Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

31. 7. 2007 19:42 | ike

No jo, pěkně jsem se ztrapnil, tak se smějte :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2007 19:03 | ingkrtek


:O)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2007 16:33 | ike

Teď musím přiznat, že jsem zatím jen teoretik a dosud jsem danil pouze příjmy ze zaměstnání a živnosti :-) Ale po chvilce googlení ti musím dát za pravdu:
Příjmy z kapitálového majetku Zákon o daních z příjmů rozumí pod příjmy z kapitálového majetku pouze příjmy z jejich držby. Příjmy z jejich prodeje se zdaňují jinak v rámci ostatních příjmů. Převážná většina těchto příjmů se zdaňuje mimo celkový daňový základ srážkou u zdroje.
Takže moc díky za opravu!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2007 16:00 | Sporic obrazovky

Vazne danis dividendy od BJetu? Ty jsem myslel, ze jsou jiz zdaneny. Kapitalove vynosy z cennych papiru prodanych pred ukoncenym 6mesicnim danovym testem - to je jasny, ale dividendy?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2007 10:34 | ike

Ke Spořičovi jen doplním, že je třeba v daňovém přiznání přiznat a zdanit veškeré případné dividendy a také zisky z prodeje akcií držených méně než půl roku. (Za předpokladu bydliště v ČR - jinde mají zas vlastní pravidla.) A průběh korekce se neodvažuji tipovat :-)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 7. 2007 9:44 | Sporic obrazovky

Po pravde netusim, na co se ptas, jak se chces o akcie starat ;-). Nech to konum v BJetu, maji vetsi hlavu. Jedina tva starost je vyhodne zadat prodejni pokyn.
Korekce? Jeste 3-5% by mi udelalo radost, ale zrovna dneska se otevrelo vysoko.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 7. 2007 21:04 | Moni

Dobrý večer pánové,dnes jsem koupila akcie unipetrolu přes BrokerJet.může mi někdo prosím poradit zda se musím o akcie do případného prodeje nějak starat,někam převádět nebo cosi podobného.Nebo seo vše potřebné postará BrokerJet.jak vidíte pribíhající korekci?Ď
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 7. 2007 18:09 | Jura

Nemáte někdo zkušenost, jak to funguje u fondů ESPA? Je tam stejný systém jako u ISČS, že v daný den je stejná cena prodejní i nákupní nebo tam jsou dvě ceny - jedna, za kterou je fond prodáván (určitě vyšší) a druhá, za kterou je fond vykupován (nižší). Předem dík za odpověď.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 7. 2007 11:48 | Sporic obrazovky

Ja pockam min. jeste tyden. Pokud nepujde dolu, budu cekat dal. Nakup ING neni momentalne prilis aktualni, nevyklesal jeste dostatecne, i ten Sporotrend sel niz. Ale nejhorsi, co muzes udelat, je ridit se radama z diskuse. Jen si to osefuj sam at pak muzes nadavat jen na sebe ;-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2007 21:51

Pockam na pondeli a potom asi neco malo koupim. Jestli to bude dobre stejne poznam as casem. No uvidime. Diky :-)))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2007 11:12 | Sporic obrazovky

To mas pravdu, ale kazdy ma nastaveny automaticky prodejni a nakupni prikazy behem sve dovolene. A top management ma dostatecne rozdelene ukoly, aby pri negativnich kurzotvornych zpravach to mohlo vyklesat i 10-15% kdykoliv v roce. Samoregulacni korekce cen nastat nemuze. Ale muze byt vyprovokovana negativnima zpravama. Ty ovsem predikovat moc nelze ;-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 7. 2007 10:37 | ingkrtek

....na přikupování ten správný čas dle mého ještě není.... Není jasné zda to není jen krátký výprodej..... 1) Nechce se mi věřit v korekci v létě , v době, kdy vrcholový manažeři velkých hráčů mají dovolenou aj...bez nich k velkým výprodejům nemůže dojít... 2) Spíše věřím ve zvýšená volatilita a postupné vyklesávání během léta... 3) Ve větší korekci věřím spíše v září
Zastávám nyní... žádá akce...a čekat na další vývoj...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2007 21:51

Myslite ze uz nadesel cas neco malo prikoupit?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 7. 2007 19:29 | Sporic obrazovky

Hojte kluciiii, ja jsem v Londoooone, pustil jsem si tu zilou a nemam cim strilet a korekce se zrejme spousti :-DDDDD

No neee, porad je cim palit, jdu to presouvat z ING do BJetu at je nabito.
Mejte se.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 7. 2007 15:07 | liku

Zdravím zdejší, vysněná korekce přichází, mám nabito, ale nevím kdy bude připližné dno, Chci ještě přikoupit EEE. Až budete připraveni sypat dejte vědět. Dík
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 7. 2007 11:42 | ike

Dnes vidíme, že včera to ještě nic nebylo. Zato dnes Zentiva po oznámení předběžných výsledků v kombinaci s celkovým poklesem padá o 13%... Masakr! Po dnešku nepochybně půjde hodně dolů i ING Český akciový...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 7. 2007 6:44 | ingkrtek

Které 3 veci mohou zastavit tento býcí trh?
http://www.mo neyweek.com/file/3246 3/the-three-things-th at-could-end-this-bul l-market.html
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 7. 2007 0:27

Konečně nějaká rozumná rada,hledaj jsem v tom větší problém než to ve skutečnosti je,díky
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2007 15:51

Když ses ptal, "zda je nějaká šance u akcii např. čez,zentiva,unipetrol ", tak jsem z toho usoudil, že o KOBOS a SPAD toho příliš nevíš. Jestli jsem se spletl nebo to špatně pochopil, tak se omlouvám! Jinak viz. odpověď Spořiče.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 7. 2007 15:47 | ingkrtek

To Spořič: Korekce přichází... 26.7.200 7 15:38 Na všech důležitých trzích světa dochází k oslabování a pražská burza není výjimkou. Hlavní příčinou je vývoj v USA, kde korporace reportují špatné výsledky a také se objevují negativní zprávy z finančního sektoru.
Pražská burza oslabuje o 2,13 % , všechny tituly, kromě akcií Phillip Morris, které si vybraly oddechový čas na začátku týdne, oslabují. Pod největším prodejním tlakem jsou akcie Unipetrolu, které zrácí více jak 4 % a to bez významnějších korporátních zpráv. Dalším 4% propadlíkem jsou akcie CETV, které kopírují propad též akcie na americkém trhu.
I přes prohlášení Viceprezidenta Aleše Votruby společnosti ORCO o zvýšené projekci tržeb o 10 % na letošní rok, se akcie dále propadají o 3,75 % a již se obchodují pod 2 900 Kč za akcii. Další developerská firma ECM se nyní potýká s poklesem o 3 % a atakuje hranici 1 700 Kč.
Erste Bank kopíruje obchodování ve Vídni a k více jak 3,5% poklesu přispívá posilující česká měna – dnes + 0,3 %. Důvodem posílení koruny je zvýšení základní úrokové sazby ČNB o 25 procentních bodů. Komerční banka oslabuje o 1,55 %.
Nejméně propadají akcie Zentivy a Telefonicy O2: - 0,81 % resp. -0,79 %

Michal Valentík, Patria Direct
....to je dnes sešup, co ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Magdalena Souček

manažerka, Ernst & Young

Pavel Telička

politik a lobbista

Magdalena Souček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Telička
ÚSPĚŠNOST
66,67 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services