Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 41251 komentářů)

7. 5. 2020 2:33 | Lukáš

A to je přesně ono proč každému, kdo je v podobné situaci jako jsem byl tehdy já (má ušetřené nižší statisíce korun), říkám, aby se držel dál od myšlenek na rychlé a bezpracné zbohatnutí. Chamtivost je prostě lidem naprogramovaná už od narození, je to dílo evoluce. Ale každý soudný člověk by měl vědět, že peníze nerostou na stromech a vždy je nakonec někdo v té řadě lidí musí odmakat. Jak se říká - neexistuje něco jako "oběd zdarma". Jen úplně ti nejlepší z nejlepších dokáží zhodnocovat majetek o 15-20% ročně. Myslet si, že investovat do něčeho, co je už pár let hrozně trendy a v módě, je zlatý důl ... ha ha ha, naopak, je to spíše bublina a je jedno, jestli to jsou dnes nemovitosti nebo dříve byly třeba technologie. Takže kdo "umí" jen jít s davem, ale nerozumí jádru věci investování, tak nakonec v drtivé většině případů prodělá. Lidé také často mají falešnou představu bezpečí, že když se jakákoliv investice nebude pro ně vyvíjet příznivě, tak bude stačit jen počkat dostatečně dlouhou dobu. Vždyť přece se říká "že za každým poklesem přijde růst, který překoná maximum před poklesem". Zase to je ukázkový příklad naivity. Kdyby to bylo tak jisté a snadné, tak jsou všichni dávno boháči a nikdo už reálně ani nepracuje, ne snad? Dělali by to všichni. Ale spousta Čecháčků si myslí, že jsou oni ti nejchytřejší a všichni ostatní jsou hloupí. Že všichni ti profesionální investoři z Wall Street, kteří spravují miliardy dolarů, jsou totální nekompetentní hlupáci, když vystupují z pozic a zbavují se všeho se ztrátou, protože ono se to přece vrátí. Ne, nikde není jistota, že se něco "vrátí" na své. I ten Sporotrend tyhle lidi vypekl. Z dot-com bubliny se i celý Nasdaq index vzpamatovával 15 let a nikde není řečeno, že není zaděláno na novou bublinu. V Japonsku se z propadu na začátku devadesátých let nedostali dodnes. Ztráta je pořád obrovská i 30 let po propadu ... Zkrátka a dobře, jestli si lidi nechcete zadělat na problémy, tak nepodlehněte iluzi lehce získaných peněz a raději investujte do sebe. Naučte se třeba cizí jazyk a zkrátka a dobře snažte se zvyšovat svůj pravidelný měsíční příjem, protože jen ten je hlavním a základním stavebním prvkem každého bohatství, pokud jej chcete vybudovat. Pro většinu lidí je prostě lepší mít svou rezervu v bezpečí na spořicím účtu, kde sice nemůže vydělat, ale nemůže taky nic ztratit a to je pro ně, stejně jako pro mě s pár volnými statisíci, zdaleka to nejdůležitější.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 5. 2020 1:47 | Pro Lukáše a ostatní

Správně píšeš, že pro většinu lidí investice do fondů nejsou. Já podotýkám: určitě ne pro ty, co nemají odvahu se učit a riskovat! Peníze bez práce nejsou nikde, a to platí obzvlášť u investic. Nebudu se dlouze rozepisovat. I na tom kritizovaném Sporotrendu v krizi 2008/2010 dokázali někteří vydělat milony, a to doslova, to mi věř! Vím nejméně o dvou, ale "zadarmo" to rozhodně neměli. Takže pro lenochy to rozhodně není, a bez práce určitě ne, což ostatně platí obecně všude a ve všem :-).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 5. 2020 0:10 | Ti: Lukáš

Hezký příspěvek, smutná vzpomínka... Ovšem byli i takoví, co koupili za 2.3 a nakonec zbytek prodali za 0.7 :-((.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2020 17:49 | DXDJ

Citace - ja / 06.05.2020 14:50

dnešním dnem korekční dvoja a rozjet 3 padající cc po dobu 5- dnů.Na fondech se to projeví se zpožděnim minmálně jdnoho dne

Zase píšeš nepravdu. To si vážně myslíš, že pohyby na burze se v hodnotě PL ve fondech projevují se zpožděním jeden i více dnů? To vážně ne...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2020 17:45

Citace - Milan / 06.05.2020 17:21

Vidím, zde na fóru takový menší nešvar i když mě zde komentujici oslovují jménem, tak Nick zde pod přezdívkou "ja" skutečně "já, Milan z top stocks nejsem.. To jen pro info :-)

Není to nešvar, Milan a Ja je jedna a táž osoba. Chápu, proč už se k Ja nehlásíš a také chápu, proč jsi pod Milan přestal psát. Je třeba se z toho poučit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2020 22:53 | Lukáš

Náhodou jsem se právě dostal na tuto stránku o Sporotrendu a musel jsem zamáčknout slzu. Nešlo to jinak. Vzpomněl jsem si totiž na dobu, kdy jsem "jel v investicích" a měl jsem peníze právě v tomto fondu. Zpětně nutno říct, že jsem byl celkem vůl, ale stejně se po těch zkušenostech nemůžu ubránit pocitu, že pro většinu lidí investice opravdu nejsou. Mám dojem, že spousta lidí, kteří své peníze vkládají do takových fondů, vůbec nechápe to riziko a nebo ho zlehčují. Můžou se ujišťovat jak chtějí, ale když dojde na realitu, tak se nakonec ukáže, do jaké míry byla pravdivá ta ujišťování typu "ty peníze nepotřebuji další desítky let" nebo "když o ty peníze přijdu, bude mě to mrzet, ale nebude mi to v životě nijak zvlášť vadit a chybět". Já jsem tehdy v roce 2006 všude jen četl a slyšel, že inflace hrozně požírá peníze na spořicích účtech a že kdo neinvestuje klidně i stokoruny, tak je blázen a hrozně prodělává. No a tak jsem vložil celkem velké peníze v lokálním dnu roku 2006. Kurz byl nějak 1,5. Za rok byl kurz až 2,4 jenže pak to letělo jako z praku dolů kvůli krizi a mně rupli nervy při kurzu nějak 1,1. Takže nějakých 27% peněz se vypařilo. Perfektní. Kdybych raději nechal požírat peníze inflaci a měl je na spořícím účtu, tratil bych tak 1%. Lidi si prostě neuvědomují, že žádná snadná cesta k penězům prostě neexistuje. Každý jen myslí na zisk, přitom na ztráty nikdo nemyslí ...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2020 21:50 | jaj

Dneškem začíná cestička z kopečka rozjíždí se padající patern RISING WEDGE
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2020 21:49

Citace - Milan / 06.05.2020 18:25

Z tebe by byl hodně špatný detektiv, ale pobavil si :-)... Kdybych přece nechtěl, aby mě tady někdo poznal, tak se přece nepodepíšu pod nickem "já" tak jako na TS.. Ale chápu tě, nic lepšího na práci nemáš, tak resis alespoň to, kdo co napsal :-)
Tak proč se nepodepisuješ všude stejně?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2020 21:06

Citace - jaj / 06.05.2020 20:59

to potřebuješ povolení šéfa,aby jsi mohl něco napsat ?
Tím jsem chtěl říct, že to tu není o diskuzi, ale o blábolech.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2020 21:04 | jaj

máš pravdu je tofuk
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2020 20:59 | jaj

to potřebuješ povolení šéfa,aby jsi mohl něco napsat ?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2020 20:53 | jajajaj

Vždyť to je jedno, diskutující stejně už odešli.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2020 20:03 | jaj

jste špatní detektivové.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2020 20:03

Ja si pockam az co na to rekne DX.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2020 18:25 | Milan

Z tebe by byl hodně špatný detektiv, ale pobavil si :-)... Kdybych přece nechtěl, aby mě tady někdo poznal, tak se přece nepodepíšu pod nickem "já" tak jako na TS.. Ale chápu tě, nic lepšího na práci nemáš, tak resis alespoň to, kdo co napsal :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2020 18:15

Teď se snaží, aby se styl psaní odlišil, ale když si prohlédneš příspěvky Milana na TS, tak je to jasné. Hlavně, když Milan zmizel z TS, objevil se Já se stejnou kadencí psaní, jako on i se stejnou zmatečností příspěvků... Ale je to jedno...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2020 18:13

Ten ja nebo já je tedy Rozumbrada, ani gramatika mu moc nejde.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2020 18:08 | Milan

Když se podíváš na příspěvky a styl psaní jakým píše, je všem jasne, že já, Milan z top stocks to opravdu nejsem :-) ... Když něco napíšu a podepíšu se cizím jménem, taky mi uveris, že to píše ta samá osoba?.. já tu skutečně nemám zapotrebi něco komentovat a hádat se, tak jak jsem již psal na TS..I když vím, že ti to zrejme dělá dobře, že jsem byl na TS nepopulární :-) Ale jak říkám, klidně tomu věř, že jsem to já, je mi to vlastně vcelku jedno :-) .. Ahoj a měj se :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 5. 2020 18:02

Citace - Milan / 06.05.2020 17:21

Vidím, zde na fóru takový menší nešvar i když mě zde komentujici oslovují jménem, tak Nick zde pod přezdívkou "ja" skutečně "já, Milan z top stocks nejsem.. To jen pro info :-)

No když srovnám příspěvek Milana s ja nebo já, tak bych tedy věřil že to Milan není.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 5. 2020 17:21 | Milan

Vidím, zde na fóru takový menší nešvar i když mě zde komentujici oslovují jménem, tak Nick zde pod přezdívkou "ja" skutečně "já, Milan z top stocks nejsem.. To jen pro info :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 54/2063

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Mojmír Čapka

podnikatel, Brisk

Miloš Zeman

prezident

Mojmír Čapka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů
×
Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services