Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 41251 komentářů)

20. 8. 2020 13:29

Vážení, proč se tu hádat? Akcie buď rostou, nebo padají. Každý si vybere co se mu líbí a přizpůsobí tomu svoji investiční strategii. Žádné předpovědi ani poučky nemají smysl. Trhy si žijí svým vlastním životem a neplatí zde žádná pravidla.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 8. 2020 13:05

Citace / 20.08.2020 10:13

Tohle je článek z konce května, teď těch peněz je v oběhu ještě daleko víc. Nechápu jak si tady inženýři jako jste vy, mohli myslet, že akcie půjdou dolu, to je na výsměch
Ekonom Pavel Kohout: „Od konce února přibylo v USA více likvidních peněz, než kolik jich celkově existovalo v roce 1997

Pánové, kterým se vysmíváš investují dle fundamentu trhu, akcií a technické analýzi a ne podle toho, co si kde přečtou, narozdíl od tebe. Trhy v USA mají výhodu v tom, že tam investuje celý svět. Řada investorů cpe peníze do různých fondů a mají to jako hru s čísly. Poptávkou ženou ceny nerealisticky nahoru. Vůbec neberou v potaz stav firem, do kterých investují.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 8. 2020 11:31

Citace / 20.08.2020 10:13

Tohle je článek z konce května, teď těch peněz je v oběhu ještě daleko víc. Nechápu jak si tady inženýři jako jste vy, mohli myslet, že akcie půjdou dolu, to je na výsměch
Ekonom Pavel Kohout: „Od konce února přibylo v USA více likvidních peněz, než kolik jich celkově existovalo v roce 1997

Japonsko kvantitativně uvolňuje už 30 let, přesto akcie jsou celou dobu pod vrcholem z roku 1990... Až bublina praskne, zbydou ti jen oči pro pláč.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 8. 2020 10:14

Znamená to jednu věc: bohatý člověk ještě víc zbohatne a chudý ještě víc zchudne díky kvantitativnímu uvolnovani. Za nějaký rok se to projeví naplno a věřte mi, že to nebude pěkný pohled
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 8. 2020 10:13

Tohle je článek z konce května, teď těch peněz je v oběhu ještě daleko víc. Nechápu jak si tady inženýři jako jste vy, mohli myslet, že akcie půjdou dolu, to je na výsměch
Ekonom Pavel Kohout: „Od konce února přibylo v USA více likvidních peněz, než kolik jich celkově existovalo v roce 1997
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 8. 2020 9:32

Vzhledem k tomu, že Fed za pouhých 10tydnu v době karantén natiskl více nových peněz jako za posledních 12let a stále nepřetržitě tiskne nové a nové peníze, si troufám tvrdit, že akcie jsou velmi levné.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 8. 2020 9:03 | nikdo

Citace / 20.08.2020 08:21

Dxdj - takže chceš říct, že jsi nikdy nepsal o tom, že jsou akcie prekoupene a že nás čeká pád?

DXDJ určitě psal o tom, že cena akcií byla v době psaní příspěvku nesmyslně předražená a že vidí otočku směrem na jih. ALE, NIKDY zde nenapsal, kdy k této otočce dojde. Psal jen, že investor musí být obezřetný, mít prst na spoušti, aby včas prodal. Hlavně, byl jediný, který se nebál jít s kůží na trh a oznámil svůj nákup TS.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 8. 2020 8:21

Dxdj - takže chceš říct, že jsi nikdy nepsal o tom, že jsou akcie prekoupene a že nás čeká pád?
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 8. 2020 18:50 | DXDJ

Vážený, to nebyla výzva k prodeji, jen odkaz na zajímavou informaci. Poslouchat mě nebo podle mě investovat ani nemůžeš. Investiční tipy sem nepíšu a ani nevyzývám nikoho k nákupu nebo prodeji. Většinou jen obecně něco komentuji. Jen v březnu jsem oznámil svůj nákup, když jsem byl na to dotázán a to myslím, špatný krok nebyl.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 8. 2020 13:07

Citace - DXDJ / 22.07.2020 16:29

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4457741/firemni-insideri-kteri-chytli-trzni-dno-zacinaji-prodavat-akcie.html

Díky bohu, že jsem tě nikdy neposlechnul
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 7. 2020 16:29 | DXDJ

https://www.patria.cz/zpravodajstvi/4457741/firemni-insideri-kteri-chytli-trzni-dno-zacinaji-prodavat-akcie.html
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2020 11:16 | DXDJ

C2, nechce se mi přepočítávat portfolio a ani úplně celé prohlížet, ale pár větších nárůstů tam bylo. Např. Sabru, Tapestry, Coherus, Denali... A hlavně nevíme, co třeba Hájek mohl v průběhu měsíce nakoupit. Hájek nemá špatné firmy v portfoliu, přesto moc poslední dobou nerostly. Takže mohou začínat dohánět trh. Jako manipulaci bych to neviděl. Nevím, zda si prohlédl pohyby u všech společnosti, včetně těch menších, které jsou často dost volatilní.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 7. 2020 9:47 | 20

Já myslím, že to je opravdu manipulace - csas musí nějak získávat ta svá 2 %, a pokud jsou velké nákupy, zvýší kurz, při převládajících prodejích ho naopak sníží.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 7. 2020 7:49 | C2

DXDJ můžeš mi vysvětlit proč TS ve středu 15.7. připsal +5,7% ??? Která společnost tak moc vyskočila, že kurz celého fondu tak moc povyrostl? Díval jsem se na jednotlivé společnosti fondu a nenašel jsem žádné velké nárůsty. Nebo je to zase nějaká manipulace s kurzem fondu? To jsme v minulosti už párkrát viděli.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 7. 2020 8:41

Citace / 26.06.2020 21:43

všechno je to pouze a jen o sestavení portfolia.Máš dvě možnosti 1. rizikové -pohyby v desítkách procent jak nahoru tak i dolů 2.relativně bezpečné 5 let +- o 5 % nahoru nebo dolu. Tady u téhle party se pořát doufá ,že se budou opakovat zisky z minulých let.Bohužel nebudou .

Spíš se budou opakovat ztráty z minulých let
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 7. 2020 17:14

Citace / 30.06.2020 11:20

Děkuji kouzelný dědečku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 6. 2020 11:20

Děkuji kouzelný dědečku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 6. 2020 8:18

Citace / 27.06.2020 12:14

Nebylo by lepší rovnou volný pád........
Jsem kouzelný dědeček. tvé přání budiž ti vyplněno - budeš to mít
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2020 18:32

jsi nemehlo,vůbec nevíš o čem je řeč ,hlavně že důležitě blábolíš
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2020 12:14

Nebylo by lepší rovnou volný pád........
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 18/2063

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Ševčík

ekonom

Petr Dufek

ekonom

Miroslav Ševčík
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Petr Dufek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services