Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

16. 8. 2007 16:38 | letec

Zapoměl jsem podpis .
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2007 16:36

Ćekal jsem od jara a dnes jsem zadal příkaz k převodu z peněžáku , 1/4 finančních prostředku. Dopoledne jsem neměl přístup k netu . No asi brzy , ale 3/4 ještě čekají na další dny. Možná něco zítra nebo příští tydýde. Moc se v tom ještě nevyznám ( jak chytit dno ) tak to zkusím naředit .
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2007 15:10 | Sporic obrazovky

... rad bych rekl, ze z ciziho krev netece, ale me tam momentalne krvaci celej veprin :-D.
Po dnesku dojde k tomu, ze mi vykrvaci veskere vynosy, ktere tam zustaly a nebyly realizovany, Takze jeste 10% si porad bez problemu muzeme dovolit, to budou prvni procenta do debetu. A pak prikoupit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2007 15:07 | Sporic obrazovky

Zkus BJet. Hotovost je ptakarna. Poplatky se maji minimalizovat, jeden den nehraje roli (teda pokud nebude jako ndesni, kde to muze udelat i 5%). Poplatky a rizika, to jsou jedine dve veci, ktere lze objektivne optimalizovat. Zbytek (zisk) je subjektivni, pokud nejsi insider.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2007 15:06 | ingkrtek

.....to je krve, to je krve ! :O))))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2007 14:58 | ingkrtek

...hej, Jacku, dokup si musíš načasovat a ne ho chtít realizovat až po boji !
Já používám metodu, že si nasadím peníze do peněžního fondu, kde čekám na pravou chvíli a odkud potom převedu peníze "pokynem přestup mezi fondy" do akciového.... Pokyn zašlu do 13 hod. faxem , nebo elektronicky do ING Back office a nákup je realizován druhý den zpětně cenou dne podání pokynu...Fyzicky ho odevzdám ten samý den podání pokynu na pobočce ING...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2007 14:46 | ingkrtek

ano...!!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2007 14:44 | jack

Chtel bych se zeptat, jaky mate nejlepsi vyzkouseny zpusob prikupu? Pri slozeni hotovosti na pobocce sice nakoupim v den kdy chci, ale za nekrestansky poplatek za slozeni hotovosti. Prevodem z uctu to zas nejde udeklat v ten samy den a to same plati i o posilani slozenkou. Jak prektikujete prikup, kdyz pisete, dnes jsem prikoupil (a uvadite, ze za dnesni kurz, ktery bude znam zitra). Tohle me nejak nedochazi. Podelte se o sve zkusenosti.
Zdravi m vsechny co se tesi na dobry nakup.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2007 12:20 | ike

Zajímavé, přesně jak předpověděl graf! Vypadá to, že po dnešku bude PX zpět na úrovni někdy z února, kdežto ING k ní ještě něco chybí. No nic, jdu hledat peníze :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2007 12:15 | ike

Mám :-)) Beru to teď jako konzervativní složku portfolia - jako dobře úročený termínovaný vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou - úročení na tom je ještě něco nad 3% a něco ještě hodí ta podpora, i když s rostoucí celkovou částkou její význam klesá. Ale jinak souhlasím, až mi tohle SS skončí, znovu už se na 6 let neupíšu, zvlášť když současné stále nicotné úroky a osekaná podpora z toho dělají spíš špatný vtip. A kromě toho si stejně myslím, že státní podpora tohoto produktu postrádá smysl.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2007 10:34 | woolf

"celé utrhne" = automatické prodejní příkazy marginářů atd?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2007 10:08 | ingkrtek

....Óóóóóóh, to je otevření, to bude dnes jízda v krvi ! :O) To jsem zvědav kdy se to "celé utrhne" !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 8. 2007 0:18 | Sporic obrazovky

Takova blbost to neni, po 7-10% padu, pokud situace naznacuje, ze muze vyvolat paniku a hormadne odprodeje ... Ale ted bych to nezvelicoval, presne jak rikas, skoda ze neni vic nabito. Mimochodem, ty mas penize 7 let na SS? Ty jsi valec. To by me nenapadlo. Nebo tma mas jeste nejakej ten 4% urok, ze to porad drzis? Ja tam mam 2% a vliv statni podpory je tak mizivej, ze mi nevykoupi prave tu nulovou likviditu, protoze kdyz ty penize budu potrebovat, tak se mi jen obchodnicci v SS budou smat do obliceje, ze maji 1/4 roku na to, aby vyplnili jeden platebni prikaz.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 8. 2007 0:14 | Sporic obrazovky

... jsem psal ja ;-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2007 23:33 | ike

Prodávat akcie po pádu? Co je to za hloupý nápad? :-) Ale jestli to oprvadu klesne ještě jednou, tak budu akorát litovat, že výpovědní lhůta stavebního spoření po sedmi letech jsou příšerně dlouhé tři měsíce :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2007 23:20 | ike

Díky za morální podporu :-) Snažím se nic nepřehánět, nespoléhat na svůj odhad ani na analytiky. Spoléhám hlavně na to, že v dlouhodobém horizontu trhy rostou. A spekuluju hlavně na to, že větší a dlouhotrvající krize a-la 30. léta se hned tak opakovat nebude - a i kdyby přeci jen ano, tak mě to ani tak nezruinuje. Takže i při současném poklesu úspěšně zachovávám klid, i když občas se mě to pokouší někam strhnout :))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2007 22:05 | Sporic obrazovky

To ingKrtek:
... jo, na Floride? Na nic, vedro pres 40 k chcipnuti, vlhkost jak v saune, kosile je tezka jak dratena ze stredoveku, klima je vsude nastavena na 18C, takze jsou to strasny prdy. Uz abych letel zpatky a vyrazil na anse cesky hory, tam je mi stejne nejlip. A nemusmi na nich pit ten US Budweiser, kterej je prisernej.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2007 22:00 | Sporic obrazovky

... stradam stradam, co jineho s nima mam delat ;-). Mimochodem, at si dela CNB co chce, zrejme CR naprosto kopiruje hlavni trhy. Pouze nakupy CEZu dokazaly s CR trhem udelat jakesi skoky, protoze to byl v okurkovy sezone takovy objem, ze se svezl cely PX. Ale vzdy to byla jen otazka nekolika dni, protoze pak se holt PX o to rychleji prizpusobovalo Americe a Evrope.
Takze kasli na CNB a sleduj FED. Tento tyden jednaji o urokovych sazbach. Jsou podle mistnich zprav a novin v klestich. Jednak by meli drzet infalci a zvysovat o 0,25% sazby, ale na ruhou stranu, pokud chteji zastavit ten prusvih s hypotekama, tak je musi naopak snizit, jinak ty lidi vazne na hypoteky mit nebudou a banky budou tratny protoze ty nemovitosti maji dnes nizsi cenu a nejdou prodat. Navic nemaji livkdini prostredky. Ale podle novin, kterymi soupla pokojska pod dvere, je predicke americkych podniku na pristi rok: rust mezd o 3,9% (odbory pochopitelne nadavaji, ale nastesti jsou tady slaby). To nepodporuje prilis obavy z inflace, takze muj tip je: 50% snizeni sazeb; 30% ponechani sazeb; 20% zvyseni sazeb. A to je velmi pozitivni zprava a pro tak vachrlate trhy, kdy jedna vysledkovka od Wall martu udela, co udelala a pri nizkem P/E ... ficak nahoru. Otazka, jestli zaprahne za tyden, nebo za tri tydny, ale zaprahne.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2007 21:54 | icek

Ja mam nakupni cenu 3500, me nevydesi :-D ... tipoval jsem na konci roku 4200-4300 a to trochu prehrate dosahl fond uz v pulce roku. Ted pri sestupu muzem krasen znova prikoupit, sestup pod nakupnich 3500 preci jen necekam. Pokud bude sestup pokracovat, tak se nemusime bat zariove korekce a muzeme tam hned behem par tydnu prilejt hotovost a v breznu muzeme prodavat bez dane.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 8. 2007 21:50 | icek

Hele, ja bych do tech vsech BRICKu a Cin zas tak nespechal. Ja jsem proste u Ciny ostrazitej. ING EM. se mi libi, protoze Cina ma kolem 8% a to jsem ochoten akceptovat, protoze cely fond ma v meme portfoliu ne prilis vyznamnou pozici. Latina - jo, s tou nemam problem, kez by ji byla u nas vetsi nabidka, ta ma tak nizky P/E, ze te muze monetalni straseni zpravama o korekci nechat uplne chladnym, pokud to tam cpes na vice let, tam stale pomerne zdrava ekonomika, boom latiny a jeji nizke P/E jsou slibnym potencialem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Sokol

advokát

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Tomáš Sokol
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
60,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services