Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

24. 1. 2007 16:27 | woolf

to ano, to byl silný růst, ale když vezmu, kde jsme byli před korekcí a kde jsme nyní, tak se de facto žádný extra zisk nekonal... spíš fond dobyl ztracené pozice a vyzískal pár procent navíc. Nikdo samozřejmě nemůže chtít, aby to rostlo takhle raketově stále - to je nereálné, uznávám, že ceny akcií se mohou již zdát vysoké... já spíš trochu doufám, že k silným poklesům v nejbližší době nedojde a budeme stagnovat nebo mírně porosteme - tempo kolem 0.5-0.8% za měsíc by mi úplně vyhovovalo
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 1. 2007 16:03 | ingkrtek

....už teď pomaloučku polehoučku porostem .....(citace)
, ale co ten zátah nahoru , už tak dost velký...od konce korekce 14.6.2006 = 35,24% .....v podstatě v tahu.....nic neroste do nebe !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

24. 1. 2007 9:47 | woolf

Hmm, to se mi moc nelíbí... jsme sotva o 1-2% výše, než před loňskou největší květnovou korekcí... doufám, že už teď pomaloučku polehoučku porostem :-) jako odměnu za ty nervy při krvavé lázni, kdy jsme vyklesali o víc než 20%, si to všichni malí investoři určitě zaslouží ;-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2007 22:16 | ingkrtek

Investiční doporučení (parodie)
Kdo má vyděláno a není nenažranej, tak prodat , nebo prst na spoušť ! Kdo nemá vyděláno a má náboje, tak čekat !
:O)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2007 10:31 | ingkrtek

.....ano, platí stále.....čekat ! Opět je cena na vrcholu....ne příliš vhodný čas k nákupu...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 1. 2007 20:05 | Letec

Nedaří se mi.Čekám na nákup.Doufám že příslovi "kdo si počká ten se dočká" pořád platí.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 1. 2007 11:34 | ingkrtek

.....souhlasím se Spořičem obrazovky...není co dodat ....
...a právě , to kurzové riziko :O)))...já již převážně preferuju CZK...
...zlato & spol mám v ČP Invest Zlatý fond...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 1. 2007 11:28 | ingkrtek

....Čekám...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 1. 2007 16:04 | Sporic obrazovky

Souhlasim, ze ETF maji sve vyhody, ale to jeste neni duvod k ignoraci OPF. Vynosy Sporotrendu a ING Czech Equity v letech 2004 a 2005 by maloktere ETFko dohanelo bez ohledu na manazerske poplatky. Vstupni poplatek je do jiste miry mozno chapat i jako ochranu dlouhodobych investoru. Pres brokery je navic pomerne nizky. Takze vhodny OPF ma porad vyznam.
Jak bys investoval pomoci ETF do stredni Evropy analogicky ke skladbe portfolia ING (benchmark 52% PX,. 26% WIG, 202% BUX, 2% SAX)? Je takovy ETF? Mam pocit ze neni (mozna se pletu, kdyztak mi odbobny najdi, zajimalo by me to, ETF jsou rucite zajimavy produkt). Musel bych zrejme najit ETF sledujici WIG, ETF sledujici PX atd. (pokud jsou ...). A v danem procentu je poskladat. Abych neztratil na poplatcich zahranicnich burz, ktere je vydavaji a maji minimalni hodnotu cca 10-18Eur, musel bych do takto rozlozeneho portofila vlozit statisice (abych i SAX ve 2% zastoupeni nakoupil bez velkeho dopadu toho poplatku, musel bych tam vlozit >= 500euro, do BUXu pro udrzeni % rozlozeni >= 5000 euro, do WIGu >= 6500 euro, do PX >= 10000 euro). Jenze ja nemam v zadne investici pres 100.000 Kc. Radeji to mam po desetitisicich povkladano do 7-10 ruznych produktu. Socet je stejny, diverzifikace a alokace intenzivnejsi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 1. 2007 18:26 | Geko

Nechápu že se na ty vyžírkovské fondy s astronomickými poplatky nevykašlete. Nakupte si ETFka(indexové fondy dle oblasti, komodit, oborů) přes Brokerjet nebo FIO a vyděláte mnohem víc za zlomek poplatků. Na NYSE je třeba poplatek za obchod do cca 100 000Kč 10$. Na začátku obchodování si připočítejte ještě poplatek za spread(při převodu z Kč na účet v cizí měně), ale to uděláte jenom poprvé, pak už obchodujete z účtu v cizí měně. Jediné s čím musíte počítat je kurzové riziko. Teď se např. dle mého názoru vyplatí uvažovat o nákupu ETF zaměřená na ropu a vzácné kovy(zlato, stříbro, měď). Třeba pro zlato mluví krátkodobá MA analýza.
Zkuste si třeba vytvořit cvičné portfolio postavené na ETFkách a srovnejte si za čas jeho výkon s různými INGi, ČSOBáky a dalšími , pravděpodobně dojdete k zajímavým rozdílům.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2007 17:31 | Sporic obrazovky

viz. clanek ... http://ipoint.financninoviny.cz/kupovat-v-polovine-cervna-a-prodavat-koncem-unora-technicka-analyza-prazske-burzy-z-dilny-cs.html ... za nejdulezitejsi ber konec ... "Růst v prosinci jsme sice zaregistrovali, ale jak uvádíme třeba na titulní straně, růst si burza připsala již sedmý měsíc v řadě, takže se spíš očekává „nějaká“ korekce. Tento názor je navíc podpořen faktem, že v polovině prosince se akcie, respektive index PX obchodoval na svých maximech, a tudíž další dva růstové měsíce (leden a únor) jsou v tuto chvíli nepravděpodobné."
Takze asi chvilku pockat (i kdyz jsem sam nakoupil a sam tu nize skuhram, aby se to zas otocilo na sever, coz dneska razne po tydnu padu udelalo). Ale ja totiz systemove na casovani trhu kaslu. Efektivne casovat trh prilis nelze, nebo ja to spis neumim. Vic by ti poradili ingKrtek a pat&mat, ti na tohle hraji. Ja proste nehraju az z tak velkejma castkama, takze investuju prubezne jakmile se mi nejake na konte hromadi. Pro vetsi castku na jednorazovou investici se o casovani radeji pokus.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 1. 2007 16:03 | Marsilius

Ja nakoupil vcera, ale nemam pro to zadne fundamentalni duvody. Ridim se jen intuici coz se mi v poslednim rustu (na podzim) vyplatilo :-)
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 1. 2007 15:38

Myslite ze je lepsi ted nakoupit,nebo jeste pockat?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 1. 2007 12:01 | Sporic obrazovky

Dneska zatim jede CEZ po tydennim padu jak hrom nahoru, tahne cely PX, cesky akciovy se zitra otoci na sever. Co myslite ingKrtku a pat&mate? Bude to jen zachvev, nebo se bliska drzitelum PL na lepsi casy? Nebo porad cekate smer jih a vyhodny nakup v pozdejsi dobe? Mate prehled, tak jsem zvedav na vas nazor.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2007 13:20 | Spořič obrazovky

... to doufam taky, ale mam opcit, ze hodne velkou sluzbu v tomhle dela pad CEZu. A protoze mam i nejaky akcie CEZu, tak mi to nedela 2x radost. Ale klidek, vis jak to je: a) diverzifikace, b) trpelivost.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 1. 2007 12:30 | Milan

Doufam ze se to otoci co nejdriv na sever.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2007 7:10 | ingkrtek

To patr&mat
....že by jsme se konečně rozjeli na jih ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 1. 2007 9:14 | pat&mat

... a v mem pripade nemam skoro jinou moznost .... cekam ... na dobre zpravy ... ony prijdou ... jen nevim kdy.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 1. 2007 8:52 | petr

zdravím , nemáte někdo zkušenosti s J&T Opportunity CZK ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 1. 2007 8:50 | Spořič obrazovky

Samozrejme ze pod, to bych u toho tak nevyskakoval. Byl v pasmu, kde ma byt 3,8%, jak jsem uvadel. Jsem malej ceskej clovicek s nadprumernou mzdou a s bytem s trznim najemnym. Nad milion nebudu dloooouuuuuho nakupovat :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Dalibor Dědek

podnikatel

Senta Čermáková

manažerka

Dalibor Dědek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Senta Čermáková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services