Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 498 komentářů)

16. 11. 2000 8:26 | TGP

Pokud bude tuto informaci zveřejňovat i někdo jiný, velmi rádi ji do profilu fondu nebo investiční společnosti zařadíme. Tomáš Prouza, Peníze.CZ
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2000 19:42 | teimlm

Máte pravdu, ale kolik lidí si toho všimne. Pak je oprávněná námitka, že je to jejich chyba, uznávám, ale na druhou stranu by se takové údaje měli stát standardní součástí profilu fondu a ne pouze výstelkou výročních zpráv. Podívejte se na ostatní fondy, třeba u SIS něco takového nenajdete (i když je jejich výroční zpráva celkem objemná).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2000 19:25 | pjt

Pioneer toto zverejnuje ve svych Vyrocnich zpravach. Viz http://www.penize.cz/info/zpravy/zprava.asp?NewsID=31
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2000 19:13 | pjt

Jeste doplnek k anonymu. Nedalo mi a povrtal jsem se v indexech a burzovnich webech. Neni pravda co pisete. Dow Jones Ind. -6%, NASDAQ -21%, FTSE -7%, DAX 0%. Vsechno od pocatku roku. Pro budouci debatu by asi bylo dobre uvadet fakta a ne domnenky, ci pocity.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2000 18:59 | teimlm

Bezpochyby je to dobrá zpráva. V USA se tyto údaje mimochodem sledují.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2000 18:47 | TGP

To téma střetu zákmu je hodně zajímavé. Kdo z investičky by ještě měl a kdo už neměl vlastnit podílové listy svých fondu. Není to naopak motivující, když vlastní podílové listy svých fondů? Díky předem za názor.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 11. 2000 18:37 | pjt

Panove, chcete to klid. Proste jste nastoupili do rozjeteho rychliku. Nikdo nemuze delat kazdorocne vykony jako mel PT minuly rok. Bylo by to hezke, pro investory mile, ale realita je nekde jinde. Pokud mrknete na portfolio fondu jsou tam akcie sice evropske, ale take technologicke. Prave ty prinesly ten vykon minuly rok. Pioneer nic nezmenil, zadny american nikdy portfolio nedelal. Co ja pamatuji (4 roky), byl portfolio management porad cesky a s Ivanem Zahradkou. Nehazejte to nej. On se svymi 5 mld. zadnou diru do FTSE a DAXu indexu neudela. Ze nema koupen Pioneer Trust to muze byt obava ze stretu zajmu. Takze nam preji pevne nervy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2000 15:56 | TGP

Před rokem a půl jsem do Pioneera investoval peníze určené na zadní kolečka, 50 000,- Kč. Pro někoho pakatel, pro mě ne. Nejprve impozantní růst, doporučil jsem fond známým i příbuzným a tento rok po výměně správce portfolia z Američana na Čecha (pokud se dopouštím nepřesnosti, omlouvám se), najednou trvalý pokles, který se nezastavil ani poté, co ostatní fondy začaly růst, ani poté, co roste Frankfurtská a Londýnská burza (Pioneer dle posledních zveřejněných info investuje hlavně ve státech EU). Lidem, kterým jsem fond dle vl. zkušeností zcela nezištně doporučil (že jsem radši ...), a kteří mi teď právě nemilují, stále vysvětluji, že otevřený podílový fond asi nelze tunelovat, protože nakupuje na průhledných zahraničních burzách, nikoli u nás na přepážce od konkrétní osoby, má akcie roztroušené po procentách a desetinách procenta majetku renomovaných společností, ... - ale korelace s ostatními fondy a Londýnskou a Frankfurtskou burzou prostě nevychází a má dvojí vysvětlení: buď to noví naši odborníci umí mnohem a mnohem hůř, než původní Američané nebo jsme nějakou možnost přehlédli. Ať mi někdo vysvětlí, jak může klesat hodnota souhrnu akcií na burze stoupajících společností ? Že by Nokia, PSA Peugeot-Citroen, British Telecom a podobné byly takové propadáky, že index klesne za několik měsíců z 1,70 na 1,34 ? (jestli to bylo jen 1,69, tak mě nechytejte za slovo). Tím máte z 1000,-Kč jen něco přes 780,- Kč, pak si ještě odečtěte 5% vstupního poplatku !!!! Zatím přesvědčuji známé, že taková investice je dlouhodobá a půlroční malér se v dobré obrátí, ale už jsem považován za naivního cvoka, co nevidí, že ho taky okrádají. Věřím, že se mýlí, ale aby mi nezůstala jen ta důvěra a prázdná kapsa. T.H.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 11. 2000 9:43

Kladu si naprosto stejné otázky.Připadá mi, že pan Zahrádka je naprosto v klidu, asi to bude tím, že sám investuje jinam...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 11. 2000 11:49 | Tomas

Okamžitý pokles mi tolik nevadí, jako celkově nízká výnosnost v doporučeném investičním horizontu 3 let.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2000 22:42

Portfolio Pioneer je > 50% z Evropských akcií. Jak může Pioneer klesat, když Frankfurtská burza a Londýnská burza stoupá ????? Nekorelují ani dlouhodobější trendy a ostatní údajně "méně sofistikované fondy" v ČR už dávno stoupají !!! Déle, než půlroční razantní pokles nelze racionálně vysvětlit !!! Neděje se něco nestandardního ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2000 22:40 | TGP

Určitě se objeví i žebříčky pro delší období, chceme ale počkat, až jich bude více. Dělat žebříčky třeba pro tři nebo pět fondů by nezkušené investory spíše mátlo. Pro základní orientaci zatím myslím postačí srovnání průměrné výnosnosti fondu a všech fondů v dané skupině, které najdete u profilu každého fondu. Ale jinak máte pravdu, že čím delší horizont, tím lépe. Ovšem jen v případě, že fond výrazněji nezměnil za dané období investiční strategii (což se o Pioneeru říct nedá). Jinak by to bylo srovnávání jablek s hruškama.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 11. 2000 22:29 | TGP

Když jsem před dvěma lety fond kupoval, říkali mi, že jde o konzervativní investici, která mi přinese zajímavé zhodnocení a malé riziko. Když se dívám na současné výsledky, mám pocit, že je to přesně naopak - malé zhodnocení a příliš velké riiziko. Věřím, že se to obrátí, ale kdyby mě upozornili na možné propady, šel bych asi do jiného fondu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2000 22:21 | TGP

Určitě to je strategie zajímavá, ale nemyslím, že je určena klientům Pioneeru. Pro většinu z nich to je příliš riziková investice, už jen proto, že je jim Pioneer prodáván jako konzervativní smíšený fond. Co je ale proboha na tomto fondu konzervativního? Jak to, že se nikdo - Etický výbor UNISu nebo Komise - neozve? Řadu podílníků tak oblbnou, nemluvě o tom, jak intenzivně tenhle fond prodávají jeho prodejci z některých sítí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 11. 2000 21:58 | leo007

Fond dobrý, manazeři dobří, ale buď je to geniální záměr, nebo i takovým se prostě občas nevede.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 11. 2000 14:48 | pjt

Podle meho nazoru ceka Evropu podobny technologicky boom jako USA. Jen co se uvede do chodu odstatneni telekomunikaci a poradna konkurence. V Evrope porad plati, ze je treba zbozi spise hledat, nez ze by se aktivne nabizelo. Jakmile se toto zmemi, budou prodejci potrebovat i jine distribucni kanaly nez klasicke shopy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 11. 2000 12:35 | mvilim

PT je dle meho nazoru velice dobry fond uz jen proto jake ma zazemi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2000 18:33

Souhlasim s predchozim nazorem o pomerne dramatickem poklesu v poslednich dvou mesicich. Navic je v posledni dobe "ticho po pesine" t.j. spolecnost nijak nekomunikuje smerem ke klientum (pravidelny mailing) natoz aby aktivne vysvetlovala situaci, ktera muze byt pochopitelna. Osobne jsem velmi nespokojen s vykonem fondu vzhledem k poplatkum a ocekavanemu vynosu a pokud dojde k rustove korekci hodlam prevest prostredky do jineho fondu, ne pioneer.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2000 13:57 | kdur

Je dobré stavět na technologických akciích v Evropě ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 10. 2000 8:01

Vlastním podílové listy fondu několik let a byl jsem s fondem vcelku spokojen.Pokles v době "ruské krize" jsem chápal.Nedovedu si však vysvětlit pokles kurzu v období Září-říjen 2000,kde z cca 1.58 poklesl na cca 1,38.V té době přece již dávno předtím došlo ke korekci technologických akcií a ani kurs eura dramaticky v tomto období neklesl.Je to pokles o cca 14% za 2 měsíce a to v tu dobu nepropadaly ani vyloženě akciové fondy. Pokud tedy zahraniční akciové fondy Pioneer jsou od počátku roku na 0 nebo v mírném plusu,česká odnož je v propadu o cca 14% což je pro manažera fondu a vedení fondu špatná vizitka.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Hausenblas

podnikatel a investor, Adler

Petr Pithart

politik

Martin Hausenblas
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Petr Pithart
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services