Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 498 komentářů)

15. 3. 2001 11:34 | TGP

Hlavní manažer nic. Pro jistotu trh nijak nekomentuje, v žádných novinách jsem neviděl vystupovat analytiky nebo portfolio manažery Pioneeru. Jak vlastně rozhodují? Proč nekomentují svá rozhodnutí?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2001 15:20 | martinahu

Na jednoduchou otázku jednoduchá odpověď-nikde. Je po min. inv. horizontu a jsou tvrdě pod reálným výnosem, podle mne o 15 % Pokud si dá někdo tu práci a spočítá to, nebudu určitě daleko od reality.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2001 14:45

Gratuluji k Vašemu názoru, zřejmě si nevážíte svých peněz!
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2001 14:43

Cílem je doopravdy více jak -50% !!! Své provize vybírají již na začátku a tak se nemaji o co bát. Křivka dluhopisů je vysoko nad Pioneerem !!! Co na to hlavní manažer ? Kde je proklamovaných 10% v průmeru ročně ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2001 15:57 | TGP

No nevím, ale když jsem dostal poslední výtisk Koruny a viděl tam ty obrázky medvídků převzaté (ukradené?) z National Geographic, tak jsem nevěděl, jestli mám brečet nebo se smát...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2001 13:53 | martinahu

Chtěl bych Vás poopravit. Nejedná se o fond Akro Svět, ale o Akro Eurotech, zaměřený na evropské technologie a komunikace.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2001 13:01 | letal

Mám pocit, že jakýsi omluvný dopis "se šupinou" již rozesílali. Takže alespoň tolik.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2001 12:17 | martinahu

Víte, souhlasím s Vámi v několika věcech, ale to mazání medu kolem huby je přehnané. Jde většinou o výpovědi klientů s vlastní zkušeností. A ne o nezasvěcené lháře. Měl jste vůbec někdy co do činění s poradcem z OVB? Já ano. Soda! Ti lidé si neuvědomují, že vlastní investice je začátek vztahu s klientem a ne jeho konec. Má provizi a tradá. Teď nemluvím o několika zaměstnancích přímo v Pioneeru. Tam je situace úplně jiná.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2001 11:13 | fullgate

Lidičky, Vaše negativní názory na fond mě stále více utvrzují v tom, že je ta správná doba přikoupit další podílové listy! Ti, co se vždy vezou s davem, nezískají víc nikdy! Ovšem co se týče komunikace Pioneeru s klienty, souhlasím s tím, že bajky o medvědech opravdu vytváří jen pocit, že se tu maže med kolem huby....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 3. 2001 9:03 | TGP

Není pochyb o tom, že by Komise měla přezkoumat inzertní politiku Pioneeru - ale myslím, že Jakub a spol. nikdy nepůjdou po tak velkých a vlivných rybách, jako je Pioneer. Spíše jen po těch malých, aby ti největší neměli příliš velkou konkurenci.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 3. 2001 7:10

Boys z Pioneeru přilákali desetiticíce investorů na základě falešných pohádek o "zlaté střední cestě". Někteří podílníci prý zvažují podání žalob na Pionner. Myslím, že tito podílníci nemají příliš velké šance, přesto jim fandím. Pak by se konečně Pioneer dostal na první stránky novin jako nesolidní firma, která nehraje podle pravidel slušnosti zejména proto, že "zpracovává" investory na základě neobjektivních informací. Otevřete si firemní plátek "Koruna" a zjistíte neuvěřitelné: Když fond v r. 1999 zhodnotil o 25% - bylo to zásluhou prozíravosti fondu (jiné podobné fondy zahraniční zhodnotily až 100%), když následně fond ztratil 30% - mohli za to medvědi!. (jiné podobné fondy ztratily 10-15%). Myslím, že by Pioneer měl všem podílníkům rozeslat omluvné dopisy. Jen hlupák se 2x spálí o stejná kamna, proto už do této továrny na ztrátu nevložím ani korunu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2001 9:11 | TGP

Nemyslím, že vám odpoví. Alespoň ne ti, kteří vám prodali Pioneer, protože by se museli hodně stydět. Konkurenti zase budou vždycky pomlouvat svou konkurenci a nezávislých informací se nedoberete. Snad jedině pokud najdete poradce, který nebude placen za transakci, ale třeba za roční výnos podílem na něm nebo překročením dohodnutého výnosu a podobně. Podobnou filozofii má například fond Akro Svět, který si nebere správcovský poplatek z objemu majetku jako všichni ostatní, ale ze zisku. O poradenské síti, která by to dělala, ale nevím.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2001 8:20 | 73073

K mému předchoyímu příspěvku - jsem absolutní laik, ale opravdu se zeptejte, nebo mi to vyvraťte! Přítel
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 3. 2001 8:19 | 73073

No tak fajn, co nám zbývá. Malý investor tady svoje peníze musí nechat, ale ti co zainvestovali větší množství finančních prostředků asi zapláčí. Vyberte a zainvestujte úplně nikam jinam, protože i když budete mít ztrátu, tak na jiných produktech (hlavně zahraničních) vyděláte mnohem víc. Proč? Protože Pionner má katastrofální výsledkz co se týč výkonosti. ¨V době, kdy všechny fondy vydělávají více jak 100%, tak Pionner má výkonost kolem 25% a ještě si dovolí to všechno zveřejnit. Velký investoři zapláčou, ale své peníye můžou zainvestovat mnohem lépe a s mnohem větší výkoností. Zeptejte se svého investičního poradce, uvidíte, že vám to potvrdí! Udělejte to! Přítel
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2001 19:42 | pjt

Dobre Vam tak. Alespon jste realizoval svou ztratu. Ja ji mam zatim jen fiktivni.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 2. 2001 14:33

Tak jsem prodal Pioneer. Ted jen doufam, ze bude stale klesat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 2. 2001 15:51

K prvnimu tematu: (nedal jsem e-mail, a byl jsem zarazen jako anonym) podivate-li se na dlouhodoby vyvij americkych trhu, zejmena na obdobi 1987-2000, lze vysledovat nadmerne zhodnoceni trhu po cele obdobi 92-97 a zrychleni 97-2000, pote prisly prvni dve vlny padu brezen -duben a zari-prosinec. Jsem asi pesimista, ale cekam finalni vlnu behem 1Q ktera dostane nasdaq na 1700 -1800 a S&P 500 na cca. 800 bodu. Potom se rozhodne, ale cas snad vse zahoji. Obecne jsou doby nejvetsiho pesimismu nejlepsi pro investovani. Nikdo ale nedokaze chytit dno a velka davka trpelivosti je na miste. Pamatujte, ze po velke krizi trvalo 20 let nez se indexy dostaly na puvodni uroven a behem 70 let byly zisky temer nulove po cca 8 let. Aby nam bylo jasno co se asi tak deje ... MArt
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 2. 2001 19:22 | TGP

Neblahopřejte, cílem je -50%. Zatím jsou ale na dobré cestě, takže jim držme palce.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 2. 2001 15:44

Co se týče výkonosti od začátku působení tak nic moc. Teď se snažím schrastit penize a využít momentalniho poklesu ceny PL.Douchám, že cena nepůjde dolů a nastane oživení."Naschledanou v lepším čase"
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 2. 2001 15:23

Blahopřeji k pokoření magické hranice minus 30 procent.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Hrušínský

herec a podnikatel

Jan Procházka

ekonom

Jan Hrušínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jan Procházka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services