Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 1410 komentářů)

20. 10. 2006 11:20 | v5141

ta už letošní říjen nepřijde a jaro je daleko na spekulace co bude
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 10. 2006 10:54 | letec

Tak pánové,přijde vubec ta podzimní korekce?Zatím jsem neprodal.Držím.Když to produpu tak se nic zas až tak moc neděje a počkám si na jaro.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2006 12:01 | ingkrtek

Zprávy pro mne na pytel....
Říjnová korekce nepřichází, aneb jak dál?
Index pražské burzy PX dnes bezpečně uzavřel nad rezistenční úrovní 1500 bodů (+1,5%). Hlavním motivem převažujících nákupních příkazů byl pozitivní vývoj na zahraničních trzích. Korekce, kterou čekají mnozí domácí investoři tak nepřichází. Zahraniční investoři naopak zvyšují pozice a stojí za většinou nákupních příkazů. Mnohé tituly se tak vrátily do blízkosti jarních či historických maxim. Kromě otázky co dál, jaký vlastně potenciál mohou tyto akcie dále nabízet (ČEZ, CME, Erste, ORCO, Zentiva) stojí za povšimnutí na druhou stranu úrovně akcií jako Telefonica 02 či Unipetrol. Ačkoliv obě společnosti na rozdíl od předchozích titulů v posledních čtvrtletích překonávají svými hospodářskými výsledky odhady analytiků, tak se akcie Telefonica 02 a především Unipetrolu nedokázaly přiblížit svým rekordním hladinám. Kromě různých aspektů, které za daným vývojem stojí (např. předchozí nepříznivý sentiment na evropských telekomunikacích, menší informační otevřenost u UNi) odráží současný stav toky hotovosti do jednotlivých titulů. Zahraniční investoři zmíněné dva tituly v oblibě příliš nemají (i když pohled na telekomy se výrazně mění!) a domácí investoři, kteří na obou akciích v posledních měsících kralují těmto obchodům, své pozice rázně zredukovali. Výrazné plošné korekce většinou přicházejí když je nikdo nečeká. V očekávání „velké říjnové korekce“ tak budou asi mnozí zklamáni. Jarní otřesy se z různých důvodů pravděpodobně konat nebudou a když propady tak rozhodně ne v podobné míře. Akciím Telefonica 02 a Unipetrolu zůstáváme jako jediným českým titulům nakloněni a věříme, že fundament najde postupně svůj odraz ve vyšší tržní ceně. A recept na pojištění proti korekci? Co třeba otevřít krátkou pozici na některém titulu v blízkosti maxim? Zdroj: Fio, burzovní společnost, a.s., Pavel Hadroušek, makléř, 18.10.2006 18:46, FIO
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2006 4:34 | ingkrtek

1. Pokud jste měl nákup 3 400,- Kč, tak vždy plus poplatek... a) Uhrazená částka je... (bez odečtení poplatku) b) Investovaná částka je... (po odečtení poplatku)
2. Management feet 2% je započítán v ceně podílového listu, tak-že ho nevidíte...a v podstatě Vás "nemusí zajímat", strhává se z obchodního jmění fondu...
Pokud máte ING fondy , doporučuji Vám vytvořit "sledovací portfolio", na stránkách http://www.ingfondy.cz/client_home.asp , v aplikaci portfolio si udělejte registraci atd....budete mít každý den perfektní přehled o vašem portfoliu u ING...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2006 4:12 | ingkrtek

......změna přišla po americkém reportu o vývoji cen průmyslových výrobců za září, když jádro tohoto indexu neočekávaně stouplo o +0,6% proti očekávaným +0,2%. Díky tomu si hned v úvodu americké technologie odepsaly procento, Dow Jones se musel vzdát nadějí, že brzy po otevření trhu protrhne hranici 12 000 bodů a naše burza se musela smířit se zavřením v červených číslech.
Čísla o inflaci v USA mají pro akciové trhy poměrně zásadní význam. Pokud se zítra (t.j.dnes) během dalšího reportu potvrdí, mohlo by to mít dlouhodobější negativní dopady pro akciové trhy.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2006 23:53 | letec

Když nakoupím za 3400 a pak po nějaké době prodám za 3400 tak jsem šul nul , anebo jsem přišel o vstupní poplatek (3,8%) a o obhospořadovatelský (2%) ? Anebo je to už započítáno v kurzu. měl bych prodat za více než 3400 (o 5,8%) abych nebyl strátný a vyšlo mi to vlej vylej.Doufám že jsem to napsal aspon trochu srozumitelně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2006 22:15 | ingkrtek

To Chose 1:
...no , doufám, že se to svalí dolů, ale to by musel být pořádný výprodej a ještě něco k tomu....pak by se prodejci na trzích nabalili na sebe...."stádo" ! Uvidíme co udělají velcí investoři...v každém případě ted je pro ně draho !!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2006 22:04 | ingkrtek

....sakra už tady dávno měla být, sedím v peněžáku jak "péro" a přišel jsem o ten vzestup cca 6% od 22.9..... :O/ ( ten bordel s politiky v HU, PL s tím nehnul ! ) Prostě jsem ten výstup z akciového netrefil na vrcholu...ted musím čekat...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2006 16:53 | Marsilius

Tak s tou korekci drzim palce. Jdu do toho kdyz to spadne tak o 5-7%. Ocekava nekdo vyssi propad?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2006 12:46 | Chose1

no korekce tu bude kazdou chvili, otazka je, zda se podivame dostatecne hluboko...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2006 11:01 | ingkrtek

...právě sedíme mimo mísu !!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2006 10:25 | frantanew

Ingkrtku a pate&mate! Kde jste? Mlčíte a my se nemůžeme učit? zdraví frantanew
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 10. 2006 22:36 | ingkrtek

To hopkirk ....tlak na výprodej ano, po takovém vzestupu se najdou jistě krátkodobí prodejci-spekulanti.....důvod pro velkou korekci již taky nevidím (prozatím)......vstup ČEZu na WSE je myslím 27.10. a je to pro něj podpora...(PX)....tak-že souhlas...zatím jsem prošvihnul hezký nárust..............cca +6%, na místo -6%.....no, uvidíme co bude dál...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 10. 2006 16:50 | hopkirk

K té "mimo míse"... Samozřejmě určité tlakové tendence na výprodej nyní očekávám (1 až 2 dny), ale nemyslím si, že je důvod pro nějaký větší pokles - spíše normální korekce z nedostatku kupní síly a spekulativní krátkodobý výběr zisků. Navíc se blíží vstup ČEZu na WSE, což se jistě odrazí pozitivně jak na cenu této akcie, tak i na celý PX. Navíc ve fondu je právě tento CP nejvíce zastoupen. Přestože zde vystupuji spíše optimisticky naladěn, je nutné vidět, že v poslední (delší) době klesla důvěra zahraničních investorů v ekonomiky regiony V4 a stáváme se více emergin markets než dříve se zvyšující se volatilitou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 10. 2006 7:24 | v5141

myslím ,že k další debatě na toto téma ,by bylo vhodné definovat jak velký pokles /korekci /jsete měl na mysli a z které úrovně
souhlasím ,že zatím je potencionál k růstu mlhavý
podle Vašich článků měl výraznější pokles už dávno proběhnout , k tomu byla má odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 10. 2006 19:21 | ingkrtek

To anonym:
....no, ještě není všemu konec.....pořád tomu může dojít dech, bylo by to typické.....tlak vzhůru a pád........nicméně 3300,- ve fondu je proraženo, ale uvidíme jestli je tam potenciál k dalšímu růstu...myslím , že ještě není !
Tak-že můj názor je , že bude obrat na jih......otázka je kolik...uvidíme na závěr týdne... Polsko táhlo Pakao, u nás objemy nic moc, HU jak bysmet.... Teď musíme čekat a čekat... :O(
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2006 12:59 | v5141

ne vždy se vše podaří
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

10. 10. 2006 10:37 | ingkrtek

To pat&mat :
....hmm,hmm, tak co na ty trhy řikáš ? Doufám, že nesedíme mimo mísu.... :o(
....mám z toho dnes zase smýšené pocity , když vidím ten start...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 10. 2006 20:54 | ingkrtek

do 200k to asi nemá cenu........imho, já používám peněžní fond jako dočasné skladiště.....a potom rychlí nástup zpět.....samozřejmě to nejde dělat neustále.....myslím že max. 2x do roka při větších "očekávaných" korekcích.......a štěstí k tomu...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 10. 2006 20:46 | ingkrtek

....přesně tak, není co dodat......................... ..................takjak píše HOPKIRK....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Jakou kartu teď dostanete? Podívejte se na přehled podle bank

Galerie platebních karet, které banky v Česku nabízejí k účtům. Chtěli byste raději vesmírně...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Václav Hrbek

podnikatel, Alpine Pro

David Marek

ekonom

Václav Hrbek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
David Marek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services