Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 41251 komentářů)

10. 6. 2020 16:07

Citace / 10.06.2020 15:55

a Kramhule ho nezdevastoval ? On je zodpovědný za tvorbu prdfolia a měl by obměNovat jeho složení .Za to je draze placenej

Tak sem pane chytrý nepište, co bysteš v prostředí střední a východní Evropy do portfolia nakoupil. V ČR, POLSKU, MADARSKU, RUMUNSKU, TURECKU, RUSKU. a PŘI VÝBERU SI UVĚDOMTE, ŽE DO TOHOTO FONDU BUDOU OBYČEJNÍ LIDÉ VKLÁDAT SVÉ ÚSPORY!!! TAKŽE JE PŘI EXTRÉMĚ RIZIKOVÝCH SPEKULACÍCH, TAKÉ MŮŽETE PŘIPRAVIT O CELOŽIVOTNÍ ÚSPORY JAKO TO UDĚLAL LENGÁL!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 6. 2020 16:00

Citace / 10.06.2020 15:48

Spojujete nespojitelné věci Do st jsem vlezl na 1.44 vypadl na 2.2 následovalo poskakování dolů a nahoru s přestávkama na 0,67 a pak výjezd na 1.9
Ano. A to byla jediná doba, kdy se na něm dalo vydělat. Nakupoval jsem tehdy za 0,8 za hodně peněz a vypadl na 1,8. Zaplať pánbůh za to štěstí ! Od té doby nazdar, nikdy více :-).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 6. 2020 15:58

Nejhorsi na tom je, kolik lidi ma radost z druhyho nestesti.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 15:57

Draze placenej a mne.vyprazdnil.kapsy..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 15:55

Mne to prodali 2.3 Pokus o sebevrazdu...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 15:55

a Kramhule ho nezdevastoval ? On je zodpovědný za tvorbu prdfolia a měl by obměNovat jeho složení .Za to je draze placenej
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 6. 2020 15:48

Spojujete nespojitelné věci Do st jsem vlezl na 1.44 vypadl na 2.2 následovalo poskakování dolů a nahoru s přestávkama na 0,67 a pak výjezd na 1.9
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 15:47

A to se s tim sporotrendem neda neco delat kdyz to vubec nestoupa?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 15:35

To jen není čez .drží se víc zdechlých akcií.Ale to je pravomoc prdmanagera ,aby je vyřadil a nahradil jinýmy.A pokud to neobmění za jiné ať toho radši nechá a jde vod toho
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 6. 2020 15:28

Me na tom sporotrendu pripravili o pul milionu, skoncila jsem v invalidnim duchodu znicili mi celej zivot
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 15:21

Z Investičního webu.
Jakobsen (Saxo Bank): Na trhu je dnes přebytek likvidity. A v takovém prostředí je samozřejmě těžké si představit, že by ceny aktiv měly klesat. Problémem ale je, že když víte, že se na trhu formuje bublina, nevíte, kdy splaskne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 15:21

Kecáte jak palackej.před 5 lety byl kurz 1.10 ted je 1.07 obrovský úspěch když uložíte peníze do banky na 3 % vyděláte víc.TOP za stejné obdobi vydělal kolik na kousek ? 1,5 nebo 2?. Takže není to trhem ,ale mizerným portfoliem a mizerným PRD magorem. Vylučuje riziko a hraje jistotu .Není problém vybrat protichudne akcie a tvářit se Já nic,já muzikant
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 15:11

Moc dobře si ti časy pamatuji. Pád ST z 1,9 na 1,0 v době, kdy všechno rostlo. Pak z fondu potichu zmizel. Ještě, že jsem poslechla lidi, kteří zde všechny varovali. Prodala jsem za 1,8 se ziskem. Kdo ale stále věřil v Lengála, tak si pěkně nabil hubu. Byla to vážně hrůza, indexi na celém světě rostly a ST padal, padal, padal...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 15:09

No, já tedy nevím, ale podle mě Sporotrend se vyvíjí přesně tak, jaké drží akcie. Např. ČEZ a banky jsou v 12. letému medvědím trendu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 14:47

Na to, jaký je Sporotrend odpad, se tu kolem něj nadělá až moc řečí. Mě by zajímala jedna věc - co je to za lidi, kteří v tom Sporotrendu pořád zůstávají? Je tady mezi diskutujícími někdo, kdo je v něm zainvestovaný, a pokud ano, mohl by vysvětlit proč?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 14:39

Citace / 10.06.2020 14:36

Kecáte jak palackej.před 5 lety byl kurz 1.10 ted je 1.07 obrovský úspěch když uložíte peníze do banky na 3 % vyděláte víc.TOP za stejné obdobi vydělal % mnohem víc .Takže není to trhem ,ale mizerným portfoliem a mizerným PRD magorem. Vylučuje riziko a hraje jistotu .Není problém vybrat protichudne akcie a tvářit se Já nic,já muzikant

Tady nikdo nechválí Kramuleho, ale jen se tu píše, jak Lengál zdevastoval v závěru svého půspbení, tento fond. TAK NEJDŘÍV POŘÁDNĚ ČTI, NEŽ ZAČNEŠ URÁŽET DISKUTUJÍCÍ!!!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 6. 2020 14:36

Kecáte jak palackej.před 5 lety byl kurz 1.10 ted je 1.07 obrovský úspěch když uložíte peníze do banky na 3 % vyděláte víc.TOP za stejné obdobi vydělal % mnohem víc .Takže není to trhem ,ale mizerným portfoliem a mizerným PRD magorem. Vylučuje riziko a hraje jistotu .Není problém vybrat protichudne akcie a tvářit se Já nic,já muzikant
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 13:23

Citace / 10.06.2020 12:48

Pánové, Lengál měl štěstí, že za jeho éry byla ropa za 150 USD, tím se mu vyvezlo Rusko nahoru a s ním i kde jaké ropné šmejdy. Po fin. krizi mu ropa už nepomohla a musel hledat růstové akcie, aby si udžel svou image a to pěkně narazil... Kdyby Hájek jeho šmejdy z portfolia hned nevyprodal, byl by fond ještě níže...

A také v těch časem byla střední a východní Evropa v kurzu nadnárodních investorů, to pak už také nebylo...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 6. 2020 12:48

Pánové, Lengál měl štěstí, že za jeho éry byla ropa za 150 USD, tím se mu vyvezlo Rusko nahoru a s ním i kde jaké ropné šmejdy. Po fin. krizi mu ropa už nepomohla a musel hledat růstové akcie, aby si udžel svou image a to pěkně narazil... Kdyby Hájek jeho šmejdy z portfolia hned nevyprodal, byl by fond ještě níže...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2020 12:43 | nikdo

Citace / 10.06.2020 12:34

znam historii Lengala od samého taqčátku.A jeho si vážím jako dobrého manažera Mel cich na příležitost a šel do rizika .že řecko padlo ? nakonec se obnovilo a rostlo jak blázen - ale už mimo sporotrend po odvolání lengála a po příchodu posery. Tady ten prdivoda drží hladinu cca 0.15 nahoru 0.15 dolů kolik let . 10 - 15 ? trhy letely jak raketa od a sporotrend prdí do země.Na tom chcete vydělávat ?.Spočítal sis o kolik % za tu prdící dobu ST poskočil TS ? Ten privoda není v zájmu spekulantů ,aby vydělali.Je angažován v zájmu spořky aby vydělala na polplatcích a ne ti "blbci" kteří do toho rvou peníze.

Pokud ti firmy krachne, přijdeš o vše a vydělají pak na růstu jen nový majitelé. Také znám historii Sporotrendu a byly to až děsivé doby, jak fond nekontrolovatelně padal a ne jen kvůli řeckým bankám, ale měl i pár malý ropných společností, které skoro krachly, jak už psal kolega DXDJ. Lengál vydělal prachy na růstu Ruska a Turecka. Tam to ale po finanční krizi už žádná hitparáda není... Třeba akcie ruských zemědělských družtev Fosagro, Rosagro, to byly také trefy... Po této hrůze nezbylo vedení spořky nic jiného, než fond stabilizovat. Na čas tam dali Hájka, aby zachránil, co ještě šlo. Pak tam šel Kramule, ale dozor nad ním má stále Hajek.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 36/2063

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

David Ondráčka

ředitel Transparency International

Ludmila Müllerová

politička

David Ondráčka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Ludmila Müllerová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services