Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

20. 12. 2006 7:19 | pat&mat

??? asi moc nechapu, protoze v kazdem Vami uvedem pripade jste nucen platit dane. Cemu se ja osobne branim, pokud to jen trochu jde. Nakupuji a prodavam max 2x rocne.
A) 1.1.2010 koupite 10PL (3000kc) B) 1.2.2010 koupite dalsich 10PL (3200Kc) C) 1.4.2010 odkooupite (kurz 1.4.2010 = 3500) 10PL. D) Zisk 500Kc (1.4.2010 minus 1.1.2010) a nutno danit dle Vaseho danoveho pasma, protoze doba setrvani ve fondu nedosahla 6-ti mesicu.
Kdyby jste chtel zisk pocitat (1.4.2010 minus 1.2.2010) tak by stat tratil a to si nenecha libit. Protoze nas stat je pekna d.... Neda nikomu nic navic a kdyz uz neco, tak poradne zdanit. :o( Pokud nepujdete na hranici zakona (hranice bohuzel v tomto state neni presne dana), takze zalezi na vasem pravnikovi jak dokaze vylozit zakon, jak u soudu uspejete, nebo se date na cestu popularnich uplatku. Vzdy je neco za neco. Ale toto je jen pro pripad kdy tocite nekolik milionu a 20.6.2010 by jste treba vybral 15PL. Jinak si myslim ze to nema cenu.
Pokud jste "slusny" (mensi zisky), tak tam nechate PL delsi dobu jak 6 mesicu. :o) A pokud mate rad nakupy a odkupym, prejdete na jine financni trhy, treba komodity --> kukurice http://www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2006 21:36 | Scotto

Takže když u stejného fondu: V lednu koupím 10 PL za 3000 V únoru koupím 10 PL za 3200 V dubnu 10 PL prodám za 3500 , tak si podle Vás můžu vybrat jestli přihlásím ke zdanění: PL (spárování duben leden) 3500-3000,zisk 500. nebo PL(spárování duben únor) 3500-3200,zisk 300.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2006 17:20 | pat&mat

... pri vypoctu dane, je dulezita predevsim vase danova hladina, a doba, po kterou jste mel penize vlozene ve fondu. Hranice je 6 mesicu. Pod touto dobou je nutno zisk danit (dle Vase danove hladiny) a nad touto dobou je cely zisk Vas. Myslim, ze toto je jednoduche pravidlo a kombinovat muzete cokoliv. Kdyz nechce platit dane, musi tam penize lezet vic jak 6 mesicu, kdyz je vyberete pred dobou 6 mesicu, musite zisk zahrnout do dani.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2006 9:27 | Spořič obrazovky

dod: samozrejme .. u tech poplatku zalezi na delce investice, kdy pak zacina byt dulezitejsi ten manazersky a rozdily se smazavaji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2006 9:25 | Spořič obrazovky

Ale no taaaak. Vzdyt jsem psal "tenhle smisek", tak jsem zjevne neporovnaval se sporotrendem, kdyz jsem mluvil o poplatcich. Takze o srovnani poplatku SPORO a ING nevim komu tady pisete. Srovnani IKS-B a ING uz opravdu vychazi na polovinu. Jednak 0% vstupni vs. 3,8% vstupni a ano, IKS ma vystupni 2,5% kdezto ING ne ... a mate pravdu, ze se pocita z vetsi castky, ale na druhou stranu IKS vystupni poplatek s casem klesa. A mate jeste manazersky ... 1,6% vs. 2,0%. A porovnavat to zrovna na jednom jedinem vasem priklade mi prijde pomerne velke zjednoduseni. Rocni vykonnost ING je momentalne 16% (bez zapocteni vst. poplatku) u IKS 13,5% (bez zapocteni vyst. poplatku) ... pokud tady zapoctete ty poplatky, tak mate rozdil pouhe cca 2% a ne 6,5%. Ale porovnavate dlouhodobe nejuspesnejsi akciak se smisenym fondem! Schvalne se podivejte, jak velku propad mel ING okolo kvetna a o kolik nizsi mel propad IKS v te dobe.
Vy jste to zrejme nepochopil. Ja prece neporovnoval kvalitu fondu. Sam jsem psal (nize), ze ING je supr a ze fici, ze mam slusny fondy, ale ze ING fici nejlip. A psal jsem, ze do ING pujdu. Ja nikde netvrdil, ze IKS-B je lepsim fondem. Psal jsem, ze jsem s nim nejvic spokojen (ve svem portfoliu) a ze kdyz si uvedomim, jake vyhody ma jakozto smisek, tak jsou jeho vykony velmi velmi nadstandartni. Tak snad takto polopaticky to uz vstrebate.
(P.S. Kdybych porovnaval Sporotrend na poplatcich, tak bych dosel k 1,75% vs. 3,8% vstupni a 1,8% vs. 2% manazersky ... vam tohle neprijde jako polovina? Mate pravdu, je to jeste mene nez polovina.)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

19. 12. 2006 8:12

Jaké poloviční poplatky? Ve srovnání s čím? Např. se Sporotrendem je poplatek jednak vyšší asi o 0,8%, jednak se platí až při odkupu, tzn. z vyšší částky než je původně investovaná. Za dobu, kdy mám peníze v ING, byl výnos u IKS Balancovaného asi 13%, od toho si odečtěte těch 2.5% výstupní poplatek a máme něco přes 10%. Za stejnou dobu ING CA po odečtení vst.popl. 3.5% mi vychází 16,5%.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 12. 2006 8:28 | Spořič obrazovky

To INGkrtek ;-) ... jojo, dik, znam. SPOROTREND i mam. Ale nejvic jsem spokojenej s IKS Balancovanym. Tenhle "smisek" dava na zadek velke casti akciaku, uzasna sprava portfolia. Kdyz vezmu v potaz mensi volatilitu, mensi pady v tezkych casech a tudiz mensi rizikovost a uvedomim si polovicni poplatky. Nedaaaaam ho z ruky ani nahodou :-D
A ten ING poridim, nevim proc uz pres rok vaham a jen prilejvam do jiz nakoupenych.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 12. 2006 10:53 | Scotto

Zdravím Ingaře, Nevíte náhoud zda i fyzické nepodníkající osoby musí používat při výpočtu daně z příjmu z prodeje PL metodu FIFO? Nebo můžeme v rámci daňové optimalizace používat nebo dokonce i kombinovat různé metody (FIFO i LIFO). Díky za případnou odpověď.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 12. 2006 17:43 | woolf

Nemusíte přece hned tak ofenzivně... fakt je, že "by jste" nevypadá nic moc :-)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2006 16:02 | ingkrtek

To PL:
Děkuji za opravu pane "Češtinář".....doporučuji Vám "Fórum ČESKÉHO JAZYKA"......
Očekávám od Vás na fóru fundovaný příspěvek ohledně fondů aj...ne přihlouplou kritiku jazyka...pokud je to pro Vás šílený, tak to prostě nečtěte...
Děkuji za porozumění
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2006 12:05 | JL

prosím naučte se pravidla. Vaše "by jste" je opravdu šílený
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2006 7:49 | ingkrtek

ano ING je ING velmi dobrý spráce financí...všechny fondy , které zrovna vydělávají jsou dobrý...je to otázka kam chce investor investovat, do kterých regionů. Každý fond má jiné zaměření a jinou alokaci. Já volil u ING centrální Evropu a ČR... ING Český akciový má zde z fondů největší podíl (50%) v čemž je z fondů ojedinělý...
Podobné fondy se zaměřením na centrální Evropu (Regionální alokace fondú):
ING Český akciový fond - alokaci jistě znáte.......ČR 50%....atd........ Aviva European Conv. Equity Fund - (ČR 15,8%, PL 23,4%, HU 17,6%, Ostatní 43%) Conseq Invest akciový fond - (ČR 24%, PL 28,9%, HU 27,6%, Ostatní 19%) HSBC Emerging Europe Equity - (ČR 15%, PL 39,7%, HU 26,2%, Ostatní 19,2%) KBC Equity Fund Central europe - (ČR 17,3%, PL 52,7%, HU 29,1%, Ostatní 1%) Parvest Converging Europe - (ČR 16,2%, PL 51%, HU 25,2 %, Ostatní 8%)
.....dále fondy zaměřené na central Evropu a Rusko
třeba Espa Stock Europe-emerging atd.....................
....dále fondy s těžíštěm v Rusku a Turecku
třeba Sporotrend atd......................
Pro ostatní ........ Zdroj: časopis FOND SHOP 11/2006
Uffff...každý kdo je nadrženej prostě na centrální EVROPU SI MÁ Z ČEHO VYBRAT
....a teď jsem zvědavej , jak se to poskládá, když to uložím.... :O)))
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2006 7:07 | pat&mat

... a take clovek narazi na to, ze lidi odmitaji (z pohodlnosti) cist historii fora a pak reaguji na nejaky doplnek, ktery pro nezasveceneho je matouci a muze budit pohorseni, opovrzeni ... :o(, inu i to je zivot ...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 12. 2006 6:57 | ingkrtek

To pat&mat
Ve zkratce: ....hezky jsi to napsal,, myslím úplně stejně atd...v každém případě Spořič obrazovky to má srovnané...a ví o čem mluví...sladit se na fóru není jednoduché, trvá to trochu déle a musí se napsat mnoho vět, zdánlivě nepodstaných...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2006 10:40 | Spořič obrazovky

Herdek s vami dvema je ale i rozumna rec, to neni jak na jinych forech, kde vazne kazdy prosazuje tu svou "sestavu", ktera pritom minule maximalne remizovala, nebo uhrala usmudlane vitezstvi na vlastnim hristi proti diviznimu souperi.
Jo, tady se mi bude libit. Jen abych byl trosku vic zainteresovan, jeste si tam musim neco nalejt, zatim drzim jiny fondy (bohuzel, jedou, jsou velmi dobry, ale ING je ING .... dlouho jsem vahal)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 12. 2006 7:37 | pat&mat

... dlouho jsem vahal, zda se mam vlozit do techto prispevku, protoze je nad slunce jasne, ze oba mate pravdu :o) a neni nutno presvedcovat toho druheho o sve pravde (ci ho zesmesnovat). Jak jsem jiz rekl, kazdy ma pravdu a bude se jí drzet, protoze mu prinesla v minulosti uspech. Vcetne te me. :o) Ktery trener by zmnenil sestavu vitezneho tymu, jen blazen, ale ne kazdy trener ma stejne zkusenosti a stejne namichane muzstvo. Podobne je to i tady, kazdy ma s financovanim jine zkusenosti, jiny zamer, jiny pohled na vec diky informacim, jinak podleha stresu z kratkodobe klesajiciho trendu atd. atd.. Proto prosim berte toto forum jako moznost konzultovat, porovnat styl zhodnoceni penez u jinych, nikoliv jako dusledne prosazovani svych finasnich zameru, jenz jedine ony vedou k uspechu. Ja rozhodne nejsem ten co vsemu rozumi a delam chyby (na podzim jsem vystoupil moc brzy, mam radeji vrabce v hrsti, nez ...), ale i tak si myslim, ze mohu poradit, ci privest nekoho na lepsi cestu, kdo je podobne zalozen jako ja. A s tim na forum chodim.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2006 23:00 | ingkrtek

To Spořič obrazovky:
.......sorry, během září................
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2006 22:53 | ingkrtek

....hihihihihi čurina to je....samozřejmě "kup a drž" je osvědčeno a v pořádku, ale pokud je "jasný" sestup, jako v říjnu 2005 (10%) a květnu 2006 (20%), tak jsem utek do peněžáku...těžké je to odhadnout a zavčas vystoupit...Letos v 22.9. jsem vystoupil během října po dvoudenním poklesu za stavu cca 3 209,- a ejhle, říjnová korekce se nekonala ... :O/ , na místo toho nejlepší měsíc v roce a já prostě nestihnul návrat....trčím v peněžáku a čekám na příští rok...a závistivě koukám na ten jasně všemi očekávaný vzestup na konci roku...co dodat ..prostě jsem zrealizoval zisk moc brzy...:O).......7% zatím proklouzlo mezi prsty.....doufám v obrácený trend, na nákup je nyní draho...ale zatím na něj nic neukazuje,... tak jsem tady vlastně na matracích...samozřejmě mám i jiné portfolio, kde je vše O.K...
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2006 14:51 | Spořič obrazovky

Aha, OK, tak tak daleko v cteni vasich komentu jsem vazne nesel, ale asi zajdu, je to celkem curina. Jo, pokud prestupujete, je to opravdu poplatkove jinde nez nakupy a odkupy. Beru. Prestup 2x rocne se da. Pravdou je, ze pokud jste trefil prestup z akciaku do nejaky konzervy rekneme pred kvetnem a pak zase naskocil zpatky rekneme v srpnu, tak jste usetril na padu dobrejch 20%.
Hodne stesti. Ja zustanu u sveho osvedceneho buy & hold v obalsti fondu a rychlych smen pomoci primeho investovani pres brokera.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 12. 2006 11:55 | ingkrtek

.....no, to se hluboce mýlíte.....nespekulujeme, tak, jak z hora píšete..:O))), jen nevíte o čem mluvíme...Přestup mezi peněžním a akciovým fondem, uskutečňuji cirka dvakrát do roka v době větších korekcí..(ne vždy to vyjde dle představ viz 10/2006). Musel by jste číst příspěvky zpět o dva tři měsíce zpět, aby jste porozuměl....., také neplatím 3,8% vstupní poplatek, ale mám poplatky smluvní, z důvodu většího objemu investice a to jste někde úplně jinde. Byl by jste asi překvapen...Co se týče nákupů, tak já nenakupuji z venku, ale finanční prostředky přelívám (formou přestupu) z peněžního fondu do akciového a to je do druhého dne..(je to rychlý nákup akciového fondu). Naše příspěvky považuji za krásnou hru, vypouštění a napouštění adrenalinu, jako na ruletě, ale s nulovým rizikem, prostě se masírujem :-)))
Co se týče manažerského poplatku (management fee), ten je již započítán v ceně podílového listu, tak-že ho vlastně ani nevidíte...o něj se snižuje celkové obchodní jmění fondu...a denní cena PL je již vlastně očištěna od tohoto poplatku...nicméně ho platíte..:O)...TER je u všech fondů v ČR oproti zahraničním fondům určitě vyšší.. Jinak co píšete o přímém investování na burze s Váma souhlasím a věřte, že vím o čem to je..
S potenciálem fondu v delším časovém horizontu, také s Váma souhlasím i když to asi nebude tak, jako v posledních třech letech, ....uvidíme, jak se postupně bude měnit portfolio fondu (pobaltské země aj...) a jaký pozitivní přínos pro fond budou mít...dle mého názoru spravuje portfolio pan Krabec dobře...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Ševčík

ekonom

Aleš Hušák

podnikatel

Miroslav Ševčík
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Aleš Hušák
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services