Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

19. 10. 2007 8:40 | Sporic obrazovky

Ja mam oba ;-)
Zadny neni lepsi, jak meris vlastnost "byt lepsi". Turek muze zabrat vic nahoru, Emerging jsou mene volatilni, maji tam Rakousko a Velkou Britanii napriklad. Jsou vice diverzifikovane. Bez znalosti tveho portfolia se neda rict nic. Pokud to ma byt tvuj prvni fond, tak to neni nejlepsi napad, zvlast s tim Turkem. Ja jsem presvedcenej o jeho rustu, ale nekoupil bych ho jako jedinou polozku do portfolia.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 10. 2007 8:35 | Sporic obrazovky

ING mam nakoupeno za 3550, takovyho padu se neobavam. Ted dva clanky potvrdily ocekavani, ze FED to posle dolu (1-2x o 0,25), coz bude opet rustovy impuls. Turek mi vydelal 15% (po -10% udelal +25%), pokud se uklidni jejich situace a FED to sesle dolu, Turek za to zabere jeste jednou takhle a nechci prijit ani o jeden rustovej den.
Ale CEZ jsem strelil: +38% za 3/4 roku neni zdravy, buyback a nasledne rozpusteni akcii povede k narustu hodnoty na jednu akcie, ale ted to bylo uz moc. Nakoupim nejdriv pod 1200. Mezitim jsem nakoupil O2, kvuli ocekavanemu dohaneni akcii za kopcema. V horizontu 6-12 mesicu maji vyssi rustovy potencial nez CEZ, jeste ani ta akcie nedohnala propad o dividendu.
-5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2007 17:55

Muzete mi prosim poradit? Chtel bych nakoupit nejake PL, ale nevim ktery fond je lepsi ESPA STOCK EUROPE-EMERGING nebo ESPA STOCK ISTANBUL? Ktery dopuruci mistni odbornici? Vim ze to je asi hloupa otazka ale....... Diky Milan
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2007 15:15 | ingkrtek

To Spořič:
.....a jedeme zase na jih , .......... stále nejsem na pozici....stále vyčkávám......stále ležím otlačenej na matracích...........s tále chytračím !!! :O)))
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2007 15:11 | ingkrtek

....můžeš na 0 PL , .............ale do mínusu nemůžeš :O))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2007 11:58

Chci se zeptat.Pokud budu chtit odprodat PL.Je treba nechat nejaky minimalni zustatek,nebo mohu jit az na 0 PL?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2007 11:18 | Sporic obrazovky

Data o poctu pracovnich mist tu nutnost oddalila, ale pokud by se podival S&P dolu o vic jak 10%, tak to FED opet snizi. Tim vubec nerikam, ze to je dobre, ale jsme si jistej, ze subprime mortgages pristi 1/2rok nejsou pro vysi indexu vaznym ohrozenim hrozicim prpropadem o desitky %.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2007 21:11 | ingkrtek

FED to dolů už nepustí....
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2007 21:10 | ingkrtek

....držím....
-4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 10. 2007 10:18 | Sporic obrazovky

Jaj, Turek za den 4,77%, od 9.8. mi udelal rovnych 15%, kdyby se navic trefilo dno, tak je znatelne nad 20%. Ted se mi to oporit ING vyyplatilo, verit klukum fousatejm. Este podrzime ;-), jakmile FED pusti sazbu jeste trosku dolu, tak se emerging jeste kapanek vyhrabne a pred Vanocema jsem pripravenej prodavat.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2007 23:25 | Sporic obrazovky

Zdarec ... :-D ... me se nakup sporotrendu realizoval 23.8. - jo, to bylo slusny datum. Pred tim jsem neco nacpal do jinych emerging kolem 8.8. az 10.8., coz jeste nebylo dno, tak tam nejprve byl propad, ale ted se i vsechny tyto prilis brzke investice objevuji v modrych cislech +2 az +10%
Takze nic prevratneho a cekat na mensi pokles? Tak to se asi shodnem.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2007 18:22 | liku

Zdravím diskutující, po delší odmlčce reagujji na vaší debatu. Já jsem něco nakoupi 22.8. do Sporotrendu a vydělalo to rovných 10 % což mě udivilo. Mám jěště nějakou hotovost, ale v současné době vyčkávím jak se bude situace vyvíjet . Myslím, že do vánoc to bude v klidu a nic převratného dít nebude. Nevím co ingktrek zda ještě sedí v peněžáku, já vyčkám na menší pokles a ještě něco přisypu. Kdy to bude nevím, ale trpělivost přinnáší zajímavé výnosy.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2007 16:49 | Sporic obrazovky

Ty dve akcie se vysplhaji ... na roce budou mit dobrych 20%, pokud jsi dobre nacasoval (ani to nemuselo ybt lok. minimum). PX? Mnohe Emerging jsou podstatne vys, nez na maximech v cervenci, treba Slovinsko, Bulharsko, Turci uz ten pad taky prerazili .. na druhou stranu str. evropa je pomalejsi, Madarum i Polakum chybi vic, nez Cechum, takze je asi na odpovidajici urovni.
No, kdyz neni cash, aspon neni dilema, jestli cekat, nebo palit ;-)
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 10. 2007 2:05 | ike

Po tom letošním nestandardním srpnu snad ani nemohlo přijít obvyklé září - mohlo to buď pokračovat v sestupu nebo se obrátit a holt se to obrátilo, vydatně podpořeno FEDem. Trochu mě děsí, že i PX už je na dohled maxim z počátku července, přijde mi to docela brzo. Táhnou ho zase nahoru ČEZ a KB. Naproti tomu ING má pořád co dohánět, takže vůbec netuším, jestli by bylo momentálně lepší dokoupit nebo naopak prodat, takže pořád nebudu dělat vůbec nic, dokud se situace nějak nezmění. Toho cashe bohužel moc nemám, během července, srpna a září jsem zkusmo postupně nakoupil dvě nejvyklesanější akcie na pražské burze a teď se s nima stále plácám střídavě +- okolo nuly :-) Ale do Vánoc by se mi mělo na účet něco pěkného přitéct, takže předvánoční vypuštění není dosud ztraceno!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 10. 2007 19:49 | Sporic obrazovky

To ingrktek a ike:
tak nam preslo rostouci zari a esli si dobre pamatuju tip v investorkym magazinu, tak vychazel negativne prave ze zkusenosti, ze zari nebylo poslednich vice nez 25 let v USA v modrych cislech. Ale letosek je jinej. Uz prvni korekce prisla pekne zpozdene oproti kvetnove tradici. A ted S&P500 ukazalo za zari +3% a na miste je otazecka ... nebude opet posunute zari v rijnu nebo listopadu? (I kdyz to je spis ruska tradice delat veci opozdene napr. VRSR v listopadu.) Nedrzite cash na vypusteni pred Vanocema?
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 10. 2007 16:22 | Sporic obrazovky

Po LOGINu nalevo v menu "Moje nastaveni" je hned druha polozka "Newsletter" a kdyz na ni kliknes, tak ti to nabidne vypnuti.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 10. 2007 14:29 |

Zdravím,
prosím nevíte, jakým způsobem zrušit zasílání denního informačního mailu o akciových trzích od BrokerJetu? Při úvodním nastavení jsem to aktivoval a teď nevím, kde to zrušit... (prosím podrobně na co klikáte, úplně se v BJ ještě nevyznám).
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2007 19:16 | Sporic obrazovky

Predne: dik IKE.
Dal: zivm se v nefinacni, sektoru, opravdu propaguju Turka, ING je supr; ale ted jsem ho neposiloval, byl jse, presvedcen o vetsi vyhodnost jinych investic. Vlastnim take CEZ a certifikat napr. na CECE cili lezu do teritoria ING CAF pomoci jinych instrumentu.
Nakon ec: male ryby trh neovlivni a tento chat je o malych rybach, nebo tu snad je nekdo; kdo nakupuje v lotech? Koukni, o jak maly kousek se pohne kurz, kdyz stat proda akcie CEZu za 200mega za jediny den ... co tu ovlivni drobnustkari, kterych sem chodi par? Tvoje teorie ma logiku, ale vem si kalkulacku a hned se zhrouti. A portfolio manageri velkych fondu s portofliem hybou malo, protoze musi minializovat naklady a navic veri na dlouhodoby rust ... mnoho fondu je i pasivnich.
Krtku: tak tu dovcu ti v dobrem zavidim, ja jsem zas na sluzebce v Belgii ... na mesic ... to zas bude hardcore.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 10. 2007 19:07 | Sporic obrazovky

U ETF snad ne, myslel jsem, ze se ptas na OPF.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 10. 2007 16:11 | Pavel

A platí to i u ETF fondů, které se chovají jako akcie, tj. jsou intradenně obchodovatelné? To asi podle mne ne, pokud to obchoduji na burze. Leda pokud je to "over the counter". Je to tak?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Fryc

podnikatel a investor, zakladatel Mall.cz

Marek Dospiva

podnikatel, Penta

Ondřej Fryc
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Marek Dospiva
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services