Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

11. 11. 2007 22:30 | ingkrtek

....no, hmm, směr ? Fundamentální zprávy známe všichni...žádná hitparáda...fundy mám dlouho prodáno....volatilita je vysoká....US pomlácená....výhled a směr nejasný....(obchodová ní tak pro intraday).... pro mne je nejlepší žádná akce, jedu v polovině měsíce na dovolenou...se vyhřát k rovníku a basta ! :O)
pat&mat nevím, tady hodně dlouho nebyl....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2007 19:31

Tak jak to vidis Ingkrtku,jakym smerem se to ubere, drzís nebo jsi prodal, a co pat & mat , jeho nazory tady dlouho nikde nevidim,co je sním nevite ? uklidil se? je za vodou tak uz se neučastní?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2007 16:44

Výkonnost Období Fond Kategorie Den -1,57 % -1,67 % Týden -2,58 % -2,46 % Měsíc -2,82 % -4,00 % Tři měsíce -1,51 % -2,54 % Šest měsíců 0,71 % -1,95 % Rok 16,47 % 8,21 % Dva roky 30,51 % 17,03 % Dva roky (p.a.) 14,24 % 7,67 % Tři roky 93,35 % 43,27 % Tři roky (p.a.) 24,58 % 11,51 % Pět let 295,61 % 103,84 % Pět let (p.a.) 31,66 % 13,35 % ROČNÍ VÝKONNOST (vždy k 31. 12.) 2006 11,58 % 2005 39,88 % 2004 51,99 % 2003 39,39 % 2002 11,97 % 2001 -5,86 % 2000 16,87 % 1999 30,86 % 1998 -29,46 % Muze mi nekdo vysvetlit ,jak ING akciovy, prisel k zhodnoceni za 5 let,podle tabulky č.1 nahore 295.61 % ? mne to vychazí zhruba 170% od zalození fondu v roce 1998,řídím se tabulkou číslo 2, od založení, a sčítat a odčítat snad umím,nebo ne?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2007 15:00

Zajimal by me vas nazor.Mam na brokerjetu zainvestovano v korunach.Jak se bude nakladat s mou investici pri prechodu na euro?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 11. 2007 13:10

Po rano to vypadala na hezkou otocku u erste,ale pak zase dolu.Bude to chtit s bankovnimi tituly vyckat jak rikas,ale nekde kolem 45eur to by mohlo byt dno(muj tip).Jelikoz ho jeste vubec nemam ani jeden kus ,tak si ho rozhodne nenecham utect. Brazilie dnes objevilia obrovske ropne zdroje,tak jsem znovu oprasil myslenku na ING EMERGING MARKETS.Jeste najeky den vyckam,ale v druhe polovine mesice neco vemu. Vzhledem tomu,ze trhy klesaji a k tomu prijatelny vstupni polatek takto asi za pokus stoji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2007 8:32 | Sporic obrazovky

Jednotlive akciove tituly ja osobne kupuji s vice nez rocnim horizontem, kdyz vynesou 30% za rok, tak pochopitelne realizuju zisk, ale nenakupuju s virou, ze akcie neco vydela za par mesicu. Tak zkus pohlizet na Zentivu. Je zamerena na generika a jde na vychod - to je preci pro farmaceutiku ten nejjednodussi a nejucelnejsi recept. To Rumunsko je docasny prusvih. Za 5 let te bude Zentiva hrat v kapse.
Na Erste muze byt podle mne brzy, pac esli se to ma vlivem amiku zhoupnout dolu, tak se zhoupne i PX a potahnou ho prave bankovni tituly. Potencial pak bude mit vazne suprovej, ale nechal bych ji v tom jeste vymachat. Anebo stokrat opakovane: ... zacni to kuopvat po trochach kazdy tyden, pak se ti ERSTE musi odvdecit.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 11. 2007 2:15 | koula

Nevim jestli ,zde nekdo drzi akcie,ale zkusim to.Ze zentivy me asi zacne bolet hlava.Kupoval jsem ji po prvnim vyplachu nekde pod 1200,to jsem si myslel jak jsem dobre nakoupil!!! Ted stale vaham jestli naredit nebo jen drzet,na prodej uz je asi pozde.Za soucasne situace,se zenta muze zvedat na konci roku 2008(muj nazor).Situace v Rumunsku se jevi dosti zavazna.Dale stoji za zvazeni erste,ktera je v hypo krizi castecne namocena taky,nevim jestli uz vsechny ztraty odepsali a byl by cas na nakup.ERSTE vidim jako top akcii na rok 2008.
Tak to vidim
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 11. 2007 18:02 | Sporic obrazovky

Vim, nepsal jsem, ze je Xetra levnejsi, ale celkem levna a ze netrati moc.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2007 10:11 | ingkrtek

.....o Číně je to všeobecně známo již dlouhou dobu.... .....USA problém ? O tom snad už nemusíme ani polemizovat...
Pod le mne to prostě sletí dolů !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2007 9:26 | rigor

Jestli bude jak pises hluboka korekce, to nevi nikdo. Pravdou je, ze je na ni pekne zadelano. A pokud bude, tak to Cina odnese v plnem rozsahu, protoze tam je situace takova, ze investori kupovali cokoli za jakoukoli cenu. A pokud bude cely svet v cervenych cislech, tak pujdou s davem ... a kdyz je neco pekne vysoko, ma to odkud padat. Dna byvaji mnohem niz, nez si spousta lidi je ochotna vubec pripustit. Ja osobne nemam obavy z korekce jako takove (prijde a zase odejde), ale spise z recese a dlouhodobeho, nekolikaleteho vyklesavani. A na recesi je v USA zadelano jako malokdy predtim.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 11. 2007 9:20

U nas u BJ ma Xetra poplatek 12 euro, kdezto Nasdaq 10 dolaru, ale u jineho brokera to muze byt uplne jina situace.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2007 20:51 | liku

Dnes se nám Amerika dost propadá a jsem zvědav co to zítra udělá s burzama. Myslím, že je třeba být připraven k nákupu. Dá se očekávat hluboká korekce trhů směrem dolů. Čína se mi přestává libit, aby nám to před vánocemi nesplasklo. Je to můj osobní názor - co si myslite vy?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 11. 2007 8:31 | Soric obrazovky

Souhlasim s tim, co pises o obou fondech, tak proc radeji nevlezes do tretiho? ING Invest Emerging Markets (LU0104531511 v USD; LU0295015993 v CZK) Cina je tam pod 8%, Jizni Korea 15%, Brazilie 13%, dal Tchajwan, Indie, Rusko.
A na to Rusko s Tureckem: ESPA STOCK EUROPE EMERGING (AT0000639471 v CZK), Rusko tam dela pres 50%, je tam Turek, je tam Rakusak ...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 11. 2007 1:56 | koula

Chtel bych prikoupit rizikovejsi fond,vaham nad dvemi moznostmi.Kdyz pominu fondy konzrvativnejsi ktere take v portfoliu take mam,tak z tech agresivnejsich fondu mam sporotrend a brick.Vaham mezi dvema fondy a to navysit podil v bricku nebo nove prikoupit espa istanbul?Turecko jiz mam castecne obsezeno sporotrendem.Posilit pozici turecka vaham z duvodu velke zadluzenosti zeme a nebezpeci konfliktu na blizkem vychode.Poseleni regionu brick zase z duvodu mozneho prehrati cinske ekonomiky,ktera roste vyrazne nekolik let po sobe: Proto prosim o radu ,ktery fond se momentalne Vam jevi lepsi variantou? Jeste jsem hledal fond v czk zamereny na rusko +turecko,ale nic jsem nenasel. Za pripadnou radu,dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 11. 2007 17:51 | Sporic obrazovky

CZK je vic svazana s eurem, nez s $, takze uz kvuli snizeni kurzoveho rizika bych doporucil nakup na Xetre. Navic ta likvidita - je to nemecka akcie, neni duvod lezt na am. burzu. A Xetra ma i relativne nizke poplatky, takze opet moc proti americke burze netratis. Pokud mas slusneho brokera, tak prevod bude za slusny kurz a netratis mnoho v porovnani s rustovym potencialem (je-li nejaky, ja tu akcii nestudoval, ale zrejme je, jinak bys do toho nesel).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 11. 2007 15:03

Chtel bych koupit Nemecky Epcos AG,ale na burze Nasdaq mam navic usd.Problem je v tom ze posledni nabidka-poptavka = 0.Na Xetra(za eura) se ale s touto akcii hojne obchoduje.Mam tedy smenit usd za eura?Nebo se snazit koupit na Nasdaq.Pak se bojim z nedostatku likvidity.Co mi poradite?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 11. 2007 22:02 | ingkrtek

To ike:
Přesně tak to je !!!! Není to příliš složité a nikdo na tohleto nemusí být ředitel zeměkoule !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2007 21:54 | ingkrtek

....zajdi na pobočku ING, kdekoliv....Tam ji sepíšeš ihned a odcházíš s KS...Investování je na tobě.....ve větších objemech nad 1mil. můžeš vylicitovat smluvní poplatek...je to na tobě...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2007 21:47 | Radek V.

Díky za názory !! Chci to kvůli pravidelnému ivestování do emerging a u Bjet pokud se nepletu bych musel brát na celé podílové listy. Zbytek pravidelných investic mám rozdělený a EM bude zabírat jen několik procent, tedy v případě ceny PL u ING ani jeden celý PL měsíčně.. Asi navštívím raději pobočku v krajském městě.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2007 19:04 | bruno

Souhlasím. Poradcům ING je radno se zdaleka vyhnout. Dosud jsem měl štěstí na nezodpovědné a lenivé floutky. Naopak při kontaktu s centrálou jsem vždy řádně a k plné spokojenosti obsloužen.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Eduard Kučera

podnikatel, Avast

Jaroslav Hřebík

trenér a podnikatel

Eduard Kučera
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jaroslav Hřebík
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services