak je prodali, v prosinci koupili za to 2 milióny akcií firmy B, v lednu je prodali a koupili za to půl miniónu akcií firmy A. Doufejme, že neklesá ten návratový potenciál, že se prostě nezmenšuje ten počet těch srovnatelných akcií / podílový list - jde to špatně vyjádřit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Lenka Bradáčová

vrchní státní zástupkyně

Petr Brůna

podnikatel, Husky

Lenka Bradáčová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Brůna
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services