Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

1. 3. 2007 8:57 | Sporic obrazovky

Aha, tak jsem zas neco nepochopil - dik, uz jsem chytrejsi a vim, na co jste se ptal :-D
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 3. 2007 8:56 | Sporic obrazovky

Mam, vyuzil jsem. Uz jsme to nize probirali s nekym jinym ... musite nakupovat cele PL. Nemuzete mit neco jako pravidelne investovani v nejake castce. A pokud hodlate utratit miliony, tak tu slevu dostanete i vyssi primo u ING. Ale pokud jako ja trousite drobne do 10-15 ruznych investic, takze se bavime spise o desetitisicich, tak urcite slevu vyuzijte. Pozor, nepamatuju si uz presne, jaky kurz mi to pripsalo, nakup se realizuje 2-3 dny, nevim, jestli cena PL je zafixovana ke dni zadani pozadavku! Pri teto volatilite muzete nakupovat za pomerne rozdilne ceny jen diky jednodennimu zpozdeni. Ale rikam: nejsem ted uz jisty, jestli to fixuje datum, nebo ne.
Ale opakuju to tady uz po pate - casovat trh neumim, takze nespekuluju a minimalizuju alespon transakcni naklady - jdete do toho.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 2. 2007 20:20 | Pierre

má někdo zkušenost s nákupem přes brokerjet? 2,5% vstupní je slušný, ne?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2007 18:20 | Letec

Vydržel jsem čekat a teť mám nabité obě hlavně.Horší je že musím střílet z učtu a ne třeba z peněžáku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2007 15:09 | Milan

Ja jsem to myslel jinak, ale asi jsem to napsal spatne. Co potrebuji pri prodeji podilovych listu, ktere mam jiz nakoupene ( OP, smlouva, atd....)?. Tento prodej bych realizoval primo na pobocce na Smichove. Btv. Uz jsem to zjistil staci OP. :-))) Jinak s vami souhlasim. Preji hezky den
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 2. 2007 10:53 | Sporic obrazovky

Zdroj Cyrrus:
Proti květnové korekci se však ta dnešní odlišuje. Květnová byla zapříčiněna zvyšováním úrokových sazeb, které vedly k odlivu prostředků z akciových trhů. Dnešní korekce začala zmíněnou spekulací zda čínská vláda zasáhne do finančních trhů. V době, kdy akciové indexy překonávaly jedno maximum za druhým, je však ""čínský důvod"" pouze první záminkou k mohutné realizaci zisků. Další pokračování této ""vlny"" je velmi těžké odhadnout. Korekce může být hluboká a rychlá, ale indexy také mohou pokračovat v pozvolném poklesu trvajícím několik měsíců. Nutno podotknout, že indexy rostly postupně bez většího přerušení dlouhou dobu a proto mohou být celkové propady klidně ve výši 15% a více. Na druhou stranu ale korekce může skončit stejně rychle jak se objevila.
Takze jak jsem psal ... vime prd :-D, kdo ma nabito, muze vydelat. Kdo ma nakoupeno a ma cas a zacne panikarit, muze misto zachrany investice prodelat ;-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2007 10:27 | Sporic obrazovky

hihihi .. prave jsem si otverel stejnou zpravu z Fia. Jo, ten tip je horni odhad a je platny pouze dokud dojde opravdu ke korekci, ne pouze ke tri denni panice. Ja sam budu rad, kdyz to nebude tolik :-)
Mimochodem, dneska sletel Brokerjet. Asi neudrzel ten napor uzivatelu ... prodavajicich panikaru a vychytralych nakupciku. Jinak dnes to zatim vypada na pad PX o cca 1-2%. Uz jsme sli i pod 1600, ale pak dorazili ti, co meli nabito a na tohle se tesili a opet to prizvedli. Tak vyckejme do konce tydne a uvidime. Pokud pujde stale dolu, jdu se nabijet z ING konta ;-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 2. 2007 9:52 | ingkrtek

....no, ten tip 15-20% je asi přehnaný, není k tomu zatím pádný důvod... ...půjde spíše o psychologický efekt nálady prodejců....těžké odhadovat...uvidíme..čekat !

Český trh částečně naváže na včerejší vývoj a na openu poklesne. Panika však nedosáhne včerejší úrovně a oslabení tak bude „přijatelné“. Někteří investoři využijí ranního oslabení k nákupům a trh se v dopoledním obchodování může přizvedávat.
Zdroj: Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Dudek, makléř












+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 2. 2007 9:33 | woolf

A už se klouže... ta naše šlupka banánová lol
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 2. 2007 8:37 | Sporci obrazovky

Ti Cinani to zatapli radne co ;-) ... sikomoocka jedna. I Americany to stahlo o 4% stejne jako nas. Jo, ocekava se, ze ted prijdou ti, co nestihli prvni vlnu prodeju a dostanou strach a zacnou prodavat dal. Spusti to dostatecny pad, ktery vyvola korekci. O kolik muzem cekat? Muj tip je 15-20%. Vic nez 20% by to snad byt nemelo. Opravdova korekce vazne nebyla 3/4 roku. Ta kvetnova 2006 byla tak silna, ze v zari nebylo co korigovat a spadlo nam to jen o 5-6% behem nekolika dni.
Takze da se cekat, ze nam Cinani spustili neco, co jsme cekali az na konci jara. Jeste nedavno jsme se bavili, ze velky propad o 15% ted jeste neprijde, je moc brzy ... ukazuje to, ze casovat trh je silene ne-li nemozne ... BUCH. Pokud ten propad prijde, opet vynechame cekanou korekci (tu jarni), protoze nebude co korigovat a druhou muzeme cekat na podzim.
Patronky nejsou. Jak jsem psal mnohokrat. Na casovani trhu si netroufam a tak je mi lito, kdyz se mi nahodou objevi na uctu nejaky ten peniz, ho tam nechavat lezet a hned ho poslu do fondu. I kdyz ... vzhledem k vynosum penezniho trhu a poplatkum a vzhledem problemum dluhopisu, ktere jset rok budou, mam konzervativni cast portfolia v ING kontu za 1,9% s nejvyssi moznou likviditou a veskerymi poplatky 0,-Kc. Takze pokud bude propad stat za to, mohl bych cast konzervativni casti presunout. Trochu agresivni strategie, ale nebojme se vlka nic, natoz cinskeho draka.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 2. 2007 1:14 | ingkrtek

Zdroj: Cyrrus (Cyrrus) 27.02.2007 16:31:00
Dnešním dnem nastala první fáze dlouho očekávané burzovní korekce. Jedním z prvních impulsů byl masivní odliv investic z čínské burzy z důvodu oznámení, že čínský Státní soud ustanovil speciální komisi, jejímž úkolem je zastavit vlnu ilegálních akciových nabídek, které se jako jeden z motorů podílejí na výrazném růstu tamních akciových trhů.
Dnešní obchodování na evropských burzách bylo ve smyslu významných výprodejů. Bylo na čase. Od poslední burzovní korekce uplynulo téměř tři čtvrtě roku a ve většině akciových titulů je přespříliš ziskových investorů. Nastal čas vybírání zisků.
Při každém burzovním propadu je však nesmírně těžké odhadovat jeho délku, hloubku a fáze průběhu. V současném stavu lze očekávat fázový pokles, tedy v jednotlivých vlnách, které bývají zpravidla dvě až čtyři. Dnešní razantní pokles bude zřejmě následovat malá vlna nákupů ze strany krátkodobých spekulantů. Poté lze ovšem očekávat druhou výraznější vlnu. Většina investorů vyprodává svá portfolia s vidinou zpětného nákupu za lepší ceny na konci poslední fáze korekce. Prostor dolů je poměrně velký.
......samozřejmě se to projeví ve fondu...
To Spořič obrazovky....máš nachystané patrony ??? :O))
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 2. 2007 0:59 | ingkrtek

....tak už schází jen ČPI Zlatý fond..akcie dolů...zlato nahoru... ;O)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 2. 2007 18:53 | ingkrtek

....a SEKYRÁRNA JE DNES TADY PÁNOVÉ !!!!!......... "Krvavé úterý" ........ :O))
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 2. 2007 18:51 | ingkrtek

......, souhlas !!! :-)
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 2. 2007 10:48 | Sporic obrazovky

Pokud ja vim, tak myslim, ze osobne nenakoupite. Ale co vim, tak urcite nenakoupite bez smlouvy. Neni to bonboniera. Podepsat to musite. Vam totiz zadne PL do ruky neprijdou. To je virtualni. Musite mit smlouvu s bankovnim cislem, spec. symbolem atd. To je vas doklad, ze jste investoval. Pak vam chodi vypisy (stejne jako u stavebka mate jen smlouvu a vypisy). Pokud byste si koupil jen jakesi papiry bez smlouvy a dite vam je rozstrihalo .... ;-) . Nebo by se vam neco stalo, co a jak dolozi pozustali? Takto je vse vedeno smluvne na vase RC a je to vec pozustalostniho rizeni. Ani akcie preci dnes nedostanete v papirove podobe (nemluvim napr. o jedne zlate akcii v trezoru ministerstva na jakysi akciovy podnik se 100% ucasti statu ... mluvim o tom, jak si nakoupite akcie napr. CEZu pres net, take papirovou akcii nedostanete).
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 2. 2007 10:41 | Sporic obrazovky

Souhlasim s postupem navrhovanym ingKrtkem. Muzete investovat mensi castky, podminky e-Banky jsou jejich vlastni. To e-Banka vas nuti do vysokych castek. Ma to tak sjednane s ING, aby nedohazovala ksefty po drobnych, ale jen ve vetsim. U ING muzete nakupovat i po drobnych. Smlouva s e-B je irelevantni, klidne si podepiste dalsi 3 ;-) ... sam mam takto uzavrene smlouvy, o kterych jsem zjistil jejich nevyhodnost pozdeji, tak je nevyuzivam.
Druha moznost je, navstivit nejakeho brokera. Napr. Brokerjet.cz . Je to prekupnik. Ale ma nasmlouvane dobre slevy. Takze nakup ING je u nich za 2,5%, nikoliv 3,8% U vyssich castek to doshanete i jinde, ale jak uvadite, vam jde o mensi castky a tam je to sleva ne nevyznamna. A muzete pres brokera nakupovat i jine produkty, jine fodny, EFT, akcie, certifikaty. POZOR: Pres BJet nemuzete investovat jakousi castku treba 5000. Musite nakupovat cele PL. Takze vy budete mit presunuto do virtualniho uctu treba 7500, zadate nakupo 2PL a na uctu vam zustane nevyuzivanych 60,-. Takze to neni vhodne treba na pravidelne investovani fixovane castky. Kazdy mesic online musite zadat, ze kupujet XY PL a mit an ne dostatek na virtualnim uctu. Na druhou stranu, az budete prodavat, budete presne vedet, kolik PL bylo nakoupeno pred uplynutim 6 mesicniho danoveho testu, je to prehlednejsi, ale mene pohodlne.
Lovu zdar ... 4-7 let je na ING jako delanych :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 2. 2007 10:31 | Sporic obrazovky

Ja planuju drzet penize jeste cca 2 roky a v tomto horizontu to nejenze neni nerealne, ale zatim netusim, kam bych je lepe presouval, IKS-Balanc drzim taky, Sporotrend taky, Ropu a energii od CPI taky, CEZ, cerifikat na CTX, spis nez presouvat, dokupoval bych i jinde, abych to jeste vice diverzifikoval ... Ted maji spoustet u komercky novy fondy, oznacnei nemaji IKS, ale KB. Uz jste na ne koukal?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2007 15:00 | Milan

Jeste bych se chtel zeptat jeli mozne realizovat odkup osobne, primo na centrale na Smichove? Jestli je toto mozne staci mi OP nebo musim mit i smlouvu? Diky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2007 9:18 | woolf

mně se to zdá taky nereálné... jen bych to rád :-o
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2007 9:15 | ingkrtek

....Ještě doplnění........písemné pokyny, pokud spěcháte (přestup, odkup) musíte podepsané a ověřené poradcem ING zaslat oskenované samozřejmě do ING Bank, Back office Praha...E-mail je : fondy-cz@ing.cz
Nákup není potřeba dělat písemně, stačí zaslat peníze na účet fondu...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Skřivánek

podnikatel, agentura Skřivánek

Boleslav Polívka

herec a podnikatel

Pavel Skřivánek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Boleslav Polívka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 3 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services