Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

1. 9. 2007 11:42 | Sporic obrazovky

Vetsinu nakupuju pres BJet a to ,co nenabizi (treba IKS), tak trvalym prikazem primo.
Diverzifika ce je dostatecna, pokud je skrz obory i regiony i investicni instrumenty. Nediverzifikovane portfolio muze vest k vyssim vynosum, ale pravdepodobnost padu je dramaticka. Je to jako kdyz v rulete vsadis na jendo cislo. Jiste pak muzes vydelat vic ,nez ja se zazkou na sude, ale kdo znas spis prohraje? Doporucuju knihy od Pavla Kohouta a Daniela Gladise - jdou strategiemi proti sobe, takze nebdues zatizen jendou strategii a sam si z kazde muzes vybrat sve.
P/E je podle mne hlavni ukazatel ve fundamentani analyze. P/E = 15 ... zisky za 15 let vrati investovanou hodnotu do firmy. Koupil bys vecerku od souseda, kdyz by ti zisky za 15 let vratily cenu, kterou jsi dal sousedovi? Ja jo. Ale nketere firmy v tech fondech maji P/E kolem stovky, bacha na Google, Celgen atd. Dalsi firmy maji vetsinou P/E alespon nad 25, coz je u me hranice, pres kterou uz nejsem ochoten chodit. Nove technologie dycky muzou vydelat, ale zaroven ... internetovou bublinu ti trxko udela farmacie nebo energeticke spolecnosti. Proste kdyz to fici, tak to fici do nebes, ale to znamena, ze se to nadhodnocuje do nebes, rust zisku neni nekonecny, zisky se zastavi a co s podnikem, ktery ma zisky a cenu na P/E =120? Prodat. A ficime dolu. Onvista a KGV mi nic nerika, prvni nepouzivam a druhe neznam.
Certifikat y muzes kupovat pres on-line Brokera nebo jineho obchodnika, treba pres Cyrrus.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2007 11:19 | Sporic obrazovky

aha, fajn, dik, no musim se na to znova podivat, co za "analytika" to tam v rozhovoru prezentovalo ... me tim dost prekvapil a uriznul si tim asi radnou ostudu
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2007 10:35 | R

Ahoj.Jsem investor v plenkach.Mohl by si mi tedy poradit dostatecnou diverzifikaci? Pres co ty fondy nakupujes?Ja jsem zatim sporotrend kupoval na prepazce CS.
Zajimali by me i certifikaty.Uz jsem si o tom neco precetl na www.zertifikatejourna l.cz.Ty se ale daji koupit jen pres brokera ze?
Pomer P/E vyjadruje pomer ceny akcie a zisku pripadajiceho na jednu akcii.Je to dobra orientacni pomucka? Chodim na stranky www.onvista.de.Chci se zeptat je na techto strankach pomer P/E vyjadren v radku s oznacenim KGV? Treba tady http://aktien.onvista .de/snapshot.html?ID_ OSI=89571
Dekuji za cenne rady.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 9. 2007 0:20 | ike

Zrušení 6měsíčního daňového testu si vláda rozmyslela už někdy v květnu a dost se o tom tehdy psalo. Minulý týden schválený zákon o stabilizaci rozpočtu ho opravdu zachovává - viz. http://www.psp.cz/sqw /text/tiskt.sqw?o=5&c t=222&ct1=0&v=PZ&pn=3 &pt=1 Asi se jen v ČT24 někdo špatně připravil :-)
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2007 23:51 | Sporic obrazovky

To R:
ING je jednoznacne spolehliva spolecnost!!!! To je AUDI mezi konkurenty. Ten fond, kterej planujes, je trochu oborova divocina. Lepsi je mit nejprve dostatecnou diverzifikaci, nez zacnes chodit do nedefenzivnich oborovych fondu. Muze mit obrovske zisky, to nerikam, ale jednotlivy obor muze ficet dolu i v dobe byciho trhu jednoduseji, nez treba jendotlivy region, v kterem jsou zastoupeny ruzne obory. Jen si vezmi ted, co asi v USA delaji uverovy spolecnosti, krome toho ze krachuji ... pocitaji ztraty (a investori s nimi).
Pocital sis treba pomerove P/E toho fondu? Jestli je nizko, jdi do toho (a to cilso mi sdel, protoze nizky cisla me dycinky lakaji ;-) ), ale jistejsi strategie by byla do toho fondu dat 5% pote, co mas zbytek krasne diverzifikovan.
To ingrktek, ike, liku: Co myslite vy? Znate ten fond?
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2007 23:41 | Sporic obrazovky

To ingkrtek:
Dnesni Bushova "socialni pumpicka" proti subprime mortgages po snizeni urokovych sazeb a predchozim vyjadreni FEDu, ze snizi i zakladni sazbu, aby zabranili krizi ... Opet se to muze rovnat priznani vaznosti situace, ale tohle uz moc smrdi tim, ze jsou vazne schopni vseho a trhy za morem zatim na to reaguji zelene. Jestli to FED v zari pusti o 0,5% dolu a nebudou se negativni zpravy prilis vyostrovat, tak to vytahnou na sever rychlejc, nez jsme kdo cekali.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 8. 2007 12:00 | R

Ja mam zatim jen sporotrend.Chystam se zalozit fondy v ING.Asi fond-Computer Technologies a Invest Biotechnology.Co myslis je ING spolehliva spolecnost pro investovani?
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2007 10:28 | Sporic obrazovky

Aha, OK, ja myslel, ze co je v odstavci komentar, to je uz tvuj osobni komentar.
Souhlasi m. Dlouhodobe to nemuze mit na cenu akcii vliv, je to spekulativni zalezitost, nic, co by melo zajimat dlouhare, bude to hrk frk v pripade okurek, opkud budou chodit trochu vyznamnejsi kurzotvorny zpravy, pak se to ztrati. Ale dyz se nic nemeni, je to zbytecne disktuovat, ja jsem rad.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2007 2:27 | ingkrtek

sorry jsem se splet !
Copy: www.situace.info
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 8. 2007 2:25 | ingkrtek

To Spořič:
....to jsem neříkal já....máš tam na konci ! "COPY: www.investice.info" Pokud vím tak test stále platí 6 měs...., ale to je jedno....pochybuji, že to bude mít na ceny akcií vliv.....ale je to věc názoru !
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2007 23:04 | Sporic obrazovky

To ingkrtek:
1) Proc rikas, ze by ses rad mylil? Dyt jsi v penezaku.
2) Nevis, jak je to s vladni reformou a dnaovym testem? V ekonomice CT24 mluvili o prodlouzeni na 5 let, ale na investujeme.cz zase psali, ze test zustal nezmenen. Tohle je vec, ktera v kratkodobem horizontu muze udelat pekny skoky (rust na konci roky vyvolany obrovskym zajmem nakoupit posledni akcie bez danoveho zatizeni nad 6mesicnim drzenim a nasledny pokles po silvestru - vybirani zisku tech, ktri drzeli uz 6 mesicu a zalibila se jim umele vyhnana cena).
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2007 21:20 | ingkrtek

jj ...je to tak ! A co tohle ?
Něco se děje Situace: (Bloomber g, 30.srpna) -- Bank of England půjčila $3.2 miliard za (vražednou) sazbu 6.75 procent, což ukazuje na to že komerční banky jsou nadále opatrné půjčovat si navzájem. Dle clearingové firmy Euroclear's CrestCo bylo včera v Lodýně "systémové přerušení", které však bylo zvládnuto běžnými prostředky. Bylo to teprve po čtvrté od poloviny roku(2007), kdy půjčka přesáhla 1mld liber (denně).
(Patria.cz, 30.srpna) Z technických důvodů dnes pražská burza otevřela o hodinu později a vídeňská burze ještě později.
Komentář: Je finanční krize za námi? Vypadá to spíše tak, že si brousí zuby a hodlá udeřit. Jak rád bych se mýlil.
Copy: www.situace.info
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2007 20:33 | Sporic obrazovky

Za sebe: tocim 5-8 akciovych fondu, jedny max. dvoje akcie (spis defenzivni titul, jinak by jich melo byt vice), jeden az dva certifikaty, nula dluhopisu, i kdyz po rustu sazeb mohou byt zajimavy, ale letos jeste ne, nula penezniho trhu, ten nestoji za to, kdyz ING konto dava 2,25% brutto. Radeji bych mel vice certifikaty, ale nelibi se mi nabidka. Nejsou na vsechny indexy a baskety sledovat - na to jsem linej.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 8. 2007 19:42 | R

Dobry den.Zajimalo by mne jak vypada vase investicni portfolio.Jestli se spis zamerujete na investice do fondu.A nebo mate spis zainvestovano v akciich.Dekuji za odpoved.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 8. 2007 8:51 | Sporic obrazovky

jo, to bylo hezky probuzeni
... ale oba jsem se bavili o tom, ze to par tydnu bude litata sem tam, pokud se neukaze vaznejsi kurzotvorna informace. Zatim o zadnim dni nemuzes rict, ze urcuje smer. Muzeme mit za 3 tydny 4100 a muzeme mit 3600.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2007 21:50 | ingkrtek

hihihihihihi, tak dnes večer to vypadá , že 3700 jsem už pros*al ! (;) Amík to zase obrátil do plusu !!! To je turbolence ! Hmm,hmm,hm... :O(
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2007 11:06 | Sporic obrazovky

Jo, jsem zpatky, ja uz stihnul i dovolenou na ceskych horach - to je jiny posusnani, nez povrchni amici. Skoda ze jen 4denni, vic si nemuzu dovolit kvuli pracovnim ukolum. Dean se stocil na Mexiko a Texas, Floridu nechal bejt, v den odletu mrzacil Yucatan.
Na drzku? No taaaaak, nebud hamiznej, psal jsi, ze bys byl rad za 3700 a na tom uz jsi jednou skoro byl, prece nepujdeme az na 3500 (ze bych uz potreti za tuhle cenu prikoupil? ;-) )
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2007 10:15 | ike

A nebyla ta špatná data tak trochu očekávána? Nebo se všeobecně doufalo v lepší? Praha dnes opravdu klesá - a nejvíc Orco a ECM. Ale zatím se mi zdá, že letošní korekce má na grafu ING téměř na vlas stejný průběh jako loňská, dokonce včetně současného poklesu, který by proto měl být už jen menší... Sám sice na tohle věštění z grafu nespoléhám, ale je to jedna z věcí, které vzít v úvahu :-)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 8. 2007 9:13 | ingkrtek

To Spořič:
To by v tom byl čert, aby to nepadlo na držku !!!
P.S. Už jseš zpátky z US ? Neotřel se o tebe Dean ? :O)
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2007 8:52 | ingkrtek

.....hehehehe....vím, ...nechci být škodolibej, ale myslím, že optimistům zmrzne úsměv na tváři ! :O)
....je to přesně to, co jsem předpokládal, ale ještě jsme na začátku....uvidíme jak se to odrazí ve střední Evropě...
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaromír Soukup

mediální magnát, Médea

Ilona Klímová

podnikatelka, Aspius

Jaromír Soukup
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Ilona Klímová
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services