Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

3. 11. 2007 15:20 | Pavel

I na poziční obchodování je to moc, právě díky obrovským výkyvům kursu, jde někdy o to, jestli nakoupím o 10% dráž nebo levněji. Např. tento čtvrtek Mastercard, v průběhu dne se změnil kurs celkem o 22% směrem nahoru, vždy skokově. Tak obrovské skoky u nás neznáme, vše je navíc velice rychlé, obchoduje se v podstatě snad každou vteřinu. Je to podle mne jen pro velmi silné nervy, co na pražské burze zažijete v průběhu měsíce, to zažijete na US burzách za den, já ty nervy nemám. A nutné jsou perfektní a rychlé informace, bez kterých můžete během dne ztratit opravdu hodně. Stoplossy jsou často k zlosti, protože je normální, že jste v plusu, spokojení, pro jistotu zadaný stoploss pro případ poklesu třeba o 8 %, a ejhle, ono to najednou zacne klesat a během minuty to spadne o 10%, vy za tuhle cenu automaticky prodáte a za další 2 minuty je to zpět o 8% výše tam kde to bylo. A když nemáte reálná data, tak se to dozvíte až za čtvrt hodiny nebo z výpisu a divíte se, co se stalo. Vše je připraveno mocnými, kteří sadou automatických příkazů srazí cenu tak, aby zafungovaly vaše stoplosy a oni to pak od vás levně vykoupili. Myslím, že na US burzách obchodují hlavně počítače, ne lidé. Podívejte se třeba na intradenní graf Sun , to není obchodování lidí, ale souboj počítačů.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2007 15:02 | Pavel

Kupovat fondy přímo u ING nedoporučuji, vše je na dlouhé lokte přes jejich poradce, kteří pořád nemají čas. Jednoznačně doporučuji brokerjet.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 11. 2007 14:24 | broukcek

Určitě to tak proběhnout nemusí, objednej si u nich smlouvu, která ti přijde poštou, podepíšeš ji a zašlelš zpět. Já to osobně dělal přez server www.penize.cz, ale dnes už vím, že tudy cesta nevede. Zkus to přez www.brokerjet.cz. Je to podstatně pohodlnější. Jen je potřeba si z internetu vytisknou formuláře, zajít do pobočky České Spořitelny a ti vše za tebe vyřídí. Nakoupíš přez to jakýkoliv fond se slevou na poplatku.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2007 21:30 | Radek V.

Dotaz lehce mimo : Komisionářskou smlouvu mohu sepsat u ING na pobočnách nebo s finančním poradcem, kterého si objednám na WWW.ING.cz ?! Ale zde píšou : Poté konzultujte svou představu investice s odborným pohledem Vámi zvoleného poradce pro finanční plánování. Nakonec uzavřete komisionářskou smlouvu. Naši poradci vám při osobní schůzce nenabídnou produkt hned, ale nejprve si vyslechnou vaše představy, zjistí vaše potřeby a poté provedou detailní analýzu vaší finanční situace.
Opravdu to takto musí proběhnout, i když mi jde pouze o tu smlouvu? jakou máte zkušenost? Nabízí poradci ING další produkty, které nechci? Jiná možnost sepsání smlouvy asi není, co?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2007 20:15 | rigor

Zalezi jak obchodujes. Na intradenni obchodovani je 15 min zpozdeni dat obrovsky handicap, ktery asi nicim nedozenes. Pokud jsi ale pozicni obchodnik a drzis pozici nekolik dnu, tydnu nebo mesicu, 20 minut nic neznamena. Navic u BJ funguji na Nasdaq stoplossy a limity na nakup, takze muzes prikazy nastavit a ty se pak spousti v presny okamzik, kdy je cena dosazena treba jen na sekundu. O Kobosu se to bohuzel rict neda a na SPAD uz to chce zase tech par milionu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2007 9:11 | Sporic obrazovky

1) Sam jsem o tom fondu nevedel (viz debata nize), ale totozny fond ma ING denominovany v USD. Neni v tom v podstate zadny rozdil.
2) ESPA BRICK (pokud presne kopiruje vyznam znacky BRICK) je o Indii, nema Jizni Koreu, v latine ma Brazilii, nema k ni navic Argentinu, mela by tam byt Cina ve vetsim zastoupeni, nez je mi po chuti a vic nez je v ING EM. Mrkni na www.ing.cz a najdes tam ten fond (aspon ten v USD) a uvidis portfolio presneji. Nebo na tom BJetu bude portfolio take.
3) Tohle vazne nejsou dobre otazky. Neda se obecne odpovedet. Nekombinujes dva fondy, skladas portfolio. Navzajem se nebijou, proc je oba nemit, ale je treba to mit vic rozlozene, at nemas jen tyto dva.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 11. 2007 2:09 | lilda

Tento fond vedený v CZK je nejaký novy?Před časem když jsem hledal možnost jak investovat v tomto regionu zvolil jsem ESPA BRICK.Proto se nabízí otázka zda je podstatnejší rozdíl mezi těmito fondy? Prosím o radu zda stojí za uvahu pri pripadnem poklesu,zkombinovat tyto dva fondy?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 23:11 | ike

No jestli teď budou globální trhy pár dní připomínat dnešní US trhy, tak to opravdu stojí za zvážení!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 17:43 | Pavel

Faktem ale je, že bez real time dat se na US burzách obchodovat moc nedá i zpoždění 5 minut muže být smrtící, natožpak 15-20 minut jako u brokerjetu. Ceny se mohou zmenit o několik procent během minuty. A ta cena je jen za data z burzy, k ní je třeba připočíst další eura za samotný financejet. Mají to nechutně drahé, Fio má svůj streamer za myslím 600 Kč/měs., Patria za 100Kč/měs., oba při pěti obchodech zdarma. Brokerjet je suverénně nejdražší, ale také asi nejkvalitnější. Patrii jsem neviděl, nemají žádné demo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 16:13 | rigor

Jde samozrejme udelat i 100% zhodnoceni a vice, ale jak zde bylo psano, urcite ne investovanim, ale spise spekulaci a urcite ne v pravidelnych casovych intervalech (v jakych platime sve zivobyti). Spekulace je pro cloveka trhu neznaleho, ktery neni ochoten zirat do grafu nekolik hodin denne velmi nebezpecna. Rek bych dokonce, ze ztrata je takrka jista. Navic pokud by ses chtel spekulaci zivit, musel bys mit opravdu nekolikamilionovy financni polstar, ktery by Te podrzel pri seriich ztratovych obchodu. A i kdyz budes zkuseny spekulant s dostatecnym financnim polstarem, vypilovanym moneymanagementem, overenym obchodnim systemem a nekolikaletymi zkusenostmi, stejne nemas zisk zaruceny. Vzdycky je to jen o jazycku pravdepodobnosti na vahach zisku a ztrat a jako vyse uvedeny jsi schopen preklopit vahy treba na 60%ni pravdepodobnost zisku. Ovsem ani tak se ztratam nevyhnes.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 15:19 | Sporic obrazovky

:-))) tak zas takhle extremne jsem nechtel, aby to bylo pochopeno, on je dost velky rozdil 2,5% zdaneno a 10% cisteho. Extremne se to projevi po vice nez jednom ci dvou letech, hod si to do excelu na 5, nebo lepe deset let. Penize porad delaji penize. Jen sjem chtel rict, ze se nema plasit a hned uvazovat,z e se tim budeme vsichni zivit, ale ING konto a podobne produkty jsou pouze inflacni brzdou, ktera je v jakekoliv situaci nedostacujici a dopredu je jasne, ze to neubvrzdi. 2,5% v pripade inflace prekracujici 3%. Loni inflace pod 3%, ale ING davalo urok 1,9%. Proste vzdycky tam ztracis. Sam ten produkt mam, ale abych tam mel tzv. "rychly penize". Na nic vic ho nema cenu pouzivat, protoze proste prodelavas.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 15:05 | Sporic obrazovky

Panove pozor!!!!!!!! BJet nabizi ING Emerging Markets (LU0295015993 v CZK viz debata nize) po cely listopad jako fond mesice za 0,5%. Kdyz se divam na tu dnesni rudou, tak mi neco rika, ze tahle sleva v kombinaci s pripadnym listopadovym poklesem muze znamenat jedine dobre casovanou levnou investici. Zasobnik je nabitej, jdu natahovat do komory.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2007 15:02 | Sporic obrazovky

Ne, to je financejet.cz --- pristup k realtime datum.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 14:58 | Petr

Dekuji za velice rozumny nazor, ktery se ztotoznuje s mymi nazory, neni dulezity 1,2,roky ale dlouha doba. Takze, ty bajky jak jeden s par tisici dolary je dnes miliardar,je zidovska pohadka, a plati spis to heslo co rikali komunisti ze ,, Jedine poctivou praci je clovek ziv " a to ostatni je jen oblbovani ,aby system ,dokazal tahat penize, z penezenek, tech 85% procent obycejnych lidi co chodi do prace za plat. Ty penize ,je znich potreba dostat, a to jakkoliv, jak u nas po takzvane sametove revoluci. Jinak by ta ekonomika tak nefungovala, kdyby vsicni zacali setrit a neutraceli. Cili kdyz ma clovek nejaky statisic, a aby inflacne neztracel, je lepsi, nez si stovky hodin rocne lamat hlavu ,jak to bude zitrana,na kazdy 100 tisic rocne nekde vydelat 3 tisice a penize ulozit na treba ING sporici konto za 2.5% a je klid. Takze podtrzeno secteno sevce drz se sveho kopyta, a to ostatni nech konovi, ten ma vetsi hlavu. Dekuji za nazor mel jsem nejake umysly,absolvoval nejaky seminare,ale nikdy jsem to moc realne nevidel.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 14:49

Nechapu tyhle poplatky.To znamena ze pokud budu chtit obchodovat na burze NYSE musim platit 17,90 euro mesicne??
https:// brokerjet.ecetra.com/ cz/about_brokerjet/fe es/financejet.phtml
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2007 10:59 | yyy

Za 7 let jsem ve fondu ztratil30% a teprve terezky jsem to vybral.Jak spráskaný pes!Samo že ne v tomto.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 9:41 | Sporic obrazovky

Jde vydelat i pres 100% za rok (kdyz se nekdo splasi a flakne to treba do Ciny a do Googlu ve spravny okamzik a ve spravny okamzik zas vystoupi), ale tohle je jednoznacne spekulativni a riskantni ruleta, nikdy toho nelze dosahnout seriozni diverzifikovanou investici.
To ze tu treba momentalne, kdyz je obdobi konjunktury a nebojime se to cpat spis do emerging markets, vydelame 30% za rok je vzdy docasna zalezitost. Seriozni vahu by to melo, kdybychom to delali 30 let (lepe 300 let, coz jaxi nejde). Prumerny vynos nad 10% dlouhodobe je velmi dobry. Ale opravdu dlouhodobe. Vem si cloveka investujiciho v devadestaych letech, urcite mohl nahamounit 300% a pak prisla internetova bublina a pozrala mu na jedne akcii treba 75% - jenze to bylo z te hodne narostle ceny, takze je po tomto poklesu presne na puvodni cene.
Proto se zivit s parset tisici neda. Pokud to nekdo zkousi, musi se pokouset o riskantni operace a nema to nic spolecneho s rozumnymi cili a zajistenim. I ten milion je relativne malo, protoze te nema co zajimat, ze jsi treba letos udelal 25% a spotrebovat to, protoze prijde i medved a vyzene byka na rok, na dva, nekdy na vic. A ten ti prumerny vynos rychle srazi k tem 10% anebo nize. Z ceho budes zit potom. Krome toho bys nenavysoval vysis investice, porad by byl investovan milion a vynasel ti nejaka % a ta % by ti diky casove hodnote penez brzy nestacila.
Ja osobne se tim nezivim ani nahodou, mam v tom par set klacku a jen se tim bavim a trochu tim bojuju proti zubu casu. Nehodlam se smirovat s urocenim v bance a sledovanim inflace. Nehodlam ani podporovat loupeznicke KZP a IZP, nebavim mne nelikvidni stavebko (navic ma silne omezene moznosti). To je duvod proc to delam, ale nezivi me to. Ja se porad musim kazde rano budit a vstavat do kanclu, abych vubec mel co pred tou inflaci zachranovat :-).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 9:25 | Sporic obrazovky

... jj, pro vyvoj kurzu ING je lepe sledovat cele indexy WIG, BUX a PX zastoupene v benchmarku a neresit jednotlive polozky prilis.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 11. 2007 1:41 | Petr

Panove, poradí mi nekdo fundovane a realisticky, kolik % jde udelat rocne, na fondech pri prumerne investicni uspesnosti. Kdyz jsem to tady vse procetl,tak mne to pripada ze vydelavate vic, nez je prumerne zhodnoceni, nekterych uspesnych akciovych fondu,coz je podle statistik dlouhodobe okolo 10%,tech 30 %atd jsou vyjimky. Nebo se timto spise bavite,a hlavni zdroj vasich prijmu je jiny.Je tady nekdo, kdo si timto zpusobem obchodovani ,nebo primym obchodovanim s akciemi,dokaze vydelat rocne slusne penize,aniz by mel k dispozici miliony na investovani. Slusne je pro mne to , za co musi obycejny clovek , denne vstat a jit do prace, a za mene penez, nez je deklarovany prumerny vydelek v tomto state. Myslím, ze by to snad slo,ale hacek bude v tom,ze bude potreba minalne ten 1 mil korun,s tím asi jde, vydelat rocne 100 tis a více. Cekam na Vase nazory panove....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 10. 2007 19:22

FED snížil hlavní úrokovou sazbu o 25 bodů na 4,5 %
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Světlík

podnikatel, Vítkovice Holding

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Jan Světlík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services