Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

9. 8. 2007 8:27 | Libiu

Zisk z kapitálového výnosu přičteš k Tvému celkovému příjmu a podle příjmového pásma daníš příslušnou procetní sazbou. Zdanění provedeš v klasickém daňovém přiznání, které si v řádném termínu podáš na FÚ /asi do 31.3. každého roku/. Na FÚ Ti poradí, mým s tím osobní dobré zkušenosti.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 8. 2007 1:03

Dostal jsem se do administrativní situace, chci prodat akcie a podílový fond před šesti měsíční lhůtou osvobozující od daně.oboje prodám se ziskem,jak to udělám s daněmi?Nevím jestli za mě provede zdanění automaticky broker jako u divident,nebo musím podat nějaké danové přiznání a do jakého termínu?Prosím kdo s tím máte zkušenost.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 8. 2007 23:13 | ingkrtek

:O))))))))))))))))))) )))))))))) ....třeba ale vyrostou do nebe !!!!
Mě by se tam taky moc nehodil !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2007 23:08 | ingkrtek

....jjj, ale já nebydlel přímo v Cancunu....(hrůza) bydlel jsem asi 30km dolů, super ! Horko a vlhko jak v sauně bylo i v dubnu...pyramidy v Chichen Itza, Tulum atd. super ! Řecko udělám na 200% ! Asi Krétu .....
Tak dnes všude zelinářství, co ? Tak zas sedím na bobku ! :O)))))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2007 22:18 | Sporic obrazovky

A je vubec dobre nakoupit nento fond? ... Zalezi na koncepci celeho portfolia, me by se tam nehodil.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2007 21:24 | R

Vypada to zajimave.Pockam do pristiho tydne.A pak se rozhodnu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2007 20:43

ja o nem take uvazuji asi ho do konce tydne nekoupim :-))))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 8. 2007 17:12

Muzete mi poradit jestli je dobre v tuto dobu nakoupit CSOB Realitni mix?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 8. 2007 8:21 | Sporic obrazovky

Jeee, ja porcoval medveda prilis brzy, amici to z aposledni 2 hodiny otocili do modrych cisel.
Jo, je to z 80% z krku. Zbytek uz neni problem doinvestovat. Cancun? Jeli tam kolegove, ja to nestihal, tak jsem tu sluzebku zrusil. Byli celkem znechuceny z ty nekonecny rady obrovskych betonovych hotelu. Ale pak si uzili pyramid atd. Jen tam byli v cervnu a tak si "vychutnali" to priserny vedro a s tou vlhkosti dohromady to pry meli jako dvoutydenni sauny v kuse. To Recko urcite jeste letos dej.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2007 22:18 | ingkrtek

..souhlas...... takž e jsi to již vyřešil a jseš na pozici....máš to z krku !
....si to na Floridě užij , já byl v dubnu naproti .....Cancún a okolo....(YUCATAN)... spokojenost... Já to doufám do konce září vyřeším a chci ještě zalehnout s kámošema do Řecka někam na ostrov...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2007 20:48 | Sporic obrazovky

FUJ: vyresilY a podivalY ... uz jsem jak ty amici
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2007 20:47 | Sporic obrazovky

Evropa to trochu s tim optimismem prehnala. Amici se jednou cuknuli nahoru - pri malych objemech to neni az takovy problem, staci par "dobrych" zprav a tech par, co proste nahoru chtelo, se nechalo zblbnout. Evropa se z toho dneska mohla poblaznit, zacala juchat: +0,9% az +1,9% na hlanvich indexech ... a ... a hovnajs. Amik dneska opet miri, kam mirit ma. Copak se hypotecni problemy, ktere si priznejme momentalne delaji velkou cast hybatele na jih, vyresili? Nebo se snad podivali indexy dostatecne dolu? Tezko, kdyz nesly ani o 10%. Takze nebud prilis velky pesimista. Pod 4000 se to dostat muze, pokud nebudou pokracovat "pozitivni" zpravy.
O nejaky 3-4% muze narazet S&P na hranici podpory, protoze to je psychologicka kulata cifra 1400. Ale 3-4% na S&P by mohlo udelat 5% ve stredni evrope a to jsi skoro na 3800-3850 pro ING.
Jinak ja uz z velke casti nakoupil, cekat na poslednich par % nehodlam, v sobotu odjizdim na Floridu a nebude cas to sledovat.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2007 12:05 | ingkrtek

....chvíli se to bude motat v rozpětí 4 - 4 100,-...a potom se uvidí kam se to vrtne ! Myslím, že jsme se včera podívali slabě pod 4 000,-...ještě to nezaktualizovali... Dnes jsem zvědav na závěr, jestli to vyprodají a trochu to neklesne ... ČEZ a KB mají ted vysoké hodnoty , do prčic , ale žádné překvápko to není !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 8. 2007 11:55 | ingkrtek

....vyhovovalo by mě 3 900,- .........a méně ! :O)
...myslím, že to není nemožné !
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2007 19:16 | Sporic obrazovky

Je to lepsi vid :-D. Dneska jsem nakoupil ten CECE certifikat. Mohl jsem pockat, ale az doted jsem nemel na nic cas, behal jsem mimo kancl a zaridil to ten "inteligentni" limitni nakupni pokyn. Ale co uz, je to za 27,30 a nejvyssi hodnotu mel cca 29,80 takze jsme o nakych 8-9% dole.
Jen me vadi, ze i behem posledniho tydne dokazal ten balkan vyrust - pruda.
Mas "svou vlastni limitni" hodnotu na ING, kdyz strelis?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 8. 2007 19:04 | ingkrtek

To Spořič:
....tááák se mě to líbí, zase o kousek níže ! (a už se motáme skoro na 4 000,-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2007 8:53 | Sporic obrazovky

Kdyz nenakupujes po desitkach az stovkach tisic, ale po desitkach milionu, mas neuveritelne slevy. A po techto objemech nakupuje BJet. Kazdy mesic nabidne svym klientum "akciovy fond mesice", na ktery da nejakou brutalni slevu ze svtupniho poplatku. Ted to uplatnili na cele leto a vybrali WIOF ADRIATIC. Korekce? Tak celosvetova preci ovlivnuje vsechny trhy. Je to tak propojeny - globalni ekonomika. Vzdyt je stejne 95% firem na rozvijejicich se trzich akciove opet v rukou jinych firem ze zapadu. Kdyz padne CME v americe o 10%, tak nemuzes cekat, ze CME na prazske burze bude den na to prekonavat rekordni rust. Komu treba patri banky? Ani jedna neni ceska.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 8. 2007 8:33

Díky za informaci o fondu WIOF od SFM Group.Studoval jsem fond a libí se mi zaměření fondu.Když je možnost výhodného vstupu do fondu,zvažuji během několika dní nákup pro DLIUHOBOBĚJŠÍ INVESTICI.JAK právě probíhající korekce,ovlivnuje tento fond,je mi celkem nejasné,o tomto regionu nemám moc informací?V delším horizontu se kurzového rizika moc neobávám.Prosím o Tvůj názor,nerad bych propásl výhodný vstup,proč tak výhodný vstup nabizejí?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2007 15:59 | Andrea

Zdravím zde přítomné. Prosím, mohl by mi někdo poradit, kdy jsou obchodní dny u fondů ING, ESPA, ISČS? Pokud je to tedy stanovené. Nebo zda je to např. obden. Mám tedy na mysli, které dny zveřejňují kurzy, protože co jsem si všimla, tak je to guláš (alespoň pro mne neznalce) a nevím, kdy vlastně bude třeba zveřejněn kurz ČAFu, zda v pondělí, pak středu či jak je systém... Děkuji za příp. radu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 8. 2007 14:12 | Sporic obrazovky

S24 je rychlejsi, ale mas maly vyber. BJet je taky rychly a navic dava nekonecne mnozstvi investicnich prilezitosti. Sleva na vstupu je u nich z 4% na 1,75%. Slozite to neni, nejjednodussi je navstivit jejich Online Trading Training zdarma, oni na tebe udelaji par marketingovych triku, aby te presvedcili o sve "dokonalosti", ale kazdopadne ti ukazou, jak se to ovlada a preci jen par cennych rad tam jde pochytit. Na miste podepises smlouvu. Nic te pak nenuti jeich sluzby vyuzivat. Jde to pochopitelne bez skoleni, pokud to mas daleko nebo nemas cas.
Pro odbornou radu chod k odbornikum, ne na chat ;-) ... co ty vis, esli ti nevymejvam mozek a nejsem zamestnanec BJetu :-))))))))))))))))))) ))))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Kasa

podnikatel a investor, Clareo

Jan Hrušínský

herec a podnikatel

Petr Kasa
ÚSPĚŠNOST
60,00 %

z 5 duelů
×
Jan Hrušínský
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services