Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

4. 8. 2007 14:05 | Sporic obrazovky

J&T Op. je urcite zajimavy fond. Nulovy vstupni a pouze vystupni poplatek neni az tak prekvapivy, to ma i muj oblibeny IKS Balanc-dynamicky. Zvlastnost je 20% ze zisku, ale uz nad 10% zisku, ktery to dovede generovat, to prestava byt vyhodne. Na druhou stranu to opravdu "nepohnoji" investici v dobe stagnace, takze stoji za uvahu.
WIOF je od SFM Group (Lucembursko), jejich info je na www.wiof.eu . Jinak je prodava BJet a tady mas cesky info na webu brokera: https://brokerjet.ece tra.com/cz/markets/de tails/funds/overview/ ?notation=16961406 (bacha na mezery). Poplatek za nakup je 6%, ale pres BJet 2,5%. Do konce leta maji ovsem akci a poplatek za nakup je 0,6%!!! To je za zahranicni agresivni akciovy fond nevidane malo. Bohuzel o podobnem fondu v CZK nevim, ale to neznamena, ze neni. Nebo ze nejde podobne portfolio v CZK poskladat. A emerging v dobe byciho trhu s dostatecnym investicnim horizontem se da predpolkadat, ze vynosy prerazi kurzove riziko vyrazne, navic setrim nejmene 3,4% na vstupnim poplatku oproti jinym fondum v CZK investujicim na vychod a to je skoro koruna v kurzu vuci euru, o kterou si mohou dovolit propad.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2007 13:44 | Sporic obrazovky

Ameriku jsem v noci kontroloval a samozrejme tohle je dobrej monitor k nakupu. Vzhledem k tomu, ze emerging na to vzdy druhy obchodni den reaguji a vzdy jeste vyrazneji, tak nebudu nakupovat v pondeli ;-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 8. 2007 10:09

Nakupuji podílové fondy klasickým bankovním převodem,ale jo to zdlouhavé.Proto prosím o radu zda je lepší nakupovat přes S24 nebo BrokerJet.jedná se mi o fondy Čs,ESPA,ING,KBC a jiné.Můj závěr je ten ,že výhodnější to je přes BrokerJet co se týče poplatků.Nevím jak je to po stránce složitosti s vedením a založením smlouvy.Proto prosím o radu zkušenější.Tak na příklad fond ESPA STOCK ISTANBUL,klasichým nakupem je podle mého za 4% dost drahý.za každou odbornou radu ,děkuji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 8. 2007 1:35

Když je diskuse o fondech,co říkáš na smíšený fond JT OPPORTINITY CZK,který je na smíšený fond velmi specifický.Nemají vstupní poplatek žádný,obhospodař. jen pri zisku,ale mají výstupní.Prosím o názor?Vůbec neznám fond WIOF ADRIATIC - BALKAN OPPORTUNITES FUND,kdo je správcem tohoto fondu a co poplatky,nebyl by nějaký podobný fond vedený v CZK.Děkuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2007 22:45 | ingkrtek

...všechno je to O.K...., ale s nákupama bych byl "já" ještě trpělivý ! V žádném případě se nenech mnou ale ovlivnit ! Řiď se citem !
Amerika před chvílí skončlila totálně krvavá !!!! Velké mínusy vše okolo 2% a více !!!!!!!!!!! Mrkni třeba na Bloomberg........
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2007 22:30 | Sporic obrazovky

To ingkrtek a milankratochvil:
. .. ale jo, oba mate pravdu, jak Rumunsko s Bulharskem, tak i ING Emerging jsou zajimavy prilezitosti. 1) Rumuna a Bulhara pokryju fondem WIOF ADRIATIC-BALKAN OPPORTUNITIES FUND (Slovinsko 35%, Chorvatsko 23%, Rumun 19%, Bulhar 14%).
2) ING Emerging - supr tip, dik krtku, ja ho uplne vynechal, kdysi mi na nem vadila USD mena, proto jsem ho vyndal z hledacku ,ale protoze uz dolar klesnul, ted to zacina byt zajimavy. Doplnim Koreu (14,5%) a Brazilii (14%) a to jsem chtel a pritom me to nenuti investovat moc do Ciny (8%) jako BRIC fondy. Ja tu Cinu vazne nemusim.
3) Turka pridame jemne v ramci ESPA STOCK EUROPE-EMERGING (Rusko 51%, Turek 11%, dal Rakousko, VB - dost zvlastni mix, davat tyhle dve zeme do emerging, tak zkusime, co to udela). A aby nebylo tech Rusu na Turka moc, pak prijde cistej Turek ESPA STOCK ISTANBUL.
4) Uz asi neposilim ING CZ, protoze stredni Evropu ted pokryvam indexovym certifikatem na CECE index, dnes jsem dal pokyn s limitni cenou o cca 1,5% nizsi, nez je dnesni hodnota indexu. To jeste vyklesa tu potrebnou trosku. Nemusi v ramci trendu, ale v ramci volatility se to pod tu hladinu urcite podiva ;-).
Je to dost agresivni, ale nechavam si i starsi tituly. A novy penize + ziskany z prodeju pred 1-2 mesici klidne muzeme dat nekam takhle agresivneji.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2007 17:07 | ingkrtek

....tak-že k dnešnímu datu se fond bude motat někde okolo 4 045,-CZK/PL
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2007 16:51 | ingkrtek

.....a co.........ING (L) Invest Emerging Markets
..velmi slušný fond, ale s rozšířenějším portfoliem, než to co máš ty asi na mysli...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2007 16:38 | ingkrtek

....zajímavé bude časem také Bulharsko a Rumunsko !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2007 16:27 | ingkrtek

...dnešní cenu ani on-line nenajdeš nikde...ještě není vypočítána a zveřejněna... Posled ní zveřejněná cena je na www.ingfondy.cz k 1.8. - 4 035,67 CZK a k 2.8. bude cirka plusminus 4 070 CZK
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2007 16:21 | ingkrtek

....v této věci s ním samozřejmě plně souhlasím !!! Nezpochybňuji, že je vhodné prostředí na nákup jednotlivých titulů.... :O)))
Každý z nás spekuluje nějakým směrem a nástrojem...

+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2007 15:35 | najivka

Nevíte prosím někdo, kde najdu dnešní nebo online cenu ing český akciový ????
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 8. 2007 15:33 | Sporic obrazovky

Ok, tak to si rozumime. Vim, zatim se CAF jen "dokorenuje". Nebudu ho vyrazne posilovat, verim v mockrat opakovaneho Turka + Balkan. Skoda ze tu nejsou slusny fondy na latinu a na Jizni Koreu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 8. 2007 9:49 | ingkrtek

jj, myslel jsem si to ! Máme na korekci jiný pohled . Já měl na mysli 15% a více... (Všeobecně je "korekce" 20% a více....) Každou korekci v poslední době vnímali investoři jako nákupní příležitost..... Hmm , no uvidíme kam se to v srpnu vrtne.....
Já osobně bych chtěl trefit oblast dna a přesunout dost velký balík do "jasného" vzestupného trendu, který zatím nevidím....blablabla. ..
ČAF ma v současné době v "nových zemích" alokovány necelé 2% portfolia....
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 8. 2007 9:26 | Sporic obrazovky

To ingKrtek a Iku: ... tohle me zni jako zajimavej nazor
„To, že by korekce měla skončit hned zítra asi příliš pravděpodobné není, vidět ale vše jen v negativním světle a vyzdvihovat co vše je na trhu špatně je podle mě zbytečně panické. Jsme svědky poklesu, který prostě může ještě pokračovat, ale myslím, že ti kdo v nejbližších dnech nakoupí tituly jako je např. Čez, TEF O2 CR či i zmiňovaná Zentiva, si hlavu kvůli těmto nákupům na konci roku trhat nebudou....spíše naopak....,“ uvedl včera Michal Semotan z J&T Banky.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2007 17:56 | Sporic obrazovky

Vsechno co pises ma hlavu a patu. Otazkou ale treba je takova pitomost, cemu uz rikas korekce a cemu jeste ne. Uz minuly tyden je nazyvan mnoha media jako korekce. Ale dobre, zpet k tomu, jestli se jeste sesunem znatelneji nize, nebo ne. Tebou citovany nazor je v poradku a mas pravdu i s nizsima objemama. Ale uz treba objem CEZu a Zentivy je 2x vyssi nez hypernizke objemy pred 3 tydny. Pokud dovedou i mali hraci srazit trh o 8-12% (otazka: dovedou???), tak at si velci hraci zustanou na dovolenych, pro mej to korekcicka vhodna k nakupu.
Ty tvrdis: jeste nenakupovat. Ja pridavam odkaz: http://ipoint.financn inoviny.cz/cerveny-ce rvenec-ve-sapd-a-co-c hysta-srpen.html a rikam: vsak ja si taky jeste par dni pockam ;-). Ten Balkan totiz i v techto dnech dovede generovat nulu nebo dokonce zisky v radech desetinek % - no to nastve, chci pockat na Balkan dole a nakoupit. Jinak IKS Balancak je uz niz, nez jsem prodaval. Sporotrend tam bude po zapocteni dnesnich popadu (btw. Turci sesoupli dolu o ty 4%, o ktere pred tim narostli). Takze nakupy v zisku vzhledem k predchozim prodejum. Ze muze byt jeste lip, to uz me tolik nemusi zajimat, nebudme maximalisticti. A ING pod 3900 neni vubec spatnej kauf a tuplak plzne na to, ze se tam podiva ;-)
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2007 11:22 | ingkrtek

To spořič:
....podíve j na objemy obchodů.....to není výprodej velkých hráčů...!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2007 11:00 | ingkrtek

hmmm, sám víš že je to těžké, jsou to jen názory.... :O( Je to otázka dalšího vývoje. Samozřejmě, když hoří, tak i ti nejvyšší přijedou rozhodnout.....K nákupům PL je ale jistě času dost ! ....našel jsem ti jeden z názorů na netu na tuhle věc...
>Čas dovolených není ten správný model, to, co teď probíhá, je zatím asi jen obyčejný výběr zisků (s hrozbou pokračující slabosti). Sami medvědi jsou schopni dostat trhy o 2, možná 3% dolů, držitelé slabých pozic jim mohou pomoci to dostat tak na mínus 4, mínus 5%. Ale korekci snad dokážou zařídit jen velcí hráči, protože jakmile oni začnou prodávat, tak teprve potom dojde k vynuceným prodejům (margincally) - což pak znamená průlom přes rozhodující hranici mínus 20%. Velcí jsou na dovolené, tak není potřeba se asi děsit. Navíc, jak "parťáci" napíšou titulek, ve kterým je obsažený slovo korekce, tak je mi jasné, že chtějí vyhnat slabé nátury z ulity, aby si to za slušnou cenu nabrali do zásob a za tři dny později to s tří nebo 4% ziskem prodali. Tedy - dokud se manažeři fondů nevrátí z dovolených, tak se žádná velká přeskupení portfolií konat nebudou - to rozhodnutí musí někdo udělat, to není záležitostí vedoucích obchodních úseků. Natož pak, aby obyčejní zaměstnanci rozhodovali o tom, že se otevře tolik a tolik krátkých pozic. To by nedávalo žádný rozum, takovou odpovědnost si obyčejný zaměstnanec na sebe nevezme.<
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 8. 2007 10:06 | Sporic obrazovky

To ingKrtek: vazne myslis, ze neni zadelano na korekcicku necekane behem leta? Strach je mocny carodej, co odvolava i top managery z drahych rodinnych dovolenych do utrob kancelari ;-)
Uz mam prikaz z ING konta na ucet, zitra to posilam na BJet a pak cekam & cekam ...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 8. 2007 10:04 | Sporic obrazovky

Ja te neopravoval, ja se jen ujistoval, aby mi nevtrhlo do bytu "ekonomicky komando" v kuklach, ze jim dluzim neco na danich - vis jak preci odpravili Al Caponeho :-))))))))))))))))))) ))))))))
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Janis Sidovský

manažer a podnikatel

Radovan Krejčíř

podnikatel a kriminálník

Janis Sidovský
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 4 duelů
×
Radovan Krejčíř
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services