Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

12. 12. 2006 12:43 | Spořič obrazovky

Vy jste divosi (patAmat s innzenyrem krtkem) :-))))) . Vy spekulujete na akciovym OPF s nakupy a prodeji v horizontu +/- nekolika dni??? Herdek vy na to jdete s brutusem. Dyt to ma horizont 5-7 let. Neni lepsi takovejhle krasnouckej akciak nechat na prvotni investicku a nasledny trvaly prikaz s mesicni frekvenci, aby to absorbovalo vykyvy dane volatilitou a na tohle hrani jit primo do nakupu akcii pres on-line brokera? Dyt tam neplatite vstupni poplatek skoro 4% jako v tom fondu, ale jen kolem 0.5-0.7%, prodavate a nakupujete okamzite a neplatite manazerskej poplatek kolem 2%. Pak vam prorazeni hranice 3500 muze byt ukradene, s travlym vyhledem v radu let tenhle ackiacek nezklame a na rychly pohyby si nechte brokera, kterej je poplatkove vyhodnejsi.
Ale jinak je prca vas cist, fandim vam hosi a preju uspech.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 12. 2006 20:23 | ingkrtek

.......já taky prosím, prosím, prosím a taky nejsem škodolibý... ;o)
....to je nářez , co ?................je to v..................( ; )
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 12. 2006 18:40 | pat&mat

... jasne, to me na tom prave bavi, vzdy nekdo prodela, aby druhy mohl vydelat ... jak to bude nyni? ... kdo vi ... ale i tak preji hodne "cisty" usudek pri rozhodoani
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2006 23:43

Ja doufam ze to pujde stale severnim smerem....A jenom malicko na jih, aby se nereklo :-)
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2006 19:23 | pat&mat

... at jsme svedky falesneho prurazu 3500 hranice, prosim prosim prosim .... ale jinak nejsem vubec skodoliby :o), ale to vite, myslim jen na sebe a sve zisky ... :o)
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2006 17:52

Podle mě má být ocenění jinde nebo možná neaktualizují portfolio.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2006 17:29 | ingkrtek

Tak-že dnes fond... NE +1,60%, jak jsem odhadoval, ale +1,28%...
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 12. 2006 15:57 | ingkrtek

Info pro investory Bankovní volno v Lucembursku : 25 - 26 / 12 2006
Objednávky přijaté v Lucembursku do 15:30 hod. dne 22.12. 2006 budou oceněny cenou kalkulovanou dne 27.12.2006...
Objednávky přijaté v Lucembursku do 15:30 hod. dne 25.12. 2006 budou oceněny cenou kalkulovanou dne 28.12.2006...
Objednávky přijaté v Lucembursku do 15:30 hod. dne 26.12. 2006 budou oceněny cenou kalkulovanou dne 28.12.2006...

+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 12. 2006 15:42 | ingkrtek

Co je divný ? Proč by to mělo vyrůst výše ? Vyrostlo to +1,15%.....(4-5.12.06)...fond aktualizuje cenu vždy večer...Můj odhad byl cca +1%....(nezohledňuji pobaltské země). Dnes (5-6.12.06) by to mělo určitě poskočit o více než cca +1,60%, a cena bude vidět dnes večer na webu http://www.ingfondy.cz/prices_historical.asp
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2006 20:54

To je divny dneska bychom meli vyrust vyse.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2006 23:36 | ingkrtek

.....jj...O.K.prima
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2006 18:50 | pat&mat

... jo jo. stale se divam na jemnou oscilaci pod hladinou 3500 :o( Vsak ono se to pohne, zatim jsme v klidu, vydelava bud nekdo jiny a nebo me jine portfolio :o) 1.12.2006 18:50
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2006 10:08 | ingkrtek

To pat&mat:
Jak to vidíš ? Pozice je pořád stejná ?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 12. 2006 10:05 | ingkrtek

ano je to tak....vol...je vysoká...

Návrat vidím asi během I. čtvrtletí r. 2007......no, uvidíme co bude v lednu. Konec roku jsem prostě prošvihnul, ale to patří k věci, v říjnu se to nepovedlo a ted je už pozdě... :O)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2006 9:32 | woolf

Re KGHM: denní volaatilita je vysoká, to ano, ale spíš mě překvapuje, že akcie celkem "pravidelně" stoupá ke 120 a klesá ke 100... což je rozdíl až 20%... Graphisoft byl spíš jednorázový "úkaz", kdoví, jak to mohlo skončit, zpětně se to vždy hodnotí pohodlněji než předvídá :-) Přeji pevnou a šťastnou ruku při návratu do fondu ve vhodné chvíli.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

1. 12. 2006 9:32 | woolf

Re KGHM: denní volaatilita je vysoká, to ano, ale spíš mě překvapuje, že akcie celkem "pravidelně" stoupá ke 120 a klesá ke 100... což je rozdíl až 20%... Graphisoft byl spíš jednorázový "úkaz", kdoví, jak to mohlo skončit, zpětně se to vždy hodnotí pohodlněji než předvídá :-) Přeji pevnou a šťastnou ruku při návratu do fondu ve vhodné pozici.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2006 18:21 | ingkrtek

Vystoupil jsem cca 3 200,-....to byl prostě z realizovaný zisk....Ted prostě nastává fáze nové investice, bez ohledu na cenu, za kterou jsem vystoupil...
Nákup by měl být za cenu, kdy je jasný budoucí delší vzestupný trend, okolní fundamentální zprávy příznivé, dobrá nálada na trzích a chuť kupců nakupovat atd...jak jsem již psal , teď je prostě draho a je třeba vyčkat...
KGHM je největší polská měďařská společnost a poněvadž se jedná o komodity, volatilita je vysoká, za den např. +3%, nebo -3% je pro tuto akcii normální.... Graphisoft ...celosvětový výrobce softwaru....jakbysmet.... Investování přímo do akcií, jak krátkodobě ta dlouhodobě je na každém z nás, dle mého názoru to patří také do portfolia každého investora...
Co se týče Vaší realizace Vašeho zisku vytvořeného za 2 roky, to je opravdu na Vás, zda jste spokojen s výnosem a víte o reinvestici....v tom vám nikdo neporadí... :O))))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2006 14:35 | woolf

No já jsem měl spíš na mysli to, kdyby fond těch několik procent připsal a pak zase odepsal, jestli byste v tém chvíli vstoupil zpět a nebo budete napevno čekat, až fond odepíše 5% z hodnoty, kdy vy jste vystoupil... Uvažuji vystoupit nyní, držím cca 2 roky, pravidelně vývoj sleduji a z toho kolísání nyní nejsem nijak nadšený... připomíná mi to první polovinu letošního roku, kdy došlo k docela hluboké korekci, po které se vzpamatováváme doteď. Možná i proto ta podzimní korekce nepřišla... ty argumenty o tom, že drobní investoři vybírají peníze na předvánoční útraty, jak tady na severu psali vloni, mi nepřipadají úplně podstatné... jinak chápu, že nemáte proč být "zděšen" mírným růstem, spekulace už jsou takové... ale stále si myslím, že by se vyplatily víc přímo u akcií, třeba polský KGHM již snad 5x klesl k hladině 100 a poté vystoupal zpět na 120, neustále osciluje... nebo maďarský GRAPHISOFT, podle mě neopodstatněný pád po splitu o 50% a pak růst zpět k předchozím hodnotám a výše... ale jsem laik, do toho se asi pouštět stejně nikdy nebudu :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

30. 11. 2006 11:42 | ingkrtek

Fio informuje: Akciový výhled Pavel Hadroušek (Fio, burzovní společnost, a. s.) 30.11.2006 09:16:58
Pražská burza ožila s návratem pozitivního sentimentu na zahraniční trhy. Index PX vzrostl na 1559 bodů. Středeční rychlý růst lze připsat zavírání krátkých pozic, když někteří investoři spekulovali na obrat trendu. Na trzích lze pozorovat zvýšení volatility, když po pondělním propadu, který byl na amerických trzích největší za posledních několik měsíců, naopak včera trh rostl nejvíce za poslední 3 týdny. Zvýšená volatilita by skutečně mohla předznamenat změnu trhů, ale v současné době se jeví pravděpodobněji konsolidace. Odpoledne budou sledovány další makroukazatele z USA (osobní spotřeba). Lepší data týkající se amerického HDP za 3Q byla na úkor nižších dovozů a vyšších zásob. Český trh dnes dopoledne může dále posilovat. Sledovány budou akcie ČEZu, které zavíraly na maximech. Pozorujeme však pokles cen elektřiny v Německu. U akcií Telefonica 02 bude důležitá úroveň kolem 475 Kč. Unipetrol se hodlá odvolat proti pokutě EK. Titul by již dále oslabovat neměl. Aktivní budou akcie Zentivy. Celkově se spíše kloníme k realizacím zisku při růstu.
Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, makléř Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka.

+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 11. 2006 11:19 | ingkrtek

...krvavá lázeň samozřejmě byla myšlena v uvozovkách :-)
....pokud by fond vystoupal o 5-7% o čemž silně pochybuji, tak prostě neudělám nic.... ....uvědomte si , že já nic neodepisuji...já jsem jen předčasně, (jak dnes již víme), z realizoval zisky a ted čekám na příležitost a vhodnou chvíli, kdy opět nakoupím PL akc. fondu....to je vše...já si neřikám ježišmaria, kdybych to tam nechal , tak bych ted měl více atd....
Dle mého názoru nebude jednoduché letos prorazit 3 500,- i když jsme již nedaleko a pokud prorazí, tak velmi krátkodobě z důvodu rychlé realizace zisků na burze...budou vánoce , svátky atd......s tím očekávaným pádem s Váma souhlasím a očekávám ho také....oživení by potom mohlo přijít s novymi IPO na PX....aj..
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Vladimír Kovář

podnikatel, Unicorn

Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
33,33 %

z 3 duelů
×
Vladimír Kovář
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services