Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 498 komentářů)

27. 9. 2003 21:03

Nejvyšší čas sebrat prachy, pěkně poděkovat a zmizet než je zase "investují"
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2003 10:58

Tuším, co ta slova znamenají s námi v dohledné době nevyděláte...), ale raději se na to pana Pospíšila neptej osobně. Nedávno jsem s ním mluvil a tomu chlapovi tak nechutně páchne z úst, že mně to málem složilo. Nevím, jestli si nečistí zuby nebo má nějaký zdravotní problém, ale na setkání s ním jen tak nezapomenu...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2003 0:50 | Marian

Znamená to, že příslib Společnosti, že klient vydělá ve fondu Pioneer Trust (smíšený fond, konzervativní investice) v horizontu 3-5 let se jistě nenaplní a klient si bude muset počkat cca 10 let (od propadu trhů v roce 2000), aby se mu vůbec vrátila jeho investice (po započtení vstupního poplatku 5,5% a inflace). Pak teprve začne s tímto fondem vydělávat. Generální ředitel zkrátka navrhuje, aby klienti, kteří se chtějí dostat rychleji "na své", přesunuli svá aktiva ze smíšeného fondu do fondu akciového, který by jim měl ztráty "zahojit" rychleji. Jinak formulace, že původní investiční cíle se "většinou nenaplní", je hodně kulantní, nenaplní se totiž ve 100% případů - ve fondu Pioneer Trust jsou desítky tisíc klientů a ve ztrátě jsou úplně, ale úplně všichni.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2003 16:30 | Ladislav Majer

Přesně tak, ŽB má rozhodně lepší jméno a naopak brand Pioneer Trust je několik let nepoužitelný. Navíc je fond tak hluboko ve ztrátě, že nemá cenu několik let snažit se dostat podílníky "na nulu". Takže souhlasím s vaším odhadem...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 7. 2003 15:17 | Martin

Co myslíte, že znamenají slova generálního ředitele fondu v Koruně 2/2003:
Realitou však je, že Vaše původní investiční cíle (výše výnosu v plánovaném investičním horizontu) se většinou nenaplní. ... Nabídneme Vám možnost restrukturalizace tak, aby vycházela vstříc současným investorským zkušenostem. Každý z Vás se bude moci rozhodnout, jak postupovat.
Myslím, že fond Pioneer Trust zanikne, případně se nějak sloučí s Živnobankou, a každý si bude moci vybrat jiný fond Pionýrů, kam přestoupí. Jiné možnosti mě nenapadají.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 7. 2003 15:54 | Karel Nový

Vyhnat ho, ale rychle.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2003 22:50

Probůh! Kam jsem to dal peníze. Stačilo mi přečtení výroční zprávy. Kdybych to byl věděl tak bych tam nechodil. Při vybírání peněz jse se přesvědčil, že Piooner své "Finanční poradce" vyškolil více než dokonale v oblbování. Téměř mě opět přesvědčil o žívotní šanci, kteréu zahodím, když si vyberu zpět své peníze. Až jsem nabyl dojmu dobře uloveného hejla a ne svéprávného investora. Nevím jak ostaní, ale asi měli taky smůlu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2003 12:09

Je to jako u potápějící se lodě, každy si bere co so mu hodí a je to lepší než když to má skončit na dně. Námořníci pro to mají hezký povel "Každý sám sobě" a lodní sklady se otevírají.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 6. 2003 22:28

Pyjonýři uveřejnili výroční zprávu na webu - neuměj spravovat ani vlastní peníze. Ztráta investičky je 20 miliónů, odměny manažerům 5 milijónů a odměny představenstvu 4 milióny jsou vyšší než v 2001. Podílníci, ani to nečtěte, udělalo by se vám špatně...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 6. 2003 16:59 | anger

To víš - problém je v tom že oproti původní deklaraci, že má Trust balancovanou strategii, se reálně choval jako akciový - jednoduchým porovnáním lze zjistit že "graf" výsledků kopíroval jiné akciové fondy - tudíž Ti kdo nastoupili na přelomu 1996/1997 a vyzvedli na přelomu 1999/2000 realizovali fajn zisk - ten kdo nevybral - si halt musí počkat delší dobu, až se fond dostane zpět na cca 1,7 příp. výš. Otázka je jak to dlouho bude trvat a jestli takhle zaparkované peníze pokryjí alespoň inflaci. Osobně jsem zřejmě ve stejné pozici jako Ty. Je to dost bolestivá zkušenost.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2003 22:45 | Marian

V tomhle fondu prodělávají bohužel úplně všichni, takže v tom nejsi sám (ale to Tě asi moc neutěšilo, že...?).
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2003 13:30 | Šimice Jaroslav jshsl@quick.cz

Nejsem spokojen s výnosem fondu strácím oproti vkladu 50%
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 5. 2003 19:25 | Marian

To je přeci jasné - peníze z fondu odtékají, za poslední 4 roky jde fond stále dolů a hodnota podílu klesla cca o 60%. K tomu si fond každý rok (ať se daří nebo ne) strhává 2% jako správcovský poplatek, takže je výhodné dělat všechno pro to, aby peníze podílníků zůstávaly ve fondu co nejdéle. Tak to prostě je. Tenhle fond (a smíšené fondy obecně) je jakýsi hybrid - investuje do evropských akcií (akciové portfolio je blízké fondu Pioneer - Core european equity) a českých dluhopisů. Když se daří akciím, sráží trošku kurz dluhopisy a naopak...Jestli se někdo, kdo zainvestoval na začátku roku 2000, chce dostat "na své", měl by přemýšlet spíše o agresivnější strategii (akciové), neboť s tímto fondem odhaduji růst na rekordní kurz někde kolem 1.72 Kč za podílový list na takových 7 let (schválně si spočítejte, jakým tempem by musela hodnota podílu ročně růst, aby se tam dostala z dnešních 0.77...). Momentálně - pokud by už fond něco začal vydělávat, požere tento výdělek posilování koruny k Euru. No, hodně štěstí s "Trustem"...!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 5. 2003 20:15

Zajímalo by mě jestli každému dělají takové obstrukce při vyzvednutí peněz z fondu. Trvalo mi to skoro měsíc a ještě jsem si připadal jako hlupák, že chci svoje peníze zpět.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 5. 2003 13:50 | Harpagon

No právě. O Pionneru platí obrácená poučka, že ztráty minulých let nezajišťují ztráty v budoucnosti? :o))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 5. 2003 10:36

Co pořád máte proti Pionneru. Copak ostatní fondy nemají ztráty? Je to jeden z nejsolidnějších zahraničních fondů. Koukněte se jenom na jeho historii a nenapadejte někoho kdo to myslí dobře.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2003 10:20 | Harpagon

Nebyl to "poradce" z OVB?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2003 9:36

Rychle s ním vyběhnout a podobné "výhodné investici" se pro příště už vyhnout. Nebo Vám těch 50% ztráty jednou nestačilo? Spíše se poohlédněte po jiných fondech.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2003 0:22

Ozval se mi "finanční poradce", že je nejvhodnější čas investovat do Pionneru a kompenzovet minulé 50% ztráty. Co mám udělat?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 4. 2003 9:03

Souhlas. Jediná rozumná změna u Pioneeru je ho kompletně zrušit a jeho manažery a zaměstnance vyhodit. Staré psy novým kouskům nenaučíš...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Libich

ekonom

Mirek Topolánek

expremiér a podnikatel

Jan Libich
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Mirek Topolánek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services