Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

6. 9. 2007 10:30 | ingkrtek

AKCIOVÝ VÝHLED 6. 9.: SPAVÁ NEMOC? (ČEKIA, a. s.) 06.09.2007 09:10:00 Na US trzích se situace spíše červená (všechny indexy slabě v mínusu), když NASDAQ uzavřel 0,92 % pod včerejší úrovní, Dow Jones ztratil dokonce procento, S&P pak dokonce skončil s mínusem 1,15%. Náladu na trzích negativně ovlivnila i zpráva OECD...
Můj komentář: Je neuvěřitelné, že napíšou - "(všechny indexy slabě v mínusu)," při tom na US trhy to je sakra velký mínus !
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2007 0:42 | ingkrtek

To ike:
......názor jsem zatím nezměnil.....ležím na matracích !!! :O) Rekordní nákupy a snaha všech o pozitivní zprávy mě nerozhodí......
.. ..v US to zatím zase tak dobře nevypadá a že se to nebude týkat nás, tomu tak zas moc nevěřím,,,hmm,hmm, uvidíme po září...za tejden si lehnu u moře a na konci září jsem tady zas..
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2007 0:35 | ingkrtek

To Spořič:
Ty máš ale výdrž ! Z těch statistik z edisku on bude totálně blbej !!! Nic mu to neřekne...je dopletenej už teď , natož když uvidí tu hromadu indexů !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2007 0:28 | ingkrtek

....Roberte, prostě si zaregistruj portfolio na stránkách WWW.INGFONDY.CZ a udělej si tam své "PORTFOLIO" kam si připisuj své pravidelné investice do ČAF a máš přehled perfektní včetně grafů aj......sčítat a odčítat snad umíš...
http://www .ingfondy.cz/client_h ome.asp
-6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 9. 2007 7:55 | R

Dobry den.Tak jsem si zatim jako prvni koupil knizku.Bohaty tata radi jak investovat.A pak se chysta na cteni neceho od Pavla Kohouta. Ted bych se potreboval zeptat.Porad ctu ze je treba spocitat P/E dane akcie.Muze mi nekdo polopate napsat vzorec podle,ktreho to muzu pocitat.Pokud mozno vychazejte podle info. z tehle stranky,aby mi to bylo jasne. https://broke rjet.ecetra.com/cz/ma rkets/details/stocks/ quotes/overview/?nota tion=276694 A jeste,kde vyctu s tehle stranky hodnotu PEG. Dekuji za odpoved.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 9. 2007 9:39 | Sporic obrazovky

Tady na tu stredni Evropu ti to ukaze i www.csas.cz ... na homepage je odkaz na Analyzy ... tam hledej mesicni akciovou analyzu. Jsou v ni nejen trhy, ale i firmy, takze na to mrkni.
Jinak Miroslav Pitak umistil detailni prehled na: http://www.edisk.cz /stahnout-soubor/2526 9/Akciove-indexy-stat istika_30082007.xls_1 42.22KB.html
(odma z si mezery) a aktivne na to ve vsech debatach na investujeme.cz upozornuje ;-)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 9. 2007 0:23 | ike

Já k tomu moc nepovím - investicím do IT se momentálně vyhýbám, protože pracuju v oboru, takže v případě poklesu bych byl bit dvakrát. Biotechnologie mě jakožto transhumanistu lákají, což také není dobré znamení - raději investuju do oborů, ke kterým mám neutrální vztah, protože přílišné nadšení v tomhle případě škodí. Ale obojí po roce 2000 vyklesalo dost na to, aby to mohlo nějakou dobu pěkně růst. Hlavně se ale podle mě nikdo nerozhodujte, nebo si to pak budu po nocích vyčítat až to za měsíc spadne ;-)
Ještě pár postřehů k ING Computer Technologies: Google (skoro 10% portfolia) je velká neznámá - tam P/E už vůbec nemá smysl počítat, podobně jako za časů .com bubliny. Na rozdíl od mnoha tehdejších rychlokvašných IPO ale tahle firma skutečně generuje zisk a to slušný, takže tenkrát třeba "nová ekonomika" zafunguje - názory se různí. Pak následují Intel (procesory) a Cisco (síťová infrastruktura) a Microsoft s Oraclem (software), což je všechno sázka na jistotu - Microsoftu se blízký konec prorokuje už 15 let. Za pozornost stojí, že 2/3 portfolia tvoří tituly z USA.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 9. 2007 23:57 | ingkrtek

To spořič & ike
Nervozita na burzách nabírá na obrátkách, ne ?
Jsem zvědav co s tím udělají u nás nové IPA !
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 9. 2007 20:19 | ingkrtek

hmm...od 6.6. ... to přeci dlouho je, ne ?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 9. 2007 9:43 | woolf

A kdy to bylo? Ja myslel, ze jste v peneznim fondu uz pekne dlouho?
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 9. 2007 9:43 | woolf

A kdy to bylo? Ja myslel, ze jste v peneznim fondu uz pekne dlouho?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 9. 2007 9:34 | ingkrtek

20% ING Český akciový fond (CZK) 30% ING European Equity (EUR) 30% ING Invest US (ECC) (USD) 20% ING Global High Dividend (EUR)
Takhle bych to rozložil já. Světová dynamická strategie ...a s trochou emerging (ČAF). Investiční horizont 5 let. Každý rok zkontrolovat vývoj , eventuálně z rebalancovat... ke konci investičního horizontu ulívat do konzervativnějších fondů.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2007 13:37 | Sporic obrazovky

Nakoupit hned!!!!!! ... ale ne podilove fondy, nybrz literaturu, anebo sluzby poradce. 3 mega je dostatecny obnos na placeni portfolio manazera, pokud nechces sama studovat. Ale nikdy se jako laik neptej na takoveto investicni doporuceni, jakou mas pak na nas paku, az ti tu naslintame spatne doporuceni.
Ale apson neco nastudovat ti neuskodi, jsou to trivilani veci a poznas podle nich, jestli by pripadny poradce byl sps prodejcem, nez poradcem. Treba ze tenhle obnos musis rospustit postupne, ze by mas-li cas, mela zacinat vyssim procentem akcii a s blizicim se horizontem to uzamykat do konzervativnejsich nastroju, ze to portfolio by nemelo mit jen zajistenu pritomnost akcii, dluhopisu a penezniho trhu, ale dostatecnou diverzifikaci i v ramci techto polozek ... sporotrend je supr, ale nemuze sam o sobe slouzit jako jediny zastupce akciove slzoky, je to agresivni fond na emerging, ale potrebujes i trochu mene agresivni akciovou slozku - Nemce, Brity, Francouze ..., a ani v ramci emerging to nemas dostatecne regionalne diverzifikovany, vzdyt to je hlavne Turek a Madar. Proste si trochu pocti a pokud nemas cas a chut si pocist vic, tak si sjednej spravce portfolia, ale vychazet u tri mega z diskuse na penize.cz je na me trochu hardcore.
+14
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2007 13:06 | Sporic obrazovky

Slusny
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2007 9:40

Jeste jsem chtela dodat, ze penize nebudu potrebovat a tak tam muzou zustat klidne lezet i nekolik let.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2007 8:43

Jaký máte investiční horizont? Jaký výnos požadujete? Jakou ztrátu jste ochotna akceptovat? Jakou máte referenční měnu? Asi Kč, ale přesto se ptám.

Bez tohoto nelze říci vůbec nic, ani nástřel.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2007 7:36

Dobry den vam vsem, potrebovala bych poradit. Vidim, ze tu jste vsichni odbornici na investovani a moje zadost o radu je jednoducha. Chci investovat priblizne 3mil kc, ktere jsem zdedila a chtela bych nakoupit Sporotrend, Vyvazeny Mix a bud Sporobond nebo Bondinvest. Potrebov ala bych poradit v jakem pomeru nakoupit a kdy by asi tak byla vhodna doba pro nakup. Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 9. 2007 21:52 | ike

Ono je to jako na houpačce - jeden týden snaha všech o negativní zprávy, další týden snaha všech o pozitivní zpávy. Vybere si z toho opravdu každý... A dnes pro změnu prudký nárost ceny ropy a zlata.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2007 17:52 | ingkrtek

4 126,36 CZK
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 9. 2007 11:52 | Sporic obrazovky

Vzhledem k cernejsim predikcim na zapade a vzhledem k tomu, ze pohyb dolu samozrejme strhne i stredni Evropu a vzhledme k tmou, ze rust zisku firem v tomto regionu je preci je oku lahodici a pro investory lakavy, tak ti to muze velmi dobre vyjit, pad US-> strhnuti regionu-> presun investoru za slibnymi zisky a nakup za levne hodnoty-> rychly rust.
Otazecka: za kolik jsi z ING vystupoval?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Dvořák

ředitel České televize

Tamara Kotvalová

podnikatelka, Carollinum

Petr Dvořák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Tamara Kotvalová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services