Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 41251 komentářů)

13. 4. 2020 17:26 | Technobank

Nejak se to tady zvrtlo kdo nechce inestovat tak neinvestuje kdo chce musi pocitat ze utrpi nejakou ztratu pohybuji se v tom uz spoustu let a jeste jsem nikdy neskoncil v minusu ano ve ztrate jsem byl.Ale uz vam to tady psali jini investovat muzes pouze to o co muzes prijit.Kdyz nekdo chce byt ma si koupit byt a pak ho uzivat nebo pronajimat.Neni v tom nic osobniho pouze muj nazor.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2020 17:14

Citace - Zoufalec / 13.04.2020 15:42

Buď rád, dxjd že máš nulu. Mě tady ukradli miliony, na byt. Když jsem to reklamoval, že mi sliboval investiční horizont a zhodnocení úspor tak se mi smmáli, že tam je malý písmem, že to neručují!!! Tak ať sem napíšou ti milionáří - ti mi to ukradli, nebo ať napíšou, kde teda ty peníze jsou... už nikomu nevéřím, že tu někdo vydělal.... lotři!!! Už jsou tu psal několikrát a nikdo s tim nic neudělal!
ten nick ti sedi
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2020 17:14 | DXDJ

Citace - Zoufalec / 13.04.2020 15:42

Buď rád, dxjd že máš nulu. Mě tady ukradli miliony, na byt. Když jsem to reklamoval, že mi sliboval investiční horizont a zhodnocení úspor tak se mi smmáli, že tam je malý písmem, že to neručují!!! Tak ať sem napíšou ti milionáří - ti mi to ukradli, nebo ať napíšou, kde teda ty peníze jsou... už nikomu nevéřím, že tu někdo vydělal.... lotři!!! Už jsou tu psal několikrát a nikdo s tim nic neudělal!

Já ale nulu nemám a není to tím, že bych tě okradl... ale soucítím s tebou. V bance by měli víc informovat o riziku akciových fondů. To máš pravdu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2020 15:42 | Zoufalec

Buď rád, dxjd že máš nulu. Mě tady ukradli miliony, na byt. Když jsem to reklamoval, že mi sliboval investiční horizont a zhodnocení úspor tak se mi smmáli, že tam je malý písmem, že to neručují!!! Tak ať sem napíšou ti milionáří - ti mi to ukradli, nebo ať napíšou, kde teda ty peníze jsou... už nikomu nevéřím, že tu někdo vydělal.... lotři!!! Už jsou tu psal několikrát a nikdo s tim nic neudělal!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2020 15:04 | Teta Kateřina

Citace - Katka / 13.04.2020 14:09

Jak vidíte výhled kurzů Sporotrend? Vložila jsem 90 tisíc asi před 4 lety, nyní to má hodnotu asi 34 tis. a stále to jde dolů. Mám to raději ihned prodat nebo se vyplatí ještě počkat?
Na 0 se vyplatí počkat, potom už budeš bez starostí, jako mnoho jiných zde.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2020 14:46 | DXDJ

Citace - Katka / 13.04.2020 14:09

Jak vidíte výhled kurzů Sporotrend? Vložila jsem 90 tisíc asi před 4 lety, nyní to má hodnotu asi 34 tis. a stále to jde dolů. Mám to raději ihned prodat nebo se vyplatí ještě počkat?

Za jaký kurz jsi nakupovala? Aktuální je 0.9389 a když jsi ztratila víc jak 50%, tak to jsi v posledních pěti letech nemohla nakupovat. V tomto časovém useku byl kurz nejvýš cca 1,35 a i tak to % nevychází...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2020 14:40

Jsme rád, když mě druzí mají za kecalistu, který je rád, že uhraje nulu. Aspoň mi pak nikdo nezávidí peníze.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2020 14:09 | Katka

Jak vidíte výhled kurzů Sporotrend? Vložila jsem 90 tisíc asi před 4 lety, nyní to má hodnotu asi 34 tis. a stále to jde dolů. Mám to raději ihned prodat nebo se vyplatí ještě počkat?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2020 13:58 | aaa

Je to jen takovy klub kecalistu, fond si zije jen pro sve poplatky, toto neni vhodna investice, budete radi, kdyz vylezete s 0.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2020 12:58

Citace - DXDJ / 13.04.2020 08:52

Většina lidí, co zde píší, do ST už dávno neinvestují. Převážně investují do TS nebo individuálně do akcií. Sem chodí jen proto, že se zde združuje určitá skupina investorů. ST měl dvě velké růstové vlny. Před a po finanční krizi a hodně lidí na ní vydělalo velké peníze. Rozhodně nešlo o nějaké štěstí nebo velké riziko, ale bylo to o znalostech. Proto jsme také včas z ST odešli, když JL vstoupil do řeckých bank a hodně spekulativních akcií ze sektoru ropa, plyn. 8 - 12 hodin práce denně? To vážně nevím, co bych po takový čas dělal. Většinu práce udělá portfolio manažér a investor si jen hlídá, jakým směrem trhy půjdou. Pokud bych dělal jen fondy, tak v době klidu je to max. 20 minut denně a v době zvýšené volatility, jako je nyní, tak max. 60 minut. A to snad ani ne. Když mám ještě individuální investice do akcií, tak se ten čas prodlužuje. Ale rozhodně to nikdy není takový extrém ,jak píšeš. Po odchodu JL z ST, na čas fond převzal Hájek a po něm Kramule. Měli za úkol fond stabilizovat a to se jim podařilo. Do portfolia nakoupili řadu dividendových akcií a částěčně se stáhli z hodně volatilních trhů, Rusko, Turecko. Právě z důvodu nizké volatility ST, už ho řada lidí zde nedělá. Nedá se na něm vlnkovat, jako za starých časů. Opět napíšu, pamětníci pamatují...
Dyť to řikám ,neděláš nic bo jen sleduješ raketu dole ,raketu hore !!A v krize to máš za 5min !!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2020 12:26 | Tvoje babička

Citace - Bublinka / 13.04.2020 12:14

Tak až ST vyklesá ještě alespoň o 40%, tak si ho koupím jako takový lepší spořicí účet :-D :-D :-D.
Máš recht
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 4. 2020 12:14 | Bublinka

Tak až ST vyklesá ještě alespoň o 40%, tak si ho koupím jako takový lepší spořicí účet :-D :-D :-D.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2020 8:52 | DXDJ

Většina lidí, co zde píší, do ST už dávno neinvestují. Převážně investují do TS nebo individuálně do akcií. Sem chodí jen proto, že se zde združuje určitá skupina investorů. ST měl dvě velké růstové vlny. Před a po finanční krizi a hodně lidí na ní vydělalo velké peníze. Rozhodně nešlo o nějaké štěstí nebo velké riziko, ale bylo to o znalostech. Proto jsme také včas z ST odešli, když JL vstoupil do řeckých bank a hodně spekulativních akcií ze sektoru ropa, plyn. 8 - 12 hodin práce denně? To vážně nevím, co bych po takový čas dělal. Většinu práce udělá portfolio manažér a investor si jen hlídá, jakým směrem trhy půjdou. Pokud bych dělal jen fondy, tak v době klidu je to max. 20 minut denně a v době zvýšené volatility, jako je nyní, tak max. 60 minut. A to snad ani ne. Když mám ještě individuální investice do akcií, tak se ten čas prodlužuje. Ale rozhodně to nikdy není takový extrém ,jak píšeš. Po odchodu JL z ST, na čas fond převzal Hájek a po něm Kramule. Měli za úkol fond stabilizovat a to se jim podařilo. Do portfolia nakoupili řadu dividendových akcií a částěčně se stáhli z hodně volatilních trhů, Rusko, Turecko. Právě z důvodu nizké volatility ST, už ho řada lidí zde nedělá. Nedá se na něm vlnkovat, jako za starých časů. Opět napíšu, pamětníci pamatují...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2020 2:59

ST od založení -23,9%. Poplatky za správu 2%, vstup 3% (2,7%). Kdysi časový test 6 měsíců, v současnosti 36 měsíců, takže daně. Kolikrát za existenci byl relativně prudký pokles a poměsně rychlý nárůst (z 0,63 na 1,95)? Jedenkrát za existenci ST. 2008/2009. Kolik lidí tehdy na SPEKULACI vydělalo miliony z vás? Jeden nebo dva :-). Hodně znali a hodně riskovali... řada z vás se tehdy svezla. Bylo to taky štěstí, které se opakuje jednou, dvakrát za život. A taky práce 8 - 12 hodin denně u počítače. Kdo a kolikrát v životě si to může dovolit? ST není na INVESTOVÁNÍ... jsou jiné, lepší příležitosti, véřte mi :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 4. 2020 2:36

Citace - Bublinka / 12.04.2020 17:38

Když se dívám na graf Sporotrendu, tak před 13. lety byl nejvyšší kurz 2,39.Pak během asi roku a půl spadl o 70%. Dnes je na 0.94. Tak by mě zajímalo, kdyby někdo nastoupil při kurzu 2.39 s pravidelným investováním, jestli by se vůbec někdy dostal do plusu během těch 13. let, aby mohl odprodávat. Vůbec nechci odrazovat od pravidelných investic. Jen si nemyslím, že se to vždy vyplatí jak píšete. Ale asi se mýlím?
Naprosto se nemýlíš!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2020 20:37 | Technobank

Je to tak pamatuji lengal to docela zvoral
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2020 20:05 | Bublinka

Ano, jistotu nemáme nikdy a v ničem. Věštce z Omahy, chyba stojí asi daleko více než nás :-) :-).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2020 19:35 | Petr G.

Psal jsem: "Pokud nejsme extrémní pesimisté, tak teď je vhodný čas na mimořádné nákupy za vyšší částky. Vyplatí se to." Takže ten můj výrok se týkal tohoto :-) Jinak ale jde o investování, navíc akciové (i když jen fondy) a jistotu nemáme nikdy. Ani věštec z Omahy ji neměl :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 4. 2020 18:12 | Bublinka

Aha! Pak je to jeden z těch faktorů, který negativně ovlivní pravidelné investování. Špatný Portfolio manažer!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 4. 2020 17:55 | DXDJ

ST pohřbil Lengál, hodně rizikovými investicemi, které mu nevyšly. Pamětníci pamatují... Proto byl ze svého postu potichu odstraněn...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 71/2063

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Zeman

nejvyšší státní zástupce

Jiří Dienstbier

politik

Pavel Zeman
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Jiří Dienstbier
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services