Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

3. 9. 2007 23:47 | ike

Tak po dnešku jsme asi zase zpátky nad 4000 - jak rychle to spadlo, tak se to zas vrátilo, a z US přicházejí zprávy špatné i dobré, navzdory škarohlídům z www.situace.info a podobných, kteří si z toho vyfitrují jen ty špatné (nic proti, rád si je čtu). Kdyby ingkrtek stále neseděl v peněžáku, tak bych si skoro myslel, že je to za námi... Co říkáte na ty rekordní nákupy? (http://www.penize.cz /zpravy/5345/fondy-re kordni-nakupy-akciovy ch-fondu/) Že by investoři zaregistrovali pokles a začali dokupovat? Vyženou cenu nahoru? Nebo teď zase spadne, když už si všichni nakoupili? :-)
-2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 9. 2007 23:35 | ike

to se stava i v lepsich rodinach :-)
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2007 21:09 | Brazilia

Kde sezenu P/E a jine ukazatelu u jednotlivych trhu. Na Bloomberg se nemohu vyznat.
Diky
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2007 20:44 | Sporic obrazovky

Pokud nekdo bude znat odpoved na tuto otazku, bude to jedine Buh. Ale pokud si projedes hlavnich 6-9 firem v portfoliu (vetsinou dohromady tvori kolem 80%-90% portfolia fondu) jejic parametry a pronasobis je procentem zastoupeni v portfoliu, zjistis priblizne parametry fondu, opakuju ponekolikate, ze zasadni by melo byt P/E. Jako dalsi se podivej na benchmark. Misto na akciove indexy kupujes fond, ktery ma porazit benchmakr. ING CA ma benchmark tusim kolem 50% PX, 20%-25% WIG a BUX a par % Bratislava. Pokdu se ti tyto regiony zalmouvaji a hodlas do nich investovat (btw k tem trhum take sezenes P/E a jine ukazatele), tak ten fond ma spravne zamereni. Pokud ten fond historicky porazi becnhmark, tak je to znamka kvalitniho vyberu akcii. Kdyz ma nektery fond nestastne zamereni tj. becnhmark, ale porazi ho, tak je kvalitni portfolio manazer i kdyz vysledky nemusely byt ohromujici. Kombinace podhodnoceneho trhu s rustovym potencialem a kvalitniho portfolio manazera pak dela fond pro investora zajimavym.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2007 20:25 | Brazilia

Jak mam tedy analyzovat, zda jeste poroste nebo ne?
Diky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2007 18:54 | Ludek

Onvista je celkem dobra, taky ji pouzivam. Ano, P/E je nemecky KGV. Jinak bych jeste z free zdroju mohl doporucit: http://nr1a.com/AKCIE .htm
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2007 18:30 | Sporic obrazovky

1) Proboha Mlho, vzdyt o tom tady jiz dobrou pul-stranku hovorime :-) 2) Kazdy fond je jiny, pokud neco bylo rostlo, ale stale je to podhodnocene, proc by to nemelo rust dale? 3) www.bloomberg.com je stalice
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2007 18:29 | Sporic obrazovky

MS Excel a jeden vecer u toho ;-). Na hruby pohled staci libovolne www portfolio vcetne toho na penize.cz, vetsinou poskytuji zakladni ukazatele i webovske rozhranni brokeru. Na kumulovany rocni vynos atd. je lepsi si naprogramovat vlastni kalkulacku alespon v tab. procesoru, kdyz ne primo ve vhodnem prog. jazyce. (Ale po pravde: nikdy jsem nenasel volny vecer, ktery bych nemohl stravit lepe, nez u Excelu :-) ).
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 9. 2007 15:26 | Robert Hejdel

Zdravím,
chci se zeptat, jestli nevíte o nějakém softwaru, který by mě pomohl se vyhodnocením zisku a hodnoty majetku při pravidelných investicích.
Posíl ám 3000 měsíčně (2 roky) do ING ČA a nějak jsem se ztratil kolik mi to vydělává.
Díky
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2007 19:55 | Brazilia

Jsem začátečník, chtěl bych nasypat trochu peněz do fondů zřejmě akciových. Co byste mě poradily, jak analyzovat a dobře vybrat fond? Jakou knihu o investování do OPF bych měl zakoupit?
ING nabízí celkem výkonné fond, nicméně nemohu předpokládat, že nadále porostou, tak jak v minulých letech. Nechci udělat chybu a kupovat drahý fond, který nemá už takový potenciál.
Má poslední otázka, kde získat informace o evropských trzích, zejména jejich hodnota výnosu ke cenně akcii atd.
Díky
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 9. 2007 15:57 | Sporic obrazovky

http://www.ct24.cz/po rady/investorsky_maga zin/index_view.php?id =221908
Jinak Svobodu tu chvali, ale na netu ho dost zkritizovali, ze to je univerzitni teoretik a slohovkar ... ale ja ho necet, ja se ke kritice ani chvaleni nepridavam. Zkus si nekde vyguglovat a stahnout PDF o certifikatech, kde je spoluautorem Ing. Rozumek z CNB z Komise pro cenne papiry. To je hezky napsany uvod a prehled ruznych moznosti. Certifikaty zacinaji byt vic a vic rozsireny a co se nevyuzije letos, tak se hodi za rok.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2007 15:53 | Sporic obrazovky

To je nazev toho Kohouta ... jinak ano, ten Gladis je "Naucte se investovat". Jinak vice souhlasim s Kohoutem, nez s Gladisem. Ale da se vzit si od obou svoje a dat do dohromady do pomerne harmonickeho nazoru, i kdyz to jsou na prvni pohled protichudne strategie.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 9. 2007 15:39 | Sporic obrazovky

"Investicni strategie pro treti tisicileti", ale je to jedno, jeden autor = jedna strategie.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2007 18:06 | R

To:Sporic - prosim te jak se jmenuje ta kniha od Pavla Kohouta.Toho Daniela Gladise jsem nasel.Jeto nazev naucte se investovat?Dik
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2007 17:55 | R

Mohli by jste mi stehle literatury neco doporucit. Mnohonáso bný zdroj příjmů - Robert G. Allen Bohaty tata radi jak investovat - R.Kiyosaki Jak investovat aneb anatomie burzovnich lzi - Martin Svoboda Jak chytre investovat - Milos Filip
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 9. 2007 17:15 | Sporic obrazovky

Ano. A oficialni poplatky, ktere ti tu kolega pise, jsou neco jako default. Ale kdyz si rozkliknes kazdy jednotlivy fond, muze na nem byt vyjednana sleva. Navic jsou pak jeste casove omezen akce. Konkretne ten sporotrend jsem u nich nakupoval tusim za 0,875%.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2007 16:50 | Libiu

A ještě, co lze přes BJ obchodovat https://b rokerjet.ecetra.com/c z/about_brokerjet/off er/trading/tradable_s ecurities/
-3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2007 16:39 | Libiu

Ano, pres Brokerjet lze nakupovat akcie obchodované na NYCE i na NASDAQ. Poplatky za fondy na adrese https://broke rjet.ecetra.com/cz/ab out_brokerjet/fees/tr ading/funds/index.pht ml
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2007 13:09 | R

Budu se muset na ten Bjet podivat bliz.Obchoduje se na Bjetu NYSE a NASDAQ?Cetl jsem ze poplatky na sporotrend jsou taky mensi je to pravda?
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2007 11:43 | Sporic obrazovky

zazkou = sazkou .. sorry, moc jsem posledni dny nespal, mam toho v praci moc
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Jiří Šimáně

podnikatel, Unimex Group

Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Jiří Šimáně
ÚSPĚŠNOST
25,00 %

z 4 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services