Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

5. 1. 2007 0:49 | ingkrtek

To Letec:
....souhlas !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 1. 2007 0:47 | ingkrtek

....BCPP... konec týdne (pátek)...down !
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 1. 2007 0:38 | ingkrtek

....gratuluji..., jinak nákup umím bez potíží za 2%...samozřejmě nad 1 mil...Brokerjet je překupník...pokud byl nákup pod, ....tak super poplatek !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 1. 2007 18:10 | Letec

Pořád ještě čekám na vhodný nákup a klidně třeba až do jara.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 1. 2007 9:53 | Spořič obrazovky

Jo, podle aktivity na BCPP jich moc neceka a casto jsou az prilis aktivni :-). Nicmene ING uz mam v portfoliu, dal jsem si darecek ;-) Pres Brokerjet je nakupni poplatek redukovan na 2,5% a to uz je hodne zajimava sleva.
Takze tento rok jedem na stejne lodi.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 1. 2007 0:19 | ingkrtek

....jak tuším, všichni jsou na "čekané" , co se bude dít !!! :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 12. 2006 12:40 | Spořič obrazovky

Pravdu diz ... hodne zdravi a stesti
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 12. 2006 11:29 | ingkrtek

.....sorry, " projeví " !!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 12. 2006 11:21 | ingkrtek

To pat&mat v. Zlatý fond ....doufám, že se to projevý i u ČPI.... :O)
Zlato posiluje Josef Novotný (Colosseum, a.s.) 27.12.2006 10:30:54
Zlato obchodované na burze v New Yorku posílilo v reakci na prohlášení Iránu o pokračování ve svém jaderném programu, a to i přes sankce ze strany OSN. Bezpečnostní výbor OSN schválil 23. prosince sankce proti Iránů, právě kvůli obohacování ... uranu. Zlato posílilo v tomto roce již o 39 procent, částečně je tento nárůst ovlivněn také sporem o jaderný výzkum v Iránu.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 12. 2006 19:29 | pat&mat

dik :o!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

25. 12. 2006 6:59 | ingkrtek

To pat&mat
.....ano, ZA PENÍZE SI ZDRAVÍ NEKOUPÍŠ...držím palce, aby se ti rodina co nejdříve uzdravila.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 12. 2006 19:06 | pat&mat

ano, ano, ano ... to vse je hezke, ale jen takovou malou poznamku pod carou. Ted jsem dostal opet lekci ze zivota. Zenu mam v nemocnici ve vaznem stavu, onemocneni dychacich cest (neco na zpusob tubery), doma dve maly holky a jedna ma 38,4°C. Takze vam preji predevsim ZDRAVI a aby jsme v tom roce byli vsichni zdravi a bohati ... to se potom docela dobre zije :o) a prekonava prekazky :o)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 12. 2006 8:51 | Spořič obrazovky

Hezke svatky a vcasny odhad korekci ;-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 12. 2006 21:56 | ingkrtek

Pánové, přeji Vám všem hezké svátky, velké zisky v r. 2007 a hodně zdraví....
ŠŤASTNÉ VÁNOCE A HEZKÝ NOVÝ ROK


přeje ingkrtek
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2006 21:50 | ingkrtek

.....souhlas s IKS Balanc... dobrý výkonný smíšený fond.....akciové zaměření oba dva známe.... :O) ....a CZ dluhopisy se ted rozjedou... DRŽET dlouhodobě !!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 12. 2006 21:24 | ingkrtek

....mate pravdu...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 12. 2006 17:29 | pat&mat

... ano, ale upozornuji ze se berou v uvahu PL nikoliv investovana castka. (vlozim Kc, vyberu Kc) Predpoklada se, ze behem doby ma 1PL jinou hodnotu. Coz je proti myslence trvaleho prikazu. Tam se investuje stale stejna castka v KC, ale za ty Kc rozhodne nedostanete vzdy stejny pocet PL!!! Takze jak spravne pisete, kupujete PL nikoliv Kč. Daně je nutno přiznat z PL a teprve jeho přepočet na Kč uvést do vedlejších příjmů. Bráno v případě, že toto není vaše živnost a máte jiné zaměstnání jenž za Vás odvádí daň. Jinak bych doporučil daňového poradce, nikoliv FOND a jeho správce, ti nabízí pouze produkt, toto je věc každého z nás.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2006 10:18 | Spořič obrazovky

Pridal bych se k otazkam ... pokud koupim 1000PL a pak nakupuju treba 100PL meiscne trvalym prikazem po dobu 3 let, tak se danim lze vyhnout pouze: 1) pul roku pred odprodejem zrusit trvaly prikaz NEBO 2) pri odprodeji prodat vsechny PL - 600 a tyto pustit pozeji
Predem diky
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2006 10:11 | Spořič obrazovky

Ale ja s timhle plne souhlasim, tady ve sporu nejsme. Ja to naschval tak uvadel - myslim tu rocni vykonnost. Presne to popisujes tou posledni vetou ... "A kdybych nebyl ... a investoval o mesic driv ...". Ale s timhle vytahovanim vynosu jsi zacal ty. Ze ti vynesl jeden fond vic nez druhy. A presne stejn druhemu cloveku, pokud investoval pred padem kolem kvetna, vynesl napr. "smisek" IKS vic nez sporotrend (s ING neporovnavam, nemam v portfoliu). Ja vazne nikde neuvadel, ze je IKS-B lepsi nez ING, ING se mi zamlouva a jdu ho kupovat (btw. lze i v malem objemu koupit se vstupnim poplatkem 2,5% diky sleve online brokeru), takze "AjEnDzicko" si dam k Vanocum.
Jediny co jsem tvrdil, ze IKS-B je supr fond, s kterym jsem naprosto spokojen, protoze me osobne vynasi jeste vic nez akciovy sporotrend a pritom nese mnoho vyhod smisenych fondu vc. poplatku. That's all. Vazne nevidim jadro svaru.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2006 8:37

A kterou roční výkonnost myslíte, tu dnešní, včerejší, nebo co byla na Mikuláše nebo když jsem odjížděl v létě na dovolenou? Pojmy jako roční výkonnost mne naprosto nezajímají, protože jsou nesmyslné a nic neříkají, ježto jsou každý den jiné podle toho jaký je kurs dnes a přesně před rokem. To mi je úplně putna. To je jen na klamání neznalých investorů. Roční výkonnost, kterou uvádíte jsou jen manipulace s nicneříkajícími čísly. Důležitá je praxe : kolik jsem určitý den uložil do jednoho fondu a kolik z něj dnes po odečtení všech poplatků zase dostanu. A totéž s jiným fondem. který dá víc, je pro mne lepší. Žádné roční výkonnosti. Pouze kolik získám peněz a s tím spojené riziko. Stejně tak mne naprosto nezajímají nějaké manažerské poplatky, ty jsou obsaženy už v kursu. A já počítám jen s kursem. Jinak poplatek za ING nemusí být nutně 3.8%, u jiných bank za něj zaplatím 3.5 a méně podle investované částky, takže žádná polovina, ale přesně 71% a více podle částky. Co jsem opravdu nepochopil je ten "smisek" , já to bral jako smíšek, jako že vám dělá radost nebo že se na vás směje :-) . Neuvědomil jsem si, že se myslí smíšený fond.
Konkrátní hodnoty platné pro mne: Nákup 18.7.2006
IKS Balancovaný 13.4% - poplatek 2.5% = 10.9 % zisk ING 21.1% - poplatek 3.5% = 17.6 % zisk Sporotrend 17.1% - poplatek 1.75% = 15.3 % zisk A kdybych nebyl blbej a zainvestoval o měsíc dříve jak byla korekce, to by teprve byly hodnoty ve srovnání s "roční výkonností".
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Procházka

ekonom

Miroslav Zámečník

ekonom

Jan Procházka
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Miroslav Zámečník
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services