Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

8. 7. 2007 20:03 | Tiperrossi

Zdravím všechny majitele ING ČAF
rozhoduji se investovat do tohoto fondu, vím že minulé výnosy nejsou zárukou budoucích. Jak zatím vídíte tendenci pro tak aktivní růst, jaký fond zažil v minulých letech?
Díky
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 7. 2007 11:15 | Sporic obrazovky

To Muskwa: Jojo, jen si to klidne pres BJet osahej a uvidis. Ale nemaji vsechny fondy, treba nevedou IKS fodny, coz je na pytel. Nicmene krome ING tam jsou hezky slevy na Sporotrend a na ESPA Stock Istanbul, pokud to chces cpat do Turka, vyber je dobrej. A veskery sluzby jsou opravdu zadarmo, platis jen poplatky dle jejich ceniku. Jen doporucuju ze zacatku, nez si to ohmatas trochu vic, tak se nenech zlakat na velmi jednoduchy a poplatkove laciny primy investice do akcii. Na to je cas. Ani nejde o znalosti, ale nejdriv at si tvuj zaludek zvyka na mensi vykyvy ve fondech. Maloktery akc. fond udela -20% za rok, ale jednotliva akcie jako nic. Jenze druhej rok zas muze vyhodit 40% nahoru. To uz ji ale casto nemas v porftoliu, protozes ji zklamanej strelil. Pristi akcii pak drzis dele a neprodavas a ona leti dolu tri roky za sebou. Proste na to musis nejdriv prizpusobit zaludecni stavy pomoci fondu, i kdyz ti budou v BJetu tvrdit, ze fondy jsou vec zastarala a neperspektivni.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 7. 2007 11:08 | Sporic obrazovky

Hoj. No po pravde me z toho taky mrazi. Dneska ma ING cenu, za kterou bych byl spokojeny k 1.1.2008, takze tak trochu uvazuju, ze z toho vystoupim taky. Navic cim vic to svisti nahoru, tim vyraznejsi muze byt sesup dolu, protoze zacnou vsichni jako ja realizovat zisky. Ale na druhou stranu si rikam, ze neni dobry davat vse na jednu kartu a nemyslim tim ted pouze diverzifikaci, ale i investicni strategii. Uz jsem prodal IKS balancak a Sporotrend a cekam na pokles, tak asi u ING prodavat nebudu a uvidime, ktera strategie je lepsi - esli uklizet zisky pred korekci, nebo proste drzet. Obe maji smysl, kazda muze byt vyhodnejsi jindy, tak je necham obe zit vedle sebe.
K tomu bondu: hele, ja kdyz se divam na dluhopisy a penezni trh, tak vazne zvazuju, proc bych do nich mel jit. Ja to resim uklidem do ING konta, ktery ma vic, nez 2/3 fondu penezniho trhu a nez 50% dluhopisovejch fondu a navic jsou ty uroky jisty, narozdil od fondu. Vazne ted nevidim duvod do toho lezt. Z dlouhodobyho hlediska jsou dluhopisy zasadni slozkou portfolia, ale letos to nevidim dobre, protoze pri rustu sazeb cena klesa. A penezni trh opravdu nechapu. Nevidim duvod.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 7. 2007 12:55 | Libiu

Omlouvám se za nefunkčnost překopírovaných odkazů na stránky BrokerJetu, ale při překlopení do diskuzního fora to do adresy stránky nesmyslně přidává mezery v adrese, ty je třeba odmazat pro 100% funkčnost odkazu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 7. 2007 12:50 | Libiu

Není zač. Stránky jsou skutečně poněkud nepřehledné, nicméně jde si na ně časem zvyknout a přizpůsobit si je k obrazu svému, s tím nic nenaděláme. Ohledně investování si každý musí najít svou vlastní investiční strategii, vždyť jde o jeho prostředky a nelze přenést zodpovědnost za rozhodnutí na druhého. Ten krok, kdy se rozhodnete investovat, pokud budete mít dost odvahy, jednou uděláte. Jednoznačně rozložením plateb v delším časovém úseku lze eliminovat výkyvy kurzu, pokud ale je nákup někdy zvýhodněn po dobu např. 2 měsíců nižším vstupním poplatkem, je výhodné naopak nákup provést /např. https://brokerjet.ece tra.com/cz/about_brok erjet/promotions/FM_w iof_balcan.phtml /. A doba, na jak dlouho své prostředky ivestujete do jednotlivých investičních titulů záleží jen na Vás, kolik Vám bude stačit zhodnocení, 5% nebo 20%, jestli prodáte před uplynutím 6 měsíců od nákupu nebo až po této době. Jedno je jisté, je třeba se vzdělávat a časem se do toho vrhnout, protože investování alespoň mně přináší uspokojení z pocitu, že aktivně řídím svými rozhodnutími vývoj svých financí. A ono se mi to daří. Do jedoucího vlaku se hůře naskakuje a i vyskakuje, ale ta jízda "stojí" za to! Přeji hodně úspěchů.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 7. 2007 22:17 | Muskwa

děkuji za odpověď. Já jsem něco takového taky našel, ale nějak se mi nechtělo věřit, že by to bylo jinak zadarmo a ty jejich stránky jsou takové trochu nepřehledné (aspoň pro začátečníka)... ohle dně toho investování - myslíte, že se vyplatí počkat /příp. jak dlouho myslíte? / a nebo investovat např. po 10.000 každý měsíc, jak jsem četl v nějakých doporučeních?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 7. 2007 21:41 | Libiu

Zdravím, u Brokerjet se platí jen za poplatky za uskutečněné pokyny např. akcie v USA 9,9 USD nebo 2,5% z hodnoty podílových listů. Založení, vedení účtu je zdarma viz jejich stránky s poplatky https://brokerjet.e cetra.com/cz/about_br okerjet/fees/deposit_ and_account/account/
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 7. 2007 13:35 | liku

To: ingkrtek a spořič obrazovky. Nevím ja vy, ale ten prudký růst se mi moc nelíbí.Chěl jsem něco přisypat znovu do EEE, ale je to momentálně moc drahé. Z první investice jsem sice v plusu i přes investiční poplatek, ale není možné aby přes prázdniny bylo tolik investorů co pořád kupují a kupují předražené akcie nebo fondy. Čekám kdy to nečekaně bouchne, protože chci něco přesunout ze Sprorobondu na který se nomohu dívat a čekat až se zvednou úrokové sazby ČNB a znovu to klesne. Co si myslíte o tom vy. Přeji pevné nervy a moc se neukvapit.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 7. 2007 12:44 | Muskwa

Zdravím! Sice to sem úplně nepatří, ale začínám se teprve orientovat a zatím jsem nenašel žádné "obecné" fórum o investování, a tady to vypadá na dobrou diskusi: Chtěl bych investovat cca 100.000 do fondů, zřejmě také tenhle ING český akciový,... zřejmě na delší dobu... jak to tady čtu, tak je asi lepší počkat, až to trochu spadne, co? Dál ohledně toho investování - ten poplatek 2,5 % u brokerjet - uvažuji, že bych si tam založil účet - ale kolik budu platit měsíčně atd. (jaké další poplatky si mám připočítat?)
Dík moc za odpovědi!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 7. 2007 10:30 | ingkrtek

....já neprodal , ale přešel do peněžního trhu..(okolo 4000,-).....(bohužel, ale to je život)....z druhé strany co je doma to se počítá...babička řikávala, že důležité je neprodělat a já zatím vydělal...
....co se pádu týče: 20% proč by to nemělo být nemožné...když byl takový vzestup...i když nyní analitici hovoří o příznivém budoucím období, ale to už tady taky bylo mockrát :O)))...
Já prostě budu čekat co nastane...a budu se snažit naskočit zpět v optimální době...nic jiného mě ani nezbývá....Kdybych byl na místě jako Spořič, tak bych zatím držel...a byl pozorný !
Čas ukáže !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2007 10:03 | woolf

@ing krtek: Mohu se zeptat, kdy jste prodal? Mate ted nejake PL? Ja musel kvuli nejake jine akci otacet penize a prodal jsem vse pri kurzu skoro o 600 Kc nize :-((( A co jsem prodal bylo vicemene lokalni dno a pak uz jen UP UP UP... to je zakon schvalnosti. Zda se mi, ze zadna korekce neprichazi, Amik jede upside down, jednou hluboko dolu, pak hluboko nahoru a mezitim jen zachvevy +/- pul procenta... Dost pochybuji, ze nas ceka pad o 20%, co myslite Vy?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2007 10:03 | woolf

@ing krtek: Mohu se zeptat, kdy jste prodal? Mate ted nejake PL? Ja musel kvuli nejake jine akci otacet penize a prodal jsem vse pri kurzu skoro o 600 Kc nize :-((( A co jsem prodal bylo vicemene lokalni dno a pak uz jen UP UP UP... to je zakon schvalnosti. Zda se mi, ze zadna korekce neprichazi, Amik jede upside down, jednou hluboko dolu, pak hluboko nahoru a mezitim jen zachvevy +/- pul procenta... Dost pochybuji, ze nas ceka pad o 20%, co myslite Vy?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2007 21:06 | Sporic obrazovky

"No to mi ho teda vyndej" ... jak by rek zizkovskej Hornik. Uz me to zacina lamat. Tak jsem si rikal, ze jestli to nepujde dolu do 3.7., tak to prodam, protoze prave vyprsel danovej test. Ale ja se na to asi vybodnu a vratim se ke sve dlouharske strategii, uz sel z baraku Sporotrend a IKS-Balancovany. ING si asi necham. A CEZ taky, ten to valcuje ;-)
Nic, jsem na dovoleny, pripojenej jen na mobilu, radsi to ani nebudu sledovat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2007 17:36 | Horymír

Omlouvám se, že nejsem spořič. Jak jsem si to dneska počítal, tak by to mohlo být někde kolem + 1,6%. Byť jsem fond nakupoval relativně nedávno, tak můj výnos přesáhnul 20%. Moc se v tom nevyznám, ale nerad bych o tento "dárek" přišel. Peníze, které jsem dal do fondu nepotřebuji a věřím, že je potřebovat nebudu ještě pár let (např. 3) - uvažuji o tom, vybrat alespoň zisk a původně investovanou částku tam nechat, dokud na sebe zase něco nevydělá. Nechci být vlezlý, ale zřejmě se v této oblasti pohybujete již delší dobu a tedy by mě zajímalo, jak byste se v této situaci zachoval Vy. Předem díky za odpověď.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2007 17:26 | ingkrtek

To spořič: .... to je dnes síla....to bude hukot (doufám) !!!!!....... Tak tomu jsem nevěřil... ! :O))))
Čína to tutově spustí, ale kdy, to je v křišťálu, to jsem zvědav na ten průběh ....
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 6. 2007 7:57 | Sporic obrazovky

:-) ... "optimismus". Z moji strany urcite ne, ja jsem neprodal ING, ale Sporotrend a IKS-Balanacak, ja ING drzim, takze misto 3600 ci 3700 bych spokojenosti zaril pri 4500 ;-)
Ale co uz 3600 je cca 15% dolu a to je sice dost, ale po 30% nahoru od 20. zari 2006 to mozne je. Uvidime.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2007 22:32 | ingkrtek

To Spořič... PS: Otviram sazky na hodnotu dna blizici se korekce. 3600?
....no, byl bych spokojen i na 3 700,- , ale ten optimismus...
...u vidíme ! Mame to dnes zpět pod cca 4 200,-.....:O) a snad budem pokračovat do konce týdne správným jižním směrem !!!! :O)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2007 8:14 | ingkrtek

Předpověděl Černé pondělí a opět varuje
Hlavní stratég Bank Bruxelles Roland Leuschel, který před 20 lety předpověděl hluboký propad na burzovních trzích, varuje před dalším krachem. Tentokrát přijde z Číny nebo z USA, uvedl v rozhovoru pro německý server Welt Online.
Leuschel upozornil především na to, jak se současná situace na akciových trzích ve světě podobá okamžiku těsně před krachem v roce 1987. Před 20 lety zaznamenala americká burza takzvané Černé pondělí - nejhlubší jednodenní propad ve své historii, když 19. října index Dow Jones Industrial Average ztratil 23 procent.
Stejně jako tehdy, i dnes trh ovládají fúze a převzetí, inflace či vývoj sazeb. "V současnosti stejně jako před 20 lety zvedají centrální banky hlavní úrokové sazby a výnosy na globálních dluhopisových trzích vystřelují do výše," uvedl Leuschel.
Evropská centrální banka počátkem června zvedla úrokové sazby na čtyři procenta a se zvyšováním hodlá pokračovat. V USA se úrokové sazby pohybují na 5,25 procenta. Přestože tamní trhy očekávaly jejich snížení, americká centrální banka se k tomuto kroku zatím nemá. Dokonce to podle některých centrálních bankéřů vypadá, že by se americké sazby mohly nakonec pohnout spíše směrem nahoru.
Ani částečné oddělení od vývoje v USA, které se podařilo například německému akciovému trhu, prý nezabrání blížícímu se globálnímu dominovému efektu. "Když to praskne na Wall Streetu, nelze se schovat na žádné jiné burze na světě," uvedl Leuschel. Podle něj existují fáze, ve kterých se mohou jednotlivé trhy osamostatnit, ale to platí jen ve slunečných časech, jaké jsme zažili v uplynulých letech.
U Číny, která je i přes rostoucí hospodářství z velké části závislá na vývozech do USA, předpovídá recesi již na konci letošního roku. "Sečtěte to s tamní bublinou na akciovém trhu a pohroma je dokonalá. A že by sama Evropa mohla zachránit svět, to přece nemůžete myslet vážně!"
Autor/ři: Pavla Hejlová
Zdroj: HN
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 6. 2007 7:38 | ingkrtek

jj...to jsou věci....má to zajímavý průběh !!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 6. 2007 21:54 | Sporic obrazovky

A mame to tady, uz je hodnota PL nad 4200, ma to odkud padat, Cina to opet zatapla, NIKKEI sel taky dolu, amici a Evropa preslapuji, PX si prozije dva az tri predsmrtny tiky branici se myslence zahuby a jdem na jih.
Otviram sazky na hodnotu dna blizici se korekce. 3600?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Kočka

podnikatel

Adam Walach

podnikatel, Walmark

Jan Kočka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Adam Walach
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services