Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 41251 komentářů)

8. 3. 2020 17:06 | DXDJ

No vidíš, a můj mini nákup ve 22:15 neproveden. Systém mi poradil, ať v sobotu zadám příkaz znovu. Což by ale už bylo za jiný kurz. Chce to prakticky vyzkoušet. Pamatuji na tvůj boj s ČS před spousty lety, když ti paní na telefonu špatně poradila. Bude se muset opět udělat průzkum bojem, abychom věděli, jak to skutečně funguje. Starý systém jsme měli velice dobře zmapovaný, včetně posouvání datumu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2020 17:02 | DXDJ

Daňové zákony obecně zajímá příjem, obrat. Nikoli zisk. Je to i u firemních daní na celém světě. Pokud má investor daňovou povinnost kvůli 2000,- zisku, tak se mu to vůbec nevyplatí... to ano.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2020 15:36

Citace - C2-Daně a jak na ně !!! / 08.03.2020 15:33

Po roce zase musíme do konce března podat daň. přiznání. Přijmy z prodeje cenných papírů-par. 10. V interaktivním. daň. přiznání mi vyskočila nápověda v okénku u cenných papírů a zněla: Prodej cenných papírů, které vlastníte méně než 3 roky a příjem je vyšší než 100.000 Kč. Hmm, takže když nakoupím CP za 50.000 Kč a prodám je v jednom roce za 99.999 Kč, tak danit nic nemusím a když nakoupím CP za 99.0000 Kč a prodám je v jednom roce za 101.000 Kč, tak danit musím. V prvním případě činí můj zisk 49.999 Kč a ten danit nemusím a v druhém případě činí můj zisk 1.000 Kč a tu zdanit musím. Je to nelogické, ale stát zřejmě zajímá vyšší příjem než 100.000 Kč. Pozor neplést si příjem se ziskem !!! Od příjmu si samozřejmě mohu odečíst náklady (tzn. pořizovací cenu CP).

Pardon, ve druhém případě činí můj zisk 2.000 Kč, spletl jsem se.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 3. 2020 15:33 | C2-Daně a jak na ně !!!

Po roce zase musíme do konce března podat daň. přiznání. Přijmy z prodeje cenných papírů-par. 10. V interaktivním. daň. přiznání mi vyskočila nápověda v okénku u cenných papírů a zněla: Prodej cenných papírů, které vlastníte méně než 3 roky a příjem je vyšší než 100.000 Kč. Hmm, takže když nakoupím CP za 50.000 Kč a prodám je v jednom roce za 99.999 Kč, tak danit nic nemusím a když nakoupím CP za 99.0000 Kč a prodám je v jednom roce za 101.000 Kč, tak danit musím. V prvním případě činí můj zisk 49.999 Kč a ten danit nemusím a v druhém případě činí můj zisk 1.000 Kč a tu zdanit musím. Je to nelogické, ale stát zřejmě zajímá vyšší příjem než 100.000 Kč. Pozor neplést si příjem se ziskem !!! Od příjmu si samozřejmě mohu odečíst náklady (tzn. pořizovací cenu CP).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 3. 2020 15:27 | C2

mě bylo v pátek řečeno, že fondy ISČS se nakupují a prodávají do 23:00 za kurz toho daného dne. Příkazy zadané v sobotu nebo v neděli se provádějí za pondělní kurz.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2020 19:21 | DXDJ

Průzkum bojem: v pátek 22:15 zadán nákup za 300,-. V sobotu mi přišla zpráva, že transakce neproběhla z důvodu interní chyby. Stále je tam ve vzduchu. Takže tu je stále otázka, do kolika hodin lze nakupovat za kurz toho dne. Do 20:00 to jde. Pokud má někdo reálné zkušenosti, tak to sem napište.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2020 19:15 | DXDJ

Zajímavé, pánové mi potvrdili pár mých teorií.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 3. 2020 16:59 | C2

Investorský magazín-pohled na aktuální situaci na trzích, co se dá očekávat. Doporučuji shlédnout: https://www.facebook.com/investorskymagazin/videos/1578561425653428/
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2020 19:20 | DXDJ

Asi by to už stálo za pozici...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 3. 2020 18:54 | C2

VIX byl dnes skoro 50. Tak vysoko byl před 2 lety v únoru 2018.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 3. 2020 17:21 | DXDJ

Včera TS dle odhadu tak -4% a dnes to zatím vypadá opět na červenou...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2020 19:21 | DXDJ

VIX zase na 40. Je to mela.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 3. 2020 19:00 | DXDJ

Po čase zase zajímavé... Uvídíme, kudy se trhy nakonec vydají...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 3. 2020 17:53 | P2

Pěkná houpačka. Škoda že tady není afel a děd všehomír. Ty měli pěkné odhady.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 3. 2020 20:17 | Judyna

Blázen jsem, že jsem neprodala už všechen ST. A to jsem měla před koronavirem "prst na spoušti". Do budoucna už taky jen TS, který jsem před časem všechen také prodala. A protože už dostávám rozum, uvažuju o tom pravidelném investování. Ale to už zaseš nebude vůbec žádná sranda.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2020 16:46 | C2

Opravdu chybí ještě kousek pohybu dolů. Níž než to bylo. Jestli se to ale stane je zatím jen "možnost" Může se to zvrtnout a vystřelí to nahoru. Čeká na to moc investorů (ten pokles myslím). Na trzích jde o to, aby většina prodělala a jen menšina vydělala. A taky o to-vyplašit co nejvíce investorů. Zvládnout extrémní emoce, dokáže buď totální magor, nebo zdrogovanec a nebo my-blázni z této diskuze. Je třeba nevnímat balík peněz jako něco hodnotného. Následky ze ztrát si ovšem stejně poneseme. Ale naučte se to v dnešní době, kdy lidi počítají každou korunu a kde by ušetřili.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 3. 2020 16:33 | C2

Judy, ahoj. Tebe to ještě po těch letech nepřestalo bavit? Všichni co jsme tu od roku 2006 jsme blázni. (i ten magor co tu píše o těch šiškách a medu). Tak moc nenávidím akcie a indexy, až jsem tomu všemu, tomu velkýmu okrádání, protože nic jinýho to ani není, začal rozumět. Já uvažuju taky jen o TS. Tam se to aspoň chová trošku předvídatelně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 3. 2020 11:42 | Judyna

Taky mám v ST jen pár listů. Většinu jsem prodala. Uvažuju o "jistotě" pravidelného investování do TS. Ale teď to jde tak pěkně dolů...Kdyby to ještě pokleslo, možná přikoupím víc naráz. Je zde někdo, kdo investuje pravidelně?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2020 19:00 | DXDJ

Fed snížil sazby o 0,5%. To na chvíli trhy trochu nakoplo, ale moc dlouho jim to nevydrželo. Nyní jsou zase v červeném.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 3. 2020 18:58 | DXDJ

To je lepší udělat průzkum bojem. Pracovnice na telefonu v tom mají často zmatek.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Stránka 87/2063

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kováčik

podnikatel, Skrz.cz

Michael Rostock

podnikatel a investor, Venture Investors

Petr Kováčik
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Michael Rostock
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services