Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

1. 10. 2007 10:03 | ingkrtek

....jo , nemyslím si , že zaměstnanci jsou také o krok vpřed...mají stejně dostupné info, jako každý druhý...Tady jsou jen názory ...nic víc...nic míň....a ty jsou samozřejmě různé !
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 10. 2007 9:58 | ingkrtek

....tady jsou jen fandové fondů...nedokážu si ani trochu představit, že by se zaměstnanci investičních společností zabývali chetem.....to je trochu paranoidní......a náladu na trhu zde asi nikdo neovlivní....hodnotu PL už vůbec ne.....tady jsou malí investoři , kteří na trh nemají vliv.
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 9. 2007 20:46 | ike

Skutečnost je bohužel ještě mnohem horší. Je to všechno židozednářské spiknutí a ingkrtek se Spořičem obrazovky jsou jeho vůdci! A teď vážně - Spořič obrazovky tu propaguje Turka a občas tuším i nějaké certifikáty, ingkrtek zase několik let držel akcie ČEZu. Jak by tohle zapadalo do vaší konspirační teorie? To jsou jen falešné zastírací manévry proti prozrazeni? Když to shrnu, tak je samozřejmě možné, že se to tu hemží tajnými agenty fondů (i když mám své pochybnosti o těch vysokých platech), ale zrovna tak je možné, že to jsou jen obyčejní "větší drobní" investoři. Která z těchto dvou možností vám připadá pravděpodobnější? A jestli se při souloži soustředíte zejména na drobné kožní vady, je mi vaší partnerky docela líto :-)
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 9. 2007 20:31 | Libiu

V sobotu byla aplikace BJ mimo provoz z technických důvodu. A mnou výše popsané problémy s výpočtem zisku a ztrát v aplikaci BJ již byly odstraněny....
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 9. 2007 19:36 | drdajan

Dobry den,jsem tu novy, a zacatecnik, zajimam se o fondy.Dost internet.stranek jsem precetl,tady se me to zda slusny,cetl jsem celou historii. Jinde si myslim hodne loví.Ale i tady vydim hlavne ,,PAT MAT, SPORIC,INGKRTEK, tak by me zajimalo jestli jste zamestnanci ING, at uz interni nebo externi ,jak to tady nekdo psal v historii,pry ,,zase ti dva ,,nebo to jsou jen reci, jeste jsem postrehl ze PAT MAT a INGKRTEK k sobe maji bliz, asi jsou dobrí pratele i v osobnim zivote tak to ma byt. Chtel bych,se dozvedet nektere veci a v nekterych vecech si overit svoje nazory ,ktery jsem ziskal procitanim vselijakych debat tohoto typu. Proc nekteri lide fnukaji o dane,snad neinvestuji i lide kteri chteji vydelat par drobnych a pak je sere ze musi platit z vydelku 1200 dan,pak jim ztoho uz moc nezbyde.Ten kdo vydela balik, tak uz si vi rady, 300% za 5 roku je pryc,otom se tem malym rybkam uz jenom muze zdat, tem muzu doporucit i Ja, a to delat vic prescasu a ktomu si najit vedlejsi zamestnani, to vydelaji urcite za pul roku vic,nez ve fondech. A to nemluvim o casu ktery je potreba tomu venovat.Jo velky kalibry,co asi vydelavaji v radu statisicu,mozna milionu,samozrejme pri primerenych investicich, taky v radech milionu, jako tady PAT MAT,INGKRTEK,a SPORIC me urcite daji za pravdu.Tech bych se chtel zeptat,myslite ze je mozny aby,nekteri co se zucastnuji debat na podobnych strankach,by mohli byt zamestnanci investicnich spolecnosti za velke platy ,a na tech debatach si hraji nato ze investuji nebo i investuji,proc ne kdyz maji prvotni info,a jsou vzdy o krok vpred,ale ve skutecnosti, delaji naladu na takovychto strankach,a to dobrou nebo spatnou,samozrejme tem malym investorum,ato podle pokynu,,PORTFOLIO MANAGERU,a zatimco ti mali cekaji,protoze nekdo rekl ze se nic nedeje,tak ti druzi,myslim tim, ty zamestnance v soucinnosti s fondy, uz 2 dny vybiraji svoje zisky.Ceny podle me urcuje prave ta nalada,a to nejen na kapital.trzich,ale i mezi investory,a ta nalada se da v nekterych pripadech umele vytvorit,hlavne u tech malych, ti ty penizky budou mit porad a budou je chtit rozmnozit. Ono je dobre se na vec podivat i zezadu. To mate i pri soulozi,kdyz budu soulozit stale jen klasiku,ze predu ,tak si nikdy nevsimnu,za ta co sni soulozim ma na zadech uhry,na prdeli strupy,ale jak ji vemu zezadu hned vidim,tady to plati o to vic,udelat si pohled ze zadu.Co nato odbornici,tim tady nikoho nechci podezrivat, tak zatim na slysenou drdajan
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 9. 2007 11:41 | Libiu

Ano, buduš jej platit, viz info např. http://www.csob.cz/ bankcz/cz/Fondy/Akcio ve-fondy/LU0120085039 .htm
EMISNÍ CENA (Emisní) cena, kterou musí investor zaplatit při koupi podílů. Emisní cena obsahuje již emisní přirážku. Stanoví a zveřejňuje se denně na burze. Viz. info na http://www.rfb.cz/d efault.aspx?section=4 11&server=1&article=3 71#e P.S. Bacha na vložené mezery do odkazů, které jsem překopíroval.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 9. 2007 9:40 | R

Chci se zeptat.Pokud nakoupim pres BJ investicni fond napr.EMIF TURKEY LU0120085039 tak platim vstupni poplatek.Budu platit take obhospodarovaci poplatek?U zadneho fondu na BJ jsem tuto info. nenasel. Jeste me zajima:co znamena emisni cena?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 9. 2007 8:29 | ingkrtek

Jihozápad Kréta....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 9. 2007 16:07 | Sporic obrazovky

Ten odkup je v pohode, to je preci podstata fondu, o likviditu se nemusis starat, to nejsou akcie. Cas kurzu pri nakupu a odkupu by mel byt vzdy uveden u kazdeho jednotliveho fondu - napr T+2. Samozrejme to ne vzdy je realita, pri tehc nabizenych poctech, ale to spravi jeden dotaz na BJet.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 9. 2007 10:56 | Pavel

Měl bych opět dotaz. V BJ mohu zahraniční fond nakupovat na různých místech, na burzách (např.Frankfurt XETRA) nebo "over the counter austria" . Je v tom nějaký rozdíl kromě výše kurzu? Mám na mysli čas provedení nákupu , svižnost vypořádání. Je u zahraničních fondů z EU taky povinnost je odkoupit zpět jako u nás? Je v tom nějaký problém?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2007 8:24 | Sporic obrazovky

HUHUHEHEHEHE ... :-D, sorry, to byl vtip, na ST to nema smysl.
Kde jsi byl?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2007 21:01 | ike

Zatím nehrozí a jsem tomu docela rád. Ale kdyby opravdu v USA nastala nějaká pěkná recese...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2007 20:05 | ingkrtek

....tak koukám, koukám, pomalu je nás zde více a více.....super... diskuze mají šmrnc a glanc ! Horší je to na ST....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2007 20:02 | ingkrtek

:O)))))))))))))))))
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 9. 2007 20:01 | ingkrtek

....jsem se dnes vrátil z dovolené.......
.. ..u mě se také pořád nic nezměnilo....času je dost....nic neuteče....mám stejný názor na věc jako ty !!!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2007 12:41 | Pavel

Díky za info, co se týče těch problémů, tak dělám v software, tak to znám moc dobře, chybka se někdy vloudí všude, a její odstranění je většinou díky úředničině u velkých společností na dlouho, vše se musí požadovat, přijmout požadavek, zrealizovat, otestovat, počkat až těch změn bude více a občas udělat upgrade systému. Holt ISO 9000 apod. něco stojí v obrovské režii.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2007 12:15 | Libiu

Přes BJ obchoduji asi jeden rok. Za tu dobu jsem měl dvě negativní zkušenosti. První byla ta, že se mi zničehonic na účtě objevila částka 5.000 Eur. Po telefonickém dotazu mi bylo operátorem sděleno, že se na to podívají a za 20 minut byla Eura pryč. Bez vysvětlení, omluvy. A druhá trvá již asi měsíc do současné doby, kdy v aplikaci mám historii provedených obchodů, mimo jiné je zde i výstup ziskovosti či ztrátovosti obchodování za určité období. A právě tyto výstupy generují nesmyslné hodnoty zisků, kdy v jednotlivých měnách by výše zisku měla být stejná, ale v Kč mi to např. vypíše 25,- Kč a v USD 996,- $!!! Po upozornění mi z helpdesku napsali, že o této chybě vědí a že se na jejím odstranění pracuje. Ale už je to měsíc... Jinak obchody probíhají bezchybně, není si na co stěžovat. Celková spokojenost.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2007 10:19 | Pavel

Převod je zdarma, bez nákladů, u původní banky se provede deblokace a u BJ se zase provede alokace, nejde o prodej a opětovný nákup. To bych nedělal. Jen si musím ověřit, zda se neplatí u původní banky ta deblokace. U BJ ano, 900 Kč, pokud bych chtěl v budoucnu přejít jinam. Tak jsem si to ověřil, neplatí. Takže s převodem nejsou spojené žádné náklady.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2007 8:44 | Sporic obrazovky

Zatim jsem na zadnou fintu od BJ neprisel, ale srovnani s Fiem a Patrii nemam. Urcite zvaz ten prevod a jeho naklady. Nic ti nebrani to mit u vice brokeru, naopak je to jista forma pojistky.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 9. 2007 8:40 | Pavel

Také uvažuji o BrokerJet, sháním informace, ale moc jich není. Neví někdo, na co si dát u BJ ve srovnání třeba s Patrií a Fio pozor, co je u něj výhodné či naopak na co si dát pozor? Jde mi o info z praxe, to co je důležité a co se třeba nikde moc oficiálně nepíše. Vygooglil jsem něco, ale spíše jen to, co je na oficiálních stránkách či info několik let staré a situace se mezitím mohla změnit. Chci si tam převést ING ČAF a zkusit pomalu v malém akcie.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Němec

právník a mediátor

Jaroslav Zavadil

politik a odborář

Petr Němec
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Jaroslav Zavadil
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services