Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

21. 9. 2007 11:52 | Sporic obrazovky

Tak ten Bernanke poslal uroky dolu 0,5%, amiky nahoru o 1,5%, ING o 2,5%, ale pokud vam to prijde dost, tak sledujte Sporotrend +5,3% a ESPA STOCK ISTANBUL +9,56% za jediny den ... ja vedel, ze je na ty Turky spolehnuti :-)))))))
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 9. 2007 11:49 | Sporoc obrazovky

Jenze ona ta deflace prave nehrozi. Protoze ropa vystrelila, dolar oslabuje, vse dovazene se zdrazuje. Inflace se muze pekne roztacet a on by ji mel brzdit, nepujde opd 4% apokud ano, tak je to naprosta sebevrazda. Bude to odporovat Langrangovu vzorci, ktery jinak FED relativne presne svou politikou kopiruje.
Taky uz neprikupuju a drzim, necham nakoupene jeste vic zezelenat, ale jsem pripraven za 1 den vse prodat.
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 9. 2007 23:52 | koula

Když tu byla diskuse o BrokerJet,také přes nšj nakupuji akcie a fondy.Akcie mám na účtu cenných papírů u BJ.Zvažuji zda by nebylo jistější převést do SCP,ale jsou to další poplatky. Jestli taky někdo obchodujete přes BJ,tak prosím o radu?
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 9. 2007 21:56 | ike

Všechno teď závisí právě na tom počtu ruplých bank. Když nerupne žádná, třeba se to ustojí, když rupnou v říjnu další dvě, tak za měsíc FED zase sníží sazby... Bernanke, kterému se ne nadarmo přezdívá "Helicopter Ben" (http://www.federalre serve.gov/BoardDocs/s peeches/2002/20021121 /default.htm), raději způsobi zvýšení inflace, než aby risknul deflaci, a v případě potřeby půjde i pod 4% - koneckonců před pár lety za Greenspana to bylo 1%. Budoucí vývoj už se neodvažuju ani hádat - co mám, to si nechám, ale nového nic přikupovat neplánuju, dokud se situace neuklidní nebo dokud něco nevyklesá natolik, abych byl ochotný to risknout. A pokud to ještě vyleze na můj vkus moc vysoko, možná něco zkusím prodat a budu čekat na pokles.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 9. 2007 15:49 | Sporic obrazovky

Nene, ja mam IKS-Balancovany dynamicky a to v zadnem pripade neni konzerva, kdyz cca 70-80% je v akciich a jeho dlouhodoba vykonnost prekonava 2/3 akciovych fondu v CR. Supr fond, drzim ho, ale to neni konzerva. Momentalne neplsnuji ani zakladni pozadavky ani dluhopisy. Takze konzerva je pro me momentalne bud penezni trh, nebo ING konto. Vzhledem k tomu, ze pravdepodobnost toho, ze penezni trh vyrazne prevalcuje ING konto je miziva (pokud ano, tak ne prevalcuje, ale porazi o par destinek), tak uz to kvuli destinkam neresim a je to na ING konto (cca 1,9% po zdaneni - pripisovano 4x rocne).
Prilisna konzerva, ale dnes nevidim stupen mezi agresivni akcii a zpatecnickou konzervou. Dluhopisy jsou vazne pruda.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 9. 2007 13:27

Co tim myslis tou konzervou.IKS-balanco vany?
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 9. 2007 10:49 | Sporic obrazovky

To ingkrtek a Ike:
Co s tim FEDem? Ted to pochopitelne posune nahoru a to celosvetove, ale neni to takzvane vystrileni si patron? Co kdyz v rijnu rupnou dalsi dve hypotecni banky? Zacne dalsi nervozita, skepse, posun dolu a FED nemuze momentalne snizovat na uroven pod 4%.
No me to kazdopadne posouva investice o par % nahoru do jeste zelenejsiho pasma, ale novy penize ted jdou do konzervy, neriskuju nic radsi a ty investice, ktere maji zazelenano jsou pripraveny byt kdykoliv do Vanoc prodany se ziskem.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2007 13:40 | Sporic obrazovky

Ta dan samozrejme narozdil od akcii na NASDAQu nehrozi, ale to je kazdymu jasny, protoze je to ceska akcie, ale manipulacni poplatek tam je, neni extremne vysoky (tj. je radove nizsi, nez dan). Ja mam pres BJet CEZ a jinak ne akcie, ale certifikaty a jine produkty, u CEZu to vyplaceni dividendy celkem chvilku trvalo, ale brzdil to spis CEZ, BJet ji vyplatil pak do pard dni na vyporadavaci ucet v dane mene tj. CZK. Vse upresni na infu primo BJet.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 9. 2007 21:08 | Libiu

Dividenda byla vyplácena 5.9. a na vypořádací účet jsem ji obdržel 6.9.
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 9. 2007 21:00 | lilda

Děkuji za odpověd. A ta dividenda byla připsána na vypořádací účet? A za jak dlouho ti peníze připsali na účet?
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 9. 2007 20:45 | Libiu

Já jsem si koupil akcie na Nasdaqu přes BrokerJet. A byla mi vyplacena dividenda /připsána na účet/ po odečtení srážkové daně v USA a dále mi byl naúčtován manipulační poplatek 0,09 USD z částky 32,04 USD. S osobní převzetím dividendy nemám zkušenost.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 9. 2007 19:16 | lilda

Dobrý večer, jelikož jsem také poprvé držitelem akcie, která vyplácí dividendu, řeším stejný problém. Akcie mám nakoupeny přes BJ. Dnes jsem se zděsil, protože na diskuzi na jiném servru byl názor, že obchodník připíše na účet dividendu za nemalý bakšiš!?Nebo, že je varianta, že si pro dividendu mohu dojít osobně na pobočku ČS na P4-Olbrachova. K této druhé variantě nevím, zda potřebuji nějaké potvrzení od BJ? Vznikla z toho docela prekérní situace. Prosím, kdo s tímto má praktické zkušenosti, tak poraďte ať mohu dnes klidně spát. Díky
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 9. 2007 15:06 | Roomster

to:spořič obrazovky
Dobrý den,
prosím Vás o radu. Koupil jsem si menší množství akcií T o2 a měla by se prý vyplácet dividenda 50,- Kč/ks.Nevíte jak to probíhá?
Děkuju za radu


-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 9. 2007 16:45 | ike

Dá se říct, že jsi vůbec o nic nepřišel :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 9. 2007 15:43 | Sporic obrazovky

Tak jsem tu chvili nebyl - pracovni povinnosti 14h denne a pak 8h denne parby, to telo to odneslo, nevim ani co se delo ve svete, co na burzach, ted jsem prvne na netu a teprve se zacinam orientovat. Nic no ... uzij dovcu krtku.
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 9. 2007 20:17 | Anonym

Tak pěknou dovolenou...:-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2007 20:17 | Anonym

Tak pěknou dovolenou...:-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2007 11:59 | ingkrtek

....přesně tak ! Času je dost ! Jedu na dovolenou , ahoj !
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2007 11:26 | ike

Jakoby se to nemohlo rozhodnout, zda to chce nahoru nebo dolů :-) Takhle se budeme plácat až do rozhodnutí FEDu o sazbách, pak to třeba nabere nějaký...
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 9. 2007 9:49 | woolf

Aha, já myslel, že jste vyskakoval loni. Diskusi jsem nesledoval dost často, tak jste možná mezitím zase naskočil a vyskočil :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Hrbek

podnikatel, Alpine Pro

Jan Dienstl

podnikatel, Czech Coal

Václav Hrbek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Jan Dienstl
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services