Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 498 komentářů)

22. 10. 2000 15:41

Zatím jsem já i moje žena spokojeni. Rozhodující je dlouhodobost a to se tady v ČR zatím nedá moc hodnotit. Za pár měsíců budou mít některé z fondů konečně 5 let a to již mnoho napoví. Doufám, že se to v tabulkách hodnocení i žebříčků objeví. Škoda je, že žebříčky jsou zatím jen na 2 roky, to moc nevypovídá o výnosech fondů, snad jen peněžního trhu. Zkrátka, pokud nebudeme mít časové řady 5,10,15 let, tak je to spíš o důvěře a budoucím štěstí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 10. 2000 18:00

Smíšený fond přece není bez rizika. Proto je určen pro investování na delší dobu (aspoň tři roky). Pokud chcete klidně spát investujte do fondů peněžního trhu a dluhopisových.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 10. 2000 8:07

Proc ne. Kdyz se Vam to povede. Mne by se to take libilo, ale neumim to.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 10. 2000 8:06

Zrejme se Vam dostal do ruky jen maly zlomek informacnich bulletinu Pioneer. Vas podnet byl a je zminovan casto. Clanek, na ktery zrejme narazite, hovori o tom, ze naskakovat do rychle jedouciho vlaku je vzdy obtiznejsi nez do vlaku stojiciho ve stanici. A to si mnoho lidi v CR jeste neuvedomuje a nechavaji se oslnit pouze procentnimi cisly - viz treba kampelicky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2000 12:11

Jsem s fondem Pioneer Trust spokojen, doporučil mi ho muj finanční poradce. Myslím si, že ať už na našich trzích či ve světě, či podle ratingu (FondShop, Stadard&Poor´s...) je to dobrá investice, ale jen pro toho, kdo své finanční plánování dobře chápe. Spoustu lidí se ve fondech zatím nevyzná a pojmy jako fond peněžního trhu či balancovaný, atd. je mohou jen zmást. Lidem, drobným investorům, zvyklým na vkladní knížky, je těžko radit. Já věřím, že jsem si vybral dobře.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2000 10:22 | diskus

Nejvýhodnější pro koho? Pro mne je nejlepší koupit za málo všechno a všechno za hodně prodat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2000 9:00

Evropske vlady mne optimismem rovnez nenaplnuji, ale ekonomika ma tu vlasnost, ze dokaze jit i proti soc. dem. vladam. Fond si prece kupuji i s virou v portfolio manazera, ktery uz neco dokazal.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2000 8:53

Samozrejme, to je ale dano typem fondu. Odrazovaci poplatek dost dobre nechapu. To by snad vymyslel jen silenec.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 10. 2000 8:51

Nechci tady provozovat nesmyslnou polemiku, ale i mala castka muze ve fondu pracovat dlouho. Jen mimochodem, pri investici 1000 neni poplatek 55 Kc jak uvadite, ale mene. 5.5% se pricita k aktualni cene PL. takze to neni tak, ze by se odecetlo 5.5% a potom nakoupilo za aktualni cenu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2000 13:04 | DanielK

Myslím si, že investovat se má když kurz jde dolů a ne naopak - větší zisk. Samotní manažeři tvrdí, že jednou jsi nahoře a jednou dole, právě zažíváme to hořší období, ale nemyslím si, že je to tragické. Protože se má investovat do více produktů (krátké, středně dlouhé a dlouhé peníze). A zde hovoříme o dlohých penězích, na které se nemá spěchat. Připomeňme si rok 1998 a "Ruskou krizi". Hodnota podílu spadla až na nominální hodnotu a za půl roku opět šplhala nahoru. A ještě jeden citát: "Minulé výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích " Hodně štěstí všem a pevné nervy!!!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2000 17:31 | Tomas_Prouza

Ještě dodatek - sám Pioneer přece říká, že hlavním důvodem velkého vstupního poplatku je mít dlouhodobé klienty, ne ty, kteří vkládají a vybírají s velkou frekvencí.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2000 17:16 | Tomas_Prouza

Nemaťte neinformované investory. Matematika je přece jednoduchá - nejprve se mi z výnosu vrátí poplatek (neboli z investice 1000 Kč prvních vydělaných 55 Kč padne jenom na úhradu vstupního poplatku) a teprve potom vydělávám. Takže u fondů s velkými vstupními poplatky je opravdu lepší investovat velkou částku najednou a nechat peníze pracovat dlouho než dávat malé částky a vždy si z ní nechat ukrojit. K tomu se hodí fondy s nulovým nebo nízkým poplatkem, kde se peníze prostě zhodnocují od okamžiku investice bez nutnosti nejprve vydělat "sami na sebe".
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2000 9:19

5.5% je prece 5.5% a je jedno jestli je to z 1500 nebo 100000 Kc. To co rikate, by byla pravda pro fixni poplatek vyjadreny v Kc.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2000 8:52 | Tomas_Prouza

Určitě ano. Ale pravidelný vklad, ze kterého mi pokaždé Pioneer odečte 5,5 % - to je trochu silné kakao. V tom je lepší vsadit na jednu větší a delší investici, kdy se poplatek s plynutím času odečte. Pro pravidelné investice malých částek se hodí jenom fondy, které mají nízké nebo nulové vstupní poplatky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2000 8:49 | Tomas_Prouza

Problém je v sázce na Evropu. Ta měla vždycky tendenci padat rychleji než Amerika, ale u růstu je to přesně naopak. Navíc pád eura určitě fondu nepomohl a ještě chvíli nepomůže. O novém růstu Evropy se už mluví rok, ale kde nic tu nic a když se dívám na chování evropských vlád, příliš nadějí si nedělám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2000 11:42 | Tomas_Prouza

Proč ne? Pokud dává otázka smysl, odpověděl bych. Přečtou si ji i jiní. A nikdy neškodí říct si, co si myslím a proč dělám to, co dělám.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2000 16:46

Pro karelmajoros. nakupovat je treba pri poklesech kurzu, ne naopak. Ten, kdo kupuje fond, ktery v 3 mesicni vykonnosti na cca 25%, ma dost velkou sanci prodelat. Samozrejme to plati jen na kratke obdobi. V dlouhem horizontu je to jedno. Nejvyhodnejsi je pravidelny vklad. Howgh!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 10. 2000 16:42

Vy byste snad reagoval na anonymy?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 10. 2000 8:41 | Tomas_Prouza

Proč tady vlastně nikdo z Pioneeru nereaguje tak, jak to dělají u profilů jiných fondů? Nemají co říct? Docela by mě zajímalo, co řeknou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 10. 2000 8:34 | Tomas_Prouza

Vubec tomu nerozumim. Takove pady vykonnosti a lidi tam porad investuji? Proc? Je prece videt, ze ten fond nema nejlepsi manazery.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Chrenek

podnikatel, Moravia Steel

Vlastislav Bříza

podnikatel, Koh-i-noor

Tomáš Chrenek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Vlastislav Bříza
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services