Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

29. 3. 2007 12:10 | ike

Prostě se zeptal špatně. To se přece stává.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 3. 2007 8:45 | Sporic obrazovky

Tak proc se ptas na dividendu fondu? Toto jsou dividenda akciovych titulu drzenych ve fondu a ta se v kapitalovych fondech vzdy reinvestuji. Od vyplaceni jsou pouze dividendove fondy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2007 15:58 | ike

Stejně jako u většiny OPF se i tohoto fondu dividenda z držených akcií reinvestuje - nakoupí se za ní další akcie. Existuje ale i dividendová varianta tohoto fondu, kde jednou za rok je část dosaženého zisku vyplacena držitelům podílových listů jako dividenda (je i tady v seznamu jako "ING český akciový (dividendový)"
Rozdíl mezi růstovými a dividendovými ING fondy je vysvětlen na http://www.ingfondy.cz/fund.asp
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2007 14:39

To ze nejsou dividendy vyplaceny vlastikum podilovych listuje mi je jasne.Ale dividenda nekam musi prece jit.KB i Zentiva dividendu na akcii vyplaci.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2007 13:02 | Sporic obrazovky

Nejsou vyplaceny, fond neni dividendovy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2007 13:01 | Sporic obrazovky

Ale to jo, tomu rozumim, na ING konto nemam namitek, taky ho pouzivam misto penezniho trhu. Ale na nakup z nej. Bez slevy je to skoda, kdyz ji jinde davaji.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2007 13:00 | Sporic obrazovky

to ja taky ne :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2007 22:40 | Marsilius

Sleva tam neni, ale neplati se za odchozi/prichozi platby a je tam mozne drzet za vyhodnych podminek fin. rezervu a cekat na pokles trhu. (podle mne lepsi nez to drzet na penezaku) :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2007 19:10 | ingkrtek

....není tam sleva...., ale stejně nechápu, proč kupovat ING fondy přes ČS...
http://www.ingfondy.cz/info_distributor.asp
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 3. 2007 18:37

Kam jdou dividendy tohoto fondu??
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2007 8:16 | Sporic obrazovky

Je tam sleva?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2007 23:49 | Marsilius

Doporucuji si zalozit ING konto - z nej lze rychle a bez problemu nakupovat vsechny fondy ING :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2007 9:30 | Sporic obrazovky

1) to je otazka na tu babu na prepazce CS (ktera ale bude totalne vyjukana ... vlastni zkusenost, sami si pred vami ctou, co vam to vlastne prodavaji) 2) pokud nechcete kupovat na pristich 30 let anebo nevypukne valka, pak je debata o krachu CS a ING naprosto zbytecna 3) podle me to ani tak hypoteticky krach CS nemuze ohrozit, vlastnite cenny papir ING, CS je jen trafikantem, ktery ho prodal, ale radeji se zeptat te baby a poradne precist materialy 4) neznam jedinou vyhodu koupe PL od ING pres CS (tim ji nevylucuji, ale neznam ji)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2007 9:25

Dobry den.Chtel bych si na tento investicni fond uzavrit smlouvu u Ceske Sporitelny.A nakoupit u nich na pobocce podilove listy.Zajimalo by mne jestli by ta smlouva byla nejak vazana na pripadny krach Sporitelny,kdyz fond je od ING.A nebo je jistejsi smlouvu na fond uzavrit rovnou s ING?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 3. 2007 14:07 | R

Dobry den.Prekvapil mne u tohoto fondu vstupni poplatek 3,8%.Zaslouzi si tento fond tak vysoke vstupni procento?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 3. 2007 8:57 | Sporic obrazovky

Jo, to neni slozity. Nacal jste Brokerjet - tak k nemu: Tam si muzete koupit klidne jednu jedinou akcii CEZu, ani zadnych 100tacu nepotrebujete. Pochopitelne to je nesmysl. Lide obchodujici ve SPADU se nebaiv na chatech, jak investovat, ale plati si soukromeho poradce ;-), takze je mi jasne, ze nehodlate investovat 50mega. Ale pres Brokerjet muzete investovat i v KOBOSu. Tam si koupite klidne i tu jednu akcii. Poplatek za transakci u BJetu je 0,6%, minimalne vsak 60,-Kc. Takze nema cenu nakupovat jednu akcii, ale vzdy nejmene za 10tisic. Prevedete si penize na sve el. ucty u BJetu a pak jen po nalogovani zadavte prikazy. Muzete zadavat i "inteligentni prikazy" - nakup ci prodej az dosahene cena jiste castky, pripadne casovane prikazy, limitni ceny atd. Nejlepsi je navstivit jeden z kurzu BJetu (treba On-line Trading). Delaji je po cele republice. Napln a rozpis najdete na webu. Je to zdarma. Kdyz tam podepisete smlouvu (je to zadarmo a k nicemu se nezavazujete), tak mate 3 obchody do 1 mesice zdarma.
Ale mam pocit, ze levnejsi (poplatkove) je jit k e-Brokerovi, ktereho provozuje FIO. Tam je snad poplatek 0,3%. Jen se mi nelibi graficky, prijde mi jemne neprehledny, ale znate to, zvyk je zelezna kosile, opak reknou uzivatele e-Brokera. Dokonce e-Brokeru bude nabizet i vice "malych akcii". Pokud chcete CEZ a Zentivu, je to jedno, ale pokud chcete vychodoceske vodarny, uz na BJetu asi nebudou, protoze to neni KOBOS, ale RM-System. Takze do e-Brokera. Ale zase envim, jak sirokou nabidku zahranicnich akcii a certifikatu nabizi e-broker, BJet velmi sirokou, takze zustavam zatim u nej a investuju do certfiiktau a sem tam pro radost do CEZu a ING.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2007 19:06 | Mojmír

Dobrý večer. Fondy se už nějakou dobu zabývám. Rád bych také "zkusil" přímý nákup nějakých českých akcií. Mohl byste mi doporučit obchodníka, přes kterého by pro mě, jako začátečníka, to bylo nejvýhodnější? Nějak se nemohu dostat k infomacím (kromě SPADu - pro mě nereálné), jaké je nejmenší obchodované množství. Je vůbec reálné např. přes Brokerjet nakoupit akcie ČEZu za 100 000 Kč? Mým cílem není obchodovat denně, ale akcie koupit, realizovat třeba i dividendu a prodat je podle situace na trhu třeba za měsíc či rok. Existuje pro takové "amatéry" nějaký vhodný trh a kde bych se o něm mohl dozvědět více. Předem Vám děkuji za odpověď.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 3. 2007 15:40 | Sporic obrazovky

Treba pres brokery. Ja kupuju pres Brokerjet.cz . Je mozny, ze i ruzny webovy portaly o financich (treba i penize.cz ... nevim, nezkousel jsem) nabizeji pres sve spolecnosti prodej papiru (to nabizeji, to je bezne) za zvyhodneny poplatek (to je treba overit). Nebo i jine banky, neni treba kupovat u ING. ING nabizi 3,8% jako starovaci poplatek. Cim vice nakoupite, tim je nizsi. Protoze Banky, brokeri a makleri spojeni s web-portaly nakupuji pro hromadu klientu, nakupuji v milionech a maji mnohem nizsi poplatek. To se odrazi i ve vasem poplatku. Mohou mit ale i jine pozadavky, napr. CS a.s. prodava ING minimalne za 40tacu. Brokerjet zase vyzaduje nakup presneho poctu PL (1,2,10, 24, 50 atd) a nelze tam mit tudiz nejaky trvaly prikaz na investovani castky 1500,- nebo tak neco. Zvlast, kdyz 1 PL stoji dnes pres 3600. Ale u ING jde i takto investovat po 500/mes. Ale za 3,8%. Takze neco za neco. Ja jsem si uz zvyknul nakupovat po celych kusech PL pres brokera, nekdo by to nesnesl.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2007 15:39 | R

Co to znamena nakup pres prekupniky??
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 3. 2007 15:06 | Sporic obrazovky

Minimalne v minulych 5ti letech si ho odpracoval lepe nez kterykoliv jiny (vynos cca 250%). Krome toho, lze nakoupit pres "prekupniky" levneji (ja kupuju za 2,5%). Aklciove fondy maji preci bezne poplatek v pasmu 3-4%. A takovy CPI ropneho a energetickeo prumyslu .... ten ma 4% a od te doby, co ho mam, se pohybuje v pasmu 0-veho vynosu anebo vynosu maximalne pokryvajiciho vstupni poplatek. Zlatej ING!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomio Okamura

senátor a podnikatel

Šárka Grossová

podnikatelka

Tomio Okamura
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Šárka Grossová
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services