Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

26. 2. 2007 9:05 | ingkrtek

To anonym:
Nesouhlasím s Vámi....investují se všechny prostředky , nic nezůstává..., malé zbytky se dopočítají při dalších investicích....
Vždy vím přesně u ING, kdy nakoupím, není to pomalé jen musíte vědět jak postupovat...
Přestup: ....do 13hod. faxem, nebo mailem odeslaná objednávka, druhý den výpočet ceny... Odkup : .... to stejné Nákup : ...1. den peníze jsou připsány na účet fondu, 2. den ING zařadí peníze do objednávky a odečte poplatky, 3. den zobchodování a výpočet ceny nákupu...
Samozřejmě možná Sporotrend je pro nákup přes Servis24 rychlejší, protože denominace fondu je v ČR......ING jsou fondy Lucemburské...kam ING Bank ČR zasílá objednávku...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2007 8:47 | ingkrtek

1) Nejlépe uzavřít smlouvu (KS) přímo s ING, var. symbol je Vaše r.č., konstantní symbol pro investování cenných papírů je 2058 ...minimální investice je 500,-CZK
2) KS uzavřená s eBankou (eBanka je jen zprostředkovatel nejen s ING, ale i ostatních CP) NEVADÍ TO, uzavřete novou smlouvu s ING, např. zavolejte na klientskou linku, nebo email na webu ING a objednejte poradce, uveďte svůj telefon, poradce Vám zavolá a přijede, uzavře smlouvu a vše Vám vysvětlí...
3) Není potřeba nakupovat celé kusy, investiční společnost to vše rozpočítá.....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 2. 2007 8:27

Mam pocit, že se nakupovany počet PL zaokrouhluje na 2 des. místa, zbytek peněz se neinvestuje. Každá banka má své podmínky, přímo u ING je to pomalé, člověk nikdy neví, kdy vlastně nakoupí. U jiných bank je to jasněji definované, ale mají zase jiné podmínky, aby se jim to vyplatilo, protože jsou zprostředkovatelé. Ale zase mají třeba nižší vstupní poplatek. Často je nutný větší kapitál. Možná pro vaše účely drobného střádání by byl lepší SPOROTREND u ČS.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 2. 2007 22:23 | Oggy

Jak investovat do ING ceskeho akcioveho?
Zdravim (a omlouvam se za zacatecnicky dotaz), mel bych dotaz ohledne nakupu podilovych listu ING ceskeho akcioveho. Co je potreba udelat, abych mohl zacit nakupovat? Prosel jsem si web www.ingfondy.cz a nejak mi z toho vypadlo, ze je nejprve potreba podepsat smlouvu s ING, nacez dostanu "variabilni symbol", pod kterym budu zasilat penize na ucet daneho fondu a tim kupovat podilove listy.
Mam ucet u eBanky a v jejim e-bankingu je moznost (zprostredkovane pres eBanku) uzavrit smlouvu "on-line" (bez navstevy pobocky eBanky nebo ING). To jsem ucinil, nicmene pak jsem byl dosti prekvapen, ze prvni investice do zvoleneho ING OPF musi cinit minimalne 30 000 a kazda nasledujici investice min. 20 000. Podle informaci ING je vsak minimalni investice 500 Kc. Chtel bych invstovat pravidelne mesicne sve volne finance do fondu (idealne formou trvaleho bankovniho prikazu 1x mesicne urcitou castku) a cekat na zisk v dlouhodobem horizontu cca 4-7 let.
Jak navrhujete postupovat? Mam zavolat na klienstkou linku ING a rict, ze mam jiz uzavrenou smlouvu pres eBanku? Je to pro ne vubec dulezite sdeleni? Existuje jiz v te smlouve, co jsem (bohuzel?) uzavrel pres eBanku nejaky ten variabilni symbol, co bych pouzil pri investovani? Nebo mam zajit nekam osobne do ING a podepsat novou smlouvu? Resp. obecna otazka - jakym zpusobem nakupujete podilove listy vy?
Pak bych mel jeste dalsi otazku: Kdyz nakoupim napr. za 5000 a jeden list ma hodnotu napr. 3512, tak to znamena, ze jsem koupil (5000-5000*0,038)/3512 = 1.3695899... podiloveho listu? Zaokrouhluje se to nejak nebo je potreba kupovat podilove listy "na cele kusy" nebo jak to je?
Moc dekuji za vysvetleni a jeste jednou se omlouvam za laicke dotazy...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 2. 2007 7:09 | ingkrtek

.....souhlasím...., ale 3 900,- se mě zdá v krátkém horizontu nereálné.... ...To by museli sledované indexy (PX,BUX,WIG) , o kterých je řeč "dohromady" vyrůst ještě o cca 5%...s počátkem od pátku...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 2. 2007 14:59 | woolf

no jiste, Polsko stoupa raketove, ale podivejte se na klicove akcie - TPSA, PKN, KGHM... nejsou na svych maximech jako treba CEZ nebo ZENTIVA, ale stale pod nimi, KGHM treba temer o 20%... PKN pamatuju i za 60... podle me to nejvic nahoru tahly akcie bank... rust Erste, OTP a PEKAO je opravdu masivni... ty se pak asi svezou na toboganu nejvic... porad jeste drzim, ale ruka se mi uz cuka... chtel bych pockat (dockat se) tak do 3900 a pak pryc, pryc, pryc
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 2. 2007 12:25 | icek

Souhlasim, podrzeli to Polaci, trochu pomohlo Madarsko a vcera a dneska uz zas PX fici nahoru. Ale plne souhlasim s tim, ze to nevydrzi. Ta korekce prijit musi. Otazka je jedina. Nakolik to vyroste pred korekci a jak silna bude. Pokud by prisla lonska korekce, cena pod 3500 vubec neni nerealna. Naopak. Snad s pat&matem trefite nejvhodnejsi minimlani bd pro nakup.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 2. 2007 18:17 | ingkrtek

hmm,hmm, to jsou šachy... je to jako přisáté klíště ( cca 3 745,- bude v pátek ) Páni Poláci , ti zabrali .......KGHM skoro 8%, Bioton 6,67%....atd...
....zatím se vše zase obrátilo up, rezistence jako prase, ale myslím, že to dlouho nevydrží....prostě houpačka...jak jsem předesílal...uvidíme za pár dnů....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 2. 2007 9:41 | Sporic obrazovky

To byla ale koupel vcera. Vsechny indexy skladajici benchmark pro ING. A takova akcie CEZu, ta se primo splachla. Jsem zvedavej na zitrejsi kruzy. Jestli se to udrzi jeste 2-3 dny, tak jsi mel ingKrtku pravdu a muzes jit nakupovat.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

13. 2. 2007 3:30 | ingkrtek

....ano u dlouhých peněz to nehraje roli.....neřeš to.........buy&hold. Odhad na období 1 měsíc - pokles .... Odhad na období 6 měsíců - růst..... ....samozřejmě to je jen můj osobní názor, ne doporučení...
....13.2. 2007 - Fond cca -0,80%....tedy okolo 3 660,-/PL....
...jsem zvědav na průběh a konec týdne....jak se povede Central Europe...(?) Poláci to dnes zatli....proběhla tam kompletní krvavá lázeň ......mimo ČEZu, ten udržel +0,32%....BIOTON v 0,00%, ...je možné, že je to počátek výprodejů, který se přenese k nám, no, uvidíme zítra...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 2. 2007 11:52 | Sporic obrazovky

... hmmm ... to by znamenalo o 1-2% nizsi cen, nez mam ja a tim padem o tu castku vyssi vynos pri stejnem dni prodeje. Nevyhoda = ja drvi splnim 1/2 rocni danovy test. Ale pokud se jedna o dlouhy penize, nehraje to roli ;-). Hodne stesti pri trefeni lokalniho minima.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2007 22:14 | ingkrtek

.....na korekci 10-15% si ještě asi počkáme delší dobu......nic na ni zatím neukazuje....spíše to bude jen mírná houpačka......bral bych okolo 5% down...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 2. 2007 22:07 | ingkrtek

......až se vrátíme pod 3 500....
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 2. 2007 8:15 | Sporic obrazovky

To ingKrtek: Tak mame na mesici pres 6 a pul %. To se musi zachvet dolu. Co myslis, pujde dolu jen mire - treba jen vykorigovani na 3-4% rust - nebo uz opravdu dojde ke korekci o 10-15%? Mozna je na ni totiz brzy.
Zajimalo by me, za jakou cenu pujdes kupovat, na kolik to musi spadnout? Ja kupoval za 3543,16 a pokud by vaznejsi korekce prisla az v dubnu, muze se stat, ze to pod tu uroven nepujde. A pak nebylo dobry cekat. Ale kdo vi, muzem taky skoncit na 3000.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 1. 2007 16:14 | Sporci obrazovky

Hmm, tak nam to tam vcera souplo mirnych +0,1%. Ale dnes k 16:00 mame propad PX -0,3%, rust WIG +1,1% a rust BUX +1,7%! To by snad melo zitra pohnout kurzem ING CZ Eq. nahoru odhadem o 0,7% a dohnat ten patecni propad a porad to nevypada down the stairs, ale spis na "nervous slow-up" :-D. Jeste ze mame ty Polaky a Madary, kdyz ta prazska burza dela posledni rok to, co dela :-(
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 1. 2007 14:49 | Sporic obrazovky

Momentalne ma za dnesek PX stejny rust jako BUX pad, ale v ING CZ Equity je PX 2,5x vice zatoupen nez BUX. Roste i WIG. Ja bych drzel. Mozna nekupoval, nakupovat budu SPOROTREND, ted maji do pulky unora 50% slevu na vst. poplatku a po krvavem prosinci ma sporotrend mozna vetsi potencial rustu, nez ING. Ale urcite bych ING drzel, jeste poroste. Vyraznejsi korekci cekam az za 2-4 mesice. Ale uz jsem to psal nekolikrat. Na casovani trhu si netroufam, efetkivne a dlouhodobe casovat trh je kumst, ne-li nemozny, takze buy & hodl a kdyz nemam dost casu na nakup akciovych fondu, jdu do diskontovych certifikatu s 6-12mesicni datumem splatnosti.
Ale konzervy typu penenzi trh se snazim ignorovat :-)))
(A pokud se budu mylit, nenadavat prosim, kazdy si nese odpovednost za svy penize sam :-D )
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 1. 2007 8:16 | ingkrtek

To pat&mat a Spořič obrazovky:
...tak jak to vidíte pánové ? Jako já ? Down the stairs...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2007 9:55 | ingkrtek

.....souhlas.....pro ty nespěchající samozřejmě BUY & HOLD....každý ví sám nejlépe, jak dlouho chce držet !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 1. 2007 9:50 | ingkrtek

hmhmhm....že by dnes začlo vybírání tučných zisků a krvavá lázeň?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 1. 2007 10:46 | icek

:-D ... mesicni vykon (k dnesnimu dni) je 4,31% ... tak takovy pomalu polehoucku bych bral take :-D. Ale i tady se da mozna rict, ze je to dohaneni vykyvu dolu behem predchozi doby (za 3 mesice je to 6,5% a to je hezky, ale po odecteni posledniho mesice to uz je opet jen to "pomaloucku polehoucku" - spis preslapovani na miste). Korekce prijde, ale nebal bych se ji. Lonska se opakovat nebude. Moje doporuceni se shoduje s ingkrtkem, ale pro nespechajici majitele PL bych dodal treti doporuceni ... drzet.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petr Sýkora

podnikatel, Dobrý anděl

Pavel Tykač

podnikatel, Czech Coal

Petr Sýkora
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Pavel Tykač
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services